2733
2739

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2728
مرغ و بذار توی قابلمه پیاز و حلقه کن آب نریز بذار مرغ خودش به آب بیفته بعد نمک و زردچوبه یا زعفرون بریز بعد یه چندتا لیوان آب بذار بپزه خواستی رب بزن نخواستی آبلیمو آبغوره که بشه مرغ ترش ولی چون برای مهمونیه رب بزن سیب زمینی کوچولو هم بریز توش اخخخخ گشنم شد
خدایا راضیم به رضای تو..................................
2738
سلام دوستم. من اینجوری درست میکنم و عالی میشه . پیاز رو درشت خرد میکنم یا درشت حلقه حلقه میکنم کف قابلمه میچینم. بعد مرغا رو میذارم و فقط نمک و زعفران بهش میزنم و میذارم بپزه شعله گاز کم باشه. موقع سرو هم رب انار میذارم کنارش . واقعا خوشمزه و راحته.
این روشی که گفتم رو امتحان کن،یعنی معرکه میشه! پیاز رو خلال کن کف قابلمه(ترجیحا قابلمه بزرگ)بعد مرغا رو کف قابلمه بچین،زردچوبه،فلفل سیاه،(فلفل دلمه هم خوبه)آبلیمو بزن(اگه نمک زدی زمان پختش بیشتر میشه اما خوبیش اینکه مرغ له نمیشه) آبم بستگی به مرغت داره،اما آب زیادم مزه مرغ رو میبره،پس مثلا سه تا لیوان بریز،و بذار به حال خودش بپزه! بعد بیست دقیقه من آبکش میکنم،مرغا میریزم تو آبکش؛البته زیرش ظرف میذارم که آبش رو باز رو خود مرغ بریزم. مرغا رو باز تو ظرف میچینم،البته پیازاش رو دیگه نه!بعدش زعفرون،چوب دارچین و یکم زیره می ریزم!(میتونی بجای زیره عرق هل بریزی،خیلی کم) بعدش ربش رو سرخ میکنم با دو قاشق روغن!!می ریزم توش،البته ربش رو کم میکنم که رنگ زعفرونشم پیدا باشه.همه خورشت مرغامو دوست دارن.زمان زیادی برا پختش میذارم.اما واقعا همه دوست دارند. هرچیزیم برا تزیین میخوای یا سرخ کن یا بخارپز...
خدایا دریاب مرا،تنها رفیقم،بهترین رفیق تنهایی هایم...
مرغ بذار تو قابلمه پیاز و خرد کن روش و نمک بریز با آب خیلی کم در حد استکان بذار بجوشه . بعد زیرش و کم کن هر وقت دیدی آبش داره کم میشه آب جوش کم بریز . تقریبا یک ساعت بعد رب و زعفران بریز و فلفل دلمه یکم بیشتر آب بریز تا روی مرغا رو بگیره . اگر بامیه هم داشتی بریز عطر خوبی داره . مادر شوهرم اینجوری میپزه عاشق مرغاشم .
برای مامان شدن همه منتظرای نی نی صلوات ...
2706