2752
2734
عنوان

همه چیز در مورد رفلاکس معده در نوزادان+جواب همه سوالات...

| مشاهده متن کامل بحث + 404414 بازدید | 383 پست
سلام دوستان چه تاپیک خوبی من دوسال نیمه که درگیر این قضیه هستم دوست دارم از تجربیاتم بگم همینطور از تجربیات شما استفاده کنم پسر من از روز چهارم تولد بالا میاورد با مقدار کم با افزایش سن تبدیل شد به استفراغ جهشی واز دماغ ودهن این قضیه تا چهار ماهگی ادامه داشت بعد از چهار ماهگی استفراغش خیلی کم شد ومن خوشحالکه خوب شده اما بعد متوجه شدم ترش میکنه بنظرم ای این ترش کردن که همون ریفلاکس پنهانه پسرم رو بیشتر اذیت کرد وتا الان هم همراهشه اما خیلی بهتر شده وبا مراعات موادغذایی تقریبا خوبه

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

مرسی منم استفاده کردم راحیل هم قبلنا خیلی بالا می تورد همه میگفتن عیبی نداره منم بیتجربه الان هم میاره تو دهنش قورت میده الان فهمیدم رفلاکسه منم باید ببرمش دکتر
http://old.ninisite.com/clubs/detail.asp?clubID=32109
خیلی استفاده کردم منم دخترم رفلاکس داشت و من نمیدونستم غیر طبیعیه اکثرا شیرخودمو بالا میاورد..اما شیر خشکو خیلی کم اینطوری که متوجه شدم : مدادر باید شیر گاو و خوراکیهای حساسیت زا نخوره ، درسته ؟ دیگه چکار میشه کرد ؟ دوسه هفته ی دیگه تا زایشم مونده !ان شا لله این یکی رفلاکس نداشته باشه الی مامی سینا جون میشه بگی مراعاتت چجوری بوده ؟ بیشتر توضیح میدی ؟
امروز هم خوبم ... خیلی خوب ... ممنونتم خدا
2731
سلام گلبرگ جان پیشاپیش تبریک میگم تولد بچه دومت رو امیدوارم ریفلاکس نداشته باشه. پسر من الان دوسالو نیمشه مثلا اگر پرتقال یا نارنگی بخوره متاسفانه تا صبح خواب درستی نداره و ترش میکنه و تو خواب جیغ میکشه چیزای ترش غذاهای ادویه دار و اب زیاد بهش نمیدم کوچیک تر که بود مثلا حریره بادوم رو که بهش میدادم حالش بد میشد اما الان خداروشکر مشکلی نداره.به مرور بهتر میشن شیرخوار هم که بود مثلا شیر گاو وادویه جات سوسیس کالباس اینا خودم نمیخوردم راستی شکلات و سس کچاب هم به پسر من نمیسازه
سلام پسر من رفلاکس آلرژیک داره. پیش دکتر مقدادی هم بردم. اسید معده را اندازه گرفت گفتند نرمال است و کنترل شده و فرمودند به دا ن داروها ادامه بدم. الان پسرم نزدیک 1 سالش است ولی با وجود کنترل رفلاکس خوابش همچنان ناجور است. یعنی نهایتا الان که بهتر است 1 ساعت بیشتر نمیتونه بخوابه دوباره بیدار میشه گاهی شیر میخوری گاهی راه میبرم دوباره میخوابونم. اگه رفلاکس کنترل شده پس چرا خوابش درست نمیشه؟ این بی خوابی تا کی ادامه داره؟ ضمنا شبا چون هی بیدار میشه شیر میخوری نهایتا 8 ساعت میتونه بخوابه آخرش دیگه زمان بیدار شدن کوتاهتر میشه؟ تو رو خدا اگه تجربه ای دارید بهم بگید. دارم نابود میشم
زندگی رویا نیست زندگی زیبائیست.
