2733
2734

که الان اکه من لحظه ای به هر علتی رفتم ،،نتونه بدون من باشه 

چون هیچ کسی پیدا نمیشه جای منو براش پر کنه 

منم منم دوست ندارم بکنم ولی دوست من عزیزکم 

اگه فقط در حد یه زن معمولی که غذا بپزم و به تربیت بچه هاش برسم و هر از گاهی رابطه اونم با هزار تا غر و فلان بودم 

فک میکردین بازم واقعا بی تابی میکرد ؟؟؟

البته که نه شاید ته دلش هم اون موقع می‌گفت این نباشه یکی دیگه 😉

ولی یه کارایی یه  رفتار هایی در زندگی مشترک انجام دادم که اکه صد سال دیگه که زمان بگزره باز هم با جسارت میگم که هیچ کس نمیتونه اون جمله هایی ،،اون حرفهایی که من واسه امیدم میگم اون براش بگه ،،هخیشه بر هرچی تنوع میدم نمیذارم زندگیم یک نواخت باشه 😁از هر لحاظ که فکرشو بکنی 

منظور بچه ها وقتی میگم محبت کنین محبت تنها فقط کلامی نیست 

محبت ،،در آغوش کشیدن 

محبت در صحبت کردن 

محبت در ریختن یه استکان چای همراه نقل و نبات 

محبت هر از گاهی پیشنهاد دادن برای رابطه زناشویی به طرف مقابل

محبت در اینکه وقتی همسرت حموم براش میوه پوست بکنی  ببری واسش ،،هیکلش و انذامشو ببینی و قربون صدقه اش بری 

محبت در اینکه وقتی دراز کشید زود سرتو بذاری رو شانه هاش آروم و یواش❤️

محبت در اینکه وقتی خوابید در حالت خواب و هوشیاری دستتو بکشی رو موهاش بگی دنیای منی تو ،،بمیرم برات که چه قدر تلاش می‌کنی واسه رفاهمون بعد با یه بوس کوچولو مهمونش کنی 

محبت در اینکه دستاشو بگیری و ببوسی و عشق نثارش کنی 

محبت در اینکه وقتی خوابید بوسه بذاری رو لباش 

بگم بازم ؟؟؟

محبت اون که وقتی رابطه اتون تموم شد دستاتو ببری بالا بگی خدایا شکرت که سالم هستیم و رابطه ای سالم و حلال با همسرم داشتم 

بعد برگردی بگی عزیزم ممنوتم که تلاش کردی تا برای من هم .......

محبت در اون لحظه است که کفشاشو هول هولکی پوشیده میخواد بره سرکار یا بیرون 

زود تو بشقاب چای بریزی و ببری بگی بیا عزیزم اینو بخور بعد برو ،،، به عشق تو دم کردم ❤️

محبت اون لحظه ای که وقتی خواستین برین خونه مادر همسرتون بگی من واقعا خدارو شاکرم که عروس چنین خانواده ی با عزتی شدم 👌

و تند تند. هر لحظه ورد زبونت باشه که عزیزم من نمی‌دونم واقعا تو پاداش کدوم کار خوب منی که خدا تو رو سرراه من قرار داده 

محبت اینکه وقتی صبح سز کار بود بهش پیام بزنی و بگی ممنونم که به خاطر رفاه و آسایش ما هر روز میری سرکار تا ما در آسایش زندگی کنیم ❤️

محبت اینکه که براش شیطنت کنی ......بگی حواست هست منم دلم میخواد ها فکر نکن فقط تو میخوای ،،،امیدوارم اینجا منظورمو زسونده باشم براتون 😁

محبت در اینکه وقتی اومد از سرکار زود بری استقبالش بگی خسته نباشی  حتی اگه دستتون بند بند بود کارتو رها کن به همسرت ارزش قایل شو اون به خاطر تو رفته پی یه لقمه نون . و سعی کن همیشه شنونده خوبی براش باشین

تاپیک مدیریت مخارج ودرامدها ونحوه پس انداز کردنش و نکات مهم خانه داری و چالش دوماهه طلا 💰💰💰💱💸🤑🤩🧿💰💰💰💵💴https://www.ninisite.com/discussion/topic/7725604/%d8%aa%d8%a7%d9%be%db%8c%da%a9-%d9%85%d8%af%db%8c%d8%b1%db%8c%d8%aa-%d9%85%d8%ae%d8%a7%d8%b1%d8%ac-%d9%88-%d8%af%d8%b1-%d8%a7%d9%85%d8%af-%d9%88-%d9%86%d8%ad%d9%88%d9%87-%d8%a8%d9%87%d8%aa%d8%b1-%d9%be%d8%b3-%d8%a7%d9%86%d8%af%d8%a7%d8%b2-%da%a9%d8%b1%d8%af%d9%86%d8%b4-%d9%88-%d9%86%da%a9%d8%a7%d8%aa-%d9%85%d9%87%d9%85-%d8%ae%d8%a7%d9%86%d9%87-%d8%af%d8%a7%d8%b1%db%8c

