2752
2734

@نورسماا  

سلام خانوما 

من میخام چنتا رازی ک خودم واسه بدنم استفاده میکنم رو بتون بگم😌

اول بگم ک من حدود ۸ ماه پیش ازمایش دادم و کمبود وحشتناک ویتامین داشتم 

بعدش شروع ب خوردن جو در سر پرک کردم 

درسته جو🙂

همین چند وقت پیش ازمایش دادم و ویتامینام حد معمول رسیده بود جوری ک دکترم تعجب کرده بودو میگفت احتمالا مکمل استفاده میکنی ولی من فقط جو میخوردم

و

دوم اینکه صبحا ک بلند میشید اندازه کوچولویی جو بریزید تو دستونن یکم اب بریزید روش حالت شیری میشیه

بعد ب صورت مرطوبتون بزنید 

دوستان عاااللبه

عالی میشه واسه پوسستون 

هزینشم اونقدر نیست 

بسته ای حدوده ۶۰ تومنه 

دومین چیزی ک مصرف میکنم کینواعه 

دانه های کینوا ک ی مقدار گرون تره بسته ای ۱۰۰

ک خودتون باید ویتامیناشو بخونید پر از پروتوعین و اهنه و عالیه 

اینم تو برنامتون بزارید 

مورد بعدی ک بخام بگم

جوانه های عدس و ماشه 

وای ک چ قدر ویتامین دارن اینا

بزارید جوونه بزنن 

بعد دوست داشتید روش ابغوره بزنید 

مزشم خوب میشه 

واسه بدن عالیه 

واسه ماهاایی ک قراره قناعت کنیم 

کلی ویتامین میرسه ب بدنمون 

تاپیک مدیریت مخارج ودرامدها ونحوه پس انداز کردنش و نکات مهم خانه داری و چالش دوماهه طلا 💰💰💰💱💸🤑🤩🧿💰💰💰💵💴https://www.ninisite.com/discussion/topic/7725604/%d8%aa%d8%a7%d9%be%db%8c%da%a9-%d9%85%d8%af%db%8c%d8%b1%db%8c%d8%aa-%d9%85%d8%ae%d8%a7%d8%b1%d8%ac-%d9%88-%d8%af%d8%b1-%d8%a7%d9%85%d8%af-%d9%88-%d9%86%d8%ad%d9%88%d9%87-%d8%a8%d9%87%d8%aa%d8%b1-%d9%be%d8%b3-%d8%a7%d9%86%d8%af%d8%a7%d8%b2-%da%a9%d8%b1%d8%af%d9%86%d8%b4-%d9%88-%d9%86%da%a9%d8%a7%d8%aa-%d9%85%d9%87%d9%85-%d8%ae%d8%a7%d9%86%d9%87-%d8%af%d8%a7%d8%b1%db%8c
@نورسماا   سلام خانوما  من میخام چنتا رازی ک خودم واسه بدنم استفاده میکنم رو بتون بگم ...

دیگه اینکه 

برای چشمام من سرمه میزنم 

و سوی چشام خخیلی خوب شده و درخشنده شده چشارو خیلی زیبا نشون میده

کلا برای چشم عالیه خانوما 

برای اینکه عفونت نگیرید و کیست و این چیزا 

حتما از پیشبند استفاده کنید ک خیلی موثره 

و اینکه دستای نرم و لطیف میخاین

کرم مرصوب کننده بزنید

دستونو کنید داخل پلاستیک و بزارید چند ساعت بمونه 

عینه ابریشم میشه

برای پاهاتونم 

یا پی بزنید یا اینکه وازلین بزنید و جوراب کنید پاتون تا صبح تا ی هفته قشنگ خوبه خوب میشه🙂💞

احساس کردم ی دینیه ک این همه شما تجاربتونو میگید و من خاموشم 

ایشالا ب دردتون بخوره 

منم دعا کنید🙏💞

تاپیک مدیریت مخارج ودرامدها ونحوه پس انداز کردنش و نکات مهم خانه داری و چالش دوماهه طلا 💰💰💰💱💸🤑🤩🧿💰💰💰💵💴https://www.ninisite.com/discussion/topic/7725604/%d8%aa%d8%a7%d9%be%db%8c%da%a9-%d9%85%d8%af%db%8c%d8%b1%db%8c%d8%aa-%d9%85%d8%ae%d8%a7%d8%b1%d8%ac-%d9%88-%d8%af%d8%b1-%d8%a7%d9%85%d8%af-%d9%88-%d9%86%d8%ad%d9%88%d9%87-%d8%a8%d9%87%d8%aa%d8%b1-%d9%be%d8%b3-%d8%a7%d9%86%d8%af%d8%a7%d8%b2-%da%a9%d8%b1%d8%af%d9%86%d8%b4-%d9%88-%d9%86%da%a9%d8%a7%d8%aa-%d9%85%d9%87%d9%85-%d8%ae%d8%a7%d9%86%d9%87-%d8%af%d8%a7%d8%b1%db%8c

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، 

خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، 

خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

تشکر میکنم از استارتر تاپیک که سبب خیر شد و دوستان دیگه که کلی نکته و ایده دادند و از شما که با مه ... 

