2733
2734
@الهام_mami   💚معصومه جونم ما بعد حدود یک ماه و خورده که همسرم از اول ماه رمضان کارشو از د ...

۴-خیارشور و ترشی خودم درست میکردم که الان خیلی مصرف نمیکنیم درست نمیکنم زیاد بخاطر سردی بدنم.
۵-اکثر خریدام از فروشگاه و عمده فروشیه و چیزای تاریخدارو برای ۶ماه تا یکسال میگیرم به خاطرهمینم وقتی همسرم بیکار بود فقط خرج تره بار و مدرسه دخترم داشتیم.
۶- غذاییم تو یخچال باشه سعی میکنم تا خورده نشده جدید درست نکنم مگه اینکه همسرم دوست نداشته باشه برای اون فقط جدید یا تبدیل به غذای جدید میشه😉
۷-و اینکه ما چون خونه مون برِ خیابان هست و نزدیک چهارراه ۴تا سوپری و یدونه ماستبندی و سه تا میوه فروشی نزدیک خونه مونه ولی مننن برعکس بقیه دوستامو وهمسایه ها پیش هیچ کدوم حساب دفتری ندارم چون خریدام از بازار روز و فروشگاهه تنها چیزایی که از سوپر میخرم اونم در هفته شاید یکی دوبار باشه بستنی برای دخترم یا تخم مرغ اگه ناهار  نداشته باشیم.😄😊

۸-کیک و فلافل و پیتزا برای دخترم خونه درست میکنم غذای بیرون زیاد نمیریم یعنی نمیرسیم به هزینه ش

دیگه اینکه من خودآموز خیاطی یاد گرفتم برای خودم و دخترم میدوزم با اینکه دستم کنده و خیلی تنبلم ولی خیلی به هزینه ها کمک کرده حتی تیشرت برای همسرم میدوزم.
مشتری هم دارم اگه قبول کنم ولی بخاطر افسردگیم و کمردردم زیاد قبول نمیکنم.

ادامه دارد....

تاپیک مدیریت مخارج ودرامدها ونحوه پس انداز کردنش و نکات مهم خانه داری و چالش دوماهه طلا 💰💰💰💱💸🤑🤩🧿💰💰💰💵💴https://www.ninisite.com/discussion/topic/7725604/%d8%aa%d8%a7%d9%be%db%8c%da%a9-%d9%85%d8%af%db%8c%d8%b1%db%8c%d8%aa-%d9%85%d8%ae%d8%a7%d8%b1%d8%ac-%d9%88-%d8%af%d8%b1-%d8%a7%d9%85%d8%af-%d9%88-%d9%86%d8%ad%d9%88%d9%87-%d8%a8%d9%87%d8%aa%d8%b1-%d9%be%d8%b3-%d8%a7%d9%86%d8%af%d8%a7%d8%b2-%da%a9%d8%b1%d8%af%d9%86%d8%b4-%d9%88-%d9%86%da%a9%d8%a7%d8%aa-%d9%85%d9%87%d9%85-%d8%ae%d8%a7%d9%86%d9%87-%d8%af%d8%a7%d8%b1%db%8c

@سوگلsogol  

سلام شب بخیر دوستای طلایی خودم🏆🏅🏆🏅 منم امروز موفق شدم به طور ناباورانه ای یه جفت گوشواره بخر ... 

کار خوبی کردی مبارکه

یه استادی دانشگاه داشتیم همیشه میگفت فرصت رو‌ باید خودتون ایجاد کنین 

هی نگین فرصت نیست نمیشه

حالا مثالش شبیه خودمونه و شبیه کار شماست

خودمون باید با مدیریت و برنامه ریزی طلا بخریم نه اینکه منتظر باشیم پول درشت حتما برسه دستمون

صد البته پول بیشتر باشه بهتره ولی خب اون کار همه هست کار شاقی نمیکنیم که😂

یه عمو من دارم همیشه میگه اشپزی فقط زن من

🫤🫤🫤بقیه جاری های زنشو تمسخر میکنه

یک روز زن عموی دیگم حرف جالبی میزد 

میگفت این حمید ( عموم) میگه فقط اشپزی زن من 

خب منم دستم سه کیلو ماهیچه گوسفندی بدن بلدم اشپزی کنم 🤭🤭طرف ( زن عموم) یه استکان غلیظ زعفرون با برنج و سبزی پلوش قاطی میکنه 

