2752
2734
عنوان

چند توصیه تغذیه ای در دوران شیمی درمانی

| مشاهده متن کامل بحث + 33637 بازدید | 129 پست
الهی شکر که خوب شدی عزیزدلم الهی بحق این روز و شبهای عزیز همیشه تنت سالم باشه  هاجر بانو ما دی ...

ممنون از محبتت عزیزم ممنون از دعای خیرت

بحق این شبهای عزیز بحق مظلومیت بانو زینب از خدا میخوام شفای عاجل به خواهرتون بده. رحمش به جوونی خودش و دوتا طفل معصومش بیاد

عزیزم

نمیدونم گفتم یا نه

گیاه خارمریم رو برای کبد خیلی توصیه میکنن اما برای سینه خیلی بده

کلا داروی گیاهی استفاده نکنه

آواکادو رو حتما حتما توی برنامه غذایی داشته باشه

آواکادو مستقیم سلول‌های بد رو هدف قرار میده

مگه خواهرتون زیر نظر دکتر نبودن؟ 

بیماران کنسر که چکاپ سه ماه به سه ماه بعدم 6ماه به 6 ماه میشن. چرا تا این حد درگیری داشتن؟ 

ممنون از محبتت عزیزم ممنون از دعای خیرت بحق این شبهای عزیز بحق مظلومیت بانو زینب از خدا میخوام شفای ...

ممنون عزیزم مرسی از دعای خیرت انشاالله با دعای شما دوست خوبم

نه استفاده نمیکنه گیاهی میترسه 

چرا هاجر جان تحت نظر بود سه ماه به سه ماه .اخرین چکابش بهمن ماه بود که همه چیز خوب بود دکتر گفته بود حالا چکابت شش ماه به شش ماه باشه که اینطور شد

میدونی خواهرم سه ماه پیش میاد از جوب بپره که پاش میگیره نگو همون موقع تازه زده بوده به استخوان که خواهرم پیگیر نشد هر روز دکتر ارتوپد میرفت اونا هم درمان اشتباه کردن هر چی بهش میگفتم بیا اول بریم پیش دکترت ی چکاب شو خیالمون راحت بشه از مریضیت. گوش نکرد که نکرد سه ماه صبر کرد وقتی که دیگه نتونست از جاش بلند بشه مجبور شد ام ار ای بده که نتیجه درگیری قسمت زیادی از استخوان بود حالا هم قراره ی بیوبسی انجام بده از ضایعات کبد یا ریه تا دکتر ببینه از جنس همون سینه اش هست یا نه .براش دعا کن توروخدا تو این شبهای عزیز .

برا بیوبسی هم امروز فردا میکنه میگم عزیزم هر چه زودتر باید انجام بدی تا دکتر شیمی درمانیت شروع کنه ولی کو گوش شنوا 

الهی و ربی من لی غیرک
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

سلام هاجر جان خوبی 

عزیزم خواهرم شنبه اولین جلسه شیمی درمانی رو گذروند یکی دو روز حالت تهوع داشت ولی خداروشکر زود حالش خوب شد تا اینکه دو روز پیش جگر و قلوه براش بصورت کبابی درست کردیم، باورت نمیشه هاجر جان تا خورد حالش بقدری بد شد که نمیتونست حرف بزنه خیلی ترسیده بودیم تا اخرشب حالش بد بود که مجبور شد رفت دکتر

خلاصه با مرکزی که شیمی درمانی شدع بود تماس گرفتم و با اقایی که در مورد جگر ازش سوال کرده بودم و گفته بود مشکلی نیس میتونه بخوره کلی بحثم شد گفت خانم من گفتم جگر باید خیلی ریز بشه و کامل تفت داده بشه ولی دروغ میگفت فقط گفت بدین بخوره مشکلی نیس .اخرش گفت من هبچ موقع‌به بیمار نمیگم چی بخوره چی نخوره چون میترسم 

هاجر جان میگم به نظرت خواهرم با توجه به متاستاز بیماریش به کبد و ریه و استخوان چه چیزهایی بخوره و چه چیزهایی پرهیز کنه ؟ممنون میشم جواب بدید عزیزم 

متخصص تغذیه شیمی درمانی هم متاسفانه پیدا نکردیم ازش دستور تغذیه بگیریم نمیدونیم چیکار کنیم 

راستی هاجر جان به نظر شما سرطان کبد درمان قطعی داره ؟

الهی و ربی من لی غیرک
سلام هاجر جان خوبی  عزیزم خواهرم شنبه اولین جلسه شیمی درمانی رو گذروند یکی دو روز حالت تهوع دا ...