سلام عزیز دل خواهر ♥️ خوبی دیگه انشالله 

شبت بخیر و نیکی باشه عزیزم ❤️ بالاخره مهمونای من رفتن و اومدم زودی برات برنامه رو بریزم 😉 ببین فدات شم در آمد شما روی هم رفته پونوزده گذاشتیم واسه مغازه  نهصد تومن یارانه  دو هشتصد اجاره که میگیرین 👌جمع ورودی شما ۱۸۷۰۰/۰۰۰. و اما چون در آمد روزانه است پس برای شما درصد بندی میکنیم  هر وردی که اومد چه اجاره خونه که میگیرین ...چه یارانه ...چه روزانه که پول میاد از مغازه  اینطوری که میگم بکن عزیزم ...اکه ب لو کارت رو داری حتما  باکس بندی کن 👌 اسم اش رو با درصدش بنویس رو باکس هات 👌 و موقعی که پول اومد تو حسابت زودی درصد بندیش رو بگیر بذار تو باکس هات 😉❤️❤️❤️😍❤️ مثل من ...فقط نباید شل بگیری بگی حالا دویست تومن پول بذار اونو برم برای خونه یکم خرت و پرت بگیرم  از دفعه ی بعد میریزم 👌

اگه میخوای موفق باشی به ارزش پولی که اومده تو دستت نگاه نکن 

بدون معطلی زود تند سریع درصدشو بگیر و تماااام 👌

❤️❤️❤️❤️❤️❤️عصری نامادری ام زنگ زد گفت اون روز یه مشکلی داشتم  میخواستم  نذر کنم گفتم به دخترا( یعنی منو خواهرم )

نذر میکنم صد تومن بدم  به جای اینکه به غریبه بدم به دخترای خودم میدم 

چراغی که به خانه رواست ...به مسجد حرام است 👌

نذرم قبول شد صد تومن به تو زدم 😉صد تومن هم به خواهرت 

همون در جا ....تا مهمونا برسن زود درصدشو گرفتم انتقال دادم به باکس هام 👌منظور فدات شم ♥️ نگاه به کم یا زیاد بودن پولت نکن ...اکه میخوای موفق بشی در مدیریتت  پس درجا درصدشو بگیرو انتقال بده 

۶/۵قرعه ۱۲۰۰🌺 عزیزم هر پولی که اومد بزن تو ماشین حساب ۶/۵درصدشو ببین چند میشه انتقال بده به باکس قرعه ها 

بلدی دیگه ؟بلد نباشی بکو حتما برات واضحتر بگم عزیزم ♥️

۲/۷درصد بیمه ی ۵۰۰🌺 وام دانشجویی ۱/۵درصد 🌺

نیم درصد یعنی نصف یه درصد باشگاه 

لیزر برای هر ماهت تقریبا ۳۳۰ تومن میوفته یعنی ۱/۸دهم درصد 🌺

لباس ۶/۵درصد🌺 بانک مسکن ۱/۱دهم درصد 🌺

۱۱درصد برای آموزش🌺  گفتی فقط یه ماه می‌خوام هزینه کنم 

بعد یه ماه این مقدار رو با پس اندازی که الان خواهم گفت بذار روی هم ماهانه یکی دو گرم طلای بدون اجرت یا سکه پارسیان گرمی بگیر 🌺

۱۶درصد پس انداز 🌺

۱۸رصد برای موارد پیش آمده ...اعم از همون هزینه ی کود ...بیمه های ماشین ...خرج ماشین ....تفریح و ...رو هم با این قسمت میتونی مدیریت کنی عزیزم ❤️ خرج خونه ۳۴/۵درصد یعنی در ماه چیزی حدود شش و نیم در ماه  مدیریت کنی قشنگ می‌رسونی و حتی میتونی یه چیزای کوچیکی برای خودت به عنوان جایزه بگیری 

اینطوری عزیزم ❤️

باز سوالی بود بپرس عزیزم من در خدمتم ♥️

سلام به روی ماهت چقدر خوشحال شدم دیدم برام پیام گذاشتین😍 آره حتما فعالیتم رو شروع میکنم فعلا که تا ... 

فدایی داری عزیزم ❤️

باریکلااا بهت پس خوب مدیریت کردی 😉

دو روز پشت سر هم مهمون دارم ...دیروز یه خانواده از طرف های خودم بودن مهمونم ❤️

و امروز مادر همسرم و پدرش بودن مهمونم ❤️

خدا هیچ خونه ای رو بدون مهمون نکنه 

ولی اینکه بیاییم بی حساب کتاب خرج کنیم و بگیم مهمون حبیب خداست ...اینو من قبول ندارم 😉

همه چی باید با نظمممم ...با مدیریت ....با برنامه پیش بره 

بهترین سفره رو هم براشون باز کردم ...

ولی حساب کتاب شده ...از خونه مدیریت کردم 

بی گدار به آب نزدم 👌

گفتم معصومه تو موجودیت ۴۵۰تومن 

باید طوری در بیای جلوشون که به جای ریخت و پاش هنر خودت رو نشون بدی 😉خرج من برای دو روز فقط و فقط یه مرغ و دوتا نوشابه 

پنج عدد خیار ...یک عدد سیر ...نیم کیلو سبزی ...نیم کیلو تخمه 

آهان راستی مهمون دیروزی شام اومده بود ...شب موند صبحونه حاضر کردم ...ناهار هم موند ...درست سه وعده رو طوری مدیریت کردم که هم آبرومندانه باشه 👌هم مدیریت کرده باشم ♥️

خدارو خوش نمیاد همسرم تو این شرایط در فشار مالی به سر ببره 

ولی طوری هم باشه که عزت آدم حفظ بشه 👌

یادتون باشه بچه ها 

نون مرد رو میخورن 👌لیاقت زن خونه رو میگن 👌که چطور در میاد جلوی مهمون

ولی گفتم دیگه حساب کتاب شده 👌

اگه دوست داشتین ریز باز میکنم میگم که چطور شد ...چی گذاشتم ....

