2752
2734
عنوان

کنکوری هایی که قصد انتخاب رشته دارن این تاپیک رو از دست ندن!

| مشاهده متن کامل بحث + 919 بازدید | 74 پست
از بین این رشته هایی که گفتین کدومش بهتره از نظر اینده شغلی؟

عرض کردم اول از همه باید علاقه پسرتون رو در نظر بگیرید

اگه صرفا میخواد شاغل باشه پرستاری تضمین شده ست و تقریبا پرستار بیکار نداریم! ولی رشته بسیار سختیه هم از لحاظ دروس دانشگاه هم شیفت های سنگین دارن که در برابر زحمتشون حقوق کمی دریافت می‌کنند. علاوه بر اینکه محیط شغلی بسیار پر استرسی هم دارن

رادیولوژی و هوشبری و اتاق عمل نسبت به پرستاری جذب کمتری دارن و بیمارستان پرستار بیشتری رو استخدام میکنه نسبت به بقیه رشته ها. ولی رادیولوژی در صورتی میتونه درآمد خیلی خوبی داشته باشه که شما با چند تا متخصص رادیولوژی شریک بشین و کلینیک تصویر برداری بزنین که هزینه دستگاه ها خیلی خیلی زیاده و هرکسی از پسش بر نمیاد!

اتاق عمل هم که کلا سر عمل ها هستن باید تحمل و روحیه دیدن هر صحنه ای داشته باشن. مدت زمان زیادی هم سر پا هستن و استرس نسبتا بالایی هم داره. 

هوشبری هم باز جذب کمتر و حقوق کمتر داره

علوم آزمایشگاهی در صورتی که تا مقطع دکترا ادامه بدین میتونه درآمد خوبی داشته باشه وگرنه با کارشناسی با یه حقوق معمولی توی آزمایشگاه استخدام میشین( مقطع دکترا هم فکر میکنم باید خارج از ایران بخونین تا سال پیش که پرسیده بودم گویا مقطع دکترا توی ایران نیست)

علوم تغذیه( رشته خودم!) خیلی راجع بهش تحقیق کردم رشته تمیزیه برای من که به محیط پر استرس و خون و بیمارستان علاقه نداشتم بهترین گزینه بود. میگن اشباع شده کارشناس تغذیه ها بعضاً حقوق بالایی ندارن ولی یه سری ها هم با دستگاه های لاغری و ... که توی مطبشون گذاشتن درآمد خیلی خوبی دارن. رشته ایه که صفر تا صد بستگی به خود فرد داره که چقد بخواد تلاش کنه براش

🌻🐾real eyes realize real lies🐾🌻                                                                                          من رویایی دارم رویای رنگارنگ رویای دنیایی سبز  و بدون جنگ ...
سلام عزیزم رتبه ۱۱۸۰۰ پرستاری دولتی میاره  یا پرستاری ازاد مشهد؟

پرستاری ازاد حتما

دولتی هم شانس خوبی داره

🌻🐾real eyes realize real lies🐾🌻                                                                                          من رویایی دارم رویای رنگارنگ رویای دنیایی سبز  و بدون جنگ ...
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

عرض کردم اول از همه باید علاقه پسرتون رو در نظر بگیرید اگه صرفا میخواد شاغل باشه پرستاری تضمین شده ...

خیلی ممنونم بابت وقتی که گذاشتین، شرمندم کردین...نکته هایی که گفتین تقریبا نمی دونستم

فقط یه سوال دیگه، علوم تغذیه با مدرک کارشناسی می تونن مطب بزنن یا لزوما باید دکترا بگیرن؟

کاربر جدید نیستم.تقریبا ده سال پیش، توی بارداری به طور اتفاقی با نی نی سایت آشنا شدم، تمام این سالها ترجیح دادم خواننده خاموش باشم و فقط شنونده... ولی نمیدونم چرا یهویی تصمیم گرفت عضو بشم.... شاید خیلی زود پشیمون شدم و کاربریمو لغو کردم، عاشق سکوتم....
متشکرم از لطفتون، چه خوب راهنمایی می کنین، قصد مهاجرت نداره، فرهنگیان هم علاقه نداره ،روحیه اش قویه، ...

