2733
2739
عنوان

بخواطر تاپیک دیشب اون خانوم میترسم بچه دارشم😔

| مشاهده متن کامل بحث + 1472 بازدید | 89 پست
دقیقا 

ببین ایراد ما آدمها اینه که فکر میکنیم اومدیم به دنیا تا فقط بهمون خوش بگذره هیچی نباید کم باشه و برای بچه هامون کم بزاریم. در حالیکه توی قرآن هم اومده که خدا انسان رو در رنج آفریده‌. حاصل این تربیت های غلط میشه اینکه بچه بخاطر تبلت خودکشی میکنه. بخاطر اینکه پدر و مادر ظرفیت بچه رو بالا نبرده. اگه بخوای اینجوری فکر کنی واقعا بهتر هست که بچه نیاری. چون یک آدم بی ظرفیت و کم توان تحویل جامعه میدی. من از این خواهر شوهرم خیلی چیزهای خوبی یاد گرفتم. الان با این که بچه هاش بزرگ شدن براشون گوشی و تبلت نخریده و بچه ها از گوشی مادرشون مشترک  برای درس خوندن استفاده میکنن. هنر زن بنظرم اینجور تربیت کردن هست. 

لا تَقْنَطُوا مِنْ رَحْمَةِ الله.خدایا کمکم کن نمیدونم چی قراره سرم بیاد.خودت گفتی نا امید نباشم از رحمتت پس امیدوارم. مسیر خیلی سختی رو در پیش دارم.یا زینب.دلم گرم است ،می دانمخدای من ، خدایی خوب می داندو می داند که سائل را نباید دست خالی راند.دو سال بعد:دوستهای خوبم خدا جواب سختی های من رو به بهترین شکل داد. از رحمت خدا نا امید نشید. 
من مامانم معلمه. خیلی رو ما حساس بود. باورت میشه جوری مارو تربیت کرده بود خونه مامانبزرگمون میرفتی ...

ببخشید تحصیلات شما چیه اخه معلما معمولا بچه هاشون درسخون بودن ؟شما رو مجبور به درس خوندن می‌کرد یا خودتون علاقه داشتین به درس ؟ببخشیدا واسه تربیت بچه خودم سوال کردم 

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

اونکه باباش بستنی نخریذه قطعا از نداری نبوده که مامان اومده اینجا جار زده که بچه ش از گریه ی بستنی نخوردن خوابیده. اگه از اول درست تربیتش میکردن برای نخوردن بستنی نباید اونقد گریه میکرد یا مادر اگه هنر داشت با یه چیز دیگه سر بچه شو گرم میکرد. تو این هوا پسر منم که بگه بستنی براش نمیخرم به جاش سرشو با بازی یا چیزای دیگه گرم میکنم که یادش بره. 

قد ۱۵۹. شروع رژیم ۱/۱۱                                                    وزن 
ببین ایراد ما آدمها اینه که فکر میکنیم اومدیم به دنیا تا فقط بهمون خوش بگذره هیچی نباید کم باشه و بر ...

نه ولی همینطوریه که ایرانیا انقد بدبختن چون ظرفیتشون بالاست گرونی انقد زیاد شده کسی اعتراض نمیکنه چرا ما با اینهمه ثروت مثل بقیه کشورا تو رفاه نیستیم؟بچه ای که بخواطر تبلت خودکشی کرده حق داشته چرا نباید تبلت داشته باشه؟چرا مسوولین دزدی میکنن؟ بجای بالابردن ظرفیت باید آسایش و رفاه و بالاببریم ما ایرانیا نباید به بدبختی عادت میکردیم

2731
اونکه باباش بستنی نخریذه قطعا از نداری نبوده که مامان اومده اینجا جار زده که بچه ش از گریه ی بستنی ن ...

اره

ولی مامانه گریه کرده بود😐بچه خوابش برده مامانه گریه کرده که بستنی نخورده

ببخشید تحصیلات شما چیه اخه معلما معمولا بچه هاشون درسخون بودن ؟شما رو مجبور به درس خوندن می‌کرد یا خ ...

