2752
2734
سلام دوستان عزیز
گروهی از خانم های خلاق و فعال سایت از 18 مهر دور هم جمع شدیم تا با هم راه های خلاقیت و کارآفرینی رو طی کنیم.
جناب آقای زاهد, مدیر محترم نی نی سایت هم از همون اوائل کار به گروه ما پیوستن و راهنمایی ها, ایده ها و همکاری های فوق العاده ی با ما داشتن.

تاپیک ما ( کارآفرین و خلاق باشید) بزرگ و بزرگ تر شد و طی این 5 ماه سکوی پرتاب بچه های زیادی شد. بعضی از دوستانی که الان برای خودشون کسب و کار, مخصوصا کسب و کار خانگی درست کردن, از همین تاپیک شروع کردن.

این تاپیک اون قدر بزرگ شد که دیگه یک جورایی ارتباط برقرار کردن باهاش سخت شد.
برای همین تصمیم گرفتیم سر و سامانی بهش بدیم.

این تاپیک به تاپیک های مجزا تقسیم خواهد شد. یکی از قسمت ها, تاپیک جدید
بازاریابی و تبلیغات (از سری تاپیک های *کارآفرین و خلاق باشید*)
هست که الان دارید مشاهده اش می کنید.

در این تاپیک فقط و فقط مقالات, توصیه ها, راهکارها و تجربیات بازاریابی و تبلیغات قرار داده خواهد شد. بنابر این از شما درخواست داریم به قوانین مجموعه تاپیک های "کارآفرین و خلاق باشید" احترام بذارید.
منتظر حضور گرم شما در مجموعه تاپیک های کارآفرین و خلاق باشید* هستیم

قوانین تاپیک بازاریابی و تبلیغات (از سری تاپیک های *کارآفرین و خلاق باشید*)

1- پست تبلیغاتی ممنوع.

2- اسپم ممنوع (شامل سلام و احوالپرسی, تشکر و قدردانی و کلا هرچیزی که به موضوع تاپیک مربوط نباشه).

3- برای تشکر از علامت لایک استفاده بشه و پست جداگانه ی "تشکر" ممنوع.

آپلود عکس

.
هوران...تابلو اتاق کودک/جهت دیدن نمونه کار و سفارش 09379071696
آدرس تاپیک اصلی:

http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?pageNumber=1&threadID=596631

آدرس تاپیک "جملات و مقالات کارآفرینی و خلاقیت" (از سری تاپیک های *کارآفرین و خلاق باشید*):

http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=760686&PostID=29800982#29800982

آدرس تاپیک "معرفی سایت, وبلاگ, کتاب و مقالات خلاقیت و کارآفرینی" (از سری تاپیک های *کارآفرین و خلاق باشید*)"

http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=760709&PostID=29801988#29801988

فعلا سوال و جواب ها در تاپیک اصلی انجام میشه

.

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

در مورد شروع هر کاری لازمه که بدونیم کشش و قدرت خرید مردم چه جوریه.

من تهران زندگی میکنم...... من این دستگیره رو بدوزم و برم به مناطق پایین شهر یا محرومتر و بخوام بفروشمش هیشکی از من نمیخره........ چون مطلوبیت اون قشر از مردم قیمت پایین هست نه شیک و خاص بودن.......
ولی همینو ببرم تو یه فروشگاه توی زعفرانیه فرضا بذارم فروش خوبی خواهم داشت........

منظورم اینه که باید ببینیم خواسته و نیاز مردم چیه....... حتتتتتتتتتتتتتتی اگر نیاز ندارن این نیاز رو میشه در اونا ایجاد کرد!!!!!!! این یه اصل بازاریابیه.
ترس از اینکه محصول ما فروش نره:

تو با این دید باید شروع کنی و چیزی رو خلق کنی که بدونی بازار فروشش خوبه..........و بفروشیش!!!!

یا در مصرف کننده نیاز رو ایجاد کنی با ابزارهای بازاریابی و تبلیغات.

برای کارت باید تبلیغات کنی......... نباید تیراژ بالایی تولید کنی و بعد بفهمی بازار خوبی نداره.......و همه کالا رو دستت بمونه!!!!

هر کاری ریسک خودش رو داره....اول از همه باید ببینی چه کاری زود بازده هست...برگشت سرمایش خوبه....و فروش خوبی داره.....و آیتم های دیگشم بررسی کنی.

بعد با تیراژ پایین شروع میکنی...... تازه اونوقت نسبت به جو بازار آگاه میشی در عمل......

من که اینجا حرف بازاریابی رو میزنم منظور مخ زدن و پرزنت کردن نیستا!!!!