2731

بچه ها من نشستم بادقت تاپیکو خوندم حتی تاپبک اخر رویای زندگی عزیزم رو...واقعا خیلی بیشتر از اینکه در ... 

قربونت برم من عزیزم ❤️

خیلی خوشحالم که مورد پسندت قرار گرفته عزیزم ❤️

ممنون بابت دعای قشنگت ❤️

انشالله بدرقه ی خونه زندگی خودت باشه عزیزم 

قدررر بدون گلم ❤️ این روزایی که با غرر زدن و دعوا خرابش

می‌کنی اسمش زندگی است 👌 که داره از عمرت و‌ جونیت میگزره 

که متاسفانه با غر زدن به کام خودتون تلخ می‌کنی 👌که مطمین باش  من معصومه یواش یواش به مرور زمان از چشم‌ همسرم خواهم افتاد 

بیااا قدر بدون  این روزا دیگه بر نخواهد گشت عزیزم 👌یه ساعت پیش با همسرم گپ میزدم از روزهای خوبی که خواهد آمد  .....صحبت هامون تموم شد ...سرمو گذاشتم رو شونه هاشو 

و گفتم می‌دونی که چقدرررر دوست دارم ؟

گفت آره  گفتم پس مواظب خودت باش....من جز تو کسی رو ندارم ❤️

با شور و شوق گرفت خوابید ...اون لحظه تمام شد و پیوست به خاطره ها 👌چیزی که موند از اون خاطره ها ...محبت بین مااا بود 👌

منظور هر لحظه که میکزره از عمرو جوونیمون می ره عزیزم ❤️

سعی کنیم در لحظه زندگی کنیم  آینده ای هم  در کار نیست عزیزم ❤️

زندگی تو همین لحظه است که این پست منو داری می‌خونی 

نذار دیر بشه 👌 نذار ادای کلمه ی دوستت دارم  بمونه برای فردا ها ❤️

نذار محبت ها بی جواب بمونه 👌 نذار ارزش ها بی ارزش بشه فدات شم❤️

نذاررررر دلهاااا شکسته بشه ❤️ نذار عزت ها شکسته بشه👌 نذار ق لونت برم غرور شکسته بشه ❤️ جواب بده به محبت های همسرت ❤️وقتی سرکار براش پیام عاشقانه بنویس ❤️خجالت میکشی رو در رو بگی 

با پیام شروع کن  بگو عزیزم خیلی ممنون برای آسایش و رفاه ما اینقدر تلاش میکنی ❤️خدا تورو برام نگه داره ❤️که تلاشت اینکه زندگیمون پیشرفت کنه 👌 اینطوری عزیزم ♥️

ادامه…👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻

بچه ها من نشستم بادقت تاپیکو خوندم حتی تاپبک اخر رویای زندگی عزیزم رو...واقعا خیلی بیشتر از اینکه در ...

منتظر خوشبختی نباش 👌

خوشبختی عزیزم همین لحظه است 

که تو در کنار همسرت ❤️عزیز دلت  ❤️♥️مررد زندگیت هستی 

تاج کن بذار رو سرت ♥️ پادشاه قلمرو خونه ات کن 

و خودت ملکه اش باش عزیزم 😍

اینو بدون خوشبختی ،ساختنی است ....نه یافتنی 👌❤️

خیلیا رو میشناسم که منتظرن خوشبختی بیاد سراغش 

شنیدی میگن ....یه روز یکی میاد با اسب سفید بالدار منو خواهد برد 😊

تو باید بتونی زنانگی خودت رو نشون بدی و خوشبختی رو درش پیدا کنی 👌  بیا کاری کن که فدات شم ،،سالها بعد که انشالله از لحاظ دارایی در جایگاه بالایی قرار گرفتین ....همسرت ازت یه ذهنیت خوبی داشته باشه یادش بیاره که چطور حمایتش کردی ❤️

چطور پشتش بودی ❤️ چطور در شرایط سخت بهش روحیه دادی 

.چطور مدیریت کردی ..یه تومن رو کردی دو تومن...دو تومن رو کردی چهار تومن  و سر و سامان بخشیدی به زندگیت ❤️.

به همسرت عزت و احترام بذار ❤️

قدردانی کن ازش ❤️ ببین خدا چقدر به زندگیت برکت می اندازه 

ببین چقدر زندگیتون شیرین میشه 👌

ببین چطور بچه هاتون ،،،تپ اون فضای صمیمی مادر و پدر قد خواهند کشید و رشد خواهند کرد  ❤️ ببین چطور عشقتون وسعت پیدا می‌کنه 😍 از کنار اینا ساده نگزر عزیزم ❤️فقط کافیه یه مدت به همسرت به شریک زندگیت احترام و بهااا بدی 👌فقط معجزه های برکت رو در زندگیت ببین  قشنگ هر از گاهی که خلوت کردین با هم ...دستاش رو بگیر تو دستات و نوازشش کن  قربون صدقه اش برو عزیزم ❤️

مردا هم عین ما زنا احتیاج دارن به محبت 👌به احترام گذاشتن 

بدون اغراق خم میشم دستای زمخت همسرم رو بوسش میکنم 😊نوازشش میکنم  میگم قربون این دستای زحمت کش بشم که باهاش نون زندگی امو میاری 👌تو پاداش کدوم کار خوبمی که خدا تورو سر راهم قرار داده ❤️ قربون این دستای زحمت کشت بشم که آجر به آجر خونه امو ساختی ❤️من با تو کامل میشم عزیزم ❤️

