2752
2734
عنوان

قصد تغییر دارین؟!

| مشاهده متن کامل بحث + 142 بازدید | 25 پست
دوست داری چه تغییری کنی؟

اخلاقمو

فقط 41 هفته و 5 روز به تولد باقی مونده !

1
5
10
15
20
25
30
35
40
جایی تگم نکنید حوصله جواب دادن ندارم ، درخواست دوستی هم قبول نمیکنم اگه زبون آدم حالیتونه درخواست ندین
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

می خوام نماز پیوسته بخونم

خب ببین عزیزم تغییر تو هر چیزی ۲ تا نکته داره 

اولی زمان بر بودنشه

دومی سخت بودنشه 

قطعا برا شمایی که مثلا نماز نمیخوندی تا الان خیلی سخته یهو بیای روزی ۵ بار نماز بخونی ، ممکنه روزهای اول خوب بخونیا ولی به مرور کمش کنی .

حالا من یه پیشنهاد دارم ....

ببین من میگم بیا از کم شروع کن 

مثلا با خودت بگو ۵ روز باید نماز صبحم کامل و دقیق بخونم و هرطور شده باید بیدارشم بخونم (دنبال بهونه نباش و حتمااا انجام بده ، حتی اگه قضا شدَم همون لحظه که بیدار شدی قضاش رو بخون نمونه ) 

بعد بیا سراغ نماز ظهر و این دفعه به خودت قول بده که ۵ روز حتما نماز صبح و ظهرم رو بخونم 

و این روال رو هی ادامه بده . میتونی حتی روزهاش رو بیشتر کنی مثلا ۱۰ روزه بکنی 

اینطوری آهسته و پیوسته به نماز عادت میکنی و خیلی بهتر از یه روز خوندن و یه روز نخوندنشه 

راجع به ارتباط روحی و درونی با خدام که قطعا به نتیجه رسیدی که میخوای نمازت رو بخونی🙂

چه دارد ، آنکه تو را ندارد ؟! و چه ندارد ، آنکه تو را دارد ؟! ...✨️
من می‌خوام تغییر کنم شغل ندارم و اینکه برنامه خواب منظمی هم ندارم 

احتمالا خواب منظم نداشتنت بخاطر دغدغه ی فکریته ...

تا جایی که ممکنه از خودت و درونت فرار نکن عزیزم 

سعی کن تمام حس هات رو ( چه بد و چه خوب) توی یه برگه بنویسی تا نمونه توی دلت و بخوای راجع بهشون فکر کنی 

و حتما سعی کن راجع به غم ها و غصه هات با کسی صحبت کنی...دوستی مادری خواهری هرکی ....

هرکی که فکر میکنی پناهگاه شماست 

بعد این کار و خالی کردن درونتون 

کم کم ساعت خواب تنظیم کنین و سعی کنین کمتر از ۷ ساعت نباشه و تو اون تایم همه ی چراغ ها رو خاموش و گوشی رو بزارین کنار و برین تو رختخواب ...اولش سخته ولی عادت میکنین

2731
ذهنم و افکارم رهام نمیکنه وگرنه تغیر برام راحته 

عزیزم تنها راهش صحبت با درون خودتون و نوشتن افکارتونه 

تا جایی که میتونین همه ی احساساتتون چه خوب و چه بد رو بنویسین و با درونتون تو صلح باشین

منم خوابم اصلا منظم نیست نصف شب میخوابم و ناراحتم. دوست دارم بتونم اراده کنم ساعت ده شب حداکثر بخواب ...

خب اول بیاین ساعت خوابتون رو مشخص کنین 

این که دوست دارین کی بخوابین کی بلند شین 

بعد بیاین از کم به اون ساعت عادت کنین 

مثلا شما میگی ۱۰ دوست دارم بخوابم (خب قطعا برا آدمی که هر شب مثلا ۱ میخوابه یهو سخته ساعت ۱۰ بخوابه) حتی اگه شروع کنین یهو از ۱۰ بخوابین قطعا بعد دو روز خسته میشین عزیزم 

به خودتون قول بدین هر ۵ شب یه بار نیم ساعت زودتر بخوابین . مثلا اگه ۱ میخوابین هر شب ...۵ شب ساعت ۱۲ونیم بخوابین ...۵ شب بعدش ساعت ۱۲ ...۵ شب بعدترش ساعت ۱۱ ونیم 

و هی این روال رو ادامه بدین تا عادت کنین 

خوش اومدین سر سفره رحمت، مغفرت و اجابت خدا! خدا که مهربانِ بینهایته، ما رو دعوت کرده که نماز بخونیم ...

ممنونم ..‌🤍