عزیز دلم ببین کسی که بگه ما تو زندگی هیچ دعوا و قهری نداریم بدون که راست نگفته 😉

اولا که هیچ کدوممون کامل کامل نیستیم بالاخره انسان جایزه اخطاست و اشتباهی هم گاها مرتکب میشه 👌

آره عزیزم منی که بگم هیچ گونه حرفی نیست زندگیم گل و بلبل بدون که راستشو نگفتم 😉

ولی خیلی خیلی خیلی کم و به ندرت پیش میاد که سر یه چیزی بحث کنیم یا غر بزنیم 👌

اولا اینکه یادتون دادم که اگه همسرتون از سرکار اومد خونه به هیچ عنوان تو یک ساعت اصلا نه چیزی بگین ،،نه حرفی بزنین ،،نه خبری بدین بهش 

اکثر دعواهای زوجین تو ساعاتی که همسر میاد خونه بعد از گزر چندین ساعت ،،،ساعت کاری خسته کننده 😥

میبینی طرف همسرش اومده خونه بنده خدا تا کفشاشو در آورده اومده خونه ،،میتوپه به همسرش میگه آره برو منم اینجا با دوتا بچه بمونم از صبح تو خونه 

حمالی بکنم ،،غذا بپزم ،،،بچه داری بکنم ،،

نمیدونم  وقتی منو از پدرم خاستگاری کردی 

آشپز خواستگاری کردی(فقط بپز و بشور و بساب)😐

نمی‌دونم معلم خاستگاری کردی که (معلم درس شدم برای بچه هات )😐😐

نمی‌دونم دانش آموز خاستگار کردی که (تکالیف بنویسم و ...)

نمی‌دونم مادرم ؟؟نمیدونم معلممم ؟نمیدونم زنم ؟نمیدونم کوزت هستم ؟؟😐☹️

تو این وسط هم میذاره دم گوش بچه هه بخون دیگه پدر منو درآوردی 

میبینی همون رفتار تو باعث میشه یه دعوای بزرگ راه بیوفته 

بابا خانم عاقل ،،دوست من  عزیز دل خواهر بیچاره که نرفته پی خوش گزرونی ،،اونم به خاطر یه لقمه نون حلال رفته 

همون‌طور که تو زحمت میکشی تو خونه اونم برای یه لقمه نون همونقدر زحمت می‌کشه 👌

تو اگه به یه نفر جواب پس بدی 

اونم به چندین نفر جواب پس میده برای یه لقمه نون 

یه روز که وقتشو کردی برو سر کارش ببین با چه سختی برات پول در میاره که تو در آسایش و رفاه باشی 👌

با اون رفتارات 

هم خودت رو میندازی از چشم همسرت ،،هم بچه ات خاطر بد میمونه ذهنش ،،هم اوقات تلخی میوفته به زندگیتون یه مدت 

بعد اینکه گنجیشک از دستتون در رفت (بیا ،،،بیا ،،،)می‌کنی براش

تاپیک مدیریت مخارج ودرامدها ونحوه پس انداز کردنش و نکات مهم خانه داری و چالش دوماهه طلا 💰💰💰💱💸🤑🤩🧿💰💰💰💵💴https://www.ninisite.com/discussion/topic/7725604/%d8%aa%d8%a7%d9%be%db%8c%da%a9-%d9%85%d8%af%db%8c%d8%b1%db%8c%d8%aa-%d9%85%d8%ae%d8%a7%d8%b1%d8%ac-%d9%88-%d8%af%d8%b1-%d8%a7%d9%85%d8%af-%d9%88-%d9%86%d8%ad%d9%88%d9%87-%d8%a8%d9%87%d8%aa%d8%b1-%d9%be%d8%b3-%d8%a7%d9%86%d8%af%d8%a7%d8%b2-%da%a9%d8%b1%d8%af%d9%86%d8%b4-%d9%88-%d9%86%da%a9%d8%a7%d8%aa-%d9%85%d9%87%d9%85-%d8%ae%d8%a7%d9%86%d9%87-%d8%af%d8%a7%d8%b1%db%8c

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، 

خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، 

خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

عزیز دلم خیلی باید مواظب رفتار و کردار مون باشیم اگه من مادر همسر داری رو بلد نباشم در زندگیم خب بطب دخترم هم فردا بلد نخواهد شد 👌

ولی رفتارهای آگاهانه  من باعث میشه دخترم منو الگوی خودش قرار بگیره 

میبینه که من مادر چگونه با پدرش صحبت میکنم رفتار میکنم اونم در آینده همون رفتار رو می‌کنه با همسرش و بچه هاش 👌

و اینکه عزیزم همسر من که اومد از سر کار من چای رو آماده میکنم 

یه عصرونه آیی چیزی حاضر میکنم اومد زود سفره رو پهن میکنم 

و تمام کارم رو ول میکنیم حداقل نیم ساعت کنارش میشینم

فقط حق دارم حرف های خوب خوب بزنم براش تا خستگی کار روزانه اش از تنش در بیاد

بعدش اگه حرفی چیزی بود که مهم بود اونارو هم گفتم که کجاست جاش 😜

و اینکه عزیزم شده  واقعا وقت‌ها یی که غر زده ،،ایراد گرفته حرفی زده 

ولی خدا سر شاهده هیچ وقت جوابشو نمیدم اکه حق باشه میگم آره راست میگی عزیزم ببخش من معذرت می‌خوام کم کاری کردم 