خب اینو عمه منم میتونه درست کنه دیگه 

مگر اینکه طرف خیلی ناشی باشه دیگه

یا میگفت ابگوشت فقط ابگوشتهای مریم زنم

🫤🫤🫤

خب شما یه کیلو ماهیچه رو بنداز تو اب برای دو نفر مشخصه ابگوشتش خوشمزه میشه

اگه با ۲۰۰ گرم گوشت برای ۵ نفر خوشمزه غذا پختی حرفه

حالا اینا یه مثال بود فقط..، خواستم به اینجای قضیه برسیم که 

هنر اینه که تو با کمترینها مدیریت کنی

وگرنه همه بلدن ۶۰ تومن بدن هر ماه طلا 🤭🤭

حالا یاد شما افتادم 

افرین هنر اینه که تو با پولهای کم هم یه حرکت اقتصادی بتونی بزنی 👏👏👏

تاپیک مدیریت مخارج ودرامدها ونحوه پس انداز کردنش و نکات مهم خانه داری و چالش دوماهه طلا 💰💰💰💱💸🤑🤩🧿💰💰💰💵💴https://www.ninisite.com/discussion/topic/7725604/%d8%aa%d8%a7%d9%be%db%8c%da%a9-%d9%85%d8%af%db%8c%d8%b1%db%8c%d8%aa-%d9%85%d8%ae%d8%a7%d8%b1%d8%ac-%d9%88-%d8%af%d8%b1-%d8%a7%d9%85%d8%af-%d9%88-%d9%86%d8%ad%d9%88%d9%87-%d8%a8%d9%87%d8%aa%d8%b1-%d9%be%d8%b3-%d8%a7%d9%86%d8%af%d8%a7%d8%b2-%da%a9%d8%b1%d8%af%d9%86%d8%b4-%d9%88-%d9%86%da%a9%d8%a7%d8%aa-%d9%85%d9%87%d9%85-%d8%ae%d8%a7%d9%86%d9%87-%d8%af%d8%a7%d8%b1%db%8c
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

اوه جنگ راه میفته از این حرکت ها بزنم به دعوا برسونم میگه مگه کم میزارم خودم میدم بهت باز از اول ماه ... 

نمی‌دونم عزیزم چند سال از ازدواج اتون میگزره 

ولی اینو بهت بگم که رفته رفته درست میشه 👌

حالا امتحان کن ببین چهار حالت رو 

(یا به حالت یا به حیلت یا به زاری یا به زوری )

ببین برای همسر شما کدوم جواب میده 

و اینکه با رفتن فرزندتون به مهد و یا کلاس و یا مدرسه اخلاق همسرتون  تغییر خواهد کرد 

حالا به بهونه ی اینکه پول بده برای پسرمون خوراکی بگیرم 

پول بده ورقه بگیریم 

از جلسه ی پسرمون صد تومن خواستن 

دستش یه جورایی یواش یواش عادت می‌کنه به خرجی دادن

اینطوری عزیزم ❤️ 

۴-خیارشور و ترشی خودم درست میکردم که الان خیلی مصرف نمیکنیم درست نمیکنم زیاد بخاطر سردی بدنم. ۵-اکثر ...

ولی ولی من که کلا آدم مصرف گرایی نبودم و نیستم ولی همسرم و مادرش خییییلی ولخرجن و این کارمو خیلی سخت ... 

سلام عزیزم خوبی فدات شم ♥️ ماشاالله به خودت 😉

خیلی هم کدباو و خانم به تمام عیاری♥️ ریز به ریز خوندم 👌من در نوبه ی خودم بهت واقعا افتخار کردم مدیریتت عالی در زندگی عزیزم ❤️ همین فرمون ادامه بده منتها فدات شم اصل کاری رو به قول خودت تنبلی 

اصل کاری همون تبدیل است 👌تو فرض کن من اینجا هزار و یک کار انجام میدم هزار و یک راه و روش رو یاد میگیرم که چی  ؟ خرجم رو کنترل کنم 👌 بالفرض مثالا همون نون خشک رو میدی که رایگان شیر بگیری

خب ؟ فرض کن پول شیرت بشه پنجاه تومن  ولی چه فایده با این همه مدیریت و برنامه ریزی و قناعت  میای پول رو الکی تو دستت نگه می‌داری خرج میشه می‌ره 👌🙁مثلا نوشتی خودم با اینکه کمرم درد می‌کنه لباس هامون میدوزم که غنیمت باشه برامون ولی از اونجا برات زیاد مهم نیست تبدیل کردن به موقع 👌ببین فدات شم ♥️ اکه میخوای موفق بشی در زندگی باااااید هدفمند حرکت کنی و الویت اول و آخرت بشه تبدیل 

کردن ...حالا چه صد هزار تومن چه صد ملیون تومن 👌

چشم منم فرصت کردنی حتما برنامه رو میریزم برات فقط باید هدفمند و جهت دار حرکت کنی 👌اکه دلت پیشرفت میخواد 

❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

ببینید عزیزان یه چیزی بهتون میگم از من معصومه یادگاری 

هر وقت دیدین تنبل هستین برای تبدیل کردن 

که حالا بمونه ...حالا شنبه میرم ...حالا بذار ببینم اگه خرج اضافه نیومد ...حالا بذار ببینیم چی میشه اکه این چیزا اومد به ذهنتون و منصرف شدین 