من خوب بابامم یکی از رشته های پیراپزشکی روخونده بابام بیشتر حساس بود.

من مامایی خوندم.ولی خوب بیکارم😕😓داداشم داره ارشد شیمی‌ میخونه معلمه.اونیکی داداشمم‌ دانشجوی مهندسیه شیمیه

در تاریخ ۱۴۰۲/۲/۱۲ کاربریم به خواست خودم لغو شد خیلی دوست داشتم بازم بمونم اما اینجا کاملا وقتمو میگرفت. نمیتونستم مدیریت کنم همش اینجا بودم.این چند سال که اینجا بودم از همه کار وزندگیم افتادم ودرجا زدم..دوسه تا کاربری دیگم داشتم که اونا قبلا توسط نی نی یار تعلیق شد.سه،چهار سال توی این سایت بودم.گاهی اوقات عصبی بودم وممکنه با کسی بد برخورد کرده باشم یا حرف بدی زده باشم.امیدوارم اگه کسی بوده که از دستم عصبانی بوده وهست اگه‌مقدوره براش منو ببخشه وحلالم کنه.برای خوشبختیم، برای سلامتی وطول عمر خودم ومادرم وهمینطور واسه ازدواجم با یک ادم مناسب وابرومند وخوشبخت شدنم دعا کنید.سنم متاسفانه هی داره بالا میره وهمچنان مجردم.واسم دعا کنید.خدافظ
نه دیگه خدایی اینم ظلمه من با اینکه الان سی سالمه یادمه اونوقتا مامانم برام دفتر دارا و سارا میگرفت ...

عزیزم اون وقتها که مدرسه میرفتن براشون میخرید ولی الان که مجازی شده خیلی کمتر میخره و از سر رسید و ته مونده ی دفترهای قدیم شون استفاده میکنن بچه ها. اینجوری نیست که همیشه سخت بگیره ولی تعادل رو رعایت میکنه. مثلا تا لوازمشون تموم نشه براشون خرید نمیکنه. یا با اینکه صاحب یک فروشگاه بزرگ هستن توی بچگی فقط اجازه میداد بچه هاش روزی یکدونه بستنی بخورن. در حالیکه من همینطور بی حساب و کتاب برای پسرم هر چی میخواست می خریدم. 

لا تَقْنَطُوا مِنْ رَحْمَةِ الله.خدایا کمکم کن نمیدونم چی قراره سرم بیاد.خودت گفتی نا امید نباشم از رحمتت پس امیدوارم. مسیر خیلی سختی رو در پیش دارم.یا زینب.دلم گرم است ،می دانمخدای من ، خدایی خوب می داندو می داند که سائل را نباید دست خالی راند.دو سال بعد:دوستهای خوبم خدا جواب سختی های من رو به بهترین شکل داد. از رحمت خدا نا امید نشید. 
2738
من خوب بابامم یکی از رشته های پیراپزشکی روخونده بابام بیشتر حساس بود. من مامایی خوندم.ولی خوب بیکار ...

اها موفق باشین عزیزم اره خواهر من هم ماماست ده سال پیش به زور یه شهرستان دور استخدامی قبول شد مامایی زیاد درخواست کار نداره حالا پرستاری خیلی بهتره 

نخوندم تاپیک و ولی میدونم ک بچه ها همه چیز و نباید براشون فراهم کرد..باید بچه رو جوری بار بیاری اگ چنین اتفاقی افتاد بگ اشکال نداره ی روز دیگ واسم بخرش..نه بستنی..هر چیز دیگ.صبر و نداشتن و قانع بودن و درک کردن و باید ب بچه یاد داد..اگ همش بگی بچس این تربیت درستی نیست

پسر تابستان،دختر بهار
عزیزم اون وقتها که مدرسه میرفتن براشون میخرید ولی الان که مجازی شده خیلی کمتر میخره و از سر رسید و ت ...

