2733
2739

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

معرفی محصوللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللل: همگی بخونند::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

لوسیون مو ضعی گالیکس Galix Topical Lotion

شکل دارویی:

قطره 18 میلی لیتری دارای قطره چکان در جعبه مقوایی با بروشور

موارد مصرف:

- درمان آکنه

اجزاء فراورده:

اسانس باریجه (Ferula gummosa) واسانس اسطوخدوس (Lavandula stoechas)

استاندارد شده:

بر اساس وجود 2/7- 8/4 میلی گرم 1و 8 سینئول 4/15-10میلی گرم بتاپینن در هر میلی لیتر فراورده

مواد موثره:

گالبانیک اسید، ژرانیول، لیمونن، لینالیل استات

آثار فارماکولوژیک و مکانیسم اثر:

آکنه(جوش) شایعترین بیماری مزمن پوستی در سنین بلوغ و نوجوانی است که بصورت ضایعات غیرالتهابی( کومدون های سر سفید و سرسیاه) و التهابی ( پاپول، کیست و ندول) بروز میکند. آکنه و آثار پوستی آن موجب بروز مشکلات روحی فرد مبتلا میشود.
از نظر بالینی آکنه به دو گروه تقسیم میشود: درگروه اول؛ بیماری خفیف تا متوسط است و ضایعات فقط در صورت وجود دارند و جای جوش (اسکار) دیده نمیشود. در گروه دوم؛ بیماری غالباً متوسط تا شدید و ضایعات در بدن نیز وجود دارند و ممکن است جای جوش نیز دیده شود.
عوامل موثر در ایجاد آکنه عبارتند از: افزایش تولید سبوم، انسداد مجرای فولیکول، کراتینیزاسیون فولیکول، باکتری پروپیونی باکتریوم آکنه، التهاب.باریجه دارای اثرات آنتی میکروبیال و ضدقارچ است.(2و1) بر اساس نتایج مطالعه در حیوانات آزمایشگاهی، گیاه اسطوخدوس دارای اثرات ضد التهاب و ضد درد است(3) اسطوخدوس در درمان موضعی آکنه و پیشگیری از ایجاد اسکار در صورت و بروز لک صورت و بدن بکار رفته است.(4) اسطوخدوس یکی از با ارزش‌ترین روغنها برای درمان آکنه است. اسطوخدوس موجب مهار باکتریهای عامل عفونتهای پوستی میشود، پوست را تسکین داده، به برقراری تعادل در تولید بیش از حد سبوم و کاهش ایجاد اسکار کمک می‌کند.(5)
در یک کارآزمایی بالینی دو سو بیخبر به منظور مقایسه تاثیر 3 لوسیون حاوی مقادیر مختلف از اسانس اسطوخدوس و باریجه با محلول کلیندامایسین 2/1% ؛ 137بیمار مبتلا به آکنه به صورت تصادفی در 4 گروه درمانی؛ گروه A ( محلول کلیندامایسین 2/1% )،گروه B(لوسیون 1% حاوی مقادیر مساوی از اسانس اسطوخدوس و باریجه) ، گروهC (لوسیون گالیکس5% حاوی مقادیر مساوی از اسانس اسطوخدوس و باریجه) و گروه D (لوسیون 3% حاوی مقادیر مساوی از اسانس اسطوخدوس و باریجه) قرار گرفتند. از بیماران خواسته شد روزی 2 بار هر بار چند قطره از لوسیون را روی محل آکنه بمالند. بیماران در 4 نوبت با فواصل 3 هفته توسط متخصص پوست معاینه شدند. در پایان مطالعه به منظور بررسی نتیجه کلی درمان در هر مرحله؛ روند تغییرات علائم بیماری مجدداً درجه بندی و بیماران در 4 گروه بدون پاسخ، متوسط، خوب و عالی قرار گرفتند. آنالیز اطلاعات حاصل از این پژوهش نشان داد که لوسیون گالیکس5% حاوی مقادیر مساوی از اسانس اسطوخدوس و باریجه در کاهش علائم التهابی آکنه نسبت به بقیه داروها اثرات بهتری داشته و میزان بهبودی در گروه گالیکس با سایر گروه ها تفاوت معنی دار آماری دارد(p<0.08). (6)

دستور مصرف:

با توجه به وسعت ناحیه؛ روزی 2 بار، هر بار 5-2 قطره از لوسیون روی ناحیه مالیده شود.