یادتون بندازین که معصومه..با اون مقدار اجاره خونه ... اجاره مغازه ...درآمد خودش ..در آمد همسرش ...شغل پاره وقتش از بانک مسکن ۲۹۰هزار تومن خالی سود میگیره ..برای اون ۲۹۰هزار تومن خالی قرعه گذاشته 👌الان دو سال که از اون ۲۹۰تومن یه هزاری خرج نکردم شاید در نظرت کم بیاد و بگی معصومه دیگه ۲۹۰پولی نیست ولی گفتم دیگه من برای تک تک تومن هام برنامه ها دارم 👌این پول هم در سال میشه سه ونیم ملیون آیا کم ؟؟؟

بعد اینکه اگه دیدن باز تنبلی میکنین ..و بدون هدف دارین میگزرونین زندگیتون رو نمیدونین دخلتون چیه خرجتون چیه ؟یادتون بیارین که معصومه برای سیب زمینی پیاز که هفتگی صد تومن می‌ذاره کنار ...اون مبلغ رو هر هفته می‌ذاره کنار مخصوص سکه پارسیان و تبدیل میکنه اون قسمت رو 👌چون پنج شش ماهی میشه که پدر همسرم لطف میکنن برامون میارن ...خیلی کم گرفتم تو این چند ماه ..مگر اینکه مهمون بیاد یه هویی و ما سیب زمینی پیاز تموم کرده باشیم  من این صد تومن پول سیب زمینی رو هم تبدیل میکنم 👌پس مهم عزیز دلم تبدیل کردن است .

2731

⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️

سلام معصومه جانم خوبی؟ عزیزم من یه مشکلی دارم با این بودجه بندی مثلا هرماه  یکی از اعضای خونوا ... 

خدا بد نده عزیزم ❤️تو اینطور مواقع برای سلامتی ات هم یه بودجه ای جدا بذار که در مواقع نیاز ..با خیالی راحت برو به سلامتی ات برس 🌹

نمیشه که فدات شم .. خرجی خونه رو که در نظر بگیری از اونم بیای خرج دکتر و دوا رو بدی 👌معلوم که کم میاری ✅

من اینجا به دوستان میگفتم ( پارسال ) من با شش تومن خرج ماهانه رو می گزروندم هفتگی یک دو دویست پنجاه میذاشتم 👌

خیلیا فکر میکردن همه ی خرج ما برای یه ماه شش تومن میشه 

مگه میشه ؟♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️که خرج لباس ما جداست ✅

قبوض هامون جداست ✅لوازم خونه که میگیرم برای خونه ام جداست ✅

خیریه جداست که هر ماه میدم ✅لوازم آرایش بهداشتی خودم جداست ✅

خرج بنزینمون جداست ✅بیمه هامون جداست ✅

قرعه هامون جداست ✅اقساط بانکی جداست ✅

خرید عمده امون جداست ✅که ماه پیش ۱۵گونی برنج ایرانی گرفتیم به مبلغ بیست ملیون برای یک سالمون ...( چون ما مهمون زیاد داریم )

خرید نت ( وای فای )جداست ..✅که برای امسال سه و نهصد ملیون هزینه ی نتمون میشد ✅که نگه داشتم تو عید فطر تو جشنواره هاشون شرکت کردم دو ملیون و نود نت امون شد ...اینا جداست ✅

هزینه ی سلامتی ما جداست ✅هزینه کادوی ما جداست ✅

هزینه ی باشگاه و کلاس های دخترا جداست ✅

هزینه ی ماشین هامون جداست ✅

هزینه ی بیمه ی ماشین هامون جداست ✅

هزینه ی اقساط جهیزیه ی دخترم جداست ✅

اینطوری عزیزم ♥️مثلا من میام میگم من قرار این ماه رو با شش تومن بگزرونم بچه ها هم فکر میکنن که شش تومن کل خرجمون میشه 

در حالیکه خرج های ثابت ما که هر ماه تکرار میشه با خرج خونه ۳۵ملیون 

خب ؟بارها هم توضیح دادم که بچه ها این پول فقط برای خرید های روزمرگی من 👌ما اکثرا گوشت و ماهی رو  با برادر همسرم میگیریم و چک میدیم که اینا جداست ...هر از گاهی تموم میکنم ..تا وقتی که جاری ام اینا تموم کنند گوشتشون رو من از بیرون میگررم وقتی تموم شد ..دوباره باهم میگیریم و چک میدیم که اینا جداست ✅و خیلی از خرج های پیش بینی نشده منظور فدات شم روحیه اتو نباید ببازی که نهصد برای خرید هفته گذاشتی کنار و nتومن خرجت شد یا باید مثل من تفکیک کنی هزینه هات رو و باکس جدا بذاری براش یا مبلغ هفتگی ات رو ببری بالاتر مثلا یک و دویست بذاری یا یه بکس تعلق بدی برای هزینه های یه هویی که تو اینطور مواقع ناراحت نشی ...که زیاد خرجمون شد 

@نسرین66    

اگه میتونید از ترفنداتون که برای دخترتون استفاده کردین بگید ماهم بتونیم برای بچه هامون بهره ببریم 

