2733
2739
عنوان

به نظر شما من برای اقدام آماده هستم یعنی چی؟

| مشاهده متن کامل بحث + 20302 بازدید | 220 پست
بچه ها روی مساله شرایط سنیم خیلی فکر کردم، حتی وقتی ازدواج میکردم .... به این نتیجه رسیدم که سن واقعا یه عدده، لذتی که من الان دارم از زنده بودنم میبرم رو شاید یه جوون ٢٠ ساله نمیبره، این لذت انرژی و نشاط فوق العاده ای بهم میده، علاوه بر اون مساله تجربه ست، زنی که تو چهل سالگی بچه میاره فقط برای اینکه خوب حالا یکی دیگه هم داشته باشم یا مثلا زندگی مو با حال تر! کنم یا از این دست.... مسلما مادر بی حوصله ای خواهد بود، اما زنی که تو همون سن میفهمه چرا تو این دنیا هست، اصلا زندگی و مادر شدن یعنی چه مادری زاید الو صف میشه، میخوام بگم هر عملی که آگاهانه و با برنامه ریزی دقیقه، عشق هم قاطیش میشه و انرژی دار و لذت بخشه، چون مثل آب روون بدون زحمته.
 لطفا این تاپیک رو‌مطالعه بفرمایید:من برای اقدام آماده ام یعنی چه؟
افرین سمانه...کار درست رو شما میکنی...بچه برای پرکردن جای خالی و وقت خالی و بستن دهن ایبن و اون و ارضای عشق به لباس بچه گونه نیس...1 موجود زندس که قراره بزرگ شه و برای خودش کسی شه و این مستقیما از وضعیت والدینش نشات میگیره و همچنین جامعه...حتما صبر کن تا شرایط عقلانی برای بچه پیش بیاد...