اگه نه زوری بود حرفش اونوقت اصلاااا دهن باز نمیکنم خیلی سر سنگین میشم و باهاش یه کلمه ای حرف نمی‌زنم .خودم رو هم در شخصیتی نمی‌دونم که باهاش دهن به دهن بشم 👌

پدر خدا بیامرزم می‌گفت موقع قهر کردن یه جای سلامی نگه دارین واسه همدیگه 👌

و اینم بگم اینطوری نیستم  که از همسرم ناراحت بشم بیام بچه ها رو دعوا کنم و خدای ناکرده دست روشون بلند کنم 

غذامو میپزم ،،،ظرفها رو می‌چینم ضرف شویی ،،،چای دم میکنم میارم ،،میوه میارم ،،،،با بچه هام حرف میزنم خوش و بش میکنم ولی انگار اونو نمی‌بینم 😉

که اونم وقتی یه ساعت گذشت خودش میاد معذرت خواهی که ببخش عزیزم یکم اعصابم خورد بود و فلان ....

منم زود می‌بخشمش میگم چون یه دونه عشق دارم باشه این دفعه رو می‌بخشمت 

حالا نمیگم نه نمیبخشم و فلان ،،تورو سپردم به حضرت ابوالفضل 😁

خدا خودش جوابتو بده ،،،از این حرفها 

همیشه به این فکر میکنم که خدا با اون بزرگی و عظمت بخشندگیش خطاهای ما انسان ها رو میبخشه،،،من بنده که در مقابل خدا عددی نیستم چرا باید مغرور باشم ؟؟

و اینم بگم که یه اشتباهی مرتکب شد یه حرفی رو زد که نباید میزد 

اونو هی تکرار نمیکنم بعدها ،،که آره تو فلان روز فلان طور گفتی به من ،،

اصلا و ابدا 

و یا مثلا میریم خونه ی مادر شوهرم اگه جلوم ارزونترین غذا رو هم بذارن

نمیام بگم که اره معصومه بیاد واسشون مرغ بذاره و کباب بذاره اینا اینطوری در بیان جلوم 

کلا فرق می‌کنه قضیه پدر مادر همسرم با بقیه 

اصلاااا ابدا بعد از رفتن به خونشون نمیام غر بزنم آره مادرت به من حرف انداخت ،،اره دیدی خواهرت چی گفت ؟؟؟اره دیدی پدرت چه رفتاری کرد باهام 

اصلااااا ابداااااا

اگه عرضه داشتم همونجا خودم با احترام جوابشونو دادم که دادم ندادم اصلا نمیارم تو زندگیم که جر و بحث بشه تو خونم 

در کل هرچی خوردم ،،هر چی شنفتم ،،،هر چی شد ،،میمونه همونجا دهنم 🤐 

2731

خب عزیزم تو هم بیا مثل من درصد بندی کن نه از پوشاک بمونی نه از پس انداز نه از تفریح 

یه دونه کارت بذار پونصد تومنشو هر ماه بزن به اون کارت بشه کارت خرید لباس حالا اکه عشق لباس داری هر ماه برو همون در حد و اندازه پولت یه چیزی بگیر و بیا

یه کارت بذار واسه پس انداز خودت هر ماه ۳۵۰تومنشو بذار تو اون کارت 

صدو پنجاه هم از عابر بردار بذار پول کیفت که این ور اون ور رفتی از همون پول خرج پول تاکسی ،،،یا پول یه شکلات واسه بچه ات ،،،یا مثلا رفتی خونه خواهر دست خالی نری دست کنی به پول کیفت به خواهر زاده هات ده بیست تومن بدی اینطوری  وووووووو

عزیزم اگه میخوای خرج نکنی پولتو بذار تو نایلکس بذار تو فریزر منجمد بشه 

من خودم همین کارو میکنم 

خرج لباس 

اقساط و قرعه ها 

مخفی 

همشون تو فریزر 😉

فقط همراهم خرج خونه هست 

و لوازم خونگی که هر هفته باید از اون پول بدم به خرازی و کارت تفریح و رستوران....

