2737
2734
روزه گرفتن یکی از دستورات خداست ،اما پذیرایی از مهمانان مهم ترین وظیفه انسانی هست ، اگه به دروغ بگید ...

پذیرایی از مهمان، مهمترییین وظیفه انسانی؟؟؟! شاید انتخاب من اینه با فلان کس ارتباط نداشته باشم! مهمانی هم که متوجه نیست صاحبخونه روزه است و حال و انرژي هميشگي رو نداره بهتره دورشو قلم گرفت. 

چقدر عجیبه که بعضیا خیلی راحت میگن خب روزه نگیر و مهمون واجب تره آدم شاخ درمیاره

این مهمونا بااااااایدددددد عقلشون برسه مهمان میزبانی که روزس نشن اونم ۱۵ روز حالا که عقلشون نمیرسه قرار نیست شما عذاب بکشید وسایل پخت و پز رو در اختیارشون بذارید بهشون بگید ما روزه ایم شما راحت باشید هر چی دوست دارید ناهار درست کنید برا خودتون

ولی شام برا خودتون و اونا سنگ تموم بذارید

خدایا دلمو آروم کن...

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2731

15 روز واقعا سخته یعنی چی آخه خب باید فکر اون بندگان خدا هم باشن

از قدیم گفتن مهمان روز اول ناز و نیاز، روز دوم نان و پیاز، روز سوم چوب دراز 😁😁😁

خونه ی ما دورِ دوره پشت کوه‌های صبوره پشت دَشتای طلایی پشت صحراهای خالی خونه ی ماست اونورِ آب  اونورِ موجهای بی تاب پشت جنگلای سروه توی رویاست،توی یه خواب،پشت اقیانوسِ آبی پشت باغای گلابی اونور باغای انگور پشت کندوهای زنبور خونه ما پشت ابرهاست اونور دلتنگیِ ماست تهِ جاده های خیسه پشت بارون پشت دریاست💖💖💖💖💖💖💖بودنت هنوز مثل بارونه تازه و خنک و ناز و آرومه حتی الان از پشت این دیوار که ساختن تا دوستت نداشته باشم اَتل و متل بهار بیرونه مرغابی تو باغش میخونه باغ من سرده همه ی گلاش پژمرده دونه دونه بارون بارونه...بارون بارونه...بارون بارونه...بارون بارونه دلم تنگه پرتقال من گلپر سبزه قلب زار من منو ببخش از برای تو هرچی که بخوای میارم اَتل و متل نازنین دل زندگی خوب و مهربونه عطر و بوش همین غم و شادیه کوچیک و بزرگمونه.💖

رمضان فقط روزه ک نی 

باید خوش رو هم باشی پذیرایی هم بکنی😁

زنده‌‌باد‌کورد«نژاد‌پرست‌نیستم‌ولی‌نژادم‌شایسته‌پرستشه» ‌دوست عزیز‌عقده‌هاتو‌اینجا‌سر‌ملت‌خالی‌نکن✌🏻اگه‌یه‌بحث‌پیش‌بیاد‌تا‌آخرش‌جوابتو‌میدم‌هیچ‌اهمیتی‌هم‌‌ ‌برام‌نداره‌تعلیق‌شم؛چیزی‌که‌زیاده‌سیمکارت😁
یعنی بگیم نیان 😐😐😐وا شما حالتون خوبه اصلا  مجبورین روزه نگیرین اصلا فشار نیاد خب

عزیزم روزه واجبه، وقتی کسی اعتقاد داره نمیشه که نگیره. یه جوری میگی وا نگیره مگه مجبوره، انگار واسه تفریح گرفتن 😅

دوستمون هم نگفت به مهمون بگن نیاد،  گفتن مهمون باید خودش شعور داشته باشه و بفهمه تو چنین شرایطی مزاحم آدمی که شرایطش رو نداره نشه. 

مثلا یه خانم بارداری که استراحت مطلقه یا یه کسی که روزه داره یا بیمار داره و.... خیلی چیزای دیگه هست که تو اون شرایط آدم با فرهنگ و باشعور بدون دعوت خودش رو مهمون بقیه نمیکنه! 

2738
15 روز واقعا سخته یعنی چی آخه خب باید فکر اون بندگان خدا هم باشن از قدیم گفتن مهمان روز اول ناز و ن ...

میهمان گرچه عزیزست  ولیکن خفه میسازد اگر آید و بیرون نرود 👌

وآسِه کَسي كِ اَز اِرتِفآع بِتَرسِه بآلآ اومَدَن يِ اِشتِبآهِ مَحضِه :)🏹✨ ️
خب بیان پذیرایی نکنید

عزیزم چی میگی مهمون واسه اون پسته ها اومد ک بخورتشون 🤣🤣🤣🤣🤣خواهش میکنم پذیرایی کنین 

صدسال ره مسجد و بُتخانه بگیری ...عمرت ب هدر رفته اگر دست نگیری ...بشنو سخن نغز تو از پیر خرابات ...ز هر دست ک دادی ز همان دست بگیری
روزه گرفتن یکی از دستورات خداست ،اما پذیرایی از مهمانان مهم ترین وظیفه انسانی هست ، اگه به دروغ بگید ...

حدیث جدید از فانووووووس 😐😐😑😑

رمضان فقط روزه ک نی  باید خوش رو هم باشی پذیرایی هم بکنی😁

عزیزم  روزه مستحب باشه مهمون بیاد ادم وظیفشه  روزشو بشکنه با مهمون هم سفره بشه که مهمون هم بهش خوش بگذره اما روزه واجب  حق نداری یه لیوان اب دست کسی بدی که بی دلیل روزه نیست ازت توقع مهمون داری هم داره از بعد از افطار تا سحر وظیفه انسانی و قرانی ماست بهترین ها رو برای مهمان مهیا کنیم اما طول روز در ماه رمضان خدا خودش هم این حق از ما گرفته مگه طرف دلیلی داشته باشه برای روزه نگرفتن

توکلت الله 
عزیزم  روزه مستحب باشه مهمون بیاد ادم وظیفشه  روزشو بشکنه با مهمون هم سفره بشه که مهمون هم ...

دوس نداره روزه بگیره 

انسان که هست😐ینی چی یه لیوان آب دستش ندی😐😂

زنده‌‌باد‌کورد«نژاد‌پرست‌نیستم‌ولی‌نژادم‌شایسته‌پرستشه» ‌دوست عزیز‌عقده‌هاتو‌اینجا‌سر‌ملت‌خالی‌نکن✌🏻اگه‌یه‌بحث‌پیش‌بیاد‌تا‌آخرش‌جوابتو‌میدم‌هیچ‌اهمیتی‌هم‌‌ ‌برام‌نداره‌تعلیق‌شم؛چیزی‌که‌زیاده‌سیمکارت😁
خب چه اشکالی داره ازشون پزیرایی کنین  هرکسی اعتقاداتی داره  😁 من نمیدونم چرا اکثرنی نی ...

پذیرایی تو ماه رمضون و با دهان روزه واسه یه عده که روزه نمیگیرن گناهه میدونستید اینو؟؟؟ یا اینکه روزه خواری در ملا عام یا جلوی کسی که روزه ست گناهه اینو چی میدونستید؟؟

تو ماه رمضون قضیه مهمونداری و پذیرایی با دهن روزه فرق میکنه  مسائل و با هم مخلوط نکنید 😁

2706