2733
2739

سلام و خداقوت به همه کنکوری های عزیز که یه کنکور سخت و پرحاشیه رو پشت سر گذاشتن

بچه ها حواستون باشه تحت هر شرایطی انتخاب رشته رو انجام بدین حتی اگه رتبه، رتبه دلخواهتون نیست!

حتما اطلاع دارید که شما ۱۵۰ تا انتخاب دارید که با رشته های دلخواهتون میتونین پر کنین‌.

اول اینکه راجع به رشته ها خیلی خیلی تحقیق کنین. دفترچه ها که اومد بشینین همه رشته هارو فارغ از اینکه رتبتون چند شده بررسی و تحلیل کنین. به نظر شخصی من رشته از دانشگاه مهم تره! یعنی پرستاری شهرستان بهتر از بهداشت دانشگاه تهرانه! حواستون به این مسئله باشه که صرفا بخاطر دانشگاه جوگیر نشین چون چند سال دیگه شما با رشتتون میخواین کار کنین نه دانشگاهی که تحصیل کردین( ناگفته نماند که دانشگاه برتر و شهر بزرگتر تجربه های خیلی بیشتری بهتون میده ولی هدفتون روی رشته باشه بعد دانشگاه)

بعد از اینکه مشخص کردین به چه رشته هایی علاقه دارین طبق اینکه کدوم شهرا این رشته هارو دارن اولویت هاتون رو بچینین( اینم بگم که بازم بنا به دلایل شخصی شهر های نزدیک به خودتون رو انتخاب کنین چون دانشجوی شهر دور بودن خیلی سخت تر از چیزیه که تصور کنین!). رشته هایی که انتخاب کردین باید به این صورت چیده بشن: رویایی_ خوشبینانه_ منطقی_ بدبینانه

یعنی چی؟

بذارین با مثال بهتون بگم. فرض کنین یه نفر رتبه ش ۷ هزار شده و هدفش سه تا رشته تاپ هست! خب برای این شخص قبولی سراسری پزشکی و دندون و دارو تقریبا محال و رویایی هست ولی ممکنه ممکنه برای تعهدی شانس داشته باشه( که خب حتما راجع به شرایط تعهدی خوب تحقیق کنین که گرفتار نشین بعدا_ با علم به این موضوع و مزایا و معایبش سراغ رشته های تعهدی برین). فرض کنیم رشته های مورد علاقه این فرد اینا باشه:

پرستاری_ فیزیوتراپی_ داروسازی_ دندانپزشکی_ پزشکی_ علوم تغذیه_ بینایی سنجی_ بهداشت محیط_هوشبری

به این ترتیب باید رشته هارو بچینه!( از اونی که احتمال قبولیش خیلی کمه شروع کنه): دندانپزشکی_ پزشکی_ داروسازی_ فیزیوتراپی_ بینایی سنجی_ علوم تغذیه_ پرستاری_ هوشبری_ بهداشت محیط

پس از انتخاب هایی که میدونین محال هست هم نگذرین و اونارو حتما جزو اولویت های اول قرار بدین چون اگه قبول نشین میره سراغ اولویت های بعدی ولی اگه اول بیاین پرستاری بزنین بعد پزشکی! همون اولویت اول رو قبول میشین و اولویت های بعدی چک نمیشن

خب حالا با این توضیحات بنظرتون کسی که میتونه پرستاری شیراز و هوشبری اهواز قبول بشه اول باید کدوم رو بزنه؟( ضمن اینکه پرستاری شیراز رتبه بهتری میخواد)

🌻🐾real eyes realize real lies🐾🌻                                                                                          من رویایی دارم رویای رنگارنگ رویای دنیایی سبز  و بدون جنگ ...

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2731
من بلد نیستم انتخاب رشته کنم حتی رتبه داغون باشه بدم مشاور؟ 

اگه مجاز به انتخاب رشته شدین انجام بدین حتما

🌻🐾real eyes realize real lies🐾🌻                                                                                          من رویایی دارم رویای رنگارنگ رویای دنیایی سبز  و بدون جنگ ...
عزیزم من چند تا سوال درباره انتخاب رشته دارم،شما دانشجو هستید؟یا مشاور؟

دانشجو هستم ولی ۳ بار کنکور دادم و پیچ و خم کنکور و انتخاب رشته و..‌. بعد از کلی مشاور داشتن دستم اومده

دانشجو هستم ولی ۳ بار کنکور دادم و پیچ و خم کنکور و انتخاب رشته و..‌. بعد از کلی مشاور داشتن دستم او ...

میتونین آیدی تلگرامتو بدی موقع انتخاب رشته کمکم کنی هزینشم هر چی بگین

خدا مرسی بخاطر فندقی ک تو دلم کاشتی  الهی ک دامن همه ی منتظرا سبز سبز بشه.
2740
چقد خوب توضیح دادی....شما مشاور هستی؟یعنی میتونی برا ما هم انتخاب رشته بکنی؟

عریزم راستش فقط برای اطرافیان اینکارو انجام دادم اونم خودشون اولویت هاشون رو چیده بودن. اگه میخواین شما هم انتخاب هاتون رو بچینین میتونم کمکتون کنم تصحیح کنین البته انتخاب رشته کاملا فرایند شخصیی هست شما با توجه به شرایط خودتون باید انتخاب رشته کنین

تراز کل 7300شده سه ساله پشتم می‌خوام پرستاری بخونم هر دانشگاهی ک باشه😅

ازاد میتونین انتخاب کنین

تراز کل 7300شده سه ساله پشتم می‌خوام پرستاری بخونم هر دانشگاهی ک باشه😅

اگه هدفتون فقط پرستاری هست اول روزانه هارو بزن بعد شهریه پرداز و بعد آزاد