2737
2739

🔴چون حق خدا و اماممون رو ( که همون خمس باشه) ازش خارج نکردیم ‼️

🔴احادیث متعددی هم از ائمه اطهار راجب خمس داریم که تامل برانگیزه.

💐امام رضا فرموده اند : پرداختن خمس کمک به ماست آن را از ما دور نکنید تا از دعاى ما محروم نشوید .

💐امام کاظم میفرمایند خمس مال خود را بدهید تا رزق شما حلال شود.

💐امام باقر علیه السلام : از سخت ترین شرائطى که مردم در قیامت دارند وضعیّت تارکان خمس است.

🔴برای دادن خمس اول باید سال خمسی معین کنی (مثلا از اولین ماهی که رفتی سرکار تا یکسال بعدش) بعد که یک سال گذشت یک پنجم هر چیزی که اضافه داری خمس بهش تعلق میگیره (عزیزانی که قرعه کشی چند ساله مینویسن وقتی که سال خمسی شون بگذره و قرعه شون درنیاد ، باید (جمعا) اون مقداری که تا اونموقع واریز کردن حساب کنن و یک پنجمش رو خمس بدن)

اگر شرایط تون خیلی ناجور باشه پول رو میدید به مرجع تقلید (که پرداخت کرده باشید) و بعد ازش میگیرید و بعد اونها براتون قسط بندی میکنن همون مقدار رو که براتون سخت نشه. ( این همه دوره گرد و نیازمند و قشر ضعیف تو کوچه و خیابون ها میبینیم حاصل کار های خودمونه قبل از اینکه دیگران رو مقصر بدونیم از خودمون شروع کنیم)

❗️من تا اونجایی که اطلاع داشتم سعی کردم راهنمایی تون کنم عزیزان ولی باز هم حتما حتما خودتون پرس و جو و تحقیق کنید . ❗️

🔴(همه ی اینها به این بستگی داره که سر سال خمسی چیزی به عنوان پس انداز داشته باشید ولو ۱۰۰ تومن که ۲۰ تومنش خمس محسوب میشه )

ان شاء الله که همیشه خودتون و عزیزانتون سالم و سلامت و عاقبت به خیر باشید💕

به امید اون روزی که هیچکس نیازمند و محتاج نباشه💕

(عزیزان تاپیک رو قفل میکنم که جدال لفظی صورت نگیره و تاپیک به حاشیه نره)

اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم و تقبل شفاعتهم و ارفع درجتهم و العن اعدائهم❤          خواهشم از شما اینه حتما کتاب ۳ دقیقه در قیامت رو مطالعه کنید بیشتر از یک ساعت وقتتون رو نمیگیره ولی دنیاتون زیر و رو میشه❤