2733
2764

بیش از 10 واژه از جمله قاعدگی، رگل، پریود، حیض، عادت، ماهانه و حتی مریضی در محاورات برای توضیح این چرخه طبیعی به کار می رود؛ این عدم هماهنگی بر سکوت در خصوص صحبت درباره این دوره می افزاید. معادل فارسی واژه "ماهینگی" به جای پریود برگرفته از ارتباط چرخه طبیعی خونریزی زنان و ارتباط آن با طبیعت و ماه می باشد.

واژه ای که از لحاظ آوایی، ساختاری و مفهومی در بر گیرنده مفهوم زیستی و با کرامت از بخش طبیعی زندگی زنان باشد، که با پیگیری های مکرر، این تیم تحقیق موفق به تصویب تغییر واژه از " قاعدگی" به "ماهینگی" در فرهنگستان زبان و ادب فارسی در تاریخ 1402/4/13 شد. 

"ماهینگی" برگرفته از ارتباط چرخه طبیعی خونریزی زنان و ارتباط آن با طبیعت و ماه می باشد. ماه نماد الگوی چرخه ای است؛ از زمانی که شروع به رشد می کند تا به ماه کامل تبدیل شود، این پدیده مدام در طبیعت تکرار می شود
منم که شهر ه ی شهرم به عشق ورزیدن ...

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

سخته ک😐😂

کسی که طرز فکرش با شما متفاوت است، دشمنت نیست، فقط انسان دیگریست . 🌱💚🌈 توضیح دادن نشانه ضعفه. شما هروقت سعی میکنید چیزی رو بیشتر توضیح بدید، بیشتر ضعیفید. پس قدرت در اینه که راجع به هیچ چیز، هیچ توضیحی ندید، هیچوقت.😊 دوستان:😂😂منظور مهران مدیری این نبود ک موقع تبادل نظر برای همدیگه توضیح ندین. منظورش این بود ک اگ یه راهی رو انتخاب کردی و مطمئن بودی درسته و دیگران همش میخواستن منصرفت کنن، بهشون توضیح نده.تو راه خودتو برو، اونا نتیجه رو میبینن، و میفهمن ک تو انتخاب درستی داشتی

ماهینگی 😐 پریود چشه مگه ماهینگی که ضایعس خیلی 😐ولی خداروشکر یکی از مشکلات بزرگمون حل شد واقعا 

« Made in pain 💔» به دَشتـی رسیدی بلندتر بخند! بلندتر بخند یادِ خونه بیـوفتُم ..:)                                                           هر هویتی رو رها کردم.‌ هر احساسی رو از بین بردم. هر خاطره‌ای رو‌ دفن کردم و هر آرزویی رو نادیده گرفتم. به نظر میرسه بی‌نقص‌ترین فرصت برای زندگی‌کردنه. بدون زنجیر.                  مردمان شهر برای آزادی تابوت ساختندو برای عشق مرز، غافل از اینکه نه آزادی در تابوت جا میگیرد، نه عشق مرز میشناسد.-ارنستو چگوارا      لینک تاپیک اهدای عضو من کلیک کنید. ❤️

استار تر ی سوال دارم ازت خواهش میکنم جواب بده 

از این فیلم های اینستایی هستن که ف.    ا.  ل اینجور چیزا میگیرن 

من تو ی فیلم دیدم  که اسم عشقشو نوشت بعد عطر زد و شکر پاشید و اتیش زد میخواستم بدونم واقعیه تا حالا کسی نتیجه گرفته؟

قبلیا بهتر تو دهن نمیچرخید؟ 

من تا بیام بگم من ماهینگیم تموم میشه که 😐😂😂

وقتی قهوه میخوری، از تلخیش لذت میبری...                      اما وقتی بادوم بخوری و تلخ باشه میندازیش دور... چون از بادوم انتظار تلخی نداری! بحث بحثه انتظاره 🌚✨

من پریودمممممممم

ایهناس من خونریزی دارم و پریودمممم

جلو همه داد میزنم و میگم اصلا

گوه خوردن پدرسگ بی همه چیز،این همه درد بکش سرم بزن به خاطر دل‌درد واسه من اسم میذاری؟

ریدی به شرفت بی همه چیزا

اصلا جلو همه میگم پریودم مخصوصا اون ریش دارای بی همه چیز

قطع رابطه کنید ، واقعا سلامت روان ارزششو داره.
2706