2752
2734
عنوان

نظرتون راجع به دانشگاه های آزاد،غیر انتفاعی و پیام نور چی هست؟

| مشاهده متن کامل بحث + 23907 بازدید | 199 پست
عاطفه جون الان دختر دایی من دانشگاه غیر انتفاعی هستش و بدون کنکور و با پول وارد دانشگاه شده .

ببخشید اگه تند حرف زدم به کسی برنخوره
دلتنگــــــــم .... دلتنگ آنچه که میتــــوانست باشد و حالا نیـســـــــــت....
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

کار پیدا کردن تو ایران که تو جاهای خوب پارتی بازیِ و در بعضی موارد هم به عرضه آدم بستگی داره.... بچه های پیام نور خیلی درس می خونند و زحمت می کشند و سوادشون از همه بیشترِ... البته من دانشگاه آزاد گرمسار زبان خوندم که اساتید خوبی داشتیم و راضی بودم الان هم از کارم راضی ام.......

ولی فقط شما که رفتی دانشگاه دولتی زحمت نکشیدی و حق کار داشتن و زندگی کردن رو نداری

یکی از دوستان من فوق لیسانس زبان از دانشگاه آزاد داره و اینقدر زبانش خوبه که همه جا می قاپنش چون زحمت کشیده و کار کرده پس همه چیز این نیست که کجا درس خوندی

