2737
2739
عنوان

امروز سالگرد ازدواجمونه اما پولی واسمون نمونده که بهم یه شاخه گل بدیم

| مشاهده متن کامل بحث + 12153 بازدید | 295 پست

استارتر کجای اصفهانی؟شهرک صنعتی هفت تیر اکثر مواقع نیرو میگیره هم خانم‌هم اقا درسته  موقته ولی خب  کارت راه میفته نزدیک بودی برو سر بزن

گورستان ها پر از افرادی است که روزی گمان میکردند چرخ دنیا بدون آن ها نمیچرخد

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

ن قالب میخواد ن پودر کیک من همیشه تو قابلمه رو گاز درست میکنم با اردی ک تو خونه دارم .آرد بکین پودر ...

اسی ببخشید اینجا میپرسم

عزیزم تو قابلمه چطوری درست میکنی که خوب در میاد؟

چند پیمانه آرد می‌ریزی و قابلمه چند نفره میزاری؟

2728
خرج اتلیه با داماده نه خانواده ها

چه ربطی داره خب ینی نباید واسه زن گرفتن پسرشون دست تو جیبشون کنن

چطور پدر عروس باید هزینه سنگین جهازو متقبل بشه عروس که خودش تنهایی نمیتونه جهاز بخره تو این گرونی

به نظره من جدیدا خانواده های پسرا خیلی پرو شدن

باید کل وسایل بزرگ جهازم بندازن گردن دوماد تا بفهمن

چه ربطی داره خب ینی نباید واسه زن گرفتن پسرشون دست تو جیبشون کنن چطور پدر عروس باید هزینه سنگین جها ...

اگه پدر عروس جهاز خریده

دامادم جشن گرفته و اینم خرج داره

هوا که جلوی مهمانشون نمیزارن ، غذا ، میوه ، شیرینی

اینا دسته کمی از جهاز نداره!

نه پرو نشدن

سمت ما پدر داماد فقط عروسی میگیره و داماد اگه خونه بخواد بخره مبلغی کمکش میکنه

وگرنه ارایشگاه و لباس عروس و اتلیه تمامش با خود داماده

به نظر من این خیلی بهتره تا اینکه از اول دونفر مدام دستشون تو جیب خانواده اشون باشه ، ال‍ان خیلی از مناطق ایران جهزیه سه تا پنج قلم به پای خانواده داماده

واقعاً گرونیه

دوخانواده باید همو درک کنن ، کسی از اولش تو خرج یه اتلیه بمونه میتونه خرج زندگی رو بده ..؟!

نه

اگه مدام از خانواده بگیرن چرا ازدواج کردن پس ؟!

ازدواج یعنی زندگی جدا از خانواده و مستقل شدن

اگه خانواده کمک کنن خوبه

ولی اینکه عروس و داماد لطف خانواده دوطرف رو وظیفه بدونن خطاست

منتظر ..🤍🍃
اسی ببخشید اینجا میپرسم عزیزم تو قابلمه چطوری درست میکنی که خوب در میاد؟ چند پیمانه آرد می‌ریزی و ...

هر دستور میزان اردش فرق میکنه من گاهی ۲ پیمانه میزنم بعد اینکه سایز قابلمه بستگی به تعداد تخم مرغ داره مثلا حداقل نصف قابلمه یکم بیشتر باید از مواد کیک پر باشه دقیق تر بخوام بگم با لیوان فرانسوی آب بریز تو قابلمه قشنگ تا لبه پر آب کن ببین چند لیوان آب ریختی بعد به ازای هر ۲ و نیم لیوان ۱ دونه تخم مرغ بزن اندازه مواد دستت میاد و اینکه من همیشه روغن میریزم کف قابلمه روش آرد کمی الک میکنم میشه روغن جدا کننده ولی باید هواست باشه روغن و ارد به همه جا برسه بعد کیک رو دورانی میریزم تو قابلمه چند بار می کوبم زمین بعد شعله پخش کن میزارم در قابلمه دم کنی میزارم شعله ملایم رو به کم ببین خیلی کم نشه ها ک نپزه حدود ۴۵ تا ۱ ساعت طول میکشه مواظب باش نسوزه بعد نیم ساعت درشو باز کن یه خلال دندون بزن ببین مواد به خلال نمیچسبه کیک پخته اگه چسبید ک باز در قابلمه و دم کنیو بزار ک بپزه فقط نیم ساعت اول به هیچ وجه درشو باز نکن پفش میخوابه و اینکه کیک ک پخت دم کنیو وردار در قابلمتو ۵ دیقه بزار ک پفش نخوابخ و اینکه از رو شعله وردار قابلمه رو بزار رو سینم بزار یکم قابلمه خنک بشه بعد دورشو ازاد کن با چاقو و برگردون داغ برگردونی میچسبه بزار سرد بشه 

2738
 هر دستور میزان اردش فرق میکنه من گاهی ۲ پیمانه میزنم بعد اینکه سایز قابلمه بستگی به تعداد تخ ...

خیلی ممنون عزیزم خیلی خوب توضیح دادی

فقط اگه شما بخوای دوتا تخم مرغ به کیک بزنی در ازاش چند پیمانه آرد و چقدر شیر میزنی؟ بعد به خود مواد کیک هم روغن میزنی؟ آخه تازگی شنیدم روغن به موادش بزنی پفش کم میشه

خیلی ممنون عزیزم خیلی خوب توضیح دادی فقط اگه شما بخوای دوتا تخم مرغ به کیک بزنی در ازاش چند پیما ...

دستور تو نت ببینی کامل گفته چند باید مواد بزنی مثلا ۲ تا تخم مرغ بزنم یا ۳ تا فرق نداره ۲ لیوان آرد نصف لیوان شیر نصف لیوان روغن ۱ لیوان شکر میزنم هر دستور فرق داره اندازه موادش اگه برنامه آشپزی پاپیون رو داشته باشی خیلی تو این پزی کمکت میکنه و اینکه اون ک میگن روغن نزنید واسه کیک اسفنجی مخصوص قنادی ک سبک میشه کیکای دیگه روغن میخواد و اینکه موقع چرب کردن قالب فقط سطح قالب رو چرب کن دیواره هارو چرب کنی نمیزاره پف کنه.بعد پکین پودرت و اردت تازه باشه حتما موادت نیم ساعت قبل درست کردن بزار بیرون از یخچال همه اینا تو پف کیک موثره و اینکه اردتو حتما ۳ بار الک کن تخم مرغاتو خیلی خوب هم بزن