سلام عزیزم بابت تاخیرم عذر میخوام

چندروز پیش اومدم جواب بدم تاپیک قفل بود

دوتا اصل مهم داشتم یکی اینکه با خودم نگفتم حالا بچه اس متوجه نمیشه یاد نمیگیره و ازین حرفا، گفتم اندازه ی سنش براش توضیح و آموزش میدم

دوم اینکه ماهیانه براش درنظر گرفتم یکی دوماهه اول گذاشتم قشنگ پولاشو خرج کنه اسباب بازی میخرید تموم که میشد بازم چیزی میخواست میگفتم عه مامان دیگه تو کارتت پول نیست که همشو خرج کرده بودی پس الان نمیتونیم بخریم تا سر ماه که دوباره پول بیاد بحسابت، ماهه بعدش یاد گرفت همون اول همه ی پول رو خرج نکنه مثلا میخواست چیزی بخره میگفت اینو بخرم پولم تموم میشه؟اگه گرون بود منصرف میشد که پولش برسه تا آخر ماه، اینم بگم دیگه پول نمیدادم بهش این نبود دلم بسوزه بگم خب یه بارو اشکال نداره بذار بازم اسباب بازی بخرم براش و... نه واقعا نمیخریدم دیگه چیزی براش

بعدش رفتم تو فاز دیگه ای از آموزش، اتاقشو نشون دادم گفتم مامان چقدر اتاقت شلوغ شده چقدر اسباب بازیات زیاد شده دیگه جا نداریم جدید بخریم خودشم از شلوغی خیلی بدش میاد بهش گفتم نظرت چیه اینبار بریم برات طلا بخرم دیدی اونروز از آویز لاک پشت خوشت اومده بود ذوق کرد گفت باشه الان بریم گفتم نه دیگه باید پولاتو جمع کنی خوراکیای مضر و اسباب بازی نخری پولت زیاد شد برات اون لاک پشته رو میخرم

روزی که براش خریدم دیگه مزه اش رفت زیر زبونش مخصوصا که اطرافیان خیلی تشویقش کردن دختر عموهاش که یکی دوسال باهاش فاصله سنی دارن خیلی بهش گفتن چقدر خوشگله منم همه جا میگفتم خودش پولاشو جمع کرده اونام بیشتر تشویقش میکردن

ببین دخترا انگار ذاتا طلا دوست دارن من اونقدری اذیت نشدم دخترمو بیارم تو راه

نگو بچس متوجه نیست الان زوده یا هرچی خیلی هم خوب متوجه میشن از الان بهش مسیر بدی یه عمر تو همه چی راحت میشی و خودشم جلو میوفته مدیریت پول رو یاد بگیره ناخودآگاه مدیریت چیزای دیگه روهم یاد میگیره

@تیتان5  

سلام عزیزم‌من‌یک‌خانم‌خانه دارم‌که همیشه همسرم‌خودش کم‌کم‌بهم خرجی میداد.از اول امسال تصمیم گرفتیم ک ... 

سلام عزیزم 

خب شما باید برای هر تک تومنی ک خرج میشه برنامه داشته باشی

و هر تک تومنی ک هزینه میکنی یادداشت کنی تا آخر ماه 

بدونی چکار کردی کجا رو  درست خرید کردی کجا خیر

ی مدت ک اینجوری کار کنی متوجه اشتباهت میشی

ماه‌ها بعد بهتر میتونی کنترل کنی

مثال من خودم عادت ندارم  هر ظرفی رو برای داخل یخچال استفاده کنم حتی ماست اماده بخرم بلافاصله ب ظرف مخصوص یخچال منتقلش میکنم بعد میزارم یخچال یعنی داخل یخچال من هیچ وقت قابلمه و کاسه و غیره دیده نمیشه تمام ظرفها رو هم کم کم خریدم و سعی کردم ست بخرم

خب الان چندتا دیگه باید بخرم(متاسفانه ی ست کاملمو با غذا و غیره یکی از آشناها بردن دیگه برنگردوند) الان مجبورم جایگزین کنم

چن روز پیش مدلش  رو تو ی مغازه دیدم همون لحظه میتونستم بخرم ولی اون روز برای خرید چیزای دیگه رفته بودم اگه میخریدم مطمئن بودم بودجم کم میومدپس چشم پوشی کردم تا ماه آینده براش هزینه کنار بزارم و دونه دونه بخرم تا ستم کامل بشه‌ و ی نکته خیلی مهم 

همیشه سعی کنیم کم بخریم ولی با کیفیت من ترجیح میدم ی دست استکان خوب داشته باشم تا 3 دست استکان بی کیفیت🌹❤️❤️🌹

و بچه‌ها ی نکته بگم ک مورد توجهتون باشه

متاسفانه زمانه بدی شده و ب هیچ کی نمیشه اعتماد کرد😔

من ی سری جاروبرقیم دکمه خاموش روشنش خراب شد

همسرم  دادن تعمیر کردن هیچ رسیدی از طرف نگرفته بودن

ی مدت گذشت جارو دوباره خراب شد همسری ی جا دیگه بردن تعمیر، دوباره بدون رسید کم کم متوجه شدم این جارو اصلا خیلی داغون شده و 