سلام عزیزم خوبین؟ 

اول که خوشحال شدم که درمان رو شروع کردین خداروشکر

دوم خداروشکر که فقط دو روز حالشون بد بوده

سوم در مورد جگر

همونطور که میدونی جگر هم کبده. تصفیه کننده بدنه. یعنی صافی بدن. مواد مضر رو توی خودش نگه میداره و دفع میکنه. حالا اگه این جگر خوب پخته نشه میکروب‌هاش از بین نمیرن. حتما قطعات ریز و حتما پخت زیاد 

حالا ترجیح به اینه که بیمار شیمی اصلا جگر نخوره اما یک باوری بین مردم هست که جگر مقویه و دکترها بخاطر همین اونو منع 100%نمیکنن.خودشون توصیه نمیکنن اما اگه شما پیشنهادشو بدین، میگن با این شرایط. از جای مطمن خریده باشید و کبابی نباشه

کبابی هم برای بیمار شیمی درمانی خوب نیست. بخاطر دود و خاکستر

خواهر شما چون الان مسله اش کبد هست باید خیلی مراقب موادی که وارد بدنش میشه باشه

داروهای شیمی درمانی هم عضو بیمار و هم کل بدن بیمار رو در ضعیف ترین حالت ممکن نگه میداره تا سلول‌های بد فرصت رشد نداشته باشن

حالا کبد که صافی بدن حساب میشه متاسفانه هم بیماره هم در ضعیف ترین حالتش قرار داره پس خیلی باید دقت کنند که چی میخورن

در مورد شانس بهبودی هم که اول همه چی در ید قدرت خداست

دوم اینکه اون چیزی که من دیدم یک سری از تومورهای مغزی و یک تعداد از سرطان‌های خون هستن که درصد بهبود قطعیشون کمه

همشون نه ها. یکی دو نوع از سرطان خون هست

کبد هم جزو اون دسته هست که بهبود بالای دارن به امید خدا

متخصص تغذیه شیمی درمانی هم اجازه بدین ببینم میتونم یه تلفنی رو براتون پیدا کنم

2731
سلام عزیزم خوبین؟  اول که خوشحال شدم که درمان رو شروع کردین خداروشکر دوم خداروشکر که فقط دو ر ...

سلام هاجر جان الحمدالله 

ممنون عزیزم خدا بحق این ماه عزیز بهت طول عمر با عزت با سلامتی کامل بده امیدوارم کردی هاجر جان ،انشاالله خدا خودش نظر کنه به همه ی مریضها خواهر منم کنارشون 

راستش فکر میکردم درمان نداره تو گوگل خیلی حرفهای ناامیدکننده در مورد درمان کبد نوشته

هاجر جان من منتظرم برای شماره تلفن دکتر تغذیه 

خدا از خواهری کمت نکنه عزیزم الهی خیر ببینی عزیزم🙏

الهی و ربی من لی غیرک
سلام عزیزم خوبین؟  اول که خوشحال شدم که درمان رو شروع کردین خداروشکر دوم خداروشکر که فقط دو ر ...

هاجر جان توروخدا دکتر تغذیه شیمی درمانی اگه میشناسید معرفی کنید خواهرم از دیروز دل پیچه شدید داره نمیدونیم چیکار کنیم از غروبم اب ذغال اخته و اب انار خورده شدیدتر شده به نظرت معده اش سردی کرده؟؟

الهی و ربی من لی غیرک
هاجر جان توروخدا دکتر تغذیه شیمی درمانی اگه میشناسید معرفی کنید خواهرم از دیروز دل پیچه شدید داره نم ...

عزیزدلم

نتونستم تلفنی پیدا کنم

شما کدوم شهرید؟ 

آره سردیش کرده

هر چیزی رو کم بخوره

نعنا هم خوب نیستا. یه تیکه نبات با چایی بهش بدین

شماره 1480

در مورد مراقبت‌های بیماران کنسر اطلاعات میده. شنارشونو بگیرید آن شاء الله که جواب بدن

پرستار بخش شیمی درمانی واتساپشو شنبه جواب میده

اصلا بهم پیام بدین تا شمارشو بهتون بدم. اونجا ازشون سوال کنین

عزیزدلم نتونستم تلفنی پیدا کنم شما کدوم شهرید؟  آره سردیش کرده هر چیزی رو کم بخوره نعنا هم ...

