2733
2734
عنوان

یه مامان خسته ام با یک‌ نوزاد ۱۸ روزه....میشه کمکم کنید.

| مشاهده متن کامل بحث + 174 بازدید | 22 پست
عزیزم اگه همه اینکارا رو کردی و از کولیک نداشتن بچتم مطمئنی و اینکه شیرت هم کافیه، چیزی که باعث این ...

در ضمن عزیزم فکر اینکه چون مادرتون رحمت خدا رفته پس هیچکیو نداری رو نکنید خیلیا با وجود مادر دست تنها تو شهر غریب بودن پس شمام ان شاالله از پسش برمیایین منم یه نی نی دارم مه خیلی کم خوابه گاهی خیلی عصبیم میکنه ولی من اون لحظه تصمیم میگیرم به جای پرخاش با لحن اروم باهاش حرف بزنم هر چند که گاهی منم کم میارم

خششش خش خش خش                         چیه خب امضا کردم دیگه  آقا ببخشیدا ولی تو کتم نمیره چند سال اینجا عضو باشین ولی تعداد تاپیکاتون صفر باشه،ناقلاها نکنه یه شخصیت دیگه با یه کاربری دیگه و هزارتا تاپیک دارین🤪🤪من اصلا مشکلی ندارم با اینکه کسی تو تاپیکام بگرده و راستش اصلا درک نمیکنم چرا خیلیا مشکل دارن با این موضوع😇

عزیزم خودتو قوی کن از جهت روحی که حرف دیگران اذیتت نده. 

بچه ۱۸روزه چه انتظاری دارن اخه؟ میگن مثل بشکه شکمش پربشه،  بخوابه🤧😑

بابا فک اش کوچیکه.  خسته میشه. 

معده اش یه ذره هست.  اندازه معده اش میخوره. 

شما خواهری زنداداشی دوستی نداری،  در طی روز بیاد پیشت و کمک حالت باشه و یه خرده استراحت کنی؟ حرف بزنی؟ حموم بری؟! 

بعدشم برای تقویت شیر خودت و بچه ات غذاها و خوراکی های مقوی بخور.  مثل خرما،  سویق و اینجورچیزها. 

اصلی‌ترین نقش یک زن از نظر اسلام همین نقش خانه‌داری است منتها مهم این است که خانه‌داری به معنای خانه‌نشینی نیست. بعضی اینها را با هم اشتباه میکنند؛ وقتی میگوییم خانه‌داری، خیال میکنند میگوییم داخل خانه بنشینید، هیچ کار نکنید، هیچ وظیفه‌ای انجام ندهید، تدریس نکنید، مجاهدت نکنید، کار اجتماعی نکنید، فعّالیّتهای سیاسی نکنید؛ معنای خانه‌داری این نیست. خانه‌داری یعنی خانه را داشته باشید؛ در کنار داشتن خانه، هر کار دیگری که از عهده‌ی شما برمی‌آید و میل به آن و شوق به آن را دارید میتوانید انجام بدهید؛ منتها همه در ذیل خانه‌داری است. دیدار رهبر انقلاب با اقشار مختلف بانوان. 14دی1401

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

پسر منم همین بود

۲۲ساعت بیدار ۲ساعت میخوابید،اونم یه خواب سبک 

متم مادر نداشتم دقیقا کلی از این حرفای خاله زنکی میشنیدم

لابد شیرت کمه،بهش نمیسازه، چیز نفاخ نخور،ال بخور،بل بخور...

قشنگ دیوونه م کرده بودن بدترررر

اما متوجه شدم پسرم انرژیش زیاده،بیش نیازه دوس داره مدام بغلم باشه و کنارش باشم

عزیزم میدونم سخته و خسته ای اما خیلی زود میگذره

به حرف بقیه گوش نده بدتر روانتو بهم میریزن

شما کار خودتو بکن،سعی کن یه کمکی داشته باشی لااقل روزی یکی دوساعت با ارامش استراحت کنی

ان شاء الله بچه تونم خیلی زود خوب و آروم میشه

سرشبم باهاش بازی کن نخوابه که لااقل اخر شب دیگه خوابش ببره

2731

گلم اول از همه باید گوشتو روی حرف دیگران ببندی به جز کسی که تجربه بچه داری داره و بدون قضاوت کمکت می‌کنه ،بعد اینکه شما باید بچه رو ببری پزشک چکاب کنه ممکنه دل. دردی باشه و نیاز باشه شیرشو عوض کنی ،شما الان داخل یک بحران هستی از چه نظر ،اول اینکه دیگه آزاد نیستی هرچقدر میخوای بخوابی و ....و دوم اینکه تجربه زایمان و ...روی روحیه شما تاثیر گذاشته و مستعد افسردگی پس از زایمان هستی پس حواست به حال و احوالت باشه، ببین اگر شکمش مرتب کار می‌کنه این بچه سیر میشه،اگر احساس می‌کنی گریه اش گریه گرسنگی با شیشه بهش یک سی سی شیر خشک بده ببین اگر گرفت تخت خوابید بدون گشنه میمونده، ببین ب خودت زمان بده تا یاد بگیری،اگر گریه شدید و پاهاشو تو شکمش جمع می‌کنه باید دکتر چکش کنه ممکنه رفلاکسی کولیکی باشه خدایی نکرده،سر سینتو فشار بده ببین چقدر شیر خارج میشه اصلا چیزی میاد یا نه ممکنه واقعا شیرت کم باشه،اناناس و ژله و ماکارونی خیلی بخور شیر زیاد میکنه