کشش نداره ب همسری گفتم گوش نداد جارو بعد از مدتی خود ب خودخاموش میکرد همسرم گفت خیلی ازش کار میکشی گفتم چ ربطی داره من اول زیاد از جارو برقی استفاده نمیکنم دوم بین هر جارو کشی استراحت میدم بعد ادامه میدم سوم اینکه جاروی من ی مارک عالی با کشش عال بود خدا شاهده موقعی ک با 500 میشد ی جارو خوب خرید من 2 میلیون و 500 پولش رو دادم و واقعا راضی بودم شوهرم دوباره بردن برای تعمیر ک افتضا تر از قبل شد دیگه خودم زنگ زدم نمایندگی وقتی اومد جارو رو دید گفت خانم ما برگه میدیم برید از جاییکه دادید برای تعمیر شکایت کنید

فکر کنید اومده بودن موتور بوش رو برداشته بودن موتور کهنه LG گذاشته بودن چندتا از دکمه های اصلی رو بُرد رو برداشته بودن بدون هیچ جایگزینی

حتی زیر دکمه خاموش روشنش ی دکمه اصلی گفت هست ک اونم برداشته بودن و پیچ بسته بودن گفت ما بخوایم تعمیر کنیم حداقل 7 میلیون و 500 هزینه داره😔😔😔ب همسرم گفت نمیتونیم ثابت کنیم کار کی بوده

هیچ رسیدی هم نداشتیم پس بی خیال شدیم همون مدل جارو خودمون رو قیمت گرفتم 15 میلیون ک گفت اصل هم نیست حالا من موندم بدون جارو و ی خرج یهویی برای خرید جارو جدید😔

ک باید برنامه بریزم و حساب کتابا کنم ک تو این زمانه بتونم ی جارو بخرم😔

گفته هام رو ی پست کردم ک صفحه الکی جلو نره🥰🥰

بگید که ورودی شما ۷۰ تومنه و شما دارید با پولتون بازی میکنید به نوعی درسته برای رسیدن به این درآمد ک ... 

خب قربونت برم من کی گفتم پنج شش گرم طلا بگیرین ؟

وقتی اینجا میبینم که حقوق ها ده ملیون 

هفت ملیون 

پونوزده ملیون 

مگه عقل و شعور ندارم من ؟مگه من انسان نیستم ؟

چرا بخوام هم نوعانم رو به نوعی ناراحت کنم ؟

بگم تو شش گرم طلا بگیر 

میشه ماهی ۲۱ملیون 

پس این شش گرم طلا بگیره چی بخوره ؟

وقتی شما جسته و گریخته میای تاپیک رو می‌خونی میشه همین 

دیگه من اون روز در جواب دوست عزیزمون که گفتن من باید تا دوسال یه واحد خونه نقلی بگیرم ...باید بگیررررم حتی شده با مادرم 

من در جواب اون عزیزم که خواستم هدف رو براش ریز به ریز توضیح بدم گفتم پس اگه برای دوسال میخوای باید اهداف رو خورد کنی ....بشینی بیاری رو کاغذ 

ببینی واسه دو سال چقدر باید داشته باشی که بتونی با مادرت خونه رو بگیری  بعد که خورد کردیم ..تقسیم کردیم ...بهش گفتن عزیزم پس برای نزدیکتر شدن به هدفت باید 

کم کم پنج شش گرم طلا بگیری 

شما اینو دیدی ....

من اینجا فقط گفتم اندازه ی سوت هم شده بگیرین 

حتی اندازه ی پر قو هم شده بگیرین 

بعد هیچ وقت من نگفتم که از خودتون بزنین صاحب دارایی بشین 

گفتم که برای خونه دار شدنتون ..که از مستاجری راحت بشین ...

بله یه مدت سختی بکشین ..اشکال نداره 

چرب و چیلی نخوردین اشکال نداره 

لباس نگرفتین چند سال اشکال نداره 

در عوض یه سال میخوری نون و تره یه عمر میخوری نون و کره 

بعدش که از لحاظ خونه راحت شدین ..دیگه مختارین

سعی کنین در همه چی بیست باشین 👌

سلام خوبی عزیزم؟ معصومه جون شرمنده میدونم تا الان هم بارها بارها توضیح دادید. اما من باز سوال برام پ ... 

سلام عزیزم ❤️ خواهش میکنم

والا منم پستت رو متوجه نشدم 

ببین عزیزم ما ماهی ۷۵۰۰ ( هفت ملیون و پونصد )یه اقساط بانک میدیم ✅

۱۵ ( پانزده ملیون ) یه قرعه میدیم ✅

۲ملیون باز یه قرعه میدم ✅

ماهی ۱ملیون اقساط لوازم خانگی رو میدم ✅

ماهی بیمه هامون میوفته ۱/۵ملیون که اونو میدم ✅

سر جمع عزیزم ۲۷/۰۰۰/۰۰۰ما قرعه و قسط میدیم 

که خودم با زیادتر شدن قرعه ها دوبار درصد بندی میکنم 

ولی تا همین لحظه همین مقدار میدیم 

مثلا دیدی عصر یه جه به قرعه گذاشتم باز ...میام از مابقی خرج ها که ...از پوشاک و لوازم آرایشی و ...گرفته میارم پایین تر ....