دوستت داشتم 👌دوستت دارم 👌دوستت خواهم داشت 👌 تا ابد تا قیامت  تا میتونین محبت کنین و بهم دیگه عشق بورزین ❤️

کسی که برات میمونه ...نه پدر مادرت ...نه بچه هات 

کسی نیست جز ....مرد زندگیت ❤️

@نقاش_زندگی  

سلام دوستان
امیدوارم همگی خوب و عالی باشید.
منم یه گزارش از کار به شدت اقتصادی و حال خوب کنی که انجام دادیم بگم. قبلش بگم که ما مدتهاست به چند دلیل تصمیم گرفتیم هیچ وسیله جدیدی به خونه اضافه نکنیم. اولیش به خاطر بدهیهاست و دلیل بعدی  اینه که مدتیه درآمدمون محدودتر شده پس باید حساب شده تر قدم برداریم تا بتونیم هم بدهیو رد کنیم و هم برای مخارج روزمره کم نیاریم و اگه بشه در کنارش یه کوچولو پس انداز هم داشته باشیم. چند تا دلیل دیگه هم داره که به وقتش خواهم گفت. بگذریم...

دو سه سال میشد مبلمان خونمون از قسمت نشیمن فرو رفته بود و دیگه این یه سال اخیر کامل فرو میرفت وقتی می نشستیم. از طرفی چون برند و خارجی بود دلمون نمیومد رد کنیم بره، یه بار پارسال تو جمع خواهرهای همسرم حرف تعمیر مبلها پیش اومد یکیشون گفت شما اگه بخواید اینا رو تعمیر کنید حداقل ۲۰ -۳۰ تومن باید هزینه کنید😱
ما هم بدون تحقیق حرفشو قبول کردیم و بعد که تنها شدیم گفتیم خب اگه بخوایم اینقدر هزینه تعمیر بدیم صبر میکنیم پول دستمون بیاد و یه مقدارم روش بذاریم و یه دست نو بگیریم. به همین خاطر بازم مبلها همونطور موند و من وقتی مهمون میومد واقعا خجالت میکشیدم🫣
امسال قبل عید رفتیم یه نگاهی به بازار مبل انداختیم و دیدیم همینا که ما داریم الان قیمتش حدود ۲۰۰ تومنه و خیلی معمولیاشم از ۲۰ - ۲۵ شروع می‌شد که احتمال زود خراب شدنشون زیاده.
یه روز همسرم از جایی رد میشد اتفاقی یه مغازه تعمیر مبل دیده بود و رفته بود عکس مبلها رو نشون داده بود و به طرز باور نکردنی گفته بودن هزینه تعمیرش خیلی کمتر از اونی میشه که تو ذهن ما بود. اومدن دیدن و قیمت ۴تومن برای تعمیر دادن. گفتیم برای تعویض پارچه نشیمن مبل قمیت چقدر؟ گفت پارچه های ما از متری ۴۰۰ تومن شروع میشه.
 مبلها رو بردن و یه تومن هم هزینه حمل و نقل رفت و برگشت با دو کارگر شد.برای پارچه هم خودمون رفتیم بازار پارچه عبدل آباد که قیمت پارچه هاش واقعا عالیه، بچه های تهرانی اگه پارچه خواستید الان وقت ارزونی اونجاست. نگم که اونجا چه جنگی بین عقل و دلم به پا بود هی دستم میرفت پارچه مانتویی بگیرم هی عقلم هشدار میداد که ببین پول لازم داری،  بذارش کنار🤣🤣 و در نهایت فقط همون پارچه رو مبلی جنس خوب متری ۱۵۰ تومن گرفتیم یه مقدارم اضافه برداشتیم برای ست کردن کوسن‌ها. این پارچه ها مال خرید قبلشون بود به همین خاطر ارزونتر داد.  اینجا هم حداقل یه میلیون برامون بصرفه تر دراومد.
ما مبلهامونو با تمام مخارج با ۷ تومن تعمیر کردیم و خیلی خیلی عالی شدن. قصدم از تعریف این ماجرا این بود که اولا برای انجام کارها به حرف دیگران اعتماد نکنیم ک خودمونم تحقیق کنیم چون ما اگه پارسال می‌افتادم دنبالش شاید با ۴ تومن یا حتی سه تومن میتونستیم تمومش کنیم.  دوم اینکه قدر وسیله هایی که داریم بدونیم و به راحتی کنارشون نذاریم گاهی با یه تعمیر یا تغییر ساده اون وسیله بازم سالها برامون کار خواهد کرد. سوم، قدر پول‌های بسیار کم خودمونو بدونیم و حتی به اندازه ۵۰ سوت هم رسید تبدیل به پارسیان یا طلای بدون اجرت کنیم، من از سال ۱۴۰۰ با همین روش جلو اومدم و الان از انجامش راضی هستم. یه خبر خوب دیگه اینکه بالاخره گوشیهامونوعوض کردیم و یه مقدار از پولش از فروش بخشی از پارسیانهایی که این مدت جمع کرده بودم و یه مقدار دیگشم از پول پدرم که پیش منه و سپرده کردم تامین شد. هر ماه سود اون مقدار که برداشتم میذارم روی سود دریافتی، علاوه بر اون هر ماه یه مبلغی از اون پول رو هم به حساب برمیگردونیم‌. پس چالش این چند ماه ما برگردوندن مبلغ برداشته شده، به پول اصلی هستش‌. داخل پرانتز بگم که دو سه سال پیش که پول رو به من دادن گفتن که هر وقت لازم داشتید میتونید ازش برداشت کنید و اجازش از قبل صادر شده بود.