موارد منع مصرف:

وجود حساسیت شدید نسبت به اجزاء فراورده

عوارض جانبی:

با مقدار توصیه شده و نحوه مصرف مناسب، عارضه ای مشاهده نشده است. با اینحال احتمال بروز واکنش های حساسیت پوستی مانند سوزش و قرمزشدن پوست، در افراد مستعد وجود دارد. در اینصورت بهتر است مصرف دارو متوقف و با پزشک مشورت شود.

تداخلات دارویی:

موردی گزارش نشده است.

نکات قابل توصیه:

1- این محلول خوراکی نیست.
2- قبل از استفاده از گالیکس، ابتدا مقدار کمی از آنرا روی پوست ناحیه تحتانی ساعد مجاور مچ دست بمالید و در صورت عدم بروز علائم حساسیت مانند قرمزی، سوزش و خارش شدید پس از گذشت 12 ساعت؛ دوره درمان را آغاز نمائید.
3- همانند سایر داروها، لوسیون گالیکس را از دسترس اطفال دور نگهدارید.
4- بلافاصله پس از مصرف لوسیون، درب آنرا محکم ببندید و دور از نور، در دمای30-15 درجه سانتیگراد نگهداری نمایید.

url=http://tehranpic.net/download.php?img=485648][img]http://tehranpic.net/download.php?img=485648[/img][/url
2731
سلام خانم دکتر منم کرم کیو وی دورچشم شبا دکتربهم داده حالا حسابی زیرچشمم چروک شده حالا دکترمیخواد اگزوویانس بهم بده بنظرتون خوبه من دورچشمم سیاهی داره خواستم بهتربشه بدترشد
2738
مرسی دکتر جونم
ممنون
.............................
دکتر ببخشید اینو مامانم گفته بپرسم ازتون واسه چروک سطحی جای خنده واخم چی خوبه؟ غیر از تزریق وکشیدن پوست؟
یکی به مامانم کرم دابل لیفتینگ اورال معرفی کرده خوبه؟
................
دکتر جون یه دنیا ممنون که وقت میزاری واسمون
الهی که موفق باشید همیشه
4خرداد 92روز سرشار از بوسه خدا *صبا* کمال و رشد کودک از اینجا آغاز می شود؛ از فهم این نکته: او فرزند است نه در بند.
خانم دکتر جون سلام.من پوست صورتم چر به اما نه خیلی .ژل شستشوی صورت هیمالیا گرفتم برای پوست های چرب به شدت صورتمو خشک می کنه می شه شما یه ژل شستشوی صورت ،یه اسکراب و ماسک به من معرفی کنید/
من جای جوش هم روی صورتم داره .می خواستم برم لیزر کنم به نظر شما جواب می گیرم؟
یه مرطوب کننده خوب هم می خوام.هایسک داشتم می زنم روی پوستم به شدت می سوزه .به نظرتون qv خوبه؟
ممنونم.
سلام خانم دکتر ممنون از این همه لطفی که در حق خانم های محترم نی نی سایت میکنید.یه سوال داشتم میخواستم بدونم نظرتون در مورد استفاده از سفید آب چیه؟ اگر خوبه روش استفادش چیه؟ باز هم ممنون
سلام خانوم دکتر
یه سوال داشتم : 1- ترتینویین خوبه تهیه کنم و شبها به صورتم بزنم ؟ شنیدم بعد از یکماه بدلیل پوسته ریزی و لایه برداری پوست رو مثل اینه می کنه ؟2- اریترومایسین به نظرتون 4 درصد هم می خوام با اجازتون بگیرم برای جوشهای فعالی که دارم یا اینکه نیازی نیست .چون شما فرمودید ضدجوش بیوکلین بخرم
مرسی از لطف شما
2706