2733
2764
عنوان

درس یا کاسبی (کار)

336 بازدید | 9 پست

سلام دوستان 

دوستان کسانی الان فوق لیسانس گرفتن که کار داشته باشن یا درآمدی خوبی داشته باشه؟

من تا سال اول دانشگاه رشته مهندسی برق خوندم و دیدم اینده ی مناسبی ندارد هم از آینده و هم علاقه در ان حدی ندارم

پس از دو ترم ، مرخصی گرفتم تا برم تو شغل فنی (رادیاتور سازی و فروشنده) و فک میکنم تو حوزه ی شغلم موفق تر هستم اما مطمئن نیستم پدر و مادرم میگن هرچی اختیار داری اما تازگی روی اخلاق پدرم دارم میفهمم میگه برو درس ، همه ی فامیل های ماهم میگن حداقل لیسانس را بگیر اما خودم دوست دارم مدرک لیسانس داشته باشم اما هم سه سال وقت تلف میشه و اینده نامشخصی دارد تو شغلم میتونم دوسال اینده کاسبی راه بیندازم اگر خدا خواست نمایندگی رادیاتور بگیرم 

نظر شما چی هست؟ تجربه ای از خودتون یا آشناییتون دارید؟ لطفاً همه نظر بدهند هر چه زود تر بهتر

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

کاسبی حالا اگه خیلی دلت میخواد کنارش یه دانشگاه پیام نورم شرکت کن

مدرک فوقش میتونم بخرم اما فرصتی برای تحصیل ندارم! یه سوال ایا دیپلم داشتن زشته؟ یا نه؟ من که میگم شخصیت باید داشته باشم

مدرک فوقش میتونم بخرم اما فرصتی برای تحصیل ندارم! یه سوال ایا دیپلم داشتن زشته؟ یا نه؟ من که میگم شخ ...

نه زشت نیس بعدش اونایی که درس خوندن میان زیردست شما تا بهشون کار بدی😅 اما خب دانشگاه پیامنور فقط میتونی بری امتحان بدی زیاد وقت نمیگیره چون انقد هوشت خوب بوده که برق دولتی آوردی فکر کنم اینم برات سخت نباشه

بهشتم اونورش باشه به این برزخ نمی ارزه...
نه عزیزم دانشگاه دولتی کاشان هست  خودم اصفهان نشسته ام باید خوابگاه بگیرم

تجربه شخصی من اینه که خودم درسو ول کردم بخاطر کار از نوزده سالگی کار دارم میکنم خب پول خوب جمع کردم(خوب تو این مملکت یعنی از پس مخارجم بربیام و یه سقف بالا سرم باشه و پس انداز ناچیزی داشته باشم) به واسطه مهارتام تو زمینه آفیس تو شرکتای خصوصی کار میکنم مثلا گزارش از دیتاها تهیه میکنم ولی خب شغل من جوریه که اگه مدرک تحصیلی داشته باشی هم بهتر پیشرفت میکنی از لحاظ جایگاه شغلی هم اینکه اکثر همکارام لیسانسو دارن ولی من دیپلمم با اینکه مهارتام بیشتره ولی وجهه خوبی نداره.بنابراین تصمیم دارم حتما تو این یکی دوسال آینده یه مدرک دانشگاهی بگیرم هر چی بود و از هر دانشگاهی علمی کاربردی یا پیام نور.بنظر منم تو ببین اول اینکه داشتن مدرک چقدر تو پیشرفت کاریت تاثیر داره و بقیه همکارات مدارک تحصیلیشون چطوره.و اینکه مدرک واقعا به درد نمیخوره ولی داشتنش خیلی خوبه شده یه مدرک الکی از هر دانشگاهی شده داشته باش اگه تو شغلت لازمه وجودش.

تجربه شخصی من اینه که خودم درسو ول کردم بخاطر کار از نوزده سالگی کار دارم میکنم خب پول خوب جمع کردم( ...

خیلی ممنون نظرتون را گفتید 

اما مدرک به شغلم به کار نمیاد اکثرشون دیپلم دارن و شاهپور کار میکنم 

نمیدونم دو دل هستم که ایا انتقالی بگیرم از دولتی به پیام نور یا کلا ترک تحصیل کنم فعلا مرخصی دارم 

اعصابم از فامیلا خورده خودشون کار درست حسابی ندارن ولی میگن فرصتتو از دست نده سه سال دیگه میگیری و...

نه زشت نیس بعدش اونایی که درس خوندن میان زیردست شما تا بهشون کار بدی😅 اما خب دانشگاه پیامنور فقط می ...

انشاالله موفق بشم که هرکسی توقع داشته باشه بیاد تو زیر دستم 😂😂😂 

شوخی کردم انشاالله همه موفق شوند

خیلی ممنون نظرتون را گفتید  اما مدرک به شغلم به کار نمیاد اکثرشون دیپلم دارن و شاهپور کار میکن ...

اگه تاثیری تو کار نداره انتقالی بگیر بنظرم.چون مدرک میخوای بگیری که آخرش بری سرکار.ولی الان کار داری چرا باید ولش کنی چکاریه؟؟حالا سر فرصت یه مدرکم از پیام نور بگیر بقول مدیرم حتی اگه شده مدرک آبیاری گیاهان دریایی از دانشگاه دوقوزآباد.بالاخره تورو یه لول بالاتر میبره و یه جا به دردت میخوره.