مابقی که گفتم تو فریزر سر هر ماه در میارم از یخچال میذارم یخش آب بشه اقساط رو بدم ،،،،،قرعه ها بدم ،،،،و مخفی هارو تبدیل کنم 

و خرید ماهانه لباسمو برم 

و اگه از خرج خونه تا آخر ماه هرچی موند اونو هم باز آخر ماه تبدیل میکنم حتی در حد دویصت سیصد تومن 

الان از عکس کارت های فریزرم برات عکس میدم ببین ایده بگیر 

اینجوری خیلی خوب میشه من که با این روش خیلی تو زندگیم جلو افتادم

عزیزم من چند نوع و چند جور پس انداز میکنم روشهامو اینجا میگم شما هم ببین با کدومش راحتری برات کارساز اونو انجام بده 

عزیزم من هر قالی که تموم میکنم هر دو ماه سه ماه یه بار یه تیکه طلا میگیرم بدون اجرت در حد دو سه ،،،چهار نهایت پنج درصد 

چون طلای بدون اجرت مخصوص سرمایه گذاری

و در کنارش هم میتونی از زینتش هم استفاده کنی 

و یه جور پس انداز دارم که پس انداز مخفی خودم که هر ماه یارانه رو برمیدارم دو سه ماه که جمع شد تبدیل میکنم به طلای بدون اجرت این پس انداز مخفی خودم که به هیچ عنوان دست نمیزنم

و یه پس انداز هم دارم که خرج خونه رو مثلا با پنج تومن میبندم اکثرا اکه مثلا موفق شدم یه ماه با چهار تومن بستم باز اونو تبدیل میکنم به طلای ریز و پیز اندازه پولک هم باشه میگیرم 

یعنی اینطور برات بگم دوستم آخر ماه هرچی از پول خرج و خوراک موند تبدیل میکنم به طلای ریز بدون اجرت

حتی دویصت تومن ،،حتی لنگه گوشواره 😉

و یه دونه پس انداز دارم که قرعه ای شکل که من هر ماه سه چهار ملیون واسه اون میدم قبلا زیاد بود الان به خاطر وام مسکن که میدیم همون سه چهار تومن که پنج  ماه پیش در اومد 27تومن اون موقع دادم به سه تا النگوی بدون اجرت 

یا همین دوماه پیش در اومد پونورده تومن دادم دستبند 😉

حالا سعی میکنم این قرعه ای که میذارم نهایتا شش الی ده ماه بشه که زیاد برام طولانی نشه که پولم از ارزش بیوفته 

حالا یه بار این قرعه که در اومد میذاریم بانک برای زمستون که همسرم کارو بارش ضعیف خرجی خونمون بشه 

یه بار هم طلا میگیرم واسه پس انداز و دل خودم 

و این وسط اون قرعه های که همسرم نمیدونه رو وقتی در اومد میدم طلای سفید که هم استفاده کنم و هم بشه پس انداز مخفی خودم 

و پول اجاره خونه ها رو هم باز طلا میگیرم هر ماه که تقریبا دو هفته ای میشه همشو فروختم چه مخفی چه آشکارا دادیم زمین گرفتیم 😌

البته پول اجاره مغازه رو میدم طلا پول خونه ای که برای ایند ه بچه ها گرفتیم اونو به پیشنهاد دوستان اینجا میدم به سکه ،،چون گفتن سود سکه بیشتر از طلاست اکه دیدت بلند مدت باشه 

تو هم عزیزکم ببین اگه نفرات کمی و مطمین پیدا کردی قرعه بذار همون شش ماه اینطوری پولت جمع میشه میدی به یه چیز درست حسابی 

اکه پیدا نکنی نفرات برای قرعه ،،همون هر ماه یه تیکه طلای بدون اجرت پیدا کن بگیر و یا سکه پارسیان در حد پول خودت که هر ماه داریش بعد که چند ماهی جمع کردی ببر با طلای زینتی عوض کن 

و عزیزم در آخر اگه بتونی وام بدی در حد پول خودت که دو تومن میگی دارم میتونی وام بگیری در حد بیست تومن که وامهاشون رو با دوتومن بدی و اون بیست تومن رو اول کاری بدی

خدا سر شاهد که ما هم از زیر صفر شروع کردیم 

از زیر صفر نه ها از منفی زیر صفر 😁

تنها چیزی که داشتیم و بسمون بود (انگیزه ،،،،اراده ،،،،،اراده ،،،،اراده ،،،،اراده ،،،،تلاش )

اینا بودن که مارو هول دادن روبه پیشرفت 

و اینجا می‌خوام خواهرانه بهتون بگم که معصومه رو یه خواهر کوچیک خودتون بدونین و حرفشو گوش بدین اکه میخواین پیشرفت کنین و به بالاترین نقطه ها برسین اول از جای خیلی خیلی پایین شروع کنید نگین نه من نمیتونم ،،نگین نه من چرا برم بشینم پایین منطقه 👌

سوال یکی از دوستان اون روز از من این بود که تا حالا شده جاری هاتو نصیحت کنی ؟

اولا دوست عزیزم جاری هام از من بزرگتر هستن بزرگ ۱۵سال از من بزرگ کوچیک هم پنج سال از من بزرگ 

درسته من از اون زودتر ازدواج کردم ولی سنی اونا از من بزرگتر 

خیلی بهشون گفتم ،،یه روز مهمونمون بودن شام 

دیدیم گوشی جاریی کوچیک  زنگ خورد 🙁

ماهم فامیلا جمع شده بودیم خواهر شوهر ،،مادر شوهر ،،،دامادا ،،،

دیدم جاری ام زود گوشی رو داد برادر شوهرم 

گفت بیا حرف بزن ،، صاحب خونه اشون بود صدای گوشی هم بلند بود از اونر خانم می‌گفت این چه رفتاری که شما گوشی خودتون رو خاموش کردین که من یعنی بهتون دسترسی نداشته باشم ؟

