2737
2734
❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ از برکات و اثرات روحی روانی و حاجت روایی تو.زندگیتون بگید؟ خیلی عالی اصلا مثل اینکه خدا زومم کرده هر حاجتی بخوام میده حتی اگه بزبون هم نیارمش دوستان منم میخونم نمازشب اثارشو دیدم واقعا رزق روزی، باز شدن گره های سخت و خیلی چیزای دیگه توکل بخدا و اطمینان قلبی به خدا اولین گامه البته من کوچکتر و گناهتر از اونی هستم که پند بدم فقط حس و تجربمو گفتم من پانزده ساله نماز شب میخونم البته بعضی وقتها هم قضارفته من کلا چون هفت ماهه هستم همه ی کارهام رو باعجله انجام میدم نمازمم یه ربع بیشتر نمیشه اینها تجربیات دوستان در گروه نماز شب تل گرام. هست الان لینک رو میزارم
*****لطفابریدتو وبلاگم مطمئنم خوشتون میاد ****** http://mofidtypik.blogfa.com/
https://tele+gram.me/joinchat/BDGN1AEqZ3nC6-ihUHh-dw باغ بهشت 4- ختم قران https://tele+gram.me/joinchat/Bl0-VgU79SsiN1TiZKPCfQ باغ بهشت 5 زمره شبانه- نماز شب https://tele+gram.me/joinchat/BDGN1AFMdwjw9T7IpsscLA باغ بهشت 2 _ چهل روز در انتظار رحمت https://tele+gram.me/joinchat/BDGN1AJoffn2edzyJ22_tQ باغ بهشت 3-نجوای الهی این گروه های تل گرام هست فقط بانوان میتونن عضو بشن خیلی گروهها عالیه و خیلی ها حاجت میگیرن به صورت انفرادی هر کس مشکل داشته باشه هم بقیه براش دعا میکنن ******* فقط + رو از. آدرس های بالا بردارید. Tele+gram

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

گروههای بالا فوق العاده عالی هستن ختم روزانه قرآن ذکر دعا نماز آیات شب قضا امام زمان و.... نماز قضا روزه قضا صلوات دعا برای مشکلات افراد و...... همه برای هم دیگه دعا میکنند خیلی مدیریت خوبی دارند و همه گروهها با هم در ارتباط هستند
2728
پریناز من یه مدت نماز شب میخوندم همش حس میکردم اشتباهه و قبول نمیشه. البته کامل نمیخونم توی قنوت چطوری دعا میکنی برای دیگران ؟اسم طرف رو میاری؟من با زبون خودمونی دعا میکردم
خدایا شکرت همیشه هوامو داری .
شما می توانید در قنوت نماز وتر ، یک بار بگویید اللهم اغفر للمؤمنین و المؤمنات (چهل بار گفتن همین جمله هم مانعی ندارد) یا چهل مؤمن را بدین صورت نام ببرید : اللهم اغفر للامام الخمینی و ... 2. کم تر گفتن العفو مثلاً 100 یا 70 یا 40 یا 7 یا حتی 1 بار هیچ مانعی ندارد فقط 300 بار گفتن بهتر است . 3. نشسته خواندن نماز مستحبی مانند نماز شب اشکالی ندارد اما بهتر است در این صورت دو رکعت را یک رکعت حساب کند.(1) 4. در قنوت مستحب است دست ها را تا مقابل صورت بلند کند و به قصد رجاء انگشتان دست ها را به جز ابهام ، به هم بچسباند و هر دو کف دست را پهلوی هم متصل به هم قرار دهد و نگاهش هنگام قنوت به کف دست هایش باشد . (2) بنابر این دست ها را رو به آسمان بردن اشکالی ندارد . در نماز شب سوره و استغفار و دعا به عنوان جزئیت شرط نیست ، بلکه کافی است که در هر رکعت بعد از نیت و تکبیرة الاحرام ، سوره حمد قرائت شود و رکوع و سجود و ذکر آنها و تشهد و سلام را بجا آورد .(3) و بجا آوردن بقیه موارد ضروری نیست .