اینطوری عزیزم 

مبلغی که موند با یارانه و خورده ای ۹ ملیون 

با مابقی هم خرج خونه رو بر میدارم ...و بقیه ی باکس ها 

بقیه باکس ها اینطوری پر میشه 

عزیزم ❤️

یه کم سخت ولی می‌رسونم ..

ینی ۹‌تومن میمونه برای خانواده ۴ نفره؟از این‌۹‌تومن‌پس‌امدازم‌میکنید؟ 

نه دیگه عزیزم این نه ملیون 

۶تومن برای خرجی خونه 

یک تومن برای پوشاک گذاشتم مثلا قبل عید 

یک و نیم بود ...با توجه به قرعه ی پیش رو که نوشتم این قسمت رو کمتر کردم چون خرید عید داشتیم و همه امون لباس گرفتیم 

۲۰۰واسه آرایش بهداشتی 

ماهی ۱۰۰برای بنزین 

ماهی ۳۰۰برای باشگاه دختر کوچیک ..بزرگم به خاطر کنکور و امتحانات فعلا نمیره  ۳۰۰واسه تفریح 

قبلا هم تا قبل عید پونصد بود این قسمت الان شده سیصد 

از هیچی باز خوبه دیگه 

سرمایه که جمع شد ...غذای بیرون نرفتم هم نیک کیلو چرخ کرده میگیریم ...میریم طبیعت کباب میکنیم رو آتش 

قرار نیست که تفریح فقط  غذای رستوران باشه 

۵۰۰بیمه هامون که هر ماه میذارم کنار  سه ماه یکبار میدیم 

۵۰۰برای خرید عمده مثلا این قسمت هم قبلا یه ملیون بود 

به خاطر قرعه پیش رو کمتر کردم 

۱۰۰بزای خیریه  و الی آخر 

ناگفته نمونه عزیزم ...این نه ملیون زیادتر و کمتر هم میشه 

چون من قرعه زیاد میذارم ...مثلا ماه دیگه یکی از قرعه ها تموم میشه به مبلغ دو تومن

اکثرا قرعه های ما پنج ماهه شش ماه است 

تند تند تموم میشه و من دوباره میذارم 

الان قرار نود ملیون خورد خورد تا شهریور ماه برام در بیاد 

به غیر از اون دو تومن که دارم  دستم یکم بازتر میشه و من زیادتر میذارم واسه باکس ها  بعد میبینی مثلا دو ماه بعد دوباره سه تومن نوشتم 

برای بقیه ی موارد موند فقط هشت  دقیق معلوم نمیشه  هر دفعه یه قرعه کم یا زیاد شد ....دوباره درصد بندی میکنم  که به همه ی موارد برسم  حتی شده باشه صد تومن در ماه ...که بذارم جای باکسشون میذارم ...که از هیچی بهتر اون سر تو فشار نباشم  و اینکه عزیزم اجاره ها کلا وارد این قسمت نمیشه مخصوص طلا میگیرم واسه پس انداز  در آمد همسرم از ۲۰تااااا۲۵بود واسه پارسال  که امسال انشالله گذاشتم بنا رو رو ۲۵تاااا ۳۰ و خودم هم که شاغلم دیگه عزیزم اکثرا میبینی از خونه نتونستم ...بذارم جای قرعه ها  از صاحب کارم گرفتم گذاشتم اینطوری عزیزم ❤️ کار همسزم هم فصلی شش ماه دوم سال در امدمون به یک چهارم و در اکثر مواقع به صفر تومن میرسه 

بچه ها وقتی اینجا دوستان با تجربه میان میگن که یه جوری خرج کنین که نه از اینور بوم بیوفتین نه از اونور بام 

منظورمون اینکه در هر زمینه عالی باشین 

تجربه ی دوست عزیزمون خالی از لطف نیست بذارم براتون

❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

سلام عزیزم برای گروه زدن ایتا جوابی ندادین گفتم همینجا چند دقیق وقتتون بگیرم  راهنماییم کنی ممننون   راستش من خیلی

خیلی ولخرج بودم واصلا اهل پسنداز نبودم طلاهای زیادی داشتم ک یا فروختم یا الکی از دست دادم  پسنداز الانم صفر هست وتازه میخوام شروع کنم توکل بخدا الان ی خونه مسکن مهر ی ماشین

تمیز  و یک زمین ۶۰۰ متری  جای ارزان و بی کیفیت دارم   که ۱۰۰ میلیون میخرن  به نظر شما از کجا و چجوری پیشرفت زندگیمو شروع کنم که جلو دوست ودشمن سرافکنده نباشم چون همیشه در زمان حال زندگی کردم و لذت بردم وحالا خجالت ساده بودنمو میخورم ک همسرم سنش بالا رفته ضعیف شده ومن هیچ

پسندازی با ۲ تا بچه ندارم  حقوق شوهرم ۱۷ میلیون  ۱۰ میلیون قسط میدم بقیش خرج زندگی میشه شاید زمین بفروشم بزارم بانک وام بگیرم  ولی نمیدونم کدوم کار درسته 

@آرامیسم  

گلم میترسم شناسایی بشم خیلی از اقوام و دستام نی نی سایتن 😅 ببین هر کاری که توش علاقه و استعداد ... 