پول اجاره رو تا نیم ساعت بفرستین لازم دارم 

که بیچاره برادر شوهرم سرخ سرخ شد ☹️

حالا بماند بعد رفتن مهمونها گفتم عزیزم چرا کمک هم نمیکنید با کمک هم یه خونه چهل پنجاه متری تو پایین شهر بگیرین برین 

حداقل تا خودتون رو جمع و جور کنین 

الان ده سال که شما ماهی فلان قدر پول میدین 🙁

بیچاره برادر شوهرم گفت زنداداش قربون دهنت برم بگو بگو 

نه خیر این خانم پسند نمیکنه  اونرا بره 

بعد جاری ام برگشت گفت من تو خونه بابام از چهارصد متری دراومدم چرا بیا بشینم محله پایین و کوچیک 

من الان ده سال منتظرم آقا برام از جای خوب خونه بگیره 

من به این کار میگم خیال پردازی و رویا بافی 

وقتی همسر من کارگر ساختمانی من فوقش بتونم تو محله پایین پنجاه مترشو بگیرم بعد ارتقا بدم 👌

بهش گفتم ببین عزیزم طلا داری الان نگو که جاری چشمش نمیاد ببینه من طلا دستم نه قرآن سرشاهد که برای خودتون میگم 

طلا بفروش ،،،همسرت هم پول بذاره یه دونه نقلی اش رو بگیره 

حیف اون پول ندین صاحب خونه 

اون پول رو بیا هر ماه تیکه تیکه بده طلا واسه خودت 👌

اونقدر لجباز که برگشت گفت نه به من چه ،،خودش بره پیدا کنه بگیره 

الان که الان مستاجرن پونورده سال 

خب عزیز دلم قدم ،،،به قدم با هم باید روبه پیشرفت باشین 

پشت هر مرد موفقی شک نکنین که خانمش 

الون موقع من طلاهامو سفت و سخت چسبیده بودم هجده سال پیش که نه من زمین می‌خوام چیکار آیا بازم الان تو این نقطه بودم ؟؟

یادم همسرم که اومد اون زمون من فقط ۱۶سالم بود اومد گفت معصومه اگه بگم طلاتو بده بفروشم میدی ؟؟؟

گفتم بستگی داره که چیکار باهاش بکنی 

گفت معصومه می‌خوام یه زمینی بگیرم 

گفتم واقعا 😍

گفت آره ولی میگم ها زمین جای ناکجا آباد تک و توکی دوختنش 

چشمام اکلیلی شد 🤩

گفتم با تو سر کوه هم بریم برام قشنگتررررررر ❤️

از ذوق خونه تا شدنمون همون لحظه آماده شدم رفتیم فروختیم طلاهاو ،،سیم کارت همسرم که دایمی بود ،،،رفتیم همشو فروختیم فرداش زمین رو بیعانه کردیم 😍

بچه ها من زمین رو که گرفتیم فقط کار کردم و کار کردم تو پست هام هم گفتم ساعت چهار صبح بلند میشدم به بافتن 

مادر شوهرم ساعت پنج بلند میشد واسه وضو صدای دفعه منو میشنید  میومد می‌گفت بگیر بخواب ساعت پنج میگفتم مادر جان خرج داریم قرض داریم

می‌رفت باز با شوق مینشستم پای قالی 

دلم نمیومد همسرم رو بیدار کنم میگفتم بذار بخواب اونم کارش سنگین 

تا ساعت نه صبح میبافتم بعدش بلند میشدم صبحونه حاضر میکردم 

همسرم رو تشویق می‌کردم  که برو کار کن پول بیار خونمون بسازیم و زود از اینجا در بیایم 👌

عزیزای دل خواهر من با یه بچه کوچیک یک سال و چند ماه  بدون گاز و اجاق گاز سر کردم 

یه سال به تمام من تو خونه ام بخاری نداشتم باور میکنید ؟؟؟

یه سال تو خونه ام حموم نداشتم 

اونطور سر کردم و دم نزدم باور کنید از کاخ هم برام با ارزشتر بود 

چون ما از هیچی هیچی شروع کرده بودیم .....

خلاصه که نمی‌خوام بازم وراجی کنم اگه دوست دارین و میخواین پیشرفت کنین و نمی‌دونین چه جوری من بهتون میگم که از جای کوچیک ،،،از جای پایین شهر ،،،نکین معصومه گرفتیم ولی موقع فروختن چی میشه فروش نمیره  ،،،خب عزیزم تو ارزون میگیری موقع فروختن هم با همون شرایط اون محله میفروشی 

و دوست عزیزم در مورد پاکت بندی هم بگم که برات فقط اراده میخواد 

بعدشم اکه از پول کم آوردی اینطوری که میگم بکن من خودم اوایل که میموندم این کارو میکردم مثلا لوازم خونه ماهانه ۲۰۰و هدیه ماهانه ۲۰۰این عددها فرضی هستن ها عزیزم 