اره خب الان هیچی ولی خب بچه مدرسه بره توی سر رسید کمی توی ذوقش میخوره اره بنظر منم باید تعادل رعایت بشه نه خیلی سفت بگیری نه خیلی شل 

دقیقا

واقعا نمیدونم چی بگم.رفتارای خودشونم پره اشتباهه.من گاهی تاپیکارو میبینم تعجب میکنم میگم مگه‌میشه یکی اینجور کنه.

ما همین الانم که بزرگیم مامانم از گوشت مرغ پسته همه چی میگیره ولی خوب لوسم نیستیم.من از همون ۹ سالگیم روزه میگرفتم.بعد الان عمم با اون هیکلش ۵۰ سالشه خودش نمیگیره دختر ۱۶ سالشم نگاه به خودش میکنه نمیگیره شوهرشم نمیگیره پسرسم نمیگیره.بعد داداش من ۱۴ سالگیش اولین روزی که روزه گرفت چون براش واجب بود ولی بابام بیدارش نکرد که نگیره بدون سحری‌گرفت ورفت مدرسه😐😐

ما همه چی هم برامون فراهم بود هم به وقتشم سختی هامونم کشیدیم

در تاریخ ۱۴۰۲/۲/۱۲ کاربریم به خواست خودم لغو شد خیلی دوست داشتم بازم بمونم اما اینجا کاملا وقتمو میگرفت. نمیتونستم مدیریت کنم همش اینجا بودم.این چند سال که اینجا بودم از همه کار وزندگیم افتادم ودرجا زدم..دوسه تا کاربری دیگم داشتم که اونا قبلا توسط نی نی یار تعلیق شد.سه،چهار سال توی این سایت بودم.گاهی اوقات عصبی بودم وممکنه با کسی بد برخورد کرده باشم یا حرف بدی زده باشم.امیدوارم اگه کسی بوده که از دستم عصبانی بوده وهست اگه‌مقدوره براش منو ببخشه وحلالم کنه.برای خوشبختیم، برای سلامتی وطول عمر خودم ومادرم وهمینطور واسه ازدواجم با یک ادم مناسب وابرومند وخوشبخت شدنم دعا کنید.سنم متاسفانه هی داره بالا میره وهمچنان مجردم.واسم دعا کنید.خدافظ
اها موفق باشین عزیزم اره خواهر من هم ماماست ده سال پیش به زور یه شهرستان دور استخدامی قبول شد مامایی ...

اره.خیلی دلم میخواد برم سرکار.اگه جایی نشد برم مجبورم برم تو این کارخونه ها کار کنم.دلم میخواد ازخودم پول داشته باشم.مطبم زیاد نمیگیره تو شهرمون

نه ولی همینطوریه که ایرانیا انقد بدبختن چون ظرفیتشون بالاست گرونی انقد زیاد شده کسی اعتراض نمیکنه چر ...

عزیزم من برای نظر شما احترام قائلم ولی خیلی موافق نیستم. شما هرجای دنیا که باشی و در هر سطح مالی که باشی باز هم نیازها و احتیاجات تموم نمیشه. بدی الان یکیش پسر عمه ی خودم. از بچگی هر چی خواست فراهم شد. ماشین و موتور شارژری. گوشی اپل تبلت ایکس باکس. الان ۱۵ سالشه موتور میخواد. هر وقت هر چی خواست براش خریدن یعنی اونقدر که اون گوشی عوض کردن من نکردم. الان ولی نمیتونن کنترلش کنن نه اینکه وسع مالی شو نداشته باشن ولی خواسته اش منطقی نیست. میخواد موتور بدون گواهینامه سوار بشه. 

من با تحریم و وضع جامعه کار ندارم ولی بنظرم انسان جوری باید ساخته بشه که توان تحمل مشکلات رو داشته باشه. چون برای هر کشوری ممکنه شرایط بحرانی پیش بیاد. همه  جنگها و قحطی ها و مشکلات توی کشورهای جهان سوم اتفاق نمی افته که. 

2706