شناخت بازار هر محصوله....اینکه چطور فروشمون تو بازار توفیق پیدا کنه......چقد دست تو کار هست و چقد رقیب داریم....چه کار کنیم که از رقیبامون جلوتر باشیم و سهم بیشتری رو از بازار به خودمون اختصاص بدیم......چه ریسکایی حین کار داریم....و غیره

...از ابتدای هر کار بازاریابی مورد توجه باید قرار بگیره...

چه جوری کارمون رو معرفی کنیم و مشتری جلب کنیم:

اول از همه باید بررسی کنید ببینید بازار پذیرای محصول شما هست یا نه.... مثلا اگر فصل تابستان هست، مردم کمتر تمایل به مصرف فرضا "مربا" دارن!!!!!

اما در نیمه سرد سال به میزان قابل توجهی مصرف مربا بالا میره.... پس به تناسب فصل و جمیع شرایط محیطی تصمیم بگیرید که کارتون رو ارائه بدید......

اینکه محصولتون رو مدتی در انبار نگه دارید و تو یه وقت مناسب عرضه اش کنید....(در واقع سرمایتون موقتا بخوابه) خیلی بهتر و هوشمندانه تره تا اینکه در یک شرایط نامناسب کارتون رو معرفی کنید و استقبال خوبی ازش نشه.... در این صورت انگیزتون رو از دست میدین....سهم بازار رو از دست میدین...... امکان تقلید از کارتون رو میدین به رقبا ( یعنی از کارتون کپی برداری میشه و رقیباتون با زیرکی به وقت مناسب به مصرف کننده محصولی که از شما کپی کردن رو ارائه میدن)

حالا با چه روشایی میشه محصول رو معرفیش کرد........

بعضی وقتها انجام کارهای اضافه باعث از دست دادن فرصتها و موقعیتهای خوب و مشتریان خوب میشه.

(شماها تا حالا چند بار اسپمهاتون رو باز کردین و خوندین؟!!!! منظورم ایمیلهای تبلیغاتی هست که براتون ارسال میشه و اسپم هست.............من که باز نکرده دیلیتشون میکنم- این روش یه روش بازاریابی و جلب مشتری هست اما جواب نمیده ......... گاهی مخرب هم هست.......... و عوض اینکه موقعیتی رو بدست بیارید از دست میدید)

پس!!!!!!!!!!!! این مهمه که ما با چه روشی محصولمون رو معرفی کنیممممم

میتونید کارتهای ویزیت چاپ کنید.......با طراحی جذاب...........تصویر بهترین نمونه های کارتون رو و فیلد کاریتون رو روی اون کارت ویزیت چاپ کنید........به همراه ادرس فروشگاه و شماره تماس....

در محلهایی که بانوان رفت و آمد بیشتری دارن مثل آرایشگاهها یا باشگاههای ورزشی کارتون رو از طریق بروشور معرفی کنید....

اگر از آشنایان شما فروشگاه دارن، به اونها نمونه کار بدین تا براتون مشتری جلب کنن....

اولین مشتریاتون رو با اخلاق خوب حفظ کنید. در آینده اونها میتونن تبلیغات کار شما رو انجام بدن.

حتی اگر میخواین کالایی رو که تولید کردید به مغازه ای ببرید باید با اعتماد به نفس کامل وارد بشید. ظاهرتون باید آراسته باشه.... (دقت کردین خانومایی که توی مترو فروشندگی انجام میدن به خودشون میرسن؟ و خیلی ها با رغبت ازشون خرید میکنن....اگر اونا افراد شلخته ای باشن مشتریاشون کم میشه)

در اینترنت تبلیغات کنید.
ولی اینو یادتون باشه برای بازاریابی هم باید خلاقیت داشته باشید...........باید روشهای جدید رو امتحان کنید......

الان عصر بازاریابی تلفنی و ایمیل های تبلیغاتی فرستادن نیست......... این روشها بعضا نتیجه معکوس دارن.....

سعی کنید محصولتون رو در دسترس مصرف کننده ها قرار بدین.....گاهی همین در دسترس قرار دادن خودش تبلیغات هست...... و دیگه نیاز نیست شما کار خاصی برای معرفی اون کالا بکنید.

تو نمایشگاهها شرکت کنید..... در سال تعداد زیادی نمایشگاه برگزار میشه....

برای اینکه محصولتون به موقع به بازار عرضه بشه سعی کنید وسواس به خرج ندین. کارتون رو با کیفیت و تمیز انجام بدید......ولی اینکه بخواین دل همرو بدست بیارین و ایده هاشون رو روی کارتون پیاده کنید بعد از تولید محصول کار درستی نیست. ایده ها رو قبل از شروع کار بگیرید و در حین تولید بکار بگیریدشون.