اینکه دانشگاه دولتی کم دانشجو می گیره و یه سری هم با سهمیه می رن دانشگاه بی عدالتی است... من درسم خوب بود و خوب درس خوندم و نتونستم دولتی قبول شم این بی عدالتی بود
صورتی جون خیلی ها هستن که عاشق رشته شون هستند و با علاقه وارد دانشگاه میشند..ولی وقتی میبینند کار براش نیست انگیزه شون رو کم کم از دست میدند و میگن کاش میرفتیم آزاد 1 رشته پر درآمد میخوندیم...به نظرم اگه واسه دانشگاه ها هم رتبه بندی برای پذیرش در کار بود مثلا یکی که دانشگاه امیر کبیر نساجی رو با علاقه خونده امیدوار تر میشه و با خودش نمیگه کاش میرفتم برق بخونم اونم تو دانشگاه آزاد..من مهندس نساجی رو مثال زدم چون خودم دیدم که کسی مهندس نساجی فارق اتحصیل امیر کبیر بوده بیکار
2731
مهرنوش جان شما کدام شهر زندگی می کنید که اینقدر هردنبیلِ.......... همه کنکورها رو سازمان سنجش برگزار می کنه و ناظر داره.......... دانشگاه غیر انتفاعی مگه از طریق همون کنکور که برای دولتی می دن دانشجو نمی گیره
به نظر منم مصداق کامل بی عدالتیه. وارد شدن و مدرک گرفتن از این دانشگاهها خیلی آسونه. هر کس که پارتیش جوره ، برای خالی نبودن عریضه رفته یه مدرک بی ربط از یه دانشگاه بی نام و نشون گرفته و بعدش به مرحمت پارتیش یه شغل خوب رو تصاحب کرده. این یه معضل وجود این دانشگاههاست. حالا من کاری به دوستانی که به خاطر علاقه به علم میرن تو این دانشگاهها درس می خونن و بعدشم مثل خیلی از فارغ التحصیلای دانشگاه دولتی به علت نداشتن پارتی بیکار می مونن ، ندارم و خدای نکرده به اونا توهین نمی کنم.
نمی خوام بگم نظر من درسته اما من برای خودم هیچوقت دانشگاه ازاد رو نپسندیدم کنکور لیسانشم به خاطر مامان و بابام رفتم دادم انقدرم سرش بی انگیزه بودم که فقط تا نصف دفترچه رو جواب دادم .... لیسانس و فوقم هم دولتی درجه یک تو تهران بود شکر خدا..... به نظرم ادم درس نخونه مخصوصا تومدارج ارشد به بالا خیلی بهتره تا ازاد بخونه...واقعا سطح علمی 99% بچه های ازاد از سراسری پایین تره و این اجحاف در حق ماست که با اینهمه زحمت قبول شدیم و با این همه فشار درس خوندیم.... استادهای ما که تو دوره لیسانس و فوق ازاد هم میرفتن درس میدادن اصلا از اونجا و دانشجوهاش راضی نبودن و اصلا به رسمیت نمی شناختن ازاد رو
البته موافقم که اینکه ارزش علم و تحصیل کمتر شده همه بر نمیگرده به وجود دانشگاه های آزاد و...ولی وقتی عده ای میبینند با تلاش کمتر میتونند وارد دانشگاه بشند و تو بعضی از دانشگاه ها(تاکید میکنم فقط بعضی) نمره گرفتن راحت هست(تو یکی دو تا دانشگاه آزاد نمونه اش رو دیدم)...انگیزه و تلاش برای کسب علم و تحصیل هم کمتر میشه و اصطلاحا تنبل بار میان...البته این رو هم قبول دارم که این مشکل دلایل دیگه ای هم داره
سلام دوستان
الانو نمیدونم 7 سال قبل که من کنکور دادم رشته مهندسی مورد نظر من رو فقط دانشگاه آزاد شهرمون داشت و با اینکه من از همون رشته دانشگاه سراسری یه شهر دیگه هم قبول شدم نرفتم وگرنه اگر منم رشته های پایین سراسری رو میزدم قبول میشدم. الانم از کارم راضی ام و میدونم که دانشم از خیلی از بچه های هم رشته ی خودم تو دانشگاه های سراسری بیشتره. در ضمن برای کار کردن تو بازازر کار تحصیلات لازمه ولی به هیچ وجه کافی نیس خودتون که میدونید درسایی که تو دانشگاه میدن چقدر با دنیای کار واقعی متفاوته هوش هیجانی هم لازمه.
روفینا جان به نظر من از دست دادن علاقه واسه هر رشته ای ممکنه پیش بیاد. علتش هم ناآشنایی با رشته های مختلف هست. مثلا همین رشته خودم که گفتند بشتابید که همانا این رشته در دنیا رو بورسه! ما هم غافل از اینکه اینجا جزیره ایرانه این رشته رو زدیم! البته من رشتمو دوست دارم ولی مسئله ای که شما گفتی واسه 70% دوستای من پیش اومد.
Glig Graphics
اخه شیرین جان این طوری که شما میگی نیست من استاد مشاورم رامین نیکخو بود وقتی خواهر همسریم کنکور شرکت کرد بردمش همونجا برایه انتخاب رشته یه دختر خانومی اونجا بود بیشتر پرسنل ثابت اونجا میشناختنش وقتی باهاش صحبت میکردم گفت معدل بالایی تو همه ی مدارج تحصیلیش داشته و کنکورهایه ازمایشی رو هم با رتبه هایه بالایی قبول میشده اما سر کنکور یه بدشانسی میاره که پشت سریش حالش به هم میخوره و روی مانتویه ایشون بالا میاره بیچاره رتبش از اون چیزی که براش تخمین زده بودن خیلی کمتر شده بود چون هم اضطراب گرفته بود هم یه زمانی رو صرف کرده بود برایه تمیز کردن مانتوش
خوب حالا اگه ایشون به خاطر این بد شانسی غیر انتفاعی یا پیام نور قبول بشه نباید گفت که زحمت نکشیده یا از بهره ی هوشی کمتری برخورداره
رفتار امروز ما نشان دهنده تربیت دیروز ماست.
برادر من تو دانشگاه آزاد قالب سازی خونده و مهندسِ یک سال تو کارگاه های خصوصی کار کرد و کار یاد گرفت بعد ایران خودرو نیرو می خواست رفت و پذیرفته شد و بعدش هم دیدن کار بلد پیمانکاری کار می کرد قراردادی شد همه همکاراش مونده بودند که چطوری اینو قراردادی کردن و تحویلش می گیرن تازه همش 24 سالشِ پس به رشته تحصیلی هم بستگی داره و اینکه آدم خودش چقدر جنم داشته باشه
نازی جون حرف شما درسته..ولی ..من یکی و میشناسم آزاد اصفهان بود فک کنم..میکروبیولوژی قبول شده بود ولی چون پول نداشت رفته بود سراسری رشته باغبانی خونده بود...و الانم بیکار هست...به نظرم این بی عدالتی هست....باید همه با هم برابر باشند،یا هیچ کس پول نده ..یا همه پول بدهندولی برای افرادی که درس خون تر هستند تحصیلاتی از نظر مالی قائل بشند.....اینکه فارق التحصیلان این داشگاه ها از نظر علمی خوب باشند..واقعا گاهی اوقات همینطور هست و منم قبول دارم..ولی به نظرم معیار و نحوه ورود به این دانشگاه ها گاهی اوقات منصفانه نیست