من واجبات رو تقسیم میکردم میذاشتم پاکت اینارو می نوشتم کاغذ که اینقدر بدهکار دارم به پاکت ها هر سری که همسرم پول می‌داد ،،پنجاه ،،صد برمیداشتم که یکم از پاکت ها بذارم توشون و طوری باشه که بهم فشار نیاد

عزیز دلم تو همون پست بهتون گفتم 

من یه دونه مرغ میذارم و کنارش یکم قارچ میریزم چون اینا رو همیشه فریزر دارم یکم هم فلفل دلمه ای ،،،یه دونه هم پیاز کوچیک 

در کنارش یا گوجه سرخ میکنم ،،،یا کدو بخارپز میکنم ،،،یا سیب زمینی سرخ میکنم ویا هویج .......

و اینکه چطوری میتونم مدیریت کنم 😀

علاوه بر این چیزهایی که گفتم من غذا رو خودم میکشم نمیذارم تو بشقاب 

اول استخون هاشو جدا میکنم قشنگ بعد دو قاشق مرغ و دوقاشق مخلفاتش و یه دونه گوجه

بس نیست ؟😀

عین گوشت دیگه گوشت رو چه جور دو سه تا تیکه کوچیک میذاریم واسه هر نفر مرغ رو هم من اینطوری میکنم 

عزیز دلم اگه به خوردن باشه من سه تا هم بذارم خورده میشه و نصف و نیمه میذارن میمونه که من اصلا دوست ندارم اصراف کنیم 

البته اینم بگم عزیزم هروقت خواستی مرغ بگیری یا ران بگیری به فروشنده بگو مال خروس رو بده که با برکتتر میشه رانهاش یه برابر بزرگتر از ران مرغ میشه 👌

و در آخر عزیزم اگه میخوای هزینه هاتون رو به کاهش باشه باید خودت دست به کار بشهی مردا اینجور چیزا رو نمیدونن 

وقتی هم بگی برمیگردن میگن آره از صبح برم کارگری الان انتظار داری  مدیریت کنم 😀

خودت باید به مرور زمون کمترش کنی 

تا خود مادر ،،،تا خود خانم خونه نخواد هیشکی نمیتونه کمکش کنه 

میوه رو نمیگی زیاد مصرفمون میشه 

اونم باز به تعداد بگیر 

مثلا رفتی میوه بگیری قرار نیست که شش قلم بگیری 

بیا کمش کن سه قلم بگیر به تعداتون 

و اینکه عزیزم میوه مههونت و میوه خودتون رو جدا کن برای خودتون چه اشکالی داره میوه درجه دو بگیری ؟؟؟؟هیچی نمیشه من چندین سال اینطوری گزروندم

خودت بیا  قشنگ تایم هایی که میخواین بخورین خودت از قبل دست به کار شو پاشو پوست بکن 

بیار بخورین همسرت هم نبینه که درجه یک نبود میوه ها 

و اینکه گلم دو نوع سه نو ع بگیر به خودت بگو معصومه سه روز بعد نوبت میوه خریدن تا سه روز خودت مدیریت کن 

خودت باید دست به کار بشی عزیزم من و امثال من از این کارها کرده که الان در حد خودش داره دستش به دهنش میرسه 

تو به حرف این و اون گوش نده عزیزم که میگن اح بابا ول کن از اینجور چیزا مگه میشه آدم خونه دار بشه 

اح اح شورشو دراورده فلانی اینطور میگزرونه که چی بشه 

خیلی این حرفها رو شنیدم ها 

چرا شورشو دراورده چون سفره باب میل طرف باز نکرده 👌

اونیکی میگه ول کن بابا از این جور چیزا آدم خونه دار نمیشه 

بدون داره دلسردت می‌کنه ،،دوست نداره پیشرفتت رو ببینه ،،،دوست نداره تو جمع کنی صاحب یه چیزی بشی ،،

معصومه از همین چیزای خیلی کوچیک زده که شاید در نظر بعضیا مسخره باشه ،،شاید لقب خسیس بودن بهشون بدن ولی براش مهم نیست معصومه از همین چیزا زده که رسیده به این نقطه 

همون ران مرغ من میذارم قیمتش دونه ای ۲۰هزار تومن تا آخر ماه من چهار بار میذارم 

خب من مدیرت میکنم با چهارتا وعده امون رو میکزرونیم تا آخر ماه

همون پول چهارتای دیگه اش می‌ره پس انداز سرماه هشتاد تومن فقط از مرغ میمونه ....