الان اصلا از فروش پارسیانهام ناراحت نیستم چون در بالاترین قیمت فروختمشون و کلی سود کردم و اینکه کلا برای همین جور مواقع داشتم جمع میکردم و تونستم با جمع کردن پولهایی که تا قبل آشنایی با تاپیک بیهوده خرج میکردم، و تبدیلشون به پارسیان پول گوشی رو تهیه کنم. الان خیالم راحته که حداقل ۴-۵ سال گوشی خوب دستمونه و از این به بعد بازم هر پولی دستم برسه به سرعت تبدیل میشه به پارسیان تا اونایی که فروختم جایگزین کنم.
به قول معصومه نازنین: " اراده فولادی =پس انداز طلایی".

سلام معصومه خانم عزیز ،بابت همه پست های قشنگتون ممنون،و انشاالله پایدار باشید 🌺شکر خدا که حادثه پیش ... 

سلام عزیزم قربونت برم من عزیزم ❤️ چرا که نه مگه‌ میشه که انتظار نداشته باشند  ولی من عزیزم اجازه نمیدم کسی انتظار بی رویه ای ازمون داشته باشه 👌 خدارو شکر که همسرم هم باهام پایه است ❤️

تنها حرفی که میگه تو ..موقع کادو ..بردن ...یا عیدی دادن ...یا هرچی 

میگه خودت ببین صلاحمون چیه ♥️

البته بگم ها بچه ها از اول اینطوری نبود ...خیلی روش کار کردم 

از هر راهی وارد شدم ....تنها راهی که به موفقیت رسیدم اینکه 

به قول گفتنی همسرم رو خامش کنم 😊😉

مثلا ...می‌گفت به خواهرا  مثلا یه ملیون عیدی بده 

میگفتم چرا عزیزم یه ملیون ؟چه خبر مگه ؟

مگه تا حالا چند بار به دست بچه هامون عیدی دادن ؟

اونم با سیاست نه با غررررر و دعوا ♥️ میگفتم نه من اجازه نمیدم همسرم بره از صبح کار کنه  هی خم و راست بشه بیارم یه ملیون عیدی بدم 👌

من اجازه نمیدم زحمات همسرم به باد بره ♥️

همسرم صبح  اللطلوع بره شب برگرده خسته کوفته 

من ببرم یه ملیون کادو بدم .. البته بگم ها عزیزان من برای مادر همسرم و پدر همسرم ...محدودیتی نذاشتم 👌چون بالاخره پسر بزرگ کردن و انتظار دارن .و دوست دارن پسرشون براشون خدمت کنه 

.. و اعتقاد قلبی دارم که نون دعای خیر اونارو میخوریم ♥️

چون همسرم رو هم خیلی دوست دارم ❤️ دوست دارم نمیشه خوشخالش رو ببینم  میدونم که جونش به جون پدر مادرش وصل 

اونا هم الحق والنصاف حد و حدودشون رو میدونن ❤️

ولی برای غیر از اونا برای  هیچ‌ احد و واحدی اجازه نمیدم که انتظاراتی داشته باشه 🌺 قبلا هم گفتم براتون یه دفتری دارم به اسم دفتر 😉

(خیر و شر ) هر جا رفتم ...از تولد گرفته تا عروسی و حنا بندان و پاتختی و زایمان ..خونه نوعی .... و باز هر کسی برام اومده برای هر مناسبتم 👌

دونه دونه نوشتم تو دفتر ...طبق اون دفتر پیش میرم 

نه زیاد از حد نه کم ...البته با تورم حتما یه کوچلو میذارم روش 

به همسرم هم گفتم فلانی همینقدر آورده ما هم همینقدر می‌بریم 🌺

اون روز برای خواهرای همسرم پونصد عیدی دادیم و نفری دویست و پنجاه  تومن هم به بچه هاشون دادیم که روی هم شد یه تومن 👌

خدا سر شاهده دریغ از یه جفت جوراب 👌 موند ما بعد یه هفته دیگه همدیگرو دیدیم  خواهر همسرم سر صحبت رو باز کرد گفت ما هم الان عیدی خواهر شوهرامو دادیم  به هر کدوم نفری دو  تومن  دادیم 👌

والله الان دو ملیون که پولی نیست که ...آدم خجالت می‌کشه که زر دو تومن بده 🙁

ادامه..👇🏻👇🏻👇🏻

والله الان دو ملیون که پولی نیست که ...آدم خجالت می‌کشه که زر دو تومن بده 🙁من قشنگ احساس کردم که این داره برای ما حرف می اندازه گفتم اتفاقا خیلی خواهر 👌

ما ها باز اونقدری میاریم میدیم 👌خیلیا هستن که دست به جیبشون نمیره 👌آب از دستش نمی چکه 👌 کسی دست بچه ام یه ده تومنی نداده 👌 اونم فهمید من از کجا میگم ...سرخ شد😉

بعد خیلی مودبانه و در کمال آرامش گفتم الان زمونه ،زمونه ی بدی ...به کلی اینکه جیب کسی رو پر کنه ...آدم میاد به کمبودهای زندگیش میرسه

اگه کسی کرده باشه ...متقابلاً باید بکنی براش 👌

الان خواهر شوهر تو هم واقعا برای بچه هات کم نمی ذاره

پس وظیفه ات دو ملیون سهل خواهر ...ده ملیون هم بدی 

ولی اگه احیانا نکنه ....نه دیگه آدم چرا باید خجالت بکشه 

از سرش هم اضافی 👌 یعنی اونم در جا فهمید من از کجا میگم 👌

اینطوری عزیزم اجازه نمیدم کسی انتظار بی رویه ای داشته باشه 

یه اخلاقی هم دارم ..جواب هر کس رو ..که اکه خواست حرف بندازه یا چیزی بگه  همون جا میدم 🌺 دیگه بیاییم خونه همونجا بسته میشه پرونده ...اصلا هیچ حرفی از کسی تو خونه ی ما گفته نمیشه 👌

