2752
2734
عنوان

روش من برای جلوگیری از نجس کاری موقع تعویض پوشک

| مشاهده متن کامل بحث + 10571 بازدید | 35 پست
ممنون صبا جان. خدا پسر شما رو هم حفظ کنه. ما زیاد میشوریمش و هر بار روغن کنجد میزنیم که خیلی موثر بوده. ولی نصف شبها اگه فقط دستشویی کوچیک کرده باشه نمیشورمش. البته نصفه شب فقط یک بار عوضش میکنم.

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

سمیه بچه ام تند تند دستشویی میکنه. نمیشه بازش بذارم. دستشویی بزرگش هم خیلی زیاده. راستی تو روشویی هم که میخوام بشورم پوشکش رو تو همون روشویی درمیارم میندازم گوشه حموم تا بعدا بندازم تو سطل. ولی آدم باید مراقب باشه بچه از دستش نیفته. خیلی باید احتیاط کرد. من یه مقدار خم میشم تا روی بچه بیشتر کنترل داشته باشم. از خود سینک هم به عنوان ساپورت استفاده میکنم یعنی پاهای بچه رو میذارم داخل سینک تا از دستم نیفته یه وقت.
خوب وقتی بچه رو میشوریم با حوله میذاریم روی تشکچه اش، بالاخره حوله مرطوب میشه و اگه پارچه زیرش نجس باشه سرایت میکنه دیگه. کلا تشکچه پلاستیکی که روش خودت پارچه بندازی شستنش راحت تره تا تشکچه ای که پلاستیک و پارچه اش به هم وصله. همیشه هم آدم باید حداقل 2 تا تشکچه تعویض داشته باشه تا اگه یکی کثیف شد یکی دیگه جاش باشه.
برای از پوشک گرفتنش، خوب برای احتیاط پوشکش کن ولی بهش بگو تو پوشکش جیش نکنه و مرتب ببرش دستشویی. هر وقت دیدی یاد گرفت و تو پوشکش جیش نکرد، کم کم پوشکش رو در بیار. مثلا اول روزی 2 ساعت بعد 4 ساعت. ولی اول بذار با همون پوشک دستشویی رفتن رو یاد بگیره.
دوستان تازه مامان شده بگوش بگوش....
از زنداداشم یاد گرفتم....
شلوار یا شورت نی نی رو در میارم و یه کهنه تمیز میاندازیم رو دوشمان، دوش چپ، بچه رو از زیر دستاش، به شکم، میگیریم رو دست راستمون و وارد دستشویی میشیم، با دست چپ چسبای پوشک رو باز کرده و از جلو از لای پای بچه بیرون میاریم، با پای چپ در سطل رو باز میکنیم و پوشک رو میاندازیم توش، مواظب بچه باشید حتما... بعد بچه رو از پشت میگیریم زیر آبی که گرماش رو حتما قبلا تنظیم کردیم،یه بار کن مونده بود پسرم بسوزونم.... باسن و نجسیهاشو خوب میشوریم و بعد به جلو برمیگردونیم و خوب میشوریم و آب رو میبندیم و با دست چپ کهنه رو از دوشمان برمیداریم و میپیچیم دور پاهای نی نی و میبریم تو اتاق یا هرجا که از قبل تشک تعویض و کرمها و پوشکش رو آماده گذاشتیم
در تمام مدت کرم زدن و پوشک و... پارچه باید روی شومبول آقا پسرا باشه... هه هه هه
نکته: دخترارو از جلو به عقب بشورید
برای جوشهای قرمز دور مقعد من ویتامین آد رو پیشنهاد میکنم
برای شومبول و لای پاها وازلین بهترینه
ضمنا بنظر من ثبت تعویض پلاستیکی که جیش ازش راه بیفته اصلا خوب نیست، اونطوری همه چی نجس میشه که... با یه کهنه تمیز و یه تیکه مشما که میتونه از این سفره یه بار مصرف ها هم باشه و هر سری بندازیش دور، کار بهتر و راحتتر راه میفته
اینها تجربه های من تو چهار ماه بچه داریه و اولش روش زنداداشم بود
💥Be the best of your own & Don't compare yourself with others 💥 
نصفه شب که نمیشه دست تنها بچه رو ببرم حموم! ما معمولا یک روز در میون بچه رو حموم میبریم. در طول شبانه روز هم در 90-95 درصد موارد موقع تعویض پوشک بچه رو میشوریم. نصفه شب هم اگه دستشویی بزرگ کرده باشه میشورمش. فقط وقتی دستشویی کوچیک کرده اگه شوهرم خواب باشه نمیشورمش و به روشی که گفتم عوض میکنم (شوهرم باید 5-6 صبح ازخونه بره سرکار حالا اگه خواب آلود باشه و موقع رانندگی تصادف کنه چی؟) در مورد پاکی و نجاست هم که توضیح دادم. خودم خیلی حساسم و خیلی رعایت میکنم.
من از اول فقط وقتی دستشویی بزرگ داشته باشه میشورمش.بعضی موقع ها که یوبس هست بازم روزی یک بار میشورم. من دو تا تشک تعویض خریدم ولی یکی دو ماهه حرفه ای شدم اونا هم استفاده نمیکنم.منم به روش شما اگه فقط جیش باشه اول پوشک تمیز رو زیرش میزارم بعد سریع پوشک کثیف رو در میارم و میبندمش. اگه دستشویی بزرگ باشه به روش خانم "سان" میشورمش. اگه دستشویی بزرگش به لباس رسیده باشه میزارمش رو یه پلاستیک بعد لباسش رو از پایین در میارم که به سرش نماله بعد میبرمش روروشویی و پوشک و درمیارم و... بعدم لباسشو می شورم و اون پلاستیکم میندازم دور. اگه به جا پلاستیک تشکشو میزاشتم اونم نجس میشد باید میشستم و دردسر هست.
ماهی چطوری لباسو از پایین در میاری؟ شستن تشک تعویض کاری نداره. من تو حموم با شلنگ روش اب میگیرم. چون به اب جاری وصله یه بار روش اب بگیری کافیه. چلوندنم نمیخواد چون پلاستیکه اب توش نفوذ نمیکنه. پارچه روی تشک رو هم جدا میشورم
2706