اینطوری میشه که معصومه پول تو کارت خرج مخارج خونه اش میمونه سر ماه زود می‌ره اونو تبدیل می‌کنه 

واین میشه پشت وانه نشون،، پس اندازشون👌

اگه منم میگفتم ول کن بابا با این پولا که چیزی نمیشه گرفت 

ول کن دو تومن چیه ،ده تومن چیه آخه آدم چونه بزنه ،؟

هرچی مرد زندگی آورد میدادم خرج خودم و خوراکم میکردم 

منم مثل بقیه اجاره نشین بودم 

همون طور که سه برادر تو یه شغل هستن منظور همسرم و برادراش ،،،دیگه نمیگم که بگین فخر فروشی می‌کنه

برای هزارمین بار میگم همسر من کارگر ساختمانی ،،،یعنی شش ماه سال بیکارررررررر ،،،یعنی مااااا هرسال زمستون از پس انداز چند غاز تابستون میخوریم ،،،،،یعنی ما حقوق بگیر دایمی سرماه نیستیم ،،،،یعنی همسر من حقوق بازنشستگی نخواهد داشت ،،،یعنی صباحی بعد همسر من پایان کاری نخواهدد داشت که فردا بخواد یه شغلی دست و پا کنه ،،،یعنی همسر من به زور  دو سه سال بتونه دیگه کار سختشو ادمه بده 👌

پس عزیزم قربونت برم من همین دو سه سال رو وقت دارم ،،من فردا دو تا کوه دارم پشت سرم که اینا خرج دارن 

کسی که بچه اش کوچیک منو درک نمیکنه 

اونی منو درک می‌کنه که دختر دم بخت داره 👌

ما جهاز رسممون خیلی سنگین بالای یک میلیارد جهاز هامون میشه برای هر دختر ،،،حالا یکی میگه ندین خب ،،واجب  نیست و فلان ،،،اونم باز برمیگرده به خود آدم ،،من دوست دارم بدم بچه ام سر بلند بشه 👌

آره من شاسی سوار میشم ولی یه رون رو چهار نفره میخورم 

چون عزیز من به قول دوستمون سیر از گشنه خبر نداره

منی که توی این پنج ماه همسرم فقط نهصد هزار تومن خالی داده برای خرج خونه داده  بایدم همین کارو بکنم 👌

با این پول بگو ببینم تو چه جوری پنج ماه رو مدیرت می‌کنی فدات شم که بخوای یه مرغ کامل بذاری جلوی بچه هات ؟؟

الان میگی خب از پول اجاره خونه ها و مغازه ها بگیر 

خب یعنی خودم انقدر خسیس هستم که انقدر پول بگیرم ماهانه ولی دلم نیاد خرج کنم (هرچند در حد خودمون خیلی هم خوب میخوریم  )ولی در مقابل حرف شما میگم

من پنج ماه اومدم اینجا یعنی پنج تا ماهی هفت و نیم قسط بانک دادم یعنی حدود ۳۷ملیون ،،،خب از کجا دادم ؟؟؟

وقتی همسرم بیکار از کجا میدم ،،یه بار با دقت پست های منو خوندی که الان به خودت اجازه دادی تا بیای انتقاد کنی 

بعد بگی خانم انتقاد پذیر باش 

وقتی من گفتم همسرم شش ماه سال بیکار اونو ندیدین ولی یه رون مرغ رو برای چهار نفر دیدین 👌

من شما رو نمی‌دونم ولی  من از شکمم هم شده میزنم از لباسم میزنم ولی نمیذارم بدهی داشته باشیم 

معصومه خیلی از این روزا دیده ،،،ولی جز مدیریت کردن و پشت همسرش بودن هیچ کاری نکرده 

معصومه خیلی از این حرفها شنیده با این حرفها هیچ وقت لغزش نکرده 

چون اون روزی که بله رو گفته  به همسرش می‌ دونست  که همسرش کارگر نه دکتر مهندس ،،نه کارمند 

می دونست که کارش سخت 

میدونست که باید زرنگ باشه جمع کنه وعلا یه روز چشمش رو باز می‌کنه میبینه دختراش عروس شدن هنوز معصومه مستاجر

۴۱درصد خرج خونه که میشه ماهی ۷۰۰۰۰۰۰ملیون تقریبا 

یعنی هر دفعه که همسرت پول داد زود ۴۱درصد به عنوان خرج خونه بذار کنار 

مثلا الان دو ملیون داد زود ۴۱درصدشو بردار

یعنی به ماشین حساب میزنی دو ملیون ضر بدر چهل و یک درصد مساوی ۸۲۰میشه اینطوری 

۱۸درصد پولتون می‌ره واسه قرعه ماهی میشه ۳۰۰۰۰۰۰تقریبا 

برای اینا جدا کارت بذار قشنگ روشونو بنویس شماره کارت هارو بردار هر سری بزن به حساب ها به کارت ها 

من کارتهامو منجمد میکنم که خرج نکنم اگه دوست داشتی تو هم این کارو بکن 😉

۹درصد بذار فدات شم به خرج لباس یعنی ماهی یک و نیم میلیون

باز کارت جدا روی کارت رو هم بنویس 

باز هر بار پول داد نه درصد رو زود انتقال بده ،،هر بار خواستی بری خرید لباس با همون کارت برو عزیزم 

اینطوری راحتری بر اساس همون بودجه ای که در نظر میگیری میری خرید لباس 😉

۱۵درصد بذار پس انداز چون میگی فدات شم ماشین نداریم خونه نداریم 

پس تو  باید خودت رو به چالش بکشونی تا پول بیشتری پس انداز کنی یعنی قربونت برم ماهی دو ملیون پونصد و پنجاه می‌ره واسه پس انداز 😉

