2733
2734
عنوان

اجاره شیردوش برقی

| مشاهده متن کامل بحث + 267 بازدید | 39 پست
خواهش میکنم عزیزم  فقط ناامید نشو خیلیا هستن که رحم اجاره ای داشتن یعنی اصلا بارداری رو تجربه ...

😍بازم ممنون عزیزم

خدایا مرسی بابت داده ها و نداده هات😘
خواهش میکنم عزیزم  فقط ناامید نشو خیلیا هستن که رحم اجاره ای داشتن یعنی اصلا بارداری رو تجربه ...

من تایپیکای شمارو ی سر زدم و متوجه شدم که تربیت بچتون چقدر براتون مهم بوده و اگاهی دارید . میشه بگید توچه دوره ای شرکت کردید؟

خدایا مرسی بابت داده ها و نداده هات😘

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

من تایپیکای شمارو ی سر زدم و متوجه شدم که تربیت بچتون چقدر براتون مهم بوده و اگاهی دارید . میشه بگید ...

لطف داری عزیزم 

دوره های درنا شریفی رو شرکت کردم به ترتیب ارتباط همدلانه پدر مادر حرفه ای ، تربیت جنسی و ترمیم 

ترمیم رو هر چند وقت یک بار به مدت چهار روز رایگان می‌ذاره 

ارتباط همدلانه هم قیمتی نداره  

اسم سایتش سلام آگاهی هست اسم پیجش همون اسمش درنا شریفی هست اپلیکیشنش رو هم میتونی نصب کنی دوره هاشو ببینی 

دوره لجبازی و پرخاشگری قاسم تبار هم از سایت ابر کودک گرفته بودم

قبل اینکه ویدیو های درنا رو ببینم قاسم تبار خیلی حرفاش کمک کننده بود ولی درنا کامل و جامع هست فقط یه مقدار گرونه دوره هاش ولی واقعا می ارزه یک بار هزینه می‌کنی یه بچه سالم باشعور تربیت می‌کنی که هر کس میبینه بچه رو میگه چطوری این بچه این همه آرومه و همکاریش بالاست ارزش داره واقعا 

هر چند وقت یک بار هم به شکل پکیج تربیت جنسی و پدر مادر حرفه ای رو با تخفیف زیاد میذاره  

نظر موافقتون چیه کامنتی که توی تاپیک پربازدید گذاشته شده لایک نکنیم؟ 😵‍💫  اگر یه جا با هم دعوا کردیم یه جا دیگه تحویلت گرفتم تعجب نکن ، من فقط داده بی اهمیت توی ذهنم نگه نمیدارم و اسم کاربری ها رو حفظ نمیکنم ،  کلا به مقوله ببین چی میگه نه اینکه کی میگه بیشتر معتقدم تا تیم بندی توی سایت  ، با تشکر 🥳
من تایپیکای شمارو ی سر زدم و متوجه شدم که تربیت بچتون چقدر براتون مهم بوده و اگاهی دارید . میشه بگید ...

ولی کلا میخوای هر دوره ای رو شرکت کنی اول رایگان هاشو ببین متوجه میشی اصلا ادبیات این آدم به دردت میخوره یا نه 

یه وقت میبینی یکی از یه دوره خیلی راضیه نتیجه هم گرفته ولی تو مثلا نمیتونی با مدل تدریسش کنار بیای خب این باعث میشه گوش ندی ، و خب نتیجه هم نبینی 

باید پادکست های رایگان رو از هر استادی بشنوی اون وقت تصمیم بگیری پول بدم بهش یا نه 

نظر موافقتون چیه کامنتی که توی تاپیک پربازدید گذاشته شده لایک نکنیم؟ 😵‍💫  اگر یه جا با هم دعوا کردیم یه جا دیگه تحویلت گرفتم تعجب نکن ، من فقط داده بی اهمیت توی ذهنم نگه نمیدارم و اسم کاربری ها رو حفظ نمیکنم ،  کلا به مقوله ببین چی میگه نه اینکه کی میگه بیشتر معتقدم تا تیم بندی توی سایت  ، با تشکر 🥳
2731

بهش میگن relactation. بعضیا حتی شیرشون کامل خشک میشه و دوباره شیر تولید میکنن.

غذاهایی که شیر رو زیاد میکنه بخور، شیرافزا هم بخور. مخصوصا ببین اگر شیرافزایی هست که توش خار مقدس داره اون خوبه. در مورد اسم گیاهش مطمئن نیستم به فارسی چی میشه ولی توی نت زدم گفته بودن خار مقدس. آب هم باید خیلی خیلی زیاد بخوری. یه قمقمه که حجمش رو میدونی داشته باش و مرتب آب کن بخور. اگر توش یه کم عسل هم بریزی عالیه. روزی ۸ لیوان آب رو حتما بخور. من حتی شبا وقتی پا میشم به بچه م برسم هم آب میخورم حتی شده یه ذره.