2738
من نماز شب نمی خونم...حتی نماز صبحم همیشه قضا میشد ولی الان چندوقتی میشه نماز صبح رو شروع کردم خیلی عالیه،گره گشاست،آرامشش خو تاریکی شب وصف نشدنیه...دلم میخواد نماز شب رو هم امتحان کنم اگه خدا توفیق بده
هر انسانی حلقه ای ست طلایی در زنجیر خیر و صلاح من...😇😇😇
حد اقل نماز شب این است که دو رکعت نماز به نام «شفع» مانند نماز صبح بخوانی و پس از آن یک رکعت نماز به نام « وتر» میخوانید .در این نماز یک رکعتی پس از حمد و سوره قنوت می گیرید و در قنوت هر چه دوست دارید از خدا می خواهید(حتی به زبان فارسی می توانید دعا کنید) اما بهتر است هفتاد مرتبه استغفرالله ربی و اتوب الیه بگویید ، _البته در نمازهای مستحبی مثل نماز شب می توان سوره و قنوت را هم نخواند_پس از رکوع و دوسجده تشهد خوانده و سلام می دهید
🌹کیغیت #نماز_شب 🔹نماز شب هشت رکعت است (به صورت چهار نماز دو رکعتی) که مانند نماز صبح خوانده می شود و به نیت نماز شب میباشد. 🌹نماز شفع: دو رکعت است به نیت نماز شفع ، بهتر است در رکعت اول آن بعد از سوره ی حمد ، سوره ی ناس و در رکعت دوم بعد از سوره ی حمد ، سوره ی فلق خوانده شود. 🌹نماز وتر: یک رکعت است به نیت نماز وتر ، بعد از سوره ی حمد سه مرتبه سوره ی اخلاص ، یک مرتبه سوره ی فلق و یک مرتبه سوره ی ناس خوانده شود. 🔸از شیخ طوسی روایت است: " مستحب آن است که در قنوت نماز وتر از خوف خدا و از ترس عقاب خدا گریه کند و دعا کند برای برادران مومن و مستحب است که چهل نفر ذکر شود. پس کسی که برای چهل مومن دعا کند دعایش مستجاب می شود." 🔹از حضرت رسول اکرم (ص) روایت شده است که در قنوت نماز وتر بخوانید:" اَللّهُمَّ اهْدِنى فیمَنْ هَدَیْتَ وَ عافِنى فیمَنْ عافَیْتَ و تَوَلَّنى فیمَنْ تَوَلَّیْتَ وَ بارِکْ لى فیما اَعْطَیْتَ وَ قِنى شَرَّ ما قَضَیْتَ فَاِنَّکَ تَقْضى وَ لایُقْضى عَلَیْکَ، سُبْحانَکَ رَبَّ الْبَیْتِ، اَسْتَغْفِرُکَ وَ اَتُوبُ اِلَیْکَ وَ اُوْمِنُ بِکَ وَ اَتَوَکَّلُ عَلَیْکَ وَ لا حَوْلَ وَ لا قُوَّةَ اِلاّ بِکَ یا رَحیمُ." 🔸سزاوار است آنکه هفتاد مرتبه بگوید: " اَسْتَغْفِرُاللّهَ رَبّى وَ اَتُوبُ اِلَیْهِ." سزاوار است که دست چپ را به دعا بلند کرده باشد و استغفار را به دست راست بشمارد روایت شده که حضرت رسول خدا (ص) استغفار مى‌کرد در نماز وَتر هفتاد مرتبه و هفت مرتبه مى‌گفت:" هذا مَقامُ الْعاَّئِذِ بِکَ مِنَ النّارِ" 🔹روایت شده که حضرت امام زین العابدین (ع) در سحر، در نماز وتر سیصد مرتبه مى‌گفت: " اَلْعَفْوَ الْعَفْوَ ". و بگوید بعد از این: " رَبِّ اغْفِرْلى وَارْحَمْنى وَ تُبْ عَلَىَّ اِنَّکَ اَنْتَ التَّوّابُ الْغَفُورُ الرَّحیمُ " 🔸و سزاوار است آنکه طول دهد قنوت را و چون فارغ شد از قنوت به رکوع رود و چون سر از رکوع برداشت بخواند این دعا را که شیخ در تهذیب از حضرت موسى بن جعفر (ع) نقل کرده:هذا مَقامُ مَنْ حَسَناتُهُ نِعْمَةٌ مِنْکَ وَ شُکْرُهُ ضَعیفٌ وَ ذَنْبُهُ عَظیمٌ وَ لَیْسَ لِذلِکَ اِلاّ رِفْقُکَ وَ رَحْمَتُکَ فَاِنَّکَ قُلْتَ فى کِتابِکَ الْمُنْزَلِ عَلى نَبِیِّکَ الْمُرْسَلِ صَلَّى اللّهُ عَلَیْهِ وَ آلِهِ کانُوا قَلیلاً مِنَ اللَّیْلَ ما یَهْجَعُونَ وَ بِالاَْسْحارِهُمْ یَسْتَغْفِرُوْنَ طالَ هُجُوعى وَ قَلَّ قِیامى وَ هذَا السَّحَرُ وَ اَنَا اَسْتَغْفِرُکَ لِذُنُوبى اِسْتِغْفارَ مَنْ لا یَجِدُ لِنَفْسِه ضَرّا وَ لا نَفْعاً وَ لا مَوْتاً وَ لاحَیوةً وَ لا نُشُوْراً." پس به سجده رود و نماز را تمام کند و بعد از سلام تسبیح حضرت زهرا علیها السلام بخواند، پس بگوید: اَلْحَمْدُ لِرَبِّ الصباحِ اَلْحَمْدُ لِفالِقِ الاِْصْباح 💚 @zibatarin_namaz 💚
برخی از آثار عجیب نماز شب در تعدادی از احادیث امام صادق علیه السلام محبّت و دوست داری همسر با نماز شب زنی به خدمت حضرت صادق علیه السلام آمد و عرض کرد: ای پسر پیغمبر! شوهرم مرا دوست نمی دارد. چه کنم؟ حضرت فرمود؛ «عَلَیک بصلوة اللّیل» بر تو باد نماز شب (یعنی برو نماز شب بخوان). پس از چندی، زن به خدمت حضرت رسید و تشکر کرد و گفت: شوهرم از آن وقت هیچ کس را به اندازه من دوست نمی دارد. پس آن حضرت فرمود: خدا رحمت کند زنی را که سحر برخیزد و شوهرش را بیدار کند. و همچنین مردی که برخیزد و زنش را بیدار کند و نماز شب بخوانند.  قیامت و قرآن، ص 157. و اخلاق خوش با نماز شب امام صادق علیه السلام می فرماید: «صلاة اللیل تحسن الخلق»؛ نماز شب انسان را خوش اخلاق می کند.  ثواب الاعمال، ص 70. و خوشبویی بدن با نماز شب در این باب امام صادق علیه السلام می فرماید: «صلوة الیل تطیب الریح»؛ نماز شبْ انسان را خوشبو می کند.  ثواب الاعمال، ص 70. و روشنی چشم با نماز شب امام صادق علیه السلام می فرماید: «صلاة الیل... تجلو البصرا»؛نماز شبْ دید انسان را نورانی می سازد. . ثواب الاعمال، ص 70. و نورانیت و زیبایی چهره با نماز شب امام صادق علیه السلام می فرماید: «صلاة اللّیل تحسن الوجه»؛ نماز شب صورت انسان را زیبا می کند. ثواب الاعمال، ص159 و در حدیثی دیگر امام صادق علیه السلام می فرماید: «صلاة اللّیل تُبیض الوجه»؛ نماز شب روی را سفید می گرداند. میزان الحکمه، حدیث70 این گونه به نظر می رسد که در این حدیث، نه تنها سفیدی چهره شب زنده داران مربوط به روز قیامت است، بلکه در دنیا نیز چهره آنها سفید و برافروخته می گردد. قنوت طولانی آسوده ترین شما در توفقگاه قیامت کسی است که قنوت نماز وتر او طولانی باشد بحارالانوار –ج87-ص202 قضای نماز شب رسول خدا (ص): خداوند به کسی که نماز شب ترک شده را در روز قضا کند ، افتخار می کند و می فرماید: ای فرشتگان من ! بنده من قضای چیزی را که من بر او واجب نکرده ام بجا می آورد ، شاهد باشید که من او را آمرزیدم بحارالانوار –ج87-ص202 رسول اکرم (ص): دو رکعت نمازی که انسان در دل آخر شب بخواند از دنیا و آنچه در آن است بهتر است و اگر بر امتم دشوار نبود آن دو رکعت را بر آنان واجب می کردم کنزالعمال 21405/7 نیت نماز شب رسول اکرم (ص): بنده ای که تصمیم می گیرد ( برای نماز شب) از خواب برخیزد و خواب می ماند خوابش صدقه ای حساب می شود که خدا داده و ثواب آنچه را که