2733
2739
عنوان

از این افکار پوسیده خسته نمیشین؟

| مشاهده متن کامل بحث + 2793 بازدید | 158 پست

امروز یکی از دوستام باباش شرط حق طلاق گذاشته درمقابل خواستگاری دوست پسرش.. کلی قانعش کردم که بابات راست میگه مهریه رو میخوای چیکار کی داده کی گرفته حق طلاق ینی ۵۰ _۵۰ حق انتخاب دارین ینی تو هم حق انسانی داری نه کالا..بعدشم بذار پسره هم ترس از دست دادنتو داشته باشه...  اومد تعریف کردن که آره من میخوام چیکار بخاطر ترس از دست دادن باهام بمونه و... 

بعدشم نشست از خودخواهی دخترا و بد بعضی دخترای استثنا گفتن که فلان دختره مثلا با مادرشوهرش بدرفتاری میکنه فلان مبکنه فقط پسرا بد نیستن دخترا هم بدن فلان

من چی گفتم اون چی گفت😲 خود دوست پسر قبلیم میگفت ما پسرا هرچقد کم دسترس تر و ترس از دست دادن دخترو داشته باشیم بیشتر میخوایم

بعد نشسته از حق پسرا میگه

خواستم بگم که مشکل از پسرا نیست مشکل از همجنسای خودمونه که واسه خودشون ارزش قائل نیستن

شما یجور میخاید منو محکوم کنید فقط چرا اصل مطلبو نمیگیرید...میگم خواهرم با محبت بهش گفت حواست باشه ع ...

عذر میخوام اگه شما از حرفای من اینطور برداشت کردید عزیزم .

من اصلا قصد محکوم کردن شمارو ندارم .

من فقط از کامنت شما که دخترا رو محکوم کردید ، یکم تعجب کردم و فقط خواستم بگم ، بیشتر از همیشه مراقب دختر عزیزتون /خواهرزاده / باشید .

باز هم عذر میخوام اگه ناراحت شدید ❤️

⁦♥️⁩⁦♥️⁩

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

عذر میخوام اگه شما از حرفای من اینطور برداشت کردید عزیزم . من اصلا قصد محکوم کردن شمارو ندارم . من ...

شما کامنتای منو کامل نخوندی عزیزم ...من گفتم همه مثل هم نیستن...چرا این همه دخترای ف ا ح ش ه باید پر باشن تو جمعه یا چرا باید این همه پسرای شیطان صفت پر باشن تو دنیا ...اینا همه برمیگرده ب تربیت خانوادگی...خواهرزادمم ک مطرح کردم منظورم این بود ک اونم باید درست شه حالا چ با مشاوره چ با تربیت خواهرم..چون پاکه حیفه تله ی پسر شیطان بیوفته...

خدایا پناهم باش ک بهترین پناهی😍💚💙💜💛🧡❤

خانم های دهه 70  و دهه 80 دنبال اینن به هر قیمتی بچشون حتما پسر بشه پس نمیشه دیگه امیدی به اصلاح داشت من همیشه فکر میکردم این افکار مال نهایت دهه 50 باشه ولی