باشه عزیزم پس همون دکتر تغذیه میبریمش چاره ای نیس

ما تهران هستیم 

بابت شماره ممنون عزیزم

هاجر بانو جان در خواست دوستی دادم قبول میکنی لطفا

شماره پرستار شیمی درمانی رو تو خصوصی میذارید 🙏

الهی و ربی من لی غیرک
عزیزدلم نتونستم تلفنی پیدا کنم شما کدوم شهرید؟  آره سردیش کرده هر چیزی رو کم بخوره نعنا هم ...

ی کم نبات با چایی بهش دادم انشاالله خوب بشه با همین 

هاجر جان یک دنیا ممنون که انقد با حوصله به سوالام جواب میدی انشاالله بحق قران همیشه تنت سالم باشه 

عزیزم🤲

الهی و ربی من لی غیرک
باشه عزیزم پس همون دکتر تغذیه میبریمش چاره ای نیس ما تهران هستیم  بابت شماره ممنون عزیزم هاج ...

عزیزدلم

پس حتما که دکترهای خوبی توی تهران میتونین پیدا کتید

مراکزی که شیمی درمانی میکنن خودشون هم برنامه هفتگی دکتر تغذیه هم دارن حتما بپرسین

ی کم نبات با چایی بهش دادم انشاالله خوب بشه با همین  هاجر جان یک دنیا ممنون که انقد با حوصله ب ...

ان شاء الله که بهتر میشن من کاری نکردم که

اما در کل

هر چیزی بخوان بخورن از کیفیتش کاملا مطمن باشید

مثلا به من گفت ژل رویال برات خوبه اما دکترم نگذاشت و گفت فقط چیزهای پاستوریزه

ذغال اخته هم تحقیق کتین جزو خانواده توت‌ها نباشه. در کل چیزی باید بخورن که بشه پوستشون گرفت یا حداقل کمی بذارید بجوشه کمی هم شکرش کمین تا حالت مارمالاد بگیره

در مورد صحبتهامون هم، کاری نکردم که. نگرانیتو کاملا درک میکنم عزیزم. آن شاء الله که بزودی این دوران تموم میشه و خواهرتون صحیح و سالم میشن. مطمن باشین

عزیزدلم پس حتما که دکترهای خوبی توی تهران میتونین پیدا کتید مراکزی که شیمی درمانی میکنن خودشون هم ...

هاجر جان دکتر تغذیه شیمی درمانی نیس کلا .فردا ی نوبت از ی دکتر تغذیه میگیرم میبرم ببینم چه میگن چون دل پیچه خیلی اذیتش میکنه ببخشید  هر چی میخوره بلافاصله دفع میکنه 

نه والا هیچ برنامه هفتگی تغذیه بهش ندادن  مرکز خصوصی هم شیمی درمانی میشه مثلا، فقط پول میگیرن

الهی و ربی من لی غیرک
ان شاء الله که بهتر میشن من کاری نکردم که اما در کل هر چیزی بخوان بخورن از کیفیتش کاملا مطمن باشید ...

قربونت عریزدلم انشاالله از دعای خیر شما

هاجر جان دکتر تغذیه به شما گفته بود ژل رویال بخورید؟

نمیدونم والا هر چی بهش میگم گوش نمیکنه الان توت خشک نباید بخوره ولی میخوره بهش میگم توت شاید میکروب داشتع باشه اون یکی خواهرم میگه نه بابا میکروب مگه چقد عمر داره اگر هم بود الان مرده .خلاصه نمیدونیم چیکار کنیم .هاجر جان میگم نکنه میکروب وارد معده اش شده که دل پیچه ش خوب نمیشه؟

الهی و ربی من لی غیرک
ان شاء الله که بهتر میشن من کاری نکردم که اما در کل هر چیزی بخوان بخورن از کیفیتش کاملا مطمن باشید ...

عزیزم ببخشید توروخدا شرمنده خیلی مزاحمتون میشم

این شماره ۱۴۸۰ کد دکتر رو باید وارد کنیم که نمیدونم

کدشو میدونی شما؟

الهی و ربی من لی غیرک
هاجر جان دکتر تغذیه شیمی درمانی نیس کلا .فردا ی نوبت از ی دکتر تغذیه میگیرم میبرم ببینم چه میگن چون ...

بدیمراکز خصوصی همینه

مراکز دولتی رو پیدا کنید اونا مطمئنا متخصص تغذیه دارن

الان مرکز کنسر بیمارستان امیر شیراز هر روز دکتر تغذیه داره

میتونین برید و وقت بگیرید

2706