2752
2734
عنوان

عروسم نیاز به کمک دارم

| مشاهده متن کامل بحث + 605 بازدید | 54 پست
سرویس قابلمه سرویس قاشق چنگال سرویس چینی سرویس آرکوپال سرویس پذیرایی ماکروفر برقی ها هم که اسپرسوساز ...

اخه اسپرسوساز و ساندویچ ساز،غذا ساز و چرخ خیاطی جزو واجبات نیست که      

میشه جاش یه تیکه فرش گرفت

دقیقا به خدا سال ۹۴ که من جهاز گرفتم وسایلم هزینش برابر با با هزینه ی شوهرم شد ولی به قول شما مال او ...

آخه الان لباسشویی ۹کیلویی اسنوا ۲۲ ۲۳تومن بعد یه پلوپز و سرخ کن برند بخری دقیقا پولش میشه اونقدر!

ولی هیچکس پلوپز و سرخ کن ونمیبینه میگن همشو داماد خرید...دوست من سرویس قاشق چنگالشو خریده ۱۱ تومن...

مبل ۱۵ تومنی از این ال ها هم داریم

تازه این برقی کوچولوهارو آدم باید مارک خوب بخره یه عمر کار کنه ولی مبل وتخت و هر ۳ ۴ سال آدم عوض میکنه یه چیز معمولیم بخره داماد کفایت میکنه

آیا می‌فهمی یعنی چه که هنگامِ خواب با خودت تکرار کنی:خدای من کمک کن این روزها را پشتِ سر بگذارم...
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

اخه اسپرسوساز و ساندویچ ساز،غذا ساز و چرخ خیاطی جزو واجبات نیست که         می ...

با فرش کاری ندارم 

ولی غذا ساز و ساندویچ ساز اسپرسوساز عصای دست منن نباشن فلجم!

بستگی باز به سبک زندگی هرکسی داره

من خودم اتاق خوابم فرش نداره و اصلا اختلالی تو زندگیم ایجاد نکرده

آیا می‌فهمی یعنی چه که هنگامِ خواب با خودت تکرار کنی:خدای من کمک کن این روزها را پشتِ سر بگذارم...
آخه الان لباسشویی ۹کیلویی اسنوا ۲۲ ۲۳تومن بعد یه پلوپز و سرخ کن برند بخری دقیقا پولش میشه اونقدر! و ...

آخه کلی وسیله هست برا دختر ما پرده ها هم به عهده دختر به خدا تو اون خونه ای که بودیم۴ تا پنجره داشت مامانم فقط ۴ تا پرده دوخت برام حالا رخت خواب اینا بماند ولی مال ماها هیچ وقت به چشم نمیاد

دلا غافل زسبحانی چه حاصل/مطیع نفس شیطانی چه حاصل/بُوَد قدر تو افزون از ملائک/تو قدر خود نمیدانی چه حاصل
2731
با فرش کاری ندارم  ولی غذا ساز و ساندویچ ساز اسپرسوساز عصای دست منن نباشن فلجم! بستگی باز به ...

درسته اما وقتی مشکل ایشون سر فرش هست میشه از یه سری وسایل صرف نظر کرد،واقعا به نظر من داماد داره خیلی لطف میکنه همینا رو هم میخره

درسته اما وقتی مشکل ایشون سر فرش هست میشه از یه سری وسایل صرف نظر کرد،واقعا به نظر من داماد داره خیل ...

چرا لطف کنه؟برای خونه خودش میخره دیگه!

اگر دخترخانم شاغل بود انوقت میگفتیم بله دخترجان دستتو بکن تو جیبت بخر ولی وقتی پای پدرزن وپدرشوهر وسطه آدم باید کوتاه بیاد

حالا اتاق فرش نداشته باشه هیچی نمیشه

یا مثلا اگر عروسی وپدرشوهر میگیره غذای تالار ۱نوع باشه هیچی نمیشه!

وقتی آدم از لحاظ مالی مستقل نیست باید تو خیلی چیزا کوتاه بیاد

این نظر منه البته باز بستگی به شخصیت ونوع فکر هرکسی داره

چرا لطف کنه؟برای خونه خودش میخره دیگه! اگر دخترخانم شاغل بود انوقت میگفتیم بله دخترجان دستتو بکن تو ...

درسته اما تو این شرایط به نظرم هرکسی هرکاری از دستش برمیاد میتونه انجام بده،پدر ایشون که مثل داماد جوون نیستن پس قطعا وقتی دختر هم داشتن به فکر جهیزیه بودن طی اینهمه سال سر یه تیکه فرش بحث نکنن،داماد جوونه و با کلی هزینه ایشون رو هم باید درک کرد

خب طرف عروسم جشن عقد میگیرن و اینکه کادوهای عروسیم مال داماد میشه دیگه ۹۰درصد پول عروسی از کادوها در ...

کدوها که مال عروس و داماد باهم هست دیگه جفتشون از اون پول استفاده میبرند ولی خدایی هرجور هم حساب کنیم کفه سمت داماد سنگینتره هزینه هاش چون همون خونه ای که رهن میکنه یا میخره هزینش اندازه کل جهاز میشه دیگه عروسی و طلا و اون چندتا تیکه بزرگ بماند

کدوها که مال عروس و داماد باهم هست دیگه جفتشون از اون پول استفاده میبرند ولی خدایی هرجور هم حساب کنی ...

خب مال عروس ودامادم باشه داماد استفاده میکنن من دور وبرم دیدم ۹۹درصد داماد داده پول تالار وغذای عروسی!

خب پول پیش خونه و خرید خونه چیزی که تا اخر عمرت موندگار اگر خریده باشن که هی سود میکنن روش اگر هم رهن که پول رهن هست تا ابد!ولی پول جهزیه ارو پدر عروس دیگه نه میتونه پس بگیره نه اصلا ازشون استفاده ای میبره خودش

اگر دختر شاغل باشه اون فرق میکنه ولی پدر زن بیچاره این وسط گناه داره

من حرفم سبکی وسنگینی نیست 

منظورم اینکه کارها و وسیله های دامادبه چشم میاد ولی بقیه چیزا چون اندازه اشون کوچیکه به چشم نمیان ولی پولشون از اونم بیشتره

درسته اما تو این شرایط به نظرم هرکسی هرکاری از دستش برمیاد میتونه انجام بده،پدر ایشون که مثل داماد ج ...

خب شاید واقعا ندارن

پدر ایشون از کجا میدونست تورم انقدر میره بالا

الان اصلا اون زمونه ای نیست که آدم هی انتظار داشته باشه

فرش هم واقعا گرون حتی ماشینی ها هم الان زیر ۷ ۸ تومن نیستن 

همون ۸ حقوق یه ماه یه کارگر

به نظرم الان هم دختر هم پسر باید از خواستشون کوتاه بیان

من خودم عروسی نگرفتم