چون گفتی قرض داریم و موعود تخلیه خونه اردیبهشت ماه تا اون وقت جمع کن تبدیل کن تو اردیبهشت ماه بفروش بذار رو پول خونه ...و بعد از تصویب هم باز دوباره همین روال رو سر بگیر 

واسه سال بعدش راحت باشی 

انشالله که دوستم سال بعدش خدا همتون رو ببینه تلاشتون رو ببینه ،،زودتر صاحب خونه بشین و سنگ مستاجری رو بندازین بره 

باز کارت جدااااا،،، باز کارت دور از دسترس ،،،سرماه همین دو خورده ای رو تبدیل کن حالا چه سکه پارسیان چه طلا بدون اجرت 👌

۱۰درصد بذار برای خرج های پیش آمده 

همون خرج های یه هویی ،،،،یعنی ماهی یک و هفتصد ملیون 

پس گلم هرچی پول داد هر سری ده درصد می‌ره واسه این گزینه 

وسیله خونه ۵درصد یعنی ۸۵۰ماهی 

البته اگه قصد وسیله گرفتن برای خونه ات داشته باشی 😉

شاید بگی معصومه مستاجرم می‌خوام جمع کنم فقط طلا بگیرم که زود صاحب خونه بشم 

قربونت برم حرفت رو قبول دارم ،،چون خودم که خونه نداشتم چند سال زندگی فقط جمع کردم طلا گرفتم تا زودتر صاحب خونه زندگی بشم 😉

😉

پس بستگی به خودت داره دیگه قربونت برم 

هدیه هم دو درصد گذاشتم که میشه ماهی ۳۵۰که تو مراسمات که کادو میخوای ببری راحت هستی و هیچ دغدغه ای نداری که پول نیست 

منتها عزیزم طبق برنامه ریزی شده پیش برو 

و به کارت ها دست نزن مال هر گزینه رو برای خودش به کار ببر

همون سه تومن قرعه رو هم تبدیل کن به طلا 

چون وام و اینا نمیتونی بگیری 

قشنگ درکت میکنم

ولی سعی کن دیگه از این به بعد جمع کنی 

امید داشته باش ،،،هدف داشته باش 

هدف کوتاه مدتت بشه توی سه ماه چهار گرم طلا 

خودت رو به چالش بکش فدات شم 

جز خودت نمیتونه کسی کمکت کنه 💯

فقط باید بخوای و مدیریت داشته باشی 

کم نیاری ،،،

همون هفت تومن خرج زندگی رو هم هفتگی برو خرید عزیزم 

اکه مثلا بودجه داشتی یه ماه جلو بودی قشنگ بیا سه تومن برو خرید کلی انجام بده 

میمونه چهار تومن واستون اونم تقسیم بر چهار هفته میشه 

هفته ای یک تومن 

۲۰۰لبنایت 

۲۰۰صیفی جات 

۲۰۰میوه 

۲۰۰خرج سوپری 

۵۰نان 

۵۰هم بذار کیف پولت که پول نقد  هم داشته باشی 

حالا بیا باز خودت رو به چالش بکش اگه بتونی هفته رو خوب مدیریت کنی 

به خودت یه جایزه کوچیک بده ،،مثل یک رژ ،،مثل یه لاک ،،مثل یه سنجاق سر 😉

به هر گزینه مبلغ خوبی افتاده فقط همت کن فدات شم 

اگه میبینی همسرت اهل پس انداز نیست حتما حتما خودت دست به کار شو 

دوتا بچه داری فراموش نکن که آینده دارن

قرربونت برم عزیز دلم ❤️

منم برای هر نیازم یه کارتی پاکتی گذاشتم 

همون دیروز که داشتم کارهای خونه رو انجام میدادم به ذهنم رسید 

یه پاکتی هم بذارم برای خوده  خودم ،،،هر از گاهی با دوستام برم بیرون یه ابیموه ای ،،قهوه ای ،،،ناهاری ،استخری ،خودمونو مهمون کنیم 😉

حتی شده ماهانه یه درصد 👌

حالا بستگی به خودتون داره دیگه چقدر گزینه اضافه کنید 

یه برنامه ای هست که خریدامو تو اون مینویسم 

خیلی برنامه راحت و روونی 

شماره کارت هایی که برای هر گزینه انتخاب کردم اونو نوشتم ،،داخل برنامه ،،جلوشون هم درصد اشون رو نوشتم 

با گوشی که کارت به کارت میکنم 

دیگه نیاز نیست دفتر رو بیارم جلوم شماره کارت هارو نگاه کنم 

و از همه مهمتر توی برنامه میتونی مخفی کنی بزنی بایگانی هیچ کس نبینه 

الان براتون برنامه رو هم می‌فرستم خواستین دانلود کنید خیلی برنامه ی راحتی 

و هر سری که من میرم خرید ،،لیست رو توی اون مینویسم میرم خرید دیگه کاغذ و قلم نیاز نیست 😉

2706