2752
2734

سلام دوستان من به تازگی دو تا روفرشی کشدار خریدم یکیش مخمل ترکه و دیگه مخمل ضخیم ایرانی. 

مخمل ترکه خیلی زیبا و نرم و دورش کشدوزی شده ولی به نسبت نازکه ولی قشنگ به فرش می چسبه و سرخوردن کمی داره. از لحاظ قیمت تقریبا گرونه با اینکه فرش نه متری من استاندارد نبود ولی مشکل چندانی پیش نیومد و خدا رو شکر خیلی راضیم ازش

یه دونه هم روفرشی مخمل فشرده ضخیم ایرانی گرفتم برا دوزاده متری طرح این هم خیلی زیبا است ولی دورش کشدوزی نیست چند تا کش کمری و گوشه هاش کش داره ولی مدام سر می خوره و از یک طرف قالی رو می کشه و به اصطلاح فر می کنه از عرض دیگه پر از چروک می شه خودم دورش رو کشدوزی کردم چند درصدی بهتر شده ولی همچنان فر شدن موقعی که بچه ها بازی کنن و خونه شلوغ باشه ادامه داره.

به هرحال هر کدومشون عیبی داره روفرشی ترک ها خیلی نازکن و ممکنه با چند بار شستشو بلایی سرشون بیاد ایرانی ها هم که سر می خورن و زمان شلوغی خونه بی اندازه چروک می شن و رو اعصابه به فروشنده هم بگی می گه میگه اندازه دقیق نبوده در صورتی من اندازه ها رو هم بهشون دادم ولی صادقانه بگم من اگه بخوام انتخاب دوباره ای داشته باشم ترجیح می دم از همون مخمل ترک بخرم