پسرم 2 ماهشه .15 روزش بود که متوجه ریفلاکسش شدم و دکتر براش رانیتیدین تجویز کرد . از اول یک ماهگی زانتاک و دو هفته متوکلوپرامید رو شروع کردم با نظر پزشک . هر یک ساعت 5 دقیقه شیر خودم و یک پیمانه شیر خشک ای آر میخوره . بالا اوردن شیرش از اول جهشی نبود خیلی کم و اروم بود که در حال حاضر خیلی کم شده . اما شبها و یا گاهی در طول روز متوجه حرکت محتویات معده به سمت گلوش هستم که بی قرار میکنه بچه ام رو . متوکلو پرامید رو بخاطر عوارضش بیشتر از دو هفته ندادم . الان دو تا مشکل دارم یکی اینکه کلا بیدار هست بچه ام خیلی بی قراره و همش گریه می کنه و مدام شیر میخواد و نمی دونم چیکار کنم . در ضمن ریفلاکسش تو سونو که بلافاصله بعد از تغذیه با شیر خشک بود تشخیص داده شد و از نظر بالینی هم مشکلی نداشت سونوش . با دکتر مقدادی بصورت اینترنتی مشورت کردم و توصیه کردند زیر نظر دکتر موتیلیوم براش رو شروع کنم . لطفاراهنماییم کنید .
دختر من از حوالی سه سالگی به بعد خوابش دیگه منظم و خوب شد..... الان 4 سالشه دیگه مشکل خواب شب نداریم......... ولی در حدود سه سال دارو خورد...........الانم شبا نصف قرص رانیتیدین رو میدم بهش........
گر نگهدار من آنست که من میدانم شیشه را در بغل سنگ نگه میدارد
سلام دوستای گلم راستش پسرم از بیست روزگی بیقرارر شد. دوسه بار شیرش جهشی از دهان و بینی بالا اورد سونو بردیم گفتن رفلاکس داره. دکتر زانتاک داد. اثرش کم یود روش. ضمنا از حدودای یک ماهگی یه حرکات عجیبی داشت. یهو قرمز میشد و چشماش خیره و دست و پاهاش میلرزید. فکر کردیم تشنجه بردیم مغز و اعصاب. نوار مغز و ... گرفتیم همه نرمال بود . داروهای ضد تشنج هم تا حالا اثری نداشته. خس خس گلوش همش شدیدتر میشه. گفتیم شاید حرکتاش بخاطر حساسیت به شیر مادره. چند روز ببلاک کامفورت دادیم بدتر شد !!! یعنی تو اون حالت حتی پلکاشم میلرزید و بعدش چند دفعه مثل وقتی که تو خواب میپریم، میپرید. خیلی میترسیدم. بردم دکتر الرژی. پتچ تست انجام دادن و گفتن به گندم و تخم مرغ و لبنبات و ... الرژی داره. شیر نئوکیت رو کمکی براش شروع کردیم و خودم هم رژیم ضدالرژی گرفتم. حرکتاش تعدادش کم شده اما قطع نشده. دیروز بردم دکتر ریه عکس ریه اشو دید گفت مشکوکه و گفت توی ریه اش هم خس خس میشنوه. گفت احتمالا رفلاکسش وارد مجاری تنفسی میشه. امپرازول داد و اسپری که از امروز شروع کردم. حالا واقعا سردرگمم. نمیدونم خدایی نکرده تشنجه یا الرژیه یا رفلاکس؟ نمیدونم رفلاکسش الرژیکه یا این دوتا مسیله جدا از هم هستن؟نمیدونمحرکاتش به اینا ربط داره یا نه؟ خیلی سردرگمم.... هزارتا دکتر رفتیم اخرشم مشکل اصلی پیدا نشده.... هیچوقت بخاطر رفلاکس بچه هاتون ناشکری نکنین. من الان ارزمه اخرش بگن مشکل پسرم رفلاکسه. کسی تجربه مشابهی نداشته؟
لی لی جان امیدوارم زودتر تشخیص بدن مشکل پسرتون رو . میفهمم که چی میگید واقعا سر درگمی خیلی بده . من پسرم رو به دکتر نشون دادم براش موتیلیوم و رانیتیدین رو تجویز کرد . پدی لاکت داده . زینک و ویتانین ای ( یک روز در میون) بچه ام با وزن 3300 بدنیا اومد الان دو ماهش هست شده 4.5 که دکترش راضی نبود . گفتش اگر تا یک ماه دیگه 1 کیلو وزن نگیره باید عکس رتگی از معده انجام بدید . من بچه ام بالا نمیاره یک روز درمیون با تحریک مقعد شکمش کار میکنه ، علاوه بر شیر خودم هفته ای یک شیر خشک ببلاک ای ار هم می خوره ولی باز وزن درستی نگرفته ..... عفونت ادارای هم نداره به نظرتون این شیری که میخوره چی میشه.؟