برای دوشیدن شیر هم هر وقت بچه شیر نمیخوره بدوش. کامل که سینه خالی شد یه لیوان آب بخور، بیست دقیقه صبر کن و باز بدوش.

وقتی سینه پره و بچه نمیتونه بخوره باید اولش رو یه کم بدوشی بعد به بچه شیر بدی.

شیردوش سرنگی بگیر به نظرم ببین جوابگو هست یا نه میگم یه سوال، بچه من هشت روزشه، شیرمو که میدوشم قشن ...

خب شیشه معمولا شیر ازش راحتتر بیرون میاد. ولی چرا میگی گرسنه ست؟ روزی چند تا پوشک خیس داره؟

نوزاد دو مدل مکیدن داره. یکی مکیدن عمیق که شیر رو از سینه میکشه و یکی هم مکیدن پستونکی که فقط سینه رو مثل پستونک میمکه. توی مکیدن عمیق فک بچه تکون میخوره و صدای قورت دادن شیر رو میشنوی. توی مکیدن پستونکی فقط زبون بچه تکون میخوره. بچه ها خیلی وقتا پستونکی میمکن. اگر اذیت نمیشی بذار بمکه تا تولید شیر زیاد بشه. ولی بعد دیگه نذار خیلی عادت کنه که دائم میخواد بهت وصل باشه.

چون شیر  از سه فاز آب و پروتئین و چربی تشکیل شده و به همین ترتیب خارج میشه از سینه وقتی می‌دوشی ...

خیلی جالب و مفید بود عزیزم 

یه سوال ، اگه شیر رو همیشه بدوشیم و بدیم بهش ، بعد یه مدت شیر قطع میشه؟ 

ᓘـُنُڪ آטּ قُمـــار بازے ڪِــہ بِباᓘـت آنچِـہ بوבش
خب شیشه معمولا شیر ازش راحتتر بیرون میاد. ولی چرا میگی گرسنه ست؟ روزی چند تا پوشک خیس داره؟ نوزا ...

ببین عزیزم، مثلاً کلی زیر سینه اس، بعد که از دهنش در میاد سینه، دهنش بازه دنبال سینه میگرده، همون موقع بعد خوردنش که میدوشم هم یه جوری شیر می پاشه که انگار نخورده

ببین عزیزم، مثلاً کلی زیر سینه اس، بعد که از دهنش در میاد سینه، دهنش بازه دنبال سینه میگرده، همون مو ...

فقط چون دنبال میگرده میگی گرسنه ست؟ اون گرسنه نیست اون میخواد بمکه، پستونک بده بهش. اگر پوشک خیس نمیکنه و وزن نمیگیره ینی گرسنه ست. این که شیر میپاشه هم طبیعیه. روزای اول معده ی بچه کوچیکه ولی تقریبا از روز سوم به بعد جهش شیر اتفاق میفته. ینی حجم شیر خیلی خیلی زیادتر از نیاز بچه هست. بعد به مرور زمان با توجه به مقدار مصرف بچه مقدار شیر هم تنظیم میشه. مثلا حدود دو سه ماه زمان لازمه. میتونی شیر اضافه ت رو بدوشی (با رعایت نکات کامل بهداشتی) و فریز کنی. چون شیر اولش خیلی پادتن داره و به مرور کمتر میشه. میتونی این شیر رو نگه داری اگر دور از جون مریض شد بهش بدی یا وقتی خواستی غذا بدی بهش، از این شیر توی غذاش بریزی. اگر فریزرت داخل یخچال هست (ازین کوچیک قدیمیا که درش داخل یخچاله) سه ماه میتونی نگه داری. اگر در فریزر و یخچال جداست (مثل ساید یا یخچال روهمی) شیش ماه میتونی نگه داری و اگر فریزر جدا یا فریزر صندوقی داری تا یک سال بعد از فریز کردن شیر میتونی استفاده ش کنی. اگر هم خودت نمیخوای فکر میکنم بعضی زایشگاه ها یا پرورشگاه ها شیر اهدایی قبول بکنن.

گاهی وقتا اینقدر شیر زیاد میشه بچه نمیتونه بخوره. اگر اضافه بر نیاز بچه شیر داری طبیعیه.

آها یه نکته دیگه این که اگر خیلی شیرت زیاده حتما حتما اولش رو بدوش یه کم، بعد بده به بچه بقیه ش رو. چون شیر اول آبکیه و پر از کربوهیدرات، همین جور که شیر به آخراش نزدیک میشه چرب تر میشه و پروتئین بیشتری داره. اگر فقط شیر آبکی اول رو بدی بچه با همون سیر میشه و خوب وزن نمیگیره با این که شیرت زیاده. چون چربی و پروتئین نرسیده بهش.

خیلی جالب و مفید بود عزیزم  یه سوال ، اگه شیر رو همیشه بدوشیم و بدیم بهش ، بعد یه مدت شیر قطع ...