این به این معنی نیست که اصلا تغییری در روند کارتون ایجاد نکنید ...... اتفاقا شما از فروشهای قبلیتون بازخور میگیرید..... و متوجه میشید نقاط ضعف و قوت کارتون چی هست و بهبودش میبخشید.

چیزی که خیلییییییییییییییییییییییییییییییییییی مهم هست اینه که نباید کیفیت رو قربانی سرعت کنید. برای همین باید برنامه ریزی و زمانبندی درستی داشته باشید.

خیلی از کالاهای ایرانی به خاطر بی کیفیت بودنشون طرفدار ندارن..... اگر هم دقت کنید به سرعت تولید میشن و حجم زیادی هم تولید میشن...... اما طرفدار ندارن.
*اگر اختلافی هر چند کوچیک پیش اومد با درایت حلش کنید و نذارید عمق پیدا کنه....

*سعی کنید همیشه با حالت برد- برد پیش برید........اگر مشتری حالت باخت پیدا کنه برای همیشه از دست شما میره. و شما هم هیچچچچچوقت نباید بازنده باشید......... ولی برای جلب و نگهداری مشتریتون باید از سود خودتون بزنید.... سود رو کم کنید در عوض یک مشتری دائمی داشته باشید.

* به مشتریاتون تخفیف بدین........... البته جو گیر نشین تو این زمینه....... تخفیف باید معقول باشه که این ذهنیت رو ایجاد نکنه که حتما کالا دچار نقصه یا از اول چقد فروشنده قیمت رو بالا گفته که حالا داره تخفیف میده........ خلاصه اعتماد مشتری رو خراب نکنید.

اینکه میگن همیشه حق با مشتری است!!!!! اشتباهه!!!!!! چون ممکنه مشتری اشتباه کنه و واقعا حق با او نباشه........ اما شما باید با ظرافت طوری برخورد کنید که انگار حق با اونه...

سلیقتون رو به مشتری تحمیل نکنید......... (اصطلاحا بهش گیرررر ندین)......... بذارین به سلیقه خودش خریدش رو انجام بده........

من وقتی میرم مانتو بخرم ..... وقتی میبینم فروشنده ها دنبالم میان هی میپرسن چه سبکی میپسندین و چه رنگی و چه مدلی و .....!!!!! دلم میخواد خفشون کنم..... به مشتری و شعورش و سلیقش باید احترام گذاشت......

من دارم همه مانتوها رو میبینم......... اگر سوالی باشه میپرسم........ دیگه این حرکت زشت فروشنده که دنبال ادم راه میفته چیه؟؟؟!!!!! گاهی انگار مراقبن چیزی رو برنداری.......... اصلا به ادم بر میخوره....... اونا میخوان مشتری جلب کنن ولی کارو خراب میکنن....مشتری رو فراری میدن.

مشتری حق انتخاب دارد.

همیشه خودتون رو جای مشتریاتون بذارین تا بهتر متوجه نیازهای اونا بشین.......
به مشتریاتون مشاوره صمیمانه بدین

باهاشون با احترام برخورد کنید.

با حوصله باشید.

به مشتریاتون حتی آموزش هم میتونید بدین و از آموزش به اونا کسب درآمد کنید.

یکی از روشهای جلب مشتری اینه که با شریک دیگه ای که فقط در اجاره محل فروشگاه باهاش شراکت میکنید محصولاتتون رو بفروشید. افرادی که برای خرید ازون میان...کارهای شما رو هم میبینن

اشانتیون بدین......خدمات پس از فروش بدین.....

به حرف مشتری خوب گوش کنید. باهاش درست ارتباط برقرار کنید.

طوری رفتار کنید که کاملا با شما و در فروشگاه شما احساس راحتی کنه.

برای تبلیغ کارتون ضددددددددددددد تبلیغ نکنید.

دیدین بعضی بازاریابها ساعت سه بعد از ظهر زنگ میزنن..... هم خودتو هم بچتو از خواب بیدار میکنن..... خیلی هم شیک و مهربون میگن با محصول فلان آشنایی دارید؟ ایا فلان محصول رو مصرف کردید؟؟؟؟

من اینجور مواقع میگم من وقت ندارم به حرفتون گوش بدم.......

چون بی موقع مزاحم استراحت من شده... پس اون نه تنها در تبلیغ موفق نبوده یک ضد تبلیغ هم انجام داده....... دیگه من اسم اون برند رو که ببینم یاد بی وقت زنگ زدن بازاریابهاشون میفتم......و به سمت محصول نمیرم.

بازاریابی تلفنی و اینترنتی و .... مهارتهای خاصی میخواد......

البته تنوع روشهای بازاریابی اینترنتی خیلی بیشتر هست.

همین تبلیغات توی این سایت........ یه روش جذب مشتریه............
2706