قصد داشت خدا برای او می نویسد میزان الحکمه ج 10470/5 آثار نماز شب و کفاره گناهان رسول خدا (ص): بر شما باد به نماز شب ، زیرا آن روش شایستگان پیش از شماست ؛ و بیداری شب انسان را به خدا نزدیک می کند و از گناه باز می دارد و گناهان را می پوشاند و بیماری را از بدن می زداید بحار الانوار – 87 – ص123 نورانیت قبر رسول اکرم (ص): نماز شب در تاریکی قبر برای صاحبش چراغ است بحارالانوار – ج87 –ص161 رابطه قوی نماز شب و افزایش روزی امام صادق (علیه السلام) می‌فرمایند: نماز شب روزی انسان را زیاد و قرض را ادا می‌کند. فواید اخروی نماز شب در سوره سجده (آیه 17) خداوند می‌فرماید: «فلا تعلم‏نفس ما اخفى لهم من قرة اعین‏». مردان خدا براى انجام نیایش سحرگاهان و نماز شب، از بستر گرم فاصله مى‏گیرند و به نماز شب مشغول مى‏شوند، پاداش آنان، غیر از بهشت و حوریان و ... چیزهایى است که خداوند برایشان ذخیره کرده که موجب روشنى دیدگانشان است ونه در سوره ی مبارکه فرقان وقتی سخن از بندگان خاص خداوند به میان می آید خالق متعال شب زنده داری و نماز شب را یکی از ویژگی های آنها برشمرده و در این  باره می فرماید: «وَ الَّذِینَ یَبِیتُونَ لِرَبِّهِمْ سُجَّداً وَ قِیاماً »2: آنها کسانى هستند که شبانگاه براى پروردگارشان سجده و قیام مى‏کنند. ن پیامبر گرامی اسلام (صلی الله علیه وآله) می فرماید: «خیرکم من اطاب الکلام و اطعم الطعام و صلى باللیل و الناس نیام»3: بهترین شما کسانى هستند که در سخن گفتن مۆدبند، گرسنگان را سیر مى‏کنند، و در شب در آن هنگام که مردم خوابند نماز مى‏خوانند. بر اساس روایات معتبر یکی از مهمترین آثار سودمند نماز شب گشایش و وسعتی است که در زمینه ی رزق و روزی برای انسان حاصل می شو در روایتی امام صادق (علیه السلام) در ذیل این آیه شریفه «إِنَّ الْحَسَناتِ یُذْهِبْنَ السَّیِّئاتِ»: همانا نیکی ها بدی ها را از بین می برد. می فرماید: «صَلَاةُ اللَّیْلِ تَذْهَبُ بِذُنُوبِ النَّهَار»7: نماز شب گناهانی را که در روز انجام گرفته است از بین می برد.‏ نکته ی بسیار مهمّ در مورد نماز شب آن است که اگر چه خداوند مهربان بنده ی سحرخیز و شب زنده دار خویش را از رزق و روزی مادی و دنیوی بی نصیب نمی گذارد، اما این نکته را نباید نادیده گرفت که، بزرگترین هدیه ای که از جانب خداوند به بنده می رسد، رزق معنوی است. رزقی که به وسیله ی آن، محفل اُنس و دوستی با خالق هستی برقرار شده، و بند بند وجود آدمی را به دریای محبّت الهی پیوند می زند و دریای بیکرانی که کویر جان انسان را از آب زلال خود براحتی  سیراب می سازد. در حقیقت کسی که توفیق نماز شب را پیدا کرده، از ناحیه ی خداوند بی همتا بالاترین رزق را دریافت نموده است، رزقی که هیچ یک از امور مادی و دنیوی، توانایی برابری با آن را ندارد، امام صادق علیه السلام فرمود: ثروت و فرزندان، زیور زندگى دنیایند، و هشت رکعت نماز در آخر شب و یک رکعت نماز «وتـر» زیور آخرتند، که گاهى خدا همه آن زیورها را براى عدّه اى جمع مى کند.  