2737
2739
سلام دوستان عزیز نی نی سایتی من
دوستان دختر خواهرم 6 سالشه و امروز که برای تست سنجش کلاس اول رفته بهش گفتن که احتمالا کم خونی شدید داره و باید آزمایش بده ...
می خواستم این چند تا سوالام رو اگه میشه جواب بدین
1- کم خونی کلا چیه و چه مشکلاتی برای کودک بوجود می یاره
2- روشهای درمان به چه شکلی هست
3- تغذیه مناسب برای کم خونی چیه ؟
4- آیا حدس دکتر درست بوده که بدون آزمایش این تصور رو داشته
5- ازدواج این کودکان ( ان شالله ) بدون مشکل خواهد بود
عزیزم برای بچه ها رو من زیاد نم یدونم
اما پسر جاری منم کم خونی شدید داره
دکتر بهش قرص آهن داده 8 سالشه و اصلا نیباد باقالی پلو بخوره و حتی بوی باقالی هم بهش نخوره
دکتر بهش گفته گوشت چرخ کرده و کره آهن داره بخوره

اصلا نگران نباش حتما بگو آزمایش بده
با قرص آهن خوب می شه غذاهای آهن دار هم بخوره مثل عدس و اسفناج پخته شده و ....
آپلود عکسخدایا شکرت...دســــــــت هایت ! که مال مــن باشد هیچکـــــس مرا .. دست کم نخواهد گرفت !!!فَاللّهُ خَیْرٌ حَافِظاً وَهُوَ أَرْحَمُ الرَّاحِمِینَ...آپلود عکسآپلود عکس رایگان و دائمی

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

خواهش عزیزمممممممممممممممممممممممم
حتما پیگیری کنین
آپلود عکسخدایا شکرت...دســــــــت هایت ! که مال مــن باشد هیچکـــــس مرا .. دست کم نخواهد گرفت !!!فَاللّهُ خَیْرٌ حَافِظاً وَهُوَ أَرْحَمُ الرَّاحِمِینَ...آپلود عکسآپلود عکس رایگان و دائمی
2728
فسقلی جون با قرص حل میشه ؟ موارد حادش چطوری حل میشه ؟

رفته آزمایش هنوز جوابشو ندادن ... ما چون خانواده کم جمعیتی هستیم خیلی آدمای حساس و دلواپسی شدیم متاسفانه ... بجز فرزند من دخترخواهرم تنها نوه دختری و اولین نوه هست ... خیلی نگرانه خواهرم . ممنون واقعا

انجیر خشکو بذار توی آب خیس بخوره بعد بخور
خرما معجزه میکنه
همین طوری بخور
بریز توی شیر موز بخور
خلاصه زیاد بخور
زیتون بخور

نوشته اگر میخواهید زودتر مواد خون ساز جذب بدن تون بشه هروز آب لیمو ترش تازه چند قطره بخورید

ماهی هم بخور
اما پرورشی و نه دریایی
عزیزم این مواد آهن دارن دوستم بهم گفته بود سرچ کرده بود
2738

منابع غذایی آهن
منابع غذایی آهن عبارتند از: جگر، کلیه، گوشت به ویژه گوشت گاو، زرده تخم مرغ، سبزیجات برگ سبز تیره، میوه های خشک شده (برگه ها) بخصوص برگه زردآلو ، لوبیا چشم بلبلی، نخود خشک شده و دانه های روغنی مثل پسته ، بادام ، فندق و….
خواهش عزیزم
اصلا نگران نباش
ولی حتما پیگیری کنین
با دارو خوب می شه ایشالا
منم دوستم از بچگی کم خونی داشت روزی 1 دونه فولیک اسید می خوره
اصلا ناراحت نباش
کم خونی خیلی رایجه متاسفانه تو ایرانیا

اما به خواهرت بگو ببرش دکتر و از الان پیگیری کنه
غذاهای آهن دار هم بخوره
فکر نمی کنم حاد باشه
اگه حاد بود خواهرت متوجه می شد
علائم کم خونی:
رنگ پریدگی پوست، زبان و مخاط داخل لب و پلک چشم‌ها، خستگی زودرس، سرگیجه و سردرد، خواب رفتن و سوزن سوزن شدن دست و پاها، حالت تهوع و در کم‌خونی شدید گود شدن روی ناخن(ناخن قاشقی).

این علائم رو داشت ؟

نگران نباشین عزیزممممممممممم
فسقلی عزیز دختر خواهرم نه ماشالله خیلی هم سرخ و سفید و ناز ... شیطون و حاضر جواب ... والا به زور هم می خوابوننش ... خیلی هم باهوش و فعال ... کلاس زبان و اسکیت و چیزای دیگه می ره . من ندیدم چیزی که بگم مشکل داره ...
خوب پس خداروشکر جای نگرانی نیست
اما ببرینش پیش دکتر و یه چکاب بکنبن
الان با قرص و قطره خوب می شه
نگران نباشین
ماشالا خدا حفظش کنه
فرفری جون پسر منم کم خونی داشت البته شدید نبود .....دکتر قرص داده بود قبل از صبحونه ناشتا بخوره ..........لیست غذایی هم داده بود ....عدس.....خرما....پسته .....جگر...گوشت.....دیگه یادم نمیاد ...آها به هیچ عنوان چای نخوره ...من سه ماه تمام همه چیز و رعایت کردم سه ماه اصلا هم بهش چای ندادم .بعد سه ماه بردم آزمایش و به دکترش نشون دادم گفت خدا رو شکر خوب شده .خیلی شدید نبود

انشالله بچه ی خواهرت هم خوب میشه عزیزم ..........
از تمام دلتنگی ها از اشکها و شکایتها که بگذریم باید اعتراف کنم .....کیارشم و شوهرم که میخندند .........خوشبختم...............
2706