2733
2771

زایمان
.نوع حلوا مهم نیست. مهم اینه که دوای گرم و فول و قرص کمر و زردچوبه و فلفل سیاه و زنجبیل   و زیره و دارچین و زعفرون و روغن محلی داخل حلوات بریز. 

ببین این حلوا ساده و خوشمزه هست.

یه لیوان آرد گندم ترجیحا سبوس دار رو اینقدر تفت بده که قهوه ای بشه ، ادویه و داروهای بالا رو بریز داخل آردت تفت بده. فقط مقدارها رو‌ من چشمی میریزم . یه کم دست بالا بگیر مقوی شه. حالا یه لیوان عسل، اگه نبود یه لیوان نبات پودر شده، اگه نبود یه لیوان شکر با نصف لیوان ترکیب گلاب و آب  و یه کم پودر هل بذار بجوشه تا حل شده. حالا روغن محلی اگه نه زیتون یا هر روغن مفید مثل بادام‌ شیرین، جوری بریز توی آرد که روی حرارت کمه که روغن و آرد قاطیشه مثل ماست. حالا شهدی که درست کردی رو بریز توی آرد و حالا  مغزهایی رو که از قبل تفت دادی و پودر کردی و سیاهدانه سالم رو بریز توی حلوا و حسابی هم بزن که ته نگیرد و غلیظ شه. اگه دیدی سفته یه کم روغن و خیلی کم گلاب در حد دو سه قاشق بزن. روی شعله ی خیییییلی کم بذار جا بیفته. این حلوا خیلی موندگاره

دوای گرم به عطاری بگی میشناسن. ترکیب کلی چیزه.  قرص کمر هم یادت نره . همه رو از چای تمیز و معتبر بگیر و همونجا دستورش بپرس. من درست یادم نمیاد. فکر کنم قرص کمر نر و ماده داره. هر دو رو میگیری و روی گاز کباب می کنی و می کوبی و آسیاب می کنی. فوفل هم خیلی تلخه. کم بریز.

بعد زایمان مولتی ویتامین و قرص آهن فرفورت گاین اگه کم خونی شدیده دو تا در روز، اگه خوبی فقط یکی، هر روز بخور. شربت شیره، ترکیب زرده تخم مرغ محلی یا تخم بلدرچین با شی و عسل یادت نره

شیر رو گرم کن، زرده رو با چنگال بزن تا باز شدن. شیر بریز روش و باعسل شیرین کن. شیر حتما محلی باشه. اگه دیدی برای معدت سنگینه با نبات شیرین کن. 

یکی دیگه این که صمغ عربی عطاریها دارن بگیر و با یه عالمه هر آسیاب کن و هر روز یه قاشق از پودر رو با یه زرده مخلوط کن و  و با عسل یا نبات پودر شده مخلوط کن و بخور. عجیب مقویه.

به هیییییچ‌وجه ژله توی بیمارستان تو دهن نکن که عامل ام اسه. کلا تا چهل روز حلوا و چیزایی که گفتم به جای صبحونه یا هر چیزی بخورید. گوشت بوقلمون و بلدرچین و بره فراموش نشه.

اگه طبیعی بودی که با خودت رطب ببر و تا زاییدی یه عالمه رطب بخور، اگه هم سزارین شدی به همراهت بگو سیب برات پوست بکنه و بخار پز کنه و یه کم بیدمشک و عسل بریزه روش بهت بده.‌حمام مخصوص یا سالن ماساژ بعد چله هم یادتون نره.

تمام اینا نذر امام زمان . هر کی خوند و استفاده کرد از ته دل برای ظهور دعا کنه