2737
2739
با سلام و عرض خسته نباشید و با تشکر از صبر و حوصله ای که در پاسخ گویی به سوالات دارید. فروردین 2 سال پیش یک سقط جنین داشتم. بعد از آن، قبل از پریودم لکه بینی و خونریزی خفیفی داشتم. پریود هایم دردناک و شدید بود. البته این لکه بینی در ابتدا دو روز قبل از پریودم بود که بعد به 5 روز افزایش یافت البته سینه هایم نیز سفت و دردناک با فیبروکیستیک های ریز و درشت شده بود و کمی هم ترشح داشت. ریزش موی شدید هم داشتم چند بار به دکتر مراجعه کردم و پاپ اسمیر و سونو دادم اما تشخیصی ندادند. تا اینکه 6 ماه بعد افت بسیار شدید وزن پیدا کردم و پریودم هفتگی شد. به دکتر دیگری مراجعه کردم و از من تست هورمون گرفت که نتیجه آن: پرولاکتین بالا(800 بود در حالیکه رنج آزمایشگاه حداکثر 400 بود)، تیروئید در مرز پرکاری و کم خونی شدید.
دکتر به من هفته ای 2 تا داستینکس داد. به دکتر غدد مراجعه کردم تیروئیدم را سالم و ام-آر-آی هم هیپوفیزم را سالم تشخیص داد. داستینکس را قطع کرد که پرولاکتینم رسید به 1100.دوباره داستینکس را تجویز کردامامقدار قرص را به هفته ای نصف تغییر داد. به مدت یکسال و نیم داستینکس و قرص فیفل را خوردم. در این مدت سینه هایم بسیار درد ناک و پریود های بی نظم داشتم و در طول ماه هم دائم لکه بینی داشتم. رولاکتینما 36( زیر رنج) بود به مرور درد سینه ام بهتر شد و فاصله پریودم بیشتر شد. تا اینکه 6 ماه پیش دکتر قرص داستینکس را قطع کرد و به من ویتامین ای داد(با قرص اسیدفولیک و آهن). در طی این 6 ماه درد سینه ام دوباره شروع شد.3 ماه درد و سفتی در سینه داشتم و پریودم کمی منظم شد و این سه ماه آخر پریود هایم 25 روزه و منظم شده است و به مرور درد سینه ام کم شده است. ولی هنوز 7 روز قبل از پریودم خونریزی خفیف و لکه بینی دارم و 4 روز طول میکشد و 3 روز قطع میشود و بعد پریود میشوم. در دوره فعلی هم پیشگیری را قطع کرده ام و می خواهم باردار شوم اما چیزی که الان مرا نگران کرده است اینست که با این شرایط آیا من تخمک گذاری دارم و میتوانم باردار شوم در حالیکه که دکتر زنان هم مرامعاینه کرده و رحم من را سالم تشخیص داده است؟ و بعد هم اینکه لکه بینی های قبل از پریودم برای بارداری من مشکل ایجاد نمی کند؟ به نظر شما آیا این شرایط نشان دهنده تخمک گذاری منظم هست یا خیر؟ با عرض معذرت از اینکه اینقدر سوال من طولانی شد. با تشکر بسیار فراوان
خانم فرح
بهتر است تحت نظر پزشک باشید. علت لکه بینی باید در شما مشخص شود. خونریزی و لکه بینی غیر طبیعی می تواند علل مختلفی داشته باشد. علل هورمونی، عفونت ها و ...
در مورد اینکه نازایی نداشته باشید، اگر علل هورمونی در کار نباشد یا اصلاح شده باشد، باید از سایر جهات هم بررسی شوید. نازایی علل مختلفی دارد.
با عرض سلام و با تشکر فراوان از توجه شما.
ماه گذشته پریود من 4 روز عقب افتاد و کمردرد و حالت غیر عادی پیدا کردم. دکتر برای من آزمایش هورمون نوشت و دیروز رفتم آزمایش دادم که 10 روز دیگه حاضر میشه. اما دیروز عصر متوجه شدم که هر دو سینه من ترشح زیادی داره. در حالیکه سینه هام اصلا درد نداشتند. به توصیه دکتر باید هفته ای 2 تا قرص داستینکس رو مصرف کنم. سوالی که از شما دوست عزیز دارم این هست که
1- با توجه به اینکه من قرص رو از روز دوم پریودم شروع کردم آیا می تونم این ماه تخمک گذاری داشته باشم؟
2- من همزمان با مصرف این قرصها میتونم برای بارداری اقدام کنم؟
3- در ضمن ماه پیش من حامله نشدم و با توجه به اینکه برخلاف گذشته در تخمدانم در وسط پریودم درد نداشتم آیا ممکنه اصلا ماه پیش عدم تخمک گذاری باعث حامله نشدن من شده باشه؟
4- 90 روز ویتامین ای که مصرف کردم و الان هم تمام شده آیا در کاهش درد سینه من به هنگام افزایش پرولاکتین تاثیر داشته؟ به نظر شما باز هم اون رو مصرف کنم؟
5- من ماه پیش دو بار فکم رو برای کشیدن چند تا دنون جراحی کردم. که خیلی من رو اذیت کرد. ایا ممکنه این فشار و نگرانی وارده به من در عود مجدد بیماریم تاثیر داشته باشه؟
6- بعد هم می خواستم بدونم که بعد از مصرف قرص چقدر طول میکشه تا هورمون من عادی بشه؟
پیشاپیش از پاسخ شما سپاسگذارم و برای شما آرزوی موفقیت دارم.
فرح

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

1- باید سطح پرولاکتین چک شود. در موارد پرولاکتین بالا تخمک گذاری وجود ندارد.
2- بله
3- بله
4- در مواردی موثر است. اگر موثر بود، بله
5- خیر
6- باید این موارد را با چک کردن هورمون در فواصل معین، کنترل کرد.
2728