که من بیام خون همسرم رو به شیشه بگیرم که چی شده 

خواهرت چرا به من حرف انداخت ...خواهرت چرا به من اونطوری گفت 

اصلا و ابدا 👌تو جمع هم که میشینیم مثلا مادر همسرم میگه تولد فلان بردار زاده ات ..ی میگیرین ؟

بدون اینکه من و من کنم ...میگم ما به دفترمون نگاه خواهیم کرد 

از رو اون تصمیم خواهیم رفت 👌 .همسرم میگه بذار معصومه نگاه کنه ببینیم چی آوردن واسه تولد بچه هام ...همونطوری پیش بریم 

اینطوری حساب کار میاد دستشون 👌

@خانمگلnaghmeh    

چقدرر من بغض کردم با پستت عزیزم 😢 خدا بهشون صبر بده 🤲 خیلی ممنون که خانمگل با پست هات آگاه ... 

سلام دوستان

معصومه جون 

همیشه این دوستم بهم میگه تا حالا چند نفر رو دیدی که در یک شب، همه چیزش را از دست بده؟ 

قصدم غم نبود 

قصدم این بود بگم معصومه جون را در چند نگاه همراهی کنید . 

عشق به همسر 

مدیریت خانواده 

قناعت 

و... 

و... 

با یک نگاه و یک دید ،باهاش بری جلو باختی. 

زندگی را با عاشقی های زنانه، قشنگ کن. 

در کنار عشق، پول معنا پیدا می کنه. 

پولی که تو را زندانی کنه و نتونه برات رشد ایجاد کنه چرک کف دستت میشه. 

داستان پیرزنی که به خانه سالمندان رفت که جیران جون تعریف کردن خیلی جای فکر داشت. 

معصومه عزیزم 

بارها دیدم شما با تمام وقتی که میذارید مورد توبیخ و توهین و قضاوت هم قرار می گیرید. 

توسط کسانی که یا درد بی پولی نکشیدن یا عشق را مزه مزه نکردن. 

خدا را شکر انقدر قوی هستی که بتونی چشمانت را به روی هر بدی ببندی و تا آخر من و تمام دوستانی که برات ارزش قائلند را همراهی کنی 🥰

سلام معصومه جون اگه زحمتتون نمیشه برای منم برنامه بنویسید با یازده میلیون فقط برای خوردوخوراک بقیه خ ... 

سلام عزیزم خوبی ❤️ خیلی خوش اومدی به تاپیک خودت عزیزم 

خدا بهت فرج خیر بده عزیزم ❤️

ببین قربونت برم یازده ملیون واقعا پول خوبی برای خورد و خوراک سه نفر ....حیف که واقعا از این پول هیچ پس اندازی نشه 👌

اگه مخارج خورد و خوراک به عهده ی خودت 

همون اول هر ماه که حقوق رو گرفتین بدون اینکه نگران باشید که آیا خواهم رسوند تا آخر ماه یا نه 👌

بدون چون و چرا همون اول کار برو طلا فروشی یک گرم از این پول رو طلا بگیر ....یا یه سکه ی پارسیان یک گرمی 👌

و فرض کن حقوق اتون هفت تومن 😉

میمونه هفت تومن 👌

با هفت تومن هم به بهترین شکل ممکن میرسونی تا آخر ماه 

از هفت تومن 🌺

۲تومن اختصاص بده به مرغ و گوشت 🌺

۵۰۰بذار واسه فریزر پر کردن ...مثلا هویج سوپی .و هویج خورشتیو کرفس و بادمجان و کنگر و ....🌺

۵۰۰هم بذار هر ماه حبوباتت رو شارژ کن ...دو کیلو عدس و دو کیلو لوبیا چیتی....🌺

چهار تومن هم بردار هفتگی یه تومن به خودت اجازه خرج کردن بده 🌺

از شنبه تا جمعه فقط یه تومن ...مابقی پول رو اکه میبینی وسوسه میشی کارتت رو منجمد کن 🌺

و فرض کن تا آخر هفته همین یک تومن رو داری 🌺

از اون یه تومن هم گفتم روز جمعه ها بشینین قشنگ لیست غذای هفتگی تهیه کنین 🌺

شنبه و یکشنبه و دوشنبه.....🌺

بعد جلوشون بنویس که برای این غذا چی کم دارم من🌺

مثلا واسه شنبه من سالاد الویه نوشتم 🌺

نواقص من جعفری و هویج ...پس تو لیست خرید هفتگی ام میارم هویج و جعفری 🌺 اینطوری عزیزم ❤️

بعد شنبه که رفتی خرید 

از لبنیاتی اندازه ی دویست تومن برای صبحونه ... وسیله بگیر 

مثلا این هفته هفتاد تومن بده پنیر .....مثلا یه بسته خرما بگیر ...با یه دونه کره ...و هفت تا تخم مرغ ....با این سه چهار قلم صبحونه ی یک هفته رو جمع کن 🌺