با توجه به رتبه پسرتون و اینکه فرمودین به صنایع غذایی علاقه داره به نظر من بهترین گزینه همون علوم تغذیه ست. هم میتونه مطب بزنه هم میتونه توی کارخونه های صنایع غذایی مشغول به کار بشه

حتما تحقیق کنید راجع به این رشته

ضمن اینکه رتبه خیلی بهتری میخواد نسبت به صنایع غذایی چون علوم تغذیه جزو رشته های دانشگاه علوم پزشکی هست 

2731
خیلی ممنونم بابت وقتی که گذاشتین، شرمندم کردین...نکته هایی که گفتین تقریبا نمی دونستم فقط یه سوال د ...

خواهش میکنم امیدوارم تونسته باشم استرستون رو کم کنم

بله با مدرک کارشناسی میتونن شماره نظام پزشکی، حق مطب و حق مُهر داشته باشن که از مزایای این رشته هست

با توجه به رتبه پسرتون و اینکه فرمودین به صنایع غذایی علاقه داره به نظر من بهترین گزینه همون علوم تغ ...

یعنی علوم تغذیه جزء رشته های علوم پزشکیه و صنایع غذایی جزء رشته های کشاورزی، درسته؟

کاربر جدید نیستم.تقریبا ده سال پیش، توی بارداری به طور اتفاقی با نی نی سایت آشنا شدم، تمام این سالها ترجیح دادم خواننده خاموش باشم و فقط شنونده... ولی نمیدونم چرا یهویی تصمیم گرفت عضو بشم.... شاید خیلی زود پشیمون شدم و کاربریمو لغو کردم، عاشق سکوتم....
خواهش میکنم امیدوارم تونسته باشم استرستون رو کم کنم بله با مدرک کارشناسی میتونن شماره نظام پزشکی، ح ...

بله ،خیلی خیلی ممنونم، براتون ارزوی موفقیت و سلامتی دارم🙏 این چند روزی که دارم راجع به رشته ها تحقیق و فکر می کنم هیچکس اینطور دقیق و خوب برام توضیح نداده بود خصوصیات این رشته ها رو... واقعا لطف کردین عزیزم.. 🌷

یعنی علوم تغذیه جزء رشته های علوم پزشکیه و صنایع غذایی جزء رشته های کشاورزی، درسته؟

بله جزو رشته های مهندسی هست و از طرق مختلف میشه این رشته خوند یکی از راه هاش فکر میکنم اینه که این رشته جزو گرایش های رشته مهندسی شیمی هست

علوم تغذیه هم یه راه دیگه داره برای کسایی که کارشناسی تربیت بدنی دارن این رشته جزو گرایش های ارشد هست ولی با یه تفاوت خیلی مهمممم!!!! اونایی که علوم ورزشی خوندن بعد ارشد تغذیه میگیرن فقط در حیطه تغذیه ورزشی میتونن فعالیت کنن و حق مطب ندارن. اونی که علوم تغذیه خونده و حق مطب داره فقط اونیه که از دانشگاه علوم پزشکی فارغ التحصیل شده

بله ،خیلی خیلی ممنونم، براتون ارزوی موفقیت و سلامتی دارم🙏 این چند روزی که دارم راجع به رشته ها تحقی ...

خواهش میکنم خوشحالم که تونستم کمکتون کرده باشم❤️

ان شاءالله بهترین تصمیم رو بگیرین

خواهش میکنم خوشحالم که تونستم کمکتون کرده باشم❤️ ان شاءالله بهترین تصمیم رو بگیرین

دعاتون می کنم عزیزم ،خیلی لطف کردین ، شبتون به خیر🌷

دعاتون می کنم عزیزم ،خیلی لطف کردین ، شبتون به خیر🌷

ممنونم از لطفتون

شب شما هم بخیر🌱

میشه لطفا درخواستم رو قبول کنین

سلام وقت بخیر

بفرمایید قبول کردم