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

گفتن سخت نگیر واسه بچه اوردن!! یعنی چی اونوقت. ما داریم پای یه انسان دیگه رو با اختیار خودمون میاریم این دنیا باید از هرلحاظ امادگی داشته باشیم. من و همسرم مطمئنیم که تا اخر این زندگی هستیم و حتی اگر یک درصد احتمال فروپاشی رو بدیم به فکر بچه اوردن نمیفتیم. اینم یه ایتم منه.
بـه تـــو محتـاجـــــــم. معنی دوبولوبولوشَم یه جور قربون صدقه ست. من دراوردیه. پس خواهشا نگید شوهرم هرروز بهم میگه دوبولوبولوشم😁 والا
سمانه جون ه تاپیک خوبی. راستش منم خیلی فکر میکنم کی و چه زمانی بهترین زمان باردتریه طوری همه شرایط جسمی و روحی و مالی مهیا باشه. همش فکر میکنم قبل بچه دار شدن باید کلی مطالعه داشته باشم که روش های درست تربیت فرزندم رو کامل مسلط باشی. شما منبع خوبی واسه تربیت فرزند میشناسید به منم معرفی کنید؟
خدایا شکرت به خاطر عشقم
2728
سمانه جان تمام نکاتت عالی بود انقد عالی که کپی کردم تا سر فرصت بازم بخونمش ولی با اون قسمت حرفت که سن فقط یه عدده مخالفم بخاطر اینکه تو شاید روح و روانت رو بتونی با انرژی و عشق سالم و جوون نگه داری ولی متاسفانه در مورد رحم و تخمدانت کاری از دستت برنمیاد به نظرم اگه تا حدود پنجاه درصد هم به نکات اول تاپیکت دست پیدا کردین واسه بارداری اقدام کنید چون همینطوری هم بارداری بالای ٣٥ سال جزو بارداریهای پرخطر محسوب میشه امیدوارم خانواده خوشبخت دونفره تون هروقت آمادگی داشتید سه نفره بشه🙏🏻
عزیزم یه نکته مهم سنه...سعی کن تا سنت بالاتر نرفته باردار بشی...درسته لیستت خیلی کامل و عالیه ولی شرایط بدنی با بالارفتن سن پایین میاد...هم خودت و هم همسرت..اگه نکته ای هست باید تغییر کنه در حین بارداری ام میشه و اینکه تغییراتی که با اومدن بچه ایجاد میشه با توجه به اینکه مادر به روز و فهمیذه ای هستی حتما مثبت هست...مهمترینش اینه خونه بدون استرس باشه برای جوجه...حتی در اوج اختلاف
در هر چیز بد بذر مزیتی مثبت به همان اندازه یا بیشتر هست.ناپلون هیل
عزیزم درسته سن فقط یه عدده...ولی اینم در نظر داشته باش که سن بالای مادر و پدر ریسک ابتلا به انوع سندرم و اتیسم رو بالا میبره...بهتره توسن مناسب و با روحیه خوب بچه دار شد..
در هر چیز بد بذر مزیتی مثبت به همان اندازه یا بیشتر هست.ناپلون هیل
فعلا تحت نظر پزشک هستیم، در واقع هیچ اصراری برای بچه دار شدن نداریم ولی دکتر میگه هیچ نگرانی وجود نداره و همه چی عالی و عادیه، منتظرم وزنمو بیارم پایین که متاسفانه خیلی بالا رفته. یه چند تا نکته ریز بین من و عزیزم هم وجود داره که باید حل کنیم، نمیتونم چیزایی رو که میبینم و میدونم در آینده درگیرمون میکنه رو فدای احتمالات و شاید و باید ها کنم 🙃
2740
بنظر من خیلی خوبه که بفکری اما اینکه زمان داره میگذره حیفه زودتر اقدام کنید مطمئنا همه این موارد مهمه و خدا خودش کمتون میکنه میتونی شروع کنی و در دوره های تربیت فرزند که معمولا برای قبل تولد وجود داره شرکت کنی خیلی تاثیر داره اما نزار فاصله سنیتون با فرزندتون زیاد بشه انشالله موفق و پیروز و سربلند باشید
همه ﭼﻴﺰﺍﯼ ﺧﻮﺏ ﻣﺎﻝ ﻣﺮﺩﺍﺱ ... ﻧﻤﻮﻧﺶ ﻣﺎ خانم ها ... ! ﻭﺍﻻ!! ☝️ خدا سایمونو از سرشون کم نکنه!! *** http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=1258877&T=%D9%87%D9%85%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D9%86%D9%87_&PageNumber=1
سمانه جان عزیرم بی نهایت با شعور وفهیم هستی از خدا میخوام زندگی مناسب شخصیت وشانت بهت بده و خوشبخت باشی از خوندن نظراتت واقعا حس خوبی پیدا کردم احترام وعزت نفست عالیه خدا پشتو پناهت باشه عزیرم
دوستان کتاب مادر کافی ، مادر کامل رو حتما بخونین. مواظب مسموم شدن بچه هاتون با عدم کنترل عشق مادرانه باشین. مادر یعنی یه آغوش دائم. بچه باید از نوزادی!!!!! 😁 مسولیت زندگیشو به دست بگیره. مادر فقط ناظره و در مواقع حاد جلوی بچه شو میگیره. بیخودی خودتونو خسته نکنین ، خیلی از حرکات مادرها اضافه یا حتی مضر هستن. بحث بسیار پیچیده تر از مجال اینجاست امیدوارم با همین جملات قاصر تونسته باشم نظرمو عنوان کنم.
سمانه جان تاپیکت یکی از بهترین تاپیکهایی بود که تو این سایت خوندم. یک موضوع کاربردی و قابل تامل. متاسفانه من هم فکر میکنم که خیلی از کسایی که تو سن پایین بچه دار میشن و یا بلافاصله بعد از ازدواج بچه دار میشن هنوز درک کاملی از این موضوع مهم ندارند. شیرین های دوران نوزادی و کودکی بسیار اغوا کننده هست ولی مگه چند سال نوزادی و کودکی طول میکشه؟؟ آدم میرسه به جایی که میبینه یه آدم کوچک جلوش ایستاده که می خواد وارد جامعه بشه و هزار جور خطر و تفکر متفاوت رو باید باهاش رو برو بشه. آمادگی روانی پدر و مادر قبل از بچه دار شدن بسیااااااااار مهمه. اینکه بدونن با چه مسئولیتی قراره روبرو بشن. چه مشکلاتی ممکنه داشته باشن و آیا آمادگی روبرو شدن با این مسائل رو دارن یا نه؟؟؟
کاش قدر روزهای عمرم را بیشتر می دانستم...
دوستان عزیزم. در مورد سن اینقدر لطفا نظر قطعی ندید. میدونم که یک سری مسایل غلمیه و تایید شده است. اما شما وقتی دارید برای یک جوون 23 ساله مثلا در مورد باردار شدنش نظر میدید میتونید بگید زود باش سنت بالا میره و این حرفها. کسی که الان 36 سالش هست خودش واقف هست که به هر حال هر چه زودتر باید فرزند دار بشه. عنوان کردن اینکه بالای 35 سال خطر زیاد میشه و غیره ذلک چه دردی از کسی دوا می کنه که 35 رو رد کرده؟!!! میخوام بگم ما از گذشته و داستان زندگی افراد بی اطلاعیم. وقتی کسی با دلیل و بی دلیل به ظاهر فرصتهای خاصی رو که مطابق با نرم جامعه به نظر میرسه رو از دست داده( که لزوما هم منفی نیست) دیگه روش هی تاکید نکنیم.
دخترکی شاد در من می‌زیست...که چونان شاپرک، به این‌سو و آن‌سو میپرید...خیال پرواز داشت... و آرزوی پروریدن نسلی...پر از غصه شد...از رویاهایش دست کشید...هنوز پا به سن نگذاشته بود که پیر شد...پولکِ بال‌هایش ریخت... پَرپَر شد...
2706