هفته ی بعدی چیزایی که نگرفته بودی بگیر واسه صبحونه 🌺

مثل عسل ....خامه ....و غیره فقط همون اندازه ی دویست تومن 

دویست و پنجاه بذار واسه سبزیجات و صیفی جات🌺

دویست و پنجاه بذار میوه جات 🌺

پنجاه بذار واسه نون هفتگی 🌺

میمونه دویست و پنجاه که اونم ...نگه دار واسه سوپری ...🌺

اگه خوب مدیریت کنی آخر هفته خودت رو به یه شال ...به یه رژ 😉به یه شونه ...به یه گیره ی سر خودت رو مهمون می‌کنی 

باز سوالی بود در خدمتم ♥️

خب و اما گزارش این دوروز مهمونی که خواستین ریز بنویسم براتون 😉

دوشنبه شب بود که دختر عمه ام بهم زنگ زد حال و احوال پرسی کنه ❤️

گفت این هفته بیایین شام خونه ی ما

دلم براتون تنگ شده ❤️ گفتم نه این دفعه نوبت شماست

یه اخلاقی دارم اکه جایی برم ..دیگه دفعه ی بعدش نمیرم

منتظر میمونم تا طرف مقابل بیاد و من دوباره برم 👌

دوست ندارم مدیون کسی باشیم👌

هر رفت یه آمدی هم داره ،اینکه من برم ،و موقع اومدن طرف مقابل ،دوباره بلند شم برم نه اصلا مورد پسندم نیست 👌

گفتم نه نوبت شماست ❤️

گفتم چهارشنبه بیایین که راحت باشیم بچه ها مدرسه نداشته باشند

از همسرش جدا شده و با فرزندش زندگی می‌کنه

گفتم خواهرت رو هم بردار و بیایین منتظرتونم ❤️

خلاصه از دوشنبه شروع کردم لیست نوشتن

برای خودمون هم واجبات رو فقط گرفتم که آخر هفته مهمونی داریم و یه بارکی میرم خرید می دونستم که بیان میمونن شب رو 👌

روز دو شنبه که از باشگاه میومدم

دیدم ملون رو زده سیزده تومن ...یه جایی رو پیدا کردم مسیر روزهای زوج منه😉قیمت هاش واقعا خیلی خوب 👌

ماشین رو نگه داشتم رفتم

دیدم آره دیگه خیار ۱۲تومن 🌺

گوجه ۱۵تومن 🌺 فروشنده گفت چی میخوای خانم بدم براتون ؟

گفتم یه لحظه اجازه بدین 🌺 ...زنگ زدم به دخترم

گفتم ببین خیار و گوجه تو یخچال داریم ؟

گفت آره مامان یه چند تایی داریم 👌

گفتم باشه پس تنها چیزی که گرفتم شش تا ملون بود با قیمت خیلی مناسب ۳۳تومن دادم به ملون 🌺😍

دیگه خیار و گوجه نگرفتم ...گفتم وقتی مسیر همیشگی منه چرا بگیرم الکی تو یخچال بمونه رو هم ؟

اومدم یه دونه اش رو نصف کردم دیدم ...عسل 😉

شیرین شیرین 😋 گفتم پولی که گرفتی حلالت باشه 👌

قشنگ گذاشتم تو پلاستیک گفتم بچه ها اینا هم بمونه برای مهمونامون ❤️
ادامه..👇🏻👇🏻👇🏻

قشنگ گذاشتم تو پلاستیک گفتم بچه ها اینا هم بمونه برای مهمونامون ❤️روز چهارشنبه ..اولین کاری که صبح بیدار شدم  کردم .برنج خیس کردم ... و آماده شدم رفتم سنگکی دولتی ....یکم مسیری هست

ولی بهتر از اینکه بیست هزار تومن بدم به همون سنگک

رفتم بعد نیم ساعت چهل دقیقه ای نوشتم رسید

و دو تا سنگکک دولتی به مبلغ سه هزار تومن دونه ای گرفتم

آوردم گذاشتم تو پلاستیک گذاشتم فریزر 🌺 بعد سر ظهر توی قابلمه ی متوسط 🌺 جو ....هویج ...فلفل دلمه ای ...ذرت ....نخود فرنگی ..قارچ ..گذاشتم با شعله ی کم بپزه عین سوپ های بیرون خوشمزه بشه 😍

دست کردم به کابینت هام دیدم زعفرون ندارم

صدا زدم دخترم زعفرانمون تموم شده ؟چون اکثرا دخترم می‌ذاره غذامون رو گفت ندارین مامان تموم شده 😉 موقع برگشتن از باشگاه حتما بگیر

گفتم حالا چرا حتما ؟ گفتم نمی‌خواد فعلا .. انشالله میرم خرید بازار ،از محله گرون ،گرون نمی‌گیرم اون موقع میگیرم 👌 گفت آخه مامان ❤️ گفتم آخه نداره .. دخترم مگه قدیم زعفران نبود غذا نمی‌تونستن بذارن ؟ به جای زعفران باید دست پختت رو خوب کنی 👌 به غذاهایی که میذاری  دقت بدی👌 .به چاشینیش برسی 😋 اهمیت بدی به دست رنج همسرت .❤️..که با سختی پول رو میاره ♥️ جلوش چه جور غذایی بذاری 👌 نمیگم زعفران طعم غذا رو خوب نمیکنه ولی اینکه بگی همه کاره زعفران نههه گفت آخه چه جوری ؟باید وسیله باشه که غذا خوشمزه بشه 👌 گفتم خیلی کارا هست که غذاهات رو خوشمزه کنه اولیش و مهم اش اینکه با عشق و محبت و علاقه نسبت به خانواده ،غذارو بذاری 😍‌نه با حالت تنفر و نه با حالت اجبار 👌 دوم اینکه امانت دار. خوبی باید برای ،همسرت باشی ♥️ همین سوپت اگه میخوای خوشمزه بشه 😋 آب مرغ رو باید آخرای کار بریزی نه اولش 👌 همین رنگ سوپت ..به جای اینکه رب رو بزنی به سوپ و کف کنه 👌 اول رب رو قشنگ تو قابلمه تو روغن سرخ کن بعد بریز تو سوپت ببین چه رنگ و رویی خواهد گرفت 😍