سفارش‏جبرئیل قالَ رَسُولُ اللّهِ صلی الله علیه و آله: مـازالَ جَبْـرَئیلُ یُوصینـِى بِقِـیامِ اللَّیْلِ حَتّـى ظَنـَنْتُ اَنَّ خِـیارَ اُمَّـتى لَـنْ یَـنامُوا. [رسول خدا صلى الله علیه و آله فرمود:] جبرئیل همواره مرا به شب زنده دارى سفارش مى کرد تا اینکه من گمان کردم که خوبان امّت من شبها نمى خوابند. همان، ص ۱۳۹ .  هترین نـماز عَنْ رَسُولِ اللّهِ صلی الله علیه و آله قالَ: اَفْضَـلُ الصَّـلاةِ بَـعْدَ الصَّـلاةِ الْمَـکْتُوبَةِ الصَّـلاةُ فِى جَوْفِ الَلَّیْلِ. [ کنز العمال، ۷/۲۱۳۹۷ .] رسول بزرگوار اسلام صلى الله علیه و آله فرمود: بـهتـرین نـماز بـعد از نـماز واجـب، نـماز خـواندن در دل شـب است.  پیامبر اکرم صلى الله علیه و آله فرمود: هنگامى که انسان از بستر لذتبخش خود برخیزد در حالى که چشمانش خواب آلوده است براى اینکه با نماز شبش پروردگار خود را خوشنود کند، خداوند در مقابل فرشتگانش به او مى نازد و مى فرماید: آیا بنده مرا نمى بینید که از رختخواب گوارایش برخاسته براى نمازى که من بر او واجب نکردم. گواه باشید که او را بخشودم. رسول اکرم صلی الله علیه و آله فرمود: نمـاز شب مایه خوشنودى پروردگار و دوستى فرشتگان و روش پـیامبران و نور معـرفت و ریشه ایـمان و موجـب آرامـش بـدن و نـفرت شیطان و سلاح در مقابل دشمن و مستجاب شدن دعا و پذیرش اعمال و برکت روزى است. و نماز شب بین نـمازگزار و مـلک المـوت واسـطه مـى شود و چـراغ قـبر و فـرش زیر او در قـبر و پـاسخ نـکیر و منکر و مـونس انسان در قبر و زیارت کننده او در قبر تا روز قیامت خـواهد بود.  نماز شب و نور خدا سُئِلَ عَلىُّ بنُ الْحُسَیْنِ علیه السلام : مابالُ المُتهَجِّدینَ بِاللَّیْلِ مِنْ اَحْسَنِ النّاسِ وَجْها؟ قالَ: لاَِنَّهُمْ خَلَوْا بِرَبِّهِمْ فَکَساهُمْ اللّهُ مِنْ نُورِهِ. [ بحارالأنوار، ج۸۷، ص۱۵۹ .] امام صادق علیه السلام فرمود: از امام سجاد سئوال شد: چگونه است که شب زنده داران از خوش سیماترین مردمند؟ امام علیه السلام فرمود: زیرا آنها با خداى خود خلوت مى کنند و خدا آنها را با نورش مى پوشاند.  قضاى نـماز شـب قالَ رَسُولُ اللّهِ صلی الله علیه و آله: اِنَّ اللّهَ یُبـاهى بِالْعَـبْدِ یَقْضى صَلاةَ اللَّیْلِ بِالنَّهارِ، یَقُولُ، مَلائِکَتى عَبْدى یَقْضى مـالَمْ اَفْـتَرِضْهُ عَـلَیْهِ، اِشْــهَدُوا اَنـّى قَـدْ غَفَـرْتُ لَهُ. [ بحارالأنوار، ج ۸۷، ص ۲۰۲ .] رسول خدا صلى الله علیه و آله فرمود: خـداونـد به کسـى که نـماز شـب تـرک شـده را در روز قـضا کـند، افـتخار مى کـند و مـى فرمـاید: اى فـرشـتگان مـن! بنـده مـن قضـاى چیـزى را که مـن بر او واجـب نـکرده ام بجـا مـى آورد، شاهد باشید که من او را آمرزیدم. 
نماز شب رو سخت نگیرید به خدا خیلی راحته فقط کافیه اراده کنید خدا کمک میکنه من تا یک ماه پیش نماز صبحم همیشه قضا بود ولی الان نماز شب و صبح رو با توفیق خدا میخونم برای اولش میتونید فقط وتر رو.بخونید تو قنوت فقط چند بار العفو.یا صلوات بفرستید یا میتونید قنوت نگیرید اگر نمیتونید پاشید بخونید روز قضای نماز وتر بخونید به خدا حیفه
2706