دقیقا همینطوره تولید شیر با مکیدن بچه ست که زیاد میشه اگر فقط بدوشی بعد یه مدت بدن مادر حجم کمتری شیر تولید می‌کنه و به مرور حجم شیر کم میشه  ، ضمن اینکه بچه با اتصال بزاغ دهنش به بدن مادر میفهمونه که چه نیاز هایی داره مثلا مریض شده ویروس توی بدنشه نیاز به آنتی بادی خاصی داره این نیاز رو از طریق بزاق دهنش به بدن مادر میفهمونه بدن مادر اون آنتی بادی رو ترشح می‌کنه و از طریق شیر به بچه میده و این شکلی ایمنی بدن بچه می‌ره بالا ،  شما اگر کل فرایند شیرنوشی رو با دوشیدن انجام  بدی بچه این قسمت رو هم از دست میده

اگر شیرت پرحجم و پر فشار هست حتما آب اول شیرت رو که جهش داره و آب خالی هست رو تخلیه کن بعد سینه رو بذار دهنش ولی مثل شیر خشک نیست که حجم مهم باشه که زیاد ندی ،  اگر سینه رو خالی کردی و خودش ول کرد و سیر شد ولی دیدی با سرنگ اون شیری که دوشیدی رو هم میخوره میتونی بهش بدی هر چقدر هم زیاد بخوره عیب نداره نوش جونش میشه فقط ، تنها نکته مهم اینه که با سرنگ وقتی بهش شیر میدی گوشه لپش خالی کنی ته حلقش نپره 

دقیقا همینطوره تولید شیر با مکیدن بچه ست که زیاد میشه اگر فقط بدوشی بعد یه مدت بدن مادر حجم کمتری شی ...

ماشالا خانوم چه اطلاعاتی دارید، اینقدر که این کامنتای شما اطلاعات مفید در اختیارم گذاشت، اون همه پبج که خوندم بهم کمک نکرد

خیلیییییی ممنون واقعا لطف کردید 

والا با شیردوش سرنگی آرینا که عکسشو می‌زارم میدوشم، با شیشه شیر avent که میگند ضد نفخ و این چیزهاست که سایزشم صفره مناسب بچه زیر یک ماه، بهش میدم حدود شصت سی سی

با خود هم می می میخوره قبلش حدود نیم ساعت چهل دقیقه یا بیشتر ولی از دهنش میکشیدم و شیشه میدادم

فقط چون دنبال میگرده میگی گرسنه ست؟ اون گرسنه نیست اون میخواد بمکه، پستونک بده بهش. اگر پوشک خیس نمی ...

خیلی خیلی ممنون از شما 

به خدا شما و کاربر دوست دارم زندگی رو خیلی کامنتای کمک کننده و مفیدی برام گذاشتید امیدوارم همیشه شاد و تندرست باشید 

کامنت بالا رو بخونید برای دوستمون نوشتم 

اولش فکر کردم دو نفرتون یکی هستید حواسم به اسم نبود، بسکه سرشار از دانش و آگاهی و با حوصله کمک کردید

ماشالا خانوم چه اطلاعاتی دارید، اینقدر که این کامنتای شما اطلاعات مفید در اختیارم گذاشت، اون همه پبج ...

خواهش میکنم عزیزم 

اگر اول بدوشی و بعد شیر غلیظ بهش شیر بدی دیگه نیاز به شیشه دادن نیست تست کنی متوجه میشی بچه زیر بیست دقیقه کامل سیر میشه خودش ول می‌کنه 

اینم در نظر بگیر بچه ها اکثرا شیشه رو به سینه ترجیح میدن اگر شیشه بیشتر بگیره احتمال اینکه به مرور سینه نگیره هست چون با شیشه خیلی سریع و بی زحمت سیر میشه و فکش خسته نمیشه به مرور سینه رو پس می‌زنه

هر چند بعضی بچه ها سینه رو ول نمیکنن ولی اکثرا شیشه رو ترجیح میدن برای همین میگم با سرنگ بهش بدی بهتره 

چون هیچ بچه ای سینه رو با سرنگ عوض نمیکنه و انتخاب اولش سینه ست 

میتونی یه سرنگ ۲۰ سی سی بگیری و سه تا از همون شیری که قبل از شیردهی دوشیدی بهش بدی ولی خیلی دقت کن گوشه لپ آروم آروم خالی کن نپره ته حلق بچه هی دارم تکرار میکنم اینو نکته بسیار ساده ایه  ولی خیلی خیلی مهمه 

خواهش میکنم عزیزم  اگر اول بدوشی و بعد شیر غلیظ بهش شیر بدی دیگه نیاز به شیشه دادن نیست تست کن ...

چشم عزیزم ممنون از لطفتون   

گلم شما با کسانی که از رحم جایگزین استفاده کردن برای بچه دار شدن ، و خودشون تونستن به نوزاد شیر بدن ارتباط داشتید؟ 

چون من در این مورد از خیلی از این افراد سوال کردم و گفتن امکان نداره حتی با هورمون درمانی هم نتونستن ،دکتر زنانم سوال کردم گفتن شدنی نیست، میشه بیشتر در این مورد توضیح بدید متشکرم

2706