همین چاشنیش ...عطر و طعم سوپ اگه میخوای خوب باشه

وقتی میگم ..زعفرون همه کاره نیست ..قبول نمیکنی 👌

بردار به جای زعفران یه تیکه دارچین بریز ...اخرای پخت اونو بردار بنداز  بیرون 👌از فلفل دلمه ای استفاده کن ببین به حرفم می رسی که زعفران نشه هم میشه 👌 خلاصه براش توضیح دادم که میشه جایگزین کرد

فقط کافی خلاق باشی و خودت مزه هارو کشف کنی 👌ادامه دارد ...👇🏻👇🏻👇🏻

خب و اما گزارش این دوروز مهمونی که خواستین ریز بنویسم براتون 😉 دوشنبه شب بود که دختر عمه ام بهم زن ... 

فقط کافی خلاق باشی و خودت مزه هارو کشف کنی 👌
از قدیم براش گفتم از روزگارانی که با نداری پدرش ساختم حرف زدم ♥️از تازه عروسی ام گفتم بهش
گفتم الان دنبال زعفرانی ....میگی نمیشه

می‌دونی مادرت تورو باردار بوده قندون قند رو پر کرده دستش خورده ؟
که گشنگی اش بر طرف بشه 👌
مادرت همیشه بوی گوشت تفت داده ی خونه ی مادر بزرگت رو کشیده ...ولی نذاشته عزت پدرت خجه دار بشه ♥️

مادرت همیشه اجاق گازش روشن بود ولی برای قابلمه ی آب جوش خالی 👌برای اینکه نفهمند نداریم 👌
مادرت نون خالی رو خورده و به روزهای آتی امیدوارانه تلاش کرده ♥️
مادرت یخچالش اکثرا از سیم کشیده بود 👌
و تو بچه بودی 👌یه بار تو یخچال خالی قایم شده بودی
چقدر ترسیدیم که بچه کجا رفته 😊♥️
مادرت هیچ وقت نخواسته جلوی جاری هاش ...جلوی خواهر شوهرهاش ...جلوی خانواده ی خودش ...سر افکندگی و شرمندگی پدرت رو ببینه 👌
همیشه از پدرت یه ابر قهرمان ساخته ♥️
مادرت پشت پدرت بوده و حمایتش کرده که با یه حقوق کار گری الان رسیده به این جای زندگی ♥️
مادرت اگه به فکر ...زعفران و به فکر شکم و به فکر ..تفریح و مسافرت و گشت و گزار بود
الان یه خونه ی پنجاه متری نداشتین 👌

ادامه…👇🏻👇🏻👇🏻

الان یه خونه ی پنجاه متری نداشتین 👌
این حرفها که گفتم ...برگشت گفت مامان تو چقدر سختی کشیدی 💔پدرم باید تا عمر داره قدر دانت باشه
از کجا به کجا رسوندیش ♥️
بعد بغلم کرد گفت مامان بچه بودم ...عقلم قد نمی‌داد
میگفتم مادرم فقط طلا میگیره 😊
فقط قرعه می‌ذاره
فقط سر حساب کتابش
ولی بعد ها که بزرگتر شدم عاقل‌تر شدم
دیدم که چقدررر تلاش و زحمت کشیدی به زندگیمون ♥️
جلوی دوست و آشنا و خواستگار سر بلندم کردی ♥️
من قدر دانت هستم مادر ♥️
واقعا عمه ام چیکار کرده تو این سالها ؟

فردا با چه رویی داماد میاد خونه اش 👌
زن عموها چیکار کردن ....یکیش که صاحب نوه و داماد ...پنجاه سالش الان تو مستاجری 👌
یکیش هم که از اون بدتر
گفتم اونا اونطور دوست داشتن
منم اینطوری دوست داشتم 👌
من به فکر خوشبختی و سربلندی شما بودم ♥️
پدرتون رو عاشقانه دوست داشتم 👌
عزت پدرتون برام مهم بود که اینطور حمایتش کردم

منظور از اینا ...عزیزان اینکه بچه هامون هم میبینن ...دست پرورده ی خودمون هستن ...طوری که دوست دارین ❤️ اونطور بار بیارینش
با زوری و تند خویی یه چیزی رو تحمیل نکنین بهشون
سعی کنین مادر و فرزندی با هم حرف بزنین
عین یه دوست
عین یه خواهر
منو دخترم حدود پونوزده سال باهم اختلاف سنی داریم👌

من اگه ..صحبت زعفران بود
می‌گفتم به تو چه آخه تو چرا تو کار من دخالت می‌کنی 🙁
بازم اینطوری می‌نشتیم پای صحبت؟

از من کینه به دل می‌گرفت و هرروز یه قدم ازم دورتر میشد
ولی وقتی باهاش مادر و دختری حرف زدم
برگشت گفت الان درکت میکنم  مادر
پس تو این همه سختی کشیدی که میگی قدررر بدونین 👌 دایم در شکر گزاری هستی
گفتم آره مادر به قربونت ♥️

خلاصه فاصله نگیریم از گزارش .😊

ادامه دارد ......👇🏻👇🏻👇🏻

2706