2752
2734
آره امروز تو روز سوم هستم رفتم سونوگرافی... واقعا؟ازم نپرسید چیزی. یعنی باید دوباره برم ؟

نه بابا عادیه خودتو نگران نکن اصلا 

ببین فولی روزی 2 میل رشد میکنه و معمولا روز 12 تا 15 میرن برا سایز فولیکول که سایز فولی شما نرماله

من برای جای ترک های پوستی بعد از زایمانم از روغن آنتی استرچ مارک برند آنانه استفاده کردم که یک برند سوییسی بود.

برای من واقعا مثل معجزه عمل کرد. حتما تو دوران بارداری قبل از ایجادترک ها یا تا وقتی که ترک ها هنوز قدیمی نشدن و قرمز هستن استفاده کنید که زود برطرف بشه. برای ترک های ایجاد شده با چاقی یا لاغری هم عالیه. لینکشو میزارم چون میدونم دغدغه خیلی از ماماناس .

2731
عزیزم من تو نامزدی هستم هنوز اقدام به بارداری نداشتم ولی خیلی نگرانم. یعنی میشه باردار شم؟شما باردا ...

اها 

اره میشی 

نگران نباش

فقط اشتباهی که من کردم رو نکن

من دو سال بعد اقدام کردم که یکی دو سالی زمان برد تا بشم .... الان بعد ۵ سال از ازدواجمون نی نی میخواد بدنیا بیاد

خیلی زمان برد

همیشه فک میکردم زود باردار میشه آدم 

اها  اره میشی  نگران نباش فقط اشتباهی که من کردم رو نکن من دو سال بعد اقدام کردم که یک ...

الهی قربونت برم 

قدمش مبارک باشه ایشالا.

یعنی از الان بیفتم دنبال درمان یا برای بارداری اقدام کنم؟

الهی قربونت برم  قدمش مبارک باشه ایشالا. یعنی از الان بیفتم دنبال درمان یا برای بارداری اقدام ...

ممنون عزیزم

ایشالا هر وقت عروسی کردی 

ی ۵ ۶ ماهی کلا جلوگیری نکن اصلا 

روزای ۱۴ ۱۶ ۱۸ ۲۰ بعد پریودی اقدام کن اصلا هم بهش فک نکن بذار به حال خودت باشی استرس نگیر ... چون استرس سم هست 

اگر دیدی بعد ۶ ماه نشدی برو تحت نظر ی دکتری خوبی 

آخه قدم اول دکتر بری میگه ۳ ۴ ماه اقدام کن طبیعی بعد بیا 

من خودم با دارو جواب نگرفتم دکترم گفت برو تحت نظر دکتر نازایی

نمی‌دونم چی شد کار خدا بود همون ماه که بیخیال شدم دنبال دکتر بودم 

خیلی یهویی باردار شدم

ایشالا هر چی قسمتت هست همون بشه عزیزم

نمی‌خواد به کسی هم چیزی بگیاااا

بین خودت و همسرت باشه 

هی سوال میپرسن آدم روح و روانش می‌ریزه بهم 

انشاالله عزیزم بسپار به خدااااا 

سلام عزیزم خوبی؟من دیروز رفتم نتیجه سونوگرافی رو نشون ماما دادم گف این با چیزی که تو میگی فرق داره این اندازه فولیکولت نیست اندازه کیست هاس.

گف تخمدان پلی کیستیک دارم

سلام عزیزم خوبی؟من دیروز رفتم نتیجه سونوگرافی رو نشون ماما دادم گف این با چیزی که تو میگی فرق داره ا ...

سلام عزیزم ممنون خوبم شما خوبی؟

ااااا 

پس مثل منی منم همین مشکل رو دارم و متاسفانه درمان هم نداره یعنی موقتی درمان میشی 

حتما حواست به بارداری باشه 

به این میگن تنبلی تخمدان یا تخمدان پلی کیستیک 

یعنی اینکه شما پس از هر دوره پریودی ی سری تخمک هایی که  بالغ شدن باید از تخمدانت خارج بشه تا بارداری صورت بگیره اما تو این نوع تخمدان پلی کیستیک تخمک ها بالغ نمیشن در نتیجه تخمدان شما به مرور میشه پر از تخمک های ریز ریز که فولیکول بهشون میگن بالغ نمیشن خارج بشن همونجا میمونن پس بارداری به سختی اتفاق میوفته شما باید حتما در دوره های اول بهت قرص میده بعد قرص و آمپول میده ... مراحل خاص خودشو داره تا این تخمک ها به سایز بالغ برسن و تازه از تخمدان شما خارج بشن و بارداری صورت بگیره 

نگران نباش اصلا چون خفیف داره شدید داره ... ولی خب تا همیشه همراهته .... علت اصلی اصلی این موضوع که تشدیدش می‌کنه استرس هست 

استرس عامل اصلیشه

از خودت دور کن