2737
2734

وقتی ملاکت تعداد خواستگار و درآمد و قیمت وسایل و لباسایی باشه که میخریم پس یعنی دنیای بیرون باید بگه من چقدر خوشبختم 

آرامش و خوشبختی یه چیز درونیه 

من اگر امروز سعی نکنم با چیزایی که دارم خوشحال باشم 

با چیزایی که فردا به دست میارم هم خوشحال نمیشم 

چون خوشحالی رو تمرین نکردم و بلد نیستم 

با چیز های کوچیک خوشحال بودن خودش یه دنیاست 

دردم از یار است و درمان نیز هم 

نه بابا اونا اصلنم خوشحال نیستند چون همیشه یکی از آدم بهتر پیدا میشه

داستان کربلا داستان تباهی انسان هاست. داستان کربلا نشانگر این است که آدمی تا چه حد می‌تواند سقوط کند. خدایا نگذار از سقوط کنندگان دوره خودمان باشم، خدایا مراقبم باش  خدایا از فتنه هامیترسم، از آخرالزمان و فریب هایش میترسم. خدایا از آخرالزمان و مردمش میترسم، از فراموش کردن دین و دین داری و اسلام میترسم. خدایا از آخرالزمان و دین گریزی با فریب انسان بودن میترسم، آنها به اسم خوب بودن فریب می دهند و خوبی ها را ازبین می برند. آن ها باتمسخر دین داران به دین ضربه می زنند. این حربه شان است. خدایا از دل بستگی به این دنیای فانی میترسم. خدایا از فردایم میترسم. پرودگارم از عقب گرد رفتن میترسم، من از درکه میترسم. از پاپس کشیدن هنگام امتحانات و مشکلات میترسم. خدایا از تبلیغات فریبنده و هدف دار میترسم. خدایا از شکم سیری و دنیادوستی میترسم. معبودم از گم کردن راه میترسم،خالقم روز به روز بیشتر گناه عادی می‌شود و قبحش ریخته، من از عادی پنگاران گناه نباشم. پروردگارم جای ارزش و ضد ارزش با تفاسیر به ظاهر زیبا عوض می‌شود من از ظاهربینان نباشم.معبودم من از توجیه کنندگان گناه برای آرامی عذاب وجدان نباشم. بارالها جملات آخرم شهادت دادن به یکتایی و معبود بودن تو و به رسالت محمد(ص) و به ولایت علی (ع) باشد. خدایا کمکم کن خدایا مراقب من و مردمم ونسلم باش.خدایا کمک کن نه ظالم و نه مظلوم روزگار باشم. من در جرگه خودخواهان نباشم. پروردگارم به من و نسلم و خانواده ام کمک کن بتوانیم آن گوی آتشین آخر الزمان را در دستانمان حفظ کنیم.خدایا اسیر جو زمانه نشویم. عزیزان اگه دلتونو شکوندم اگه ظالمانه ناراحتتون کردم به ناحق بی عدالتی کردم پای اعتقادم نذارید پای ضعیف النفسی و گناهکاریم و عدم کنترل بر نفسم بگذارید.منم ضعیفم وگنهکار .. عاشق خاکم عاشق ایرانم خدایا مراقب کشورم و مردمم باش

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2728
رقابت مقایسه چشم و همچشمی زندگیو و خوشبختیو به لجن میکشه

من خودم گاهی دچارش میشم 

اما سعی میکنم قانع باشم 

همیشه بهتر و پولدار تر از من پیدا میشه 

ادمه دیگه طبیعتش دویدنو دویدنه باید خیلی چیزارو چشید که درک کرد اصل این حرفو

اره از طرفی هم اگه رقابت نباشه ما از جامون تکون نمی خوریم 

خوبه که هر کاری میکنیم برا دل خودمون باشه 

اون طوری دو سر برده ❤

2740

من زن عموم اهل حسادت و چشم و هم چشمی بود بعد از سال ها رفت و آمد با مامانم دید ماها اصلا تو این باغا نیستیم و بچه هاشو مامانم دوست داره نگران خوشبختیشونه کم کم خوب شد الان خیلی بهتره

