2733
2764

توی کوچه ما یه آقایی هست بنده خدا مشکل روحی روانی داره ته ته مزاحمتشم اینه که وایمیسته جلوی خونشون هرکی رد میشه میپرسه «ببخشید معذرت میخوام ، شما چراغ قوه دارید من یک چیزی گم کردم»اگر اون آدمم بهش بگه نه این دیگه کاری نمیکنه یعنی نمیوفته دنبال کسی یا کسیو بزنه تاحالا هم کسی ازش چیز بدی ندیده میگن گاهی هم میره جلوی ماشینایی که روبه روی خونشون پارک کردن همونجوری ذول میزنه به برف پاک کن ماشین و یکمی سرشو اینور اونور میکنه انگار میخواد چیزی پیدا کنه تواین همه مدت جز این هیچکی کاری به کارش نداشت اونم کاری به بقیه نداشت تااینکه یهو امشب یکی زنگ زد به پلیس اومدن ببرنش یکی گفته بود این دزد ازم دزدی کرده انگار کسی نفهمید چی دزدید شاکی میومد به همسایه ها میگفت میاین شاهدم بشین ثابت کنم همسایه هاهم میگفتن ماکه چیزی ندیدیم اصلأ معلوم نی چی دزدید یکیم گفته مثل اینکه ضبط ماشین طرفو دزدید ولی آخه غیرممکنه بتونه درماشینو باز کنه از یکی پرسیدم گفتم فلانی این مریض ببرنش خودشون میفهمن مشکل داره که گفت آره ولی اگه شاکی دوتا شاهد بیاره می‌تونه محکومش کنه چون قانون اینه میگن شاکیم داره اینو اونو راضی میکنه بیان بگن موقع دزدی دیدنش خداکنه یکی پیدا بشه امشب آزادش کنه آخه مامان باباش نبودن که پلیس اومد همینجوری بردش شنیدم میگن وضعیت بازداشگاه ها از زندان خیلی بدتر بنظرتون میتونن فقط بادوتا شاهد محکومش کنن حتی بلد نیست از خودش دفاع کنه چطوری درماشینو باز کرده ضبطو درآورده بدون اینکه اصلاً کسی بفهمه و صدای ماشینم بخواد دراد

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

خب شاید واقعا دزدی کرده از کجا میدونی!

چون وضعیتش واقعاً خوب نبود ببرنش پیش یه دکتر همینو میگه قبلاً بستری بوده نمیدونم چرا خانوادش آوردنش خونه بعدشم آدم دزد یهویی بعد سی چهل سال که بااون وضع روانی نمیره دزدی اونم دزدی که معلوم نی چی دزدیده کوچه ما چندتا دوربین مداربسته داره چرا شاکی خواستار دوربین نشده چرا شاهد میخواد اصلاً دایی منم ازش دزدی شد ولی اول رفت سراغ دوربینا بعدش رفت از دروهمسایه سوال پرسید موندم بااین توضیحاتم شما از کجا میدونید دزد؟

کاش مشخص شه کی راست میگه کی دروغ

کاملاً مشخصه طرف سابقه دزدی نداشته تواناییش هم نداشته مگه الکیه در ماشین طرفو بدون سروصدا باز کنی و چیز میز بدزدی تازه سر انجام دزدی هم نگیرنت بعدش بیان سراغت کدوم دزدی اینقدر حرفه ای هست که تازه بعداز اینکه فرار کرد ازروشک برن سراغش بعد این همه ساله اینجاست چرا قبلاً همچین چیزی نشده

چون وضعیتش واقعاً خوب نبود ببرنش پیش یه دکتر همینو میگه قبلاً بستری بوده نمیدونم چرا خانوادش آوردنش ...

اها خب بنظرم پلیسا دوربینا رو میبینن معلمم میشه که دزدی کرده یا ن

باشد که غم خجل شود از صبر بی صدای ما
اها خب بنظرم پلیسا دوربینا رو میبینن معلمم میشه که دزدی کرده یا ن

من نمیدونم دوربینا دید به اون نقطه دارن یا نه اصلاً هیچکی نمیدونه ماشین طرف کجا پارک بوده که ازش دزدی شده میتونه بگه ماشینم فلان جا بوده دوربین دید نداشته منم فقط شاهد دارم اوناهم قبول میکنن اینم شده کاسبی جدید نفری پونصد میده به دوتا آدم بیان شهادت دروغ بگن خودشم تهش باتهمتی که زده پول میگیره رضایت میده

کسی دوربین نداره اون اطراف؟

دوربین هس ولی نمی‌دونیم دید داشته و فیلم گرفته یانه فعلأ که بردنش اگه دوربین نباشه و اونم بتونه شاهد پیدا کنه بیاره حتی اگه بیگناهم باشه محکوم میشه

من نمیدونم دوربینا دید به اون نقطه دارن یا نه اصلاً هیچکی نمیدونه ماشین طرف کجا پارک بوده که ازش دزد ...

ای وای😑

ان شاالله دروغش مشخص میشه 

باشد که غم خجل شود از صبر بی صدای ما