2752
2734
عنوان

شیوه های تربیت فرزند

| مشاهده متن کامل بحث + 746 بازدید | 40 پست
من و شوهرم هرگز پیش دخترمون پشت سر کسی حرف نمیزنیم هرچقدر هم از دست طرف ناراحت باشیم و یا به هیچ عنوان با هم بحث نمیکنیم و از اونجایی که دخترمو زود میخوابونیم خدا رو شکر فرصت برا با هم بودن داریم این مورد رو به شما هم حتما توصیه میکنم
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

وقتی بچه کار اشتباهی انجام میده بهتره بهش بگیم کارت خوب نبوده بجای اینکه بگیم کارت بد بوده و توضیح بدیم چرا کارش خوب نبوده یعنی از به کاربردن کلمات منفی مثل بدپرهیز کنیم البته همه اینا همیشه مقدور نیس گاهی وقتا اونقد آدم خسته و عصبانی مشه که مغزش هنگ میکنه ولی من خودم تا جایی که بتونم و از دستم بربیاد رعایت میکنم
بعضی کلمات منفی رو نباید به فرزندمون بگیم مثلا وقتی یه دروغی میگه نباید بگیم دروغ نگو بلکه باید بگیم راستشو بگو من خودم اینکارو میکنم و دخترم اصلا نمیدونه کلمه دروغ چی هست البته قبول دارم که فردا تو جامعه همه اینا رو میشنوه و میبینه ولی خونه مهمترین جایی که بچه بیشتر چیزا رو یاد میگیره
2731
یه چیزی هم که خودم انجام میدم و جای دیگه ای نخوندم اینه که همیشه به دخترم میگم من و تو علاوه بر اینکه مادر و فرزندیم،دو تا دوستیم دو تا خواهریم پس هر حرفی که داری میتونی بهم بگی یا اگه کاری رو کردی که فکر میکنی درست نبوده و اگه من بفهمم ناراحت میشم بازم بیا و بهم بگو بهش گفتم ما همه حرفامونو بهم میگیم ولی حرفا و کارایی که سه تایی گفتیم و انجام دادیم نباید پیش هیشکی بگیم اونم واقعا عمل میکنه با اینکه 4 سال و نیمشه تصور یه عده بر اینه که تو دوران بلوغ که مرحله بحرانیه باید توجه کرد واین مسایل گفت ولی من معتقدم زیربنای شخصیت انسان تو دوران بچگیه تو زمان بلوغ هم توجه باید بیشتر بشه
انوشه خیلی خوبه بازم بگو.. من تقریبا مثل شما با دخترم رفتار می کنم نتیجه مثبتش رو هم دارم می بینم چند نکته خیلی خوب هم ازت یاد گرفتم ممنون به اینجا سر می زنم مامانا شما هم تجربه بدید
امام علی(ع) در نامه ای خطاب به مالک اشتر: ای مالک!شباهنگام کسی را در حال گناه دیدی صبح به آن چشم نگاهش نکن، شاید سحرگاه توبه کرده باشد و تو ندانی!
من و همسرم تحت هیچ شرایطی به بچه دروغ و یا حرف ها و قول های الکی نمی دیم برای همین دخترمون خیلی حرفمون رو قبول داره و گوش میکنه
امام علی(ع) در نامه ای خطاب به مالک اشتر: ای مالک!شباهنگام کسی را در حال گناه دیدی صبح به آن چشم نگاهش نکن، شاید سحرگاه توبه کرده باشد و تو ندانی!
سلام چه تاپیک خوبی . من یه پسر ٢ ساله دارم ولی واقعا موندم چطور باهاش رفتار کنم ماشالا خیلی باهوشه و هر کاری میکنم زود دستمو میخونه وقتی هم بهش میگم نه گریه میکنه جدیدا هم از شیر گرفتمش خیلی باهام بد شده
سلام بچه ها این چند روز حالم خوش نبود نتونستم بیام سر بزنم ندا جون و مامان نیلو جون عزیزم خوش اومدین ممنون از لطفتون منم دوس دارم از تجربه های شما استفاده کنم اگه بگین ممنون میشم مامان نیلو جون تو یه برنامه روانشناسی میگفت درمورد بچه هایی کوچیک مثلا 3_2 ساله وقتی میخواهین کاری رو که میگین انجام بدن از روش منفی استفاده کنین مثلا وقتی بچه ریخت و پاش کرده و هر چقد میگین جمع کن نمیکنه بهره بش بگین اسباب بازیاتو جمع نکن بذا همینجا باشه که بچه دقیقا برعکسشو انجام میده البته در مورد بچه های کوچیک و من نمیدونم تا چه حد این کار میتونه درست باشه بنظر خودم شاید حس لجبازی کودک بیشتر بشه
من یه مشکلی که دارم اینه که دخترم دوس داره از صبح تا شب من یا باباش باهاش بازی کنیم چون اصلا همبازی نداره فکر میکنم طبیعیه اما برام همیشه مقدور نیس حداکثر روزی 2 ساعت باهاش بازی کنم با اسباب بازیهاش هم بازی نمیکنه خود من تو بچیگیم با اینکه تنها بودم مامانم هم شاغل بود صبح تا شب تنهایی بازی میکردم در اینمورد اگه تجربه ای دارین بهم بگین

من پیشنهاد می‌کنم راه‌های ابراز محبت به فرزند را به کار بگیرید، در اکثر مواقع معجزه می‌کند.
مثلا تماس فیزیکی با فرزند یا دادن هدیه یا وقت گذاشتن
البته در هر کدام از این راه‌ها باید از ریزه‌کاری‌ها و فوت و فن‌هایش استفاده نمود تا موثر واقع شود.