2737
2739
عنوان

آشپزی تون چطوره؟

| مشاهده متن کامل بحث + 152 بازدید | 20 پست

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

سوپ مرغ

مواد لازم :  سینه مرغ یه عدد کوچیک ، هویج 4 عدد ، سیب زمینی دو عدد ، پیاز پنج عدد ، گوجه فرنگی 3 عدد ، رب گوجه فرنگی دو قاشق غذا خوری ، جعفری یک پیاله کوچک‌ و یا ترکیب جعفری به همراه گشنیز ، قارچ مقداری ( سوپ رشته قارچ نداره اما من میزنم دوستای گلم ) ، نمک ، فلفل ، زردچوبه به مقدار لازم ، عصاره مرغ در صورت دلخواه یک عدد، آبلیمو دو الی سه قاشق غذاخوری
طرز تهیه : اول دو تا پیاز رو ریز خرد کردم با کمی روغن داخل قابلمه ریختم کمی تفت دادم سینه مرغ اضافه کردم  تفت دادم نمک و فلفل و زردچوبه زدم کمی دیگه تفت دادم با دو لیوان آب گذاشتم بپزه تو یه قابلمه دیگه سه تا پیاز رو ریز خرد کردم با کمی روغن تفت دادم زردچوبه و فلفل اضافه کردم بعد هویج نگینی ریز خرد شده اضافه کردم سه عدد گوجه فرنگی رو رنده ریز کردم به هویجها اضافه کردم و همینطور دو قاشق رب گوجه فرنگی اضافه کردم  چند لیوان آب اضافه کردم نمک هم زدم گذاشتم تا هویج نیم پز بشه بعد مرغ پخته شده رو ریش ریش کردم به سوپ اضافه کردم آب مرغ رو از صافی رد کردم اونم به سوپ اضافه کردم یه دونه هم عصاره مرغ من به سوپم ریختم اگه نداشتید اشکال نداره  مقداری قارچ ریز خرد کردم یه کوچولو تفت دادم ریختم داخل قابلمه درب قابلمه رو گذاشتم تا مواد سوپ پخته بشه نیم ساعت آخر دو تا سیب زمینی نگینی خرد کردم ریختم داخل قابلمه تا بپزه سیب زمینی اگه زود بریزیم داخل سوپ له میشه پس همون نیم ساعت آخر پخت اضافه کنید تا شکل سیب زمینی خراب نشه بعد یه پیاله کوچیک جعفری خرد شده و یک پیاله رشته سوپ ( ورمیشل ) اضافه کردم تا رشته ها هم بپزه ( رشته سوپ 15 دقیقه میپزه )اوخر پخت آب لیمو زدم و تمام حالا سوپ خوشمزمون آماده اس جاتون سبز دوستای گلم
نکته : برای سوپ روغن زیاد نریزید چون سوپ خیلی چرب خوشمزه نمیشه
دقت کنید سوپ رو به موقع از روی حرارت بردارید چون وقتی سرد میشه دوباره غلیظ و سفت تر میشه
جنس ورمیشل ها و لعابی که میندازه متفاوته فقط حواستون باشه زیاد نریزید چون ورمیشل داخل سوپ بجوشه و آب جذب کنه پف میکنه و سوپتون یهو خیلی غلیظ بشه

2728

اول پیاز زیز و سرخ کن زردچوبه و کمی فلفل سیاه و بعد یه قاشق رب و توش تفت بده. روش آب بریز. جو پرک و بشور بریز توش یه تیکه مرغ هم بنداز هویج نگینی و سبزی سوپ بعد اجازه بده بجوشه حالا توش آبلیمو و نمک بزن بعد یک ساعت و نیم جا افتاد مرغشو دربیار ریش ریش کن دوباره بریز توش. 

به هر که می‌نگرم در شکایت است، در حیرتم که گردش گردون به کام کیست....
اول پیاز زیز و سرخ کن زردچوبه و کمی فلفل سیاه و بعد یه قاشق رب و توش تفت بده. روش آب بریز. جو پرک و ...

اگر دوست داشتی یه ربع آخر پخت رشته سوپ اضافه کن

به هر که می‌نگرم در شکایت است، در حیرتم که گردش گردون به کام کیست....