سلام☺️

خانما چند نفرتون پرسیده بودین راجب شغل خانگی و کسب درآمد.

ببینید خیلی کارها میشه توی خونه انجام داد و به فروش رسوند.ولی بستگی به شرایط شما داره.بستگی به توانایی های شما به سطح مالی و هزینه ای که میخایید برای شروع کار بذارید و خیییلی چیزای دیگه.

از همه مهم‌تر نحوه فروش.

خانما لطفا لطفا قبل از شروع هر کاری بازار فروش اون کار رو بسنجید.

بازاریابی کنی ببینید اصلا اون کار چه مدل مشتری هایی داره و...

برای مثال خیاطی

من اگه بخام شغل خیاطی رو استارت بزنم توی خونه اولا که باید ابزار و وسایلم اوکی باشه چرخ و سردوز و‌...

بعد هم نمونه کار میدوزم میبرم بازاریابی میکنم. اینا همه به شرطی شدنیه که من علاقه دلشته باشم و بلد باشم.

اگه بلد نیستید اموزش ببینید.کلاس برید و هزینه کنید بنظرم سرمایه گذاری باارزشیه چون قراره از اون طریق به درآمد برسید.

کار که زیاد هست مثال بزنم

خیاطی،شیرینی خانگی،ترشی،سبزی خورشتی،کارهای هنری که تنوع فراوان دارن.

واسه اون دسته خانمایی که مهارت خاصی ندارن یا نمیخان برای آموزش هزینه کنن کارهایی مثل ترشی و مربا و لبنیاتی و کیک و شیرینی و این مدل کارا زیاد هست.

بازم میگم اول اول بازاریابی کنید بعد شروع کنید.

سلام معصومه جونم شبتون بخیر من همسن شمام ولی گاهی وقتا خجالت میکشم وقتی درایت شما رو میبینم 🤭💓💓 ... 

اختیار داری بانووو ❤️
خودتون ماشاالله یه پا استادین😊
ممنون عزیزم بابت تجربه های گرانقدرت که رایگان گذاشتی در اختیارمون ♥️همیشه گفتم بازم میگم هیچ وقت به همسرتون نفهمونین که دارین قناعت میکنین با این سال تجربه ی زندگی مشترک ❤️
میگم بهتون که حد اعتدال رو رعایت کنین ...همه چی رو ریز نگین
اون روز می‌خوندم اینجا نمی‌دونم کدوم دوستمون بود ..خاطرم نیست
می‌گفت از همسرم پول میگیرم برای خونه خرید که میکنم
دونه دونه مینویسم و با قیمت دقیق نشون میدم بهش نتونستم جواب بدم ..ولی جاش که بگم بهتون ..بچه ها مردا رو حسابگر نکنین 👌
اکثر مردامون دست به خرج کردنشون خوب اینارو از خودت محروم نکن
تو نخوری فدات شم یکی دیگه میاد میخوره 👌 تو نپوشی یکی دیگه میاد به جات می پوشه تو خودت رو لایق تفریح ندونی و غر بزنی که اح فقط مسافرت .... مسافرت ...یکی دیگه میاد به راحتی همسفر همسرت میشه
شاید تلخ باشه ولی بذار تلنگری باشه برای یه عده 👌
بخور ..بپوش ..بگرد ..فردا خدای ناکرده یه اتفاقی هم افتاد دلت نسوزه عین این خانوم که دوستمون برامون تعریف کردن
میگن زنا رو وقتی باید بشناسی که مردش  در زندگی ندار باشه و بشین نداری مردش رو تحمل کنه 👌برعکس مردا رو در دارا بودنشون ..اون زمونی که وضع مالیش اکی ...باید بشناسی 👌یه وقت جسارت نباشه ...همه ی مردامون اینطوری نیستن 👌ولی آدم میشنوه دیگه
اون روز با داداشم حرف میزدم ♥️❤️هر هفته با لیدرشون
دسته جمعی میرن ..کوه ...دشت ...صحرا
و گاها عکسهای دسته جمعی اشون رو نشونمون میدن
یه نفر از این جمع آقای مسنی بود ولی از اونایی بود که سنشو نشون نمی‌داد ....چند دفعه ای که دیده بودم با خانومش بود که توجه منو به خودشون جلب کرده بودخانومش هم واقعا از لحاظ قیافه و استایل خیلی خیلی بهتر از این آقا بود این سری که بردارم عکسارو نشون میداد
دیدم کنار این آقا یه خانوم جونتر هستش
تعجب کردم ..گفتم شاید دخترش ...یعنی در این حد جوون بود 🤦
از داداشم که پرسیدم این خانوم کیه ..دخترش ؟
گفت زن دومش که ( صیغه ای )🤦چشمام 😳
مات و متحیر موندم که یه آدم چه طور می‌تونه اینقدر وقیح باشه
تا لحظه ای که داداشم تو خونه بود همش می‌پرسیدم آخه چرا ؟
مگه خانوم خودش چش بود ...از هر لحاظ از این خانوم سرتر 👌
داداشم یه جمله گفت ...گفت معصومه تو بیا این زنشو ببین ...بعد برو اون زنشو ببین
واسه همه چی مرد پایه است 👌
اهل قلیون بگی هست ...اهل سفرهای طولانی هست ...اهل دلخوشی هستن
فقط یه ریز داره خرج می‌کنه 

