2752
2734
عنوان

بنظرتون تک فرزندی خوبه؟

| مشاهده متن کامل بحث + 533 بازدید | 89 پست

نه عزیزم لشتباهه من یه تک فرزند ۱۵ ساله دارم 

با وجود سلامت و شرایط مالی خوب دیگه بچه نخواستم 

خیلی ارامش دارم دایما تفریح و مسافرت  بدون مسئولیت سنگینی

ولی پسرم تنهاست البته خودش تک فرزندیش رو دوست ولی من به عنوان یه مادر همیشه یه غمی ته دلم دارم یه عذاب وجدان

از انجا که دیگران نمی توانند از همان دیدگاه شما به مسائل نگاه کنند،نمی فهمند انچه سرسری می گویند تا چه حدی می تواند شما را بیازارد💞

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

اره همش دعا میکنم شوهرم بره دکتر داروهاشو بخوره

ان شالله

ای ایران ای مرز پر گهر                  ای خاکت سر چشمه ی هنر   دور از تو اندیشه ی بدان               پاینده مانی تو جاودان                                                                                                                               #پاینده_ایران👑💙👑                                   

هرگز درست نیست.  بزرگترین ظلم در حق فرزند،  تک فرزند بودنش هست.  گاهی علت های مختلف داره مثلا امکان فرزند دار شدن شون نیست.  مشکل پزشکی دارند.  اون فرق داره. 

ولی تک فرزندی جفاست. 

بچه تنها همبازی میخواد هم فکر میخواد.  همدل میخواد. 

پدر و مادر تاحدی بتونن سرگرمش کنن،  مدام که نمیتونن!! داشتن خواهر و برادر بهترین همبازی بچه هستش. 

بازی فقط سرگرمی نیست. 

تو بازی کردن بچه ها خیلی چیزها یادمیگیرن. همون دعوا و بحثی که دارن.  قلدری که دارن، بزن بزنی که دارن.  گروکشی که دارند.  محبت و بغل کردنی که دارند. هوای همو که دازند،  همه اینارو با خواهربرادرشون یادمیگیرن و فردا رفتن مدرسه،  وارد جامعه شدن بلدن حرفشونو بزنن و حق شونو بگیرن. 

تک فرزند متکی پدر و مادره چون اصلا یاد نگرفته از حق خوذش دفاع کنه.  هرچی شده و هرچی گفته نازشو کشیدن،  یه دعوا لفظی با خواهر وبرادرش نداشته! 

اصلی‌ترین نقش یک زن از نظر اسلام همین نقش خانه‌داری است منتها مهم این است که خانه‌داری به معنای خانه‌نشینی نیست. بعضی اینها را با هم اشتباه میکنند؛ وقتی میگوییم خانه‌داری، خیال میکنند میگوییم داخل خانه بنشینید، هیچ کار نکنید، هیچ وظیفه‌ای انجام ندهید، تدریس نکنید، مجاهدت نکنید، کار اجتماعی نکنید، فعّالیّتهای سیاسی نکنید؛ معنای خانه‌داری این نیست. خانه‌داری یعنی خانه را داشته باشید؛ در کنار داشتن خانه، هر کار دیگری که از عهده‌ی شما برمی‌آید و میل به آن و شوق به آن را دارید میتوانید انجام بدهید؛ منتها همه در ذیل خانه‌داری است. دیدار رهبر انقلاب با اقشار مختلف بانوان. 14دی1401

بچه داری خیلی سخته

هم از لحاظ روانی

هم از لحاظ مادی

واقعا مادر فرسوده میشه اگر کمکی نداشته باشه

علت بیشتر تک فرزندی های الان؛ تنهایی مادر و شرایط نا به سامان اقتصادیه

اونم اکثرا با فاصله زیاد میارن نه اینکه بخوان تک بمونه

وگرنه تک فرزندی هم برای پدرمادر هم برای بچه؛ خیلی خیلی بده. در آینده واقعا روی هر دو طرف بعلاوه‌ی عروس‌داماد اون خانواده خیلی اثر منفی داره و توی زندگیشون ملموسه.

چه در سقوط؛ چه در صعود؛ در همه حال الحمدلله🤲🏼بااحترام لطفا افراد زیر۲۰سال نه در تاپیک‌هام شرکت کنند نه ریپلای کنن🙂🙏🏽
خب خیلیا هم خاهرو برادر دارن ولی شهر غریبن نمیان پیششون نهایت سالی یبار

باز حداقل دلت خوش هست که چهارتا هم خون خودت داری که کارت گیر کردی بری پیششون الان خدایی نکرده زبونم لال پدرم مادرم ی اتفاقی براشون بیوفته منو خواهرم جز هم کیو توی دنیا داریم من خودم افسردگی شدید دارم چندبار اقدام به خودکشی کردم ولی تنها دلیل منصرف شدنم خواهرم بود بعد من اون چی میکشه الان هر سوال درسی کاردستی هرچی داشته باشه از من میپرسه میاد پیشم باهم میریم بیرون اگه من نباشم خیلی براش بد میشه

مردم هرگز خوشبختی خود را نمی‌شناسند اما خوشبختی دیگران همیشه جلوی دید آنهاست  به داشته های خود عمیق تر نگاه کنید   
باز حداقل دلت خوش هست که چهارتا هم خون خودت داری که کارت گیر کردی بری پیششون الان خدایی نکرده زبونم ...

اره درست میگی منک افسردگی دارم علتش همین تنهاییمه خیلی دلم میخواد دخترم یه داداش یا خاهر داشته باشه تنها نباشه عین من

هرگز درست نیست.  بزرگترین ظلم در حق فرزند،  تک فرزند بودنش هست.  گاهی علت های مختلف د ...

چقدر همیشه فیلم هندی میکنید و میخواید بازی با احساسات بکنید 

تک فرزندی را با غار نشینی اشتباه گرفتی 

اون بچه مهد میره کلاس میره پارک میره 

تو برهوت نیستا 

چرا مغلطه میکنید همیشه

⏩️⏭️⏯️⏹️⏸️⏮️⏪️ 
چقدر همیشه فیلم هندی میکنید و میخواید بازی با احساسات بکنید  تک فرزندی را با غار نشینی اشتباه ...

اینم حرفیه ۲٠سال دبگه بچه هامون بزرگ بشن زمونه عین الان نیست هزارتا دوست پیدا میکنن مهمتر از داشتن خاهرو برادر سرمایه مهمه بچه های ۲٠سال دبگه ماشین میخوان مدرسه و لباس خوب تفریحات عالی

2706