قبلا خیلی حسود و مقایسه گر و زبون تلخ بود

ناگفته نمونه ایمانشم قوی شد بهتر شد

داستان کربلا داستان تباهی انسان هاست. داستان کربلا نشانگر این است که آدمی تا چه حد می‌تواند سقوط کند. خدایا نگذار از سقوط کنندگان دوره خودمان باشم، خدایا مراقبم باش  خدایا از فتنه هامیترسم، از آخرالزمان و فریب هایش میترسم. خدایا از آخرالزمان و مردمش میترسم، از فراموش کردن دین و دین داری و اسلام میترسم. خدایا از آخرالزمان و دین گریزی با فریب انسان بودن میترسم، آنها به اسم خوب بودن فریب می دهند و خوبی ها را ازبین می برند. آن ها باتمسخر دین داران به دین ضربه می زنند. این حربه شان است. خدایا از دل بستگی به این دنیای فانی میترسم. خدایا از فردایم میترسم. پرودگارم از عقب گرد رفتن میترسم، من از درکه میترسم. از پاپس کشیدن هنگام امتحانات و مشکلات میترسم. خدایا از تبلیغات فریبنده و هدف دار میترسم. خدایا از شکم سیری و دنیادوستی میترسم. معبودم از گم کردن راه میترسم،خالقم روز به روز بیشتر گناه عادی می‌شود و قبحش ریخته، من از عادی پنگاران گناه نباشم. پروردگارم جای ارزش و ضد ارزش با تفاسیر به ظاهر زیبا عوض می‌شود من از ظاهربینان نباشم.معبودم من از توجیه کنندگان گناه برای آرامی عذاب وجدان نباشم. بارالها جملات آخرم شهادت دادن به یکتایی و معبود بودن تو و به رسالت محمد(ص) و به ولایت علی (ع) باشد. خدایا کمکم کن خدایا مراقب من و مردمم ونسلم باش.خدایا کمک کن نه ظالم و نه مظلوم روزگار باشم. من در جرگه خودخواهان نباشم. پروردگارم به من و نسلم و خانواده ام کمک کن بتوانیم آن گوی آتشین آخر الزمان را در دستانمان حفظ کنیم.خدایا اسیر جو زمانه نشویم. عزیزان اگه دلتونو شکوندم اگه ظالمانه ناراحتتون کردم به ناحق بی عدالتی کردم پای اعتقادم نذارید پای ضعیف النفسی و گناهکاریم و عدم کنترل بر نفسم بگذارید.منم ضعیفم وگنهکار .. عاشق خاکم عاشق ایرانم خدایا مراقب کشورم و مردمم باش

هیچوقت تو دنیا جایِ خودمون زندگی نکردیم و سرجایِ خودمون نبودیم

جای ديگران نظر دادیم،

جای ديگران فكر کردیم،

جای ديگران حرف زدیم،

جای ديگران عمل کردیم،

جای ديگران ارزو کردیم،

جای ديگران حسرت خوردیم،

تمام رد پاهای زندگیمون پر شد از جایِ پای دیگران و نگاهمون رو دائم توی زندگیشون چرخوندیم و هزاران بار افسوسِ صدها آدم رو خوردیم که چرا جای اونا زندگی نکردیم و به دنیا نیومدیم.

انقدر حواسمون پرته رسیدن و پیشرفت یا زمین خوردن و شکست ديگران شد که یهو به خودمون اومدیم دیدیم چقدر فراموش شدیم.

نه ارزوهامون رو یادمون مونده،

نه روزهامون، نه سرذوق و کِیف موندنمون،

نه غمِ عمیقِ چشمامون.

برای خودمون شدیم غریب‌ترین موجودِ دنیا که گاهی اوقات به خاطر نمیاریم از زندگی‌ چی میخواستیم و کجا ایستادیم.

غافل از اینکه برای چیزی که از خودمون ساختیم، جنگ‌ها کردیم، شکست های زیادی رو قبول کردیم و بی مهری های بیشماری و پذیرفتیم‌ و خونِ دل‌ها خوردیم.

آخ که چقدر به جایِ خودمون بودن،

حسرت و‌ آرزوهای دیگران رو لحظه به لحظه زندگی کردیم و خودمون رو از یاد بردیم و از خودمون فرسنگ‌ها فاصله گرفتیم.

میگه که....بگذار بگویند بدم....خوش باشند....پشت سر حرف زدن دل خوشیه ترسوهاست....
من زن عموم اهل حسادت و چشم و هم چشمی بود بعد از سال ها رفت و آمد با مامانم دید ماها اصلا تو این باغا ...

چه خوب 

معلومه که ته دلش آدم بدی نبوده 

میخواسته بهتر باشع فقط 

منم هر وقت با خدا راز و نیاز میکنم این رقابت ها و حسودی ها حتی اگه شده کمی و واسه چند دقیقه ازم دور میشن 

چه خوب  معلومه که ته دلش آدم بدی نبوده  میخواسته بهتر باشع فقط  منم هر وقت با خدا ...

آره خب شرایط زندگی اونطورش کرده همونطور که خیلی خصلت بدم حتما به ما یادداده

واقعا خدا خودش کمک کنه خصلت‌های بدو کنار بذاریم

هیچوقت تو دنیا جایِ خودمون زندگی نکردیم و سرجایِ خودمون نبودیم جای ديگران نظر دادیم، جای ديگران فك ...

واقعا همه اینایی که گفتی رو زندگی کردم و الان با خوندنش گریه م گرفت 

آرزو هامو یادم رفته و ته چشمام هم غم عمیقیه 

واقعا همه اینایی که گفتی رو زندگی کردم و الان با خوندنش گریه م گرفت  آرزو هامو یادم رفته و ته ...

زندگیا همش شده همین نویسندش من نیستم ولی حرف دله الان همش توقع و چشم وهم چشمیه هیچی پایدارنیس

فقد حسرت و حسادت

میگه که....بگذار بگویند بدم....خوش باشند....پشت سر حرف زدن دل خوشیه ترسوهاست....