ادامه دارد....👇🏻👇🏻

سلام معصومه جونم شبتون بخیر من همسن شمام ولی گاهی وقتا خجالت میکشم وقتی درایت شما رو میبینم 🤭💓💓 . ...

گفتم بیچاره خانوم ❤️ گفت آره ..اون خانوم هم یه ایرادی که داشت 👌 فقط غر میزد جلوی جمع به شوهرش هی می‌گفت چرا غذا سفارش دادی
چرا فلان چیز رو گرفتی چرا نمی‌ریم 🙁فقط از اولین ساعت تا آخرین روز به همسرش غر میزنه و اینکه هی دعوا می‌کنه 👌 از سنت خجالت بکش چه قلیونی می‌گفت یعنی حال مرد رو خراب میکرد
به قولی اقتدارش رو پایین می‌آورد منم مثل خودت عزیزم نمیگم که مقصر خانوم اولی منظور من اینکه عزیزم ... همیشه دو دوتا چهارتا نکنین
وقتی رفتین تفریح غر نزن ...تمام لذت رو ببر از سفرت
برات خرج می‌کنه بذار بکنه ...تو لایق بهترین ها هستی عزیزم ❤️
همون‌طور که سختی های زندگی اش با تو بود باید هم بهترین موقعیت هاش با تو باشه 👌 در پشت بیا خودت مدیریت کن بیاد جاشو پر کنه
ولی همیشه ارجت رو نگه دار پیش همسرت ❤️

گفتم بیچاره خانوم ❤️ گفت آره ..اون خانوم هم یه ایرادی که داشت 👌 فقط غر میزد جلوی جمع به شوهرش  ...

ولی همیشه ارجت رو نگه دار پیش همسرت ❤️

یادتون باشه مردا از زنایی که به خودشون ارزش و ارج میدن خیلی خوششون میاد ....یه طورایی میترسن که مبادا یه روز بذار بره
اینو به جرات میگم برات 👌

ولی اونی که به خودش ارزش نمی‌ده ارج نمی‌ده ...بخواد یه روزی بره ...مردش یه ذره هم دلش نمیسوزه

چون آخه خرج نکرده که بگه ایوای بره خرجم رو به باد میدم 👌

حالا نگین معصومه هم نفسش از جای گرم بر میاد

وقتی حقوق امون کمه چه به اینکارا

حقوقتون پنج ملیون خالی هم که شده باشه میتونی پونصد تومن رو برای خودت اختصاص بدی 👌
فکر نکنین با کمتر خرج کردن تو چشم شوهراتون هستین ...

نه عزیزان هیچ مدالی بهمون انداخته نمیشه 👌

اگه انداخته میشد منم بیست سال که شب و روز زحمت کشیدم به این زندگی ..انداخته میشد 😊😉

بدون شوخی همه چی در حد اعتدال خوب👌

بازم میگم تا زمانی که صاحب خونه شوید شاید سخت باشه به خودتون برسین هم زمان ....ولی اون موقع هم عادت بدین به خرج کردن ....بذارین مردتون عادت کنه

شاید شما بیست سال کشید صاحب خونه بشی

عمرت که داره میکزره

پس انداز مخفی هم گفتم دیگه از نون شب هم واجب‌تر

در آخر عزیزای دلم ❤️ یه وقت اعتدال رو در زندگی فراموش نکنین که از اونور بام بیوفتین ....بگین معصومه گفت به خودتون ارج دهید
تو میتونی با خرید یه گلسر ساده به خودت این ارزش رو بدی

میتونی بیرون رفتنی یه جفت جوراب بگیری برای خودت

میتونی بیرون رفتنی خودت رو به یه قهوه مهمان کنی

میتونی با چند تا لاک خوش رنگ 😍 به خودت کادو بدی ...از تو فقط یه دونه است بااانو

فقط مردت رو به خرید کردن عادت بده 

قرار نیست که ملیونی پول باشه تو حسابت 

از همون ته باقی مونده ی حسابت 

الان سیصد تومن تو کارتت داری 

رفتنی بیرون ...بده به یه رژ لب ساده 👌

بذار مردت به پول خرج کردن عادت کنه 

2706