2733
2764
عنوان

نظرتون چیه پسر جهیزیه تهیه کنه و دختر خونه رو؟؟؟؟؟

| مشاهده متن کامل بحث + 2075 بازدید | 161 پست
حالا فرض کنید که شما از خودتون خونه یا پول خونه نداشتین همسرتون هم همینطور. و همسرتون میگفت چند سال ...

نه قبول نمیکردم واحد اونا بشینم 

و جهیزیه و کلا همه چی با هم میپسندم یعنی زوج ها با هم مشارکت کنن

ولی باهاشون ازدواج میکردم

اتفاق بدی پیش اومده؟ حس میکنی بدبخت شدی؟ یه لحظه صبر کن. از خودت دور شو. توی تاریخ دور شو. اتفاق هایی رو به یاد بیار که فکر میکردی ازشون زنده بیرون نمیایی. چی شد؟گذشت. به اتفاق هایی فکر کن که توی طول تاریخ برای آدمها پیش اومده.به جنگ به قحطی به بیماری ها. حالا توی جغرافیا از خودت دورشو. به کشورهای دیگه فکر کن. به آدمهای دیگه. دردت در مقایسه با دردهایی که بشر متحمل شده چقدر بزرگه؟ چقدر عمیقه؟ من اینجوری با مسائلی ناخوشایند برخورد میکنم
نه دیگه با این چیزی که گفتم داماد جهیزیه رو باید تهیه کنه خونه پدر دختر هم فقط تا چند سال در اختیارش ...

من یه خواستگار زررررررنگ داشتم کارمند بود مادرش خونه و ماشین داده بود بهش ولی کلا معلوم بود خسیس اند  میگفت مهریه باید در توانم باشه طوری که سر عقدم بخوای بتونم بدم بیشتر از چهل تا سکه هم پس انداز ندارم برای کل خرج عروسی و مهریه میشه کلش بشه مهریه عروسی نگیریم میشه تقسیم کرد مدیریتش با خودت منم گفتم باشه ینی بعد عقد طلب کنم صاف چهل تا سکه میدی گفت آره وظیفمه گفتم باشه پس قرارمون این باشه که من به جای جشن نامزدی که پدر دختر میگیره هزینش رو از پدرم میگیرم به علاوه یه مقدار از چهل سکه که سر عقد میدی فقط یه مراسم عروسی میگیریم ینی عقد و عروسی یکی با بقیه چهل سکه هم میرم جهیزیه میخرم نظرت ؟؟؟ گفت عالیه موافقم من دوست ندارم منت کسی رو سرم باشه بالاخره بعضیا با سیلی صورتشونو سرخ میکنن ( ((( البته قشنگ معلوم بود از حرصشه اینطوری میگه وگرنه وضع مالیمون از اونا بهتر بود ))))) بعد پس فردا خانوادت نگن پسره چقدر زرنگ بازی درآورد !!! منم تو دلم میخندیدم میگفتم از خودت زرنگتر ندیده بودی ظاهرا ! نشون به اون نشون فرداش مامانش زنگ زد گفت استخارمون بد اومده 😂

بعدها معلوم شد همش بازی بوده ۱۴ تام به زور شاید مهر می‌کرد سر و ته همه چیزم میزد 

برام عدد مهریه اصلا مهم نبود مخصوصا تو خانواده ما همچین مهریه ای شبیه شوخیه ولی گفتم خدایا هرچی صلاحه پیش بیاد من اینطوری امتحانش میکنم 

میخوام بگم طرف فهمیده و قدرشناس نباشه هر کاری کنی زهرشو میریزه

دندانپزشکی با بیهوشی در مجهزترین کلینیک دندانپزشکی شرق کشور، برای کودکان و بزرگسالان. کلینیک دندانپزشکی تخصصی کاخ با مجوز رسمی دندانپزشکی با بیهوشی. مشاهده نمونه کارهای بیهوشی

اخه خود پول اجاره و رهن خونه ( که قرار نیست چند سال اول زندگی بدن چون پدرمادر دختره مجانی بهشون دادن ...

همون موقعش میگه میخواستین خودتونو راحت کنین اگرم خونه خریدم با عرضه وجود خودم بده بیخود سرم منت نذارین 

نه قبول نکن اینطوری درست نیست. ی بحثی پیش بیاد ممکنه بلندتون کنن یا اگه خواهر برادر دیگه داری ممکنه ...

گفتم که قرار نیست دختر پسر تا آخر عمرشون تو اون خونه بمونن. از همون اول قرار بر اینه که فقط تا چند سال. بعدش باید بلند شن.

در ضمن فرض کنین که پدرمادر دختره اینجوری نیستن که به خاطر بحث و جدل قبل از موعد بلندشون کنن. خواهر برادر دختره هم کاری ندارن

اخه خود پول اجاره و رهن خونه ( که قرار نیست چند سال اول زندگی بدن چون پدرمادر دختره مجانی بهشون دادن ...

دعا کن طرفت خوش ذات باشه وگرنه آدم بد ذات و بی صفت همه چی میفهمه ولی خودشو میزنه به اون راه تا حسابی هم تو رو ساکت کنه هم خودشو بکشه بالا 

نه قبول نمیکردم واحد اونا بشینم  و جهیزیه و کلا همه چی با هم میپسندم یعنی زوج ها با هم مشارکت ...

یعنی حاضر بودین اجاره نشینی کنید ولی واحد بالای پدر همسرتون نشینین؟ اگه همسرتون میگفت اینطوری پیش بده تا سالهای سال نمیتونیم خونه بخریم چون اجاره و رهن خیلی سنگینه چی؟

صددرصد اگه خونه و جهیزیه با درامد خود زوجین باشه خوبه اما ولقعیت اینه خیلیا نمی تونن چون پولشو ندارن. اگه در این حالت پدرمادر کمک کنن به نفع دختر پسره ولی مشکل من اینه که معمولا والدین پسره واحد بالای خودشونو میدن چیزی که بعد چند سال دوباره میتونن پسش بگیرن و کارای خودشونم تماما با پسریه که تو ساختمون اونا میشینه و از طرفی بحث دخالت و انتظارات بیجا از عروس هم داریم. والدین دختره هم جهیزیه میدن.

خب من میگم وقتی زوج جدید پولشون نمیرسه اگه برن اجاره نشینی تا صد سال نمیتونن خونه بخرن و خانواده ها مایلن که کمک کنن؛ چرا اینو برعکس نکنیم؟ جهیزیه با پسر باشه خونه با دختر. 

چرا که نه.خیلی بهتر از جهیزیه دادنه.من برا دخترم ایشالا اگه بتونم همینکارو میکنم و البته یه شرطم میز ...

والا نظر من اینه که به اسم دختر نباشه به اسم همون پدرمادر دختر بمونه فقط خونه رو چند سال بدون رهن و اجاره بدن دختر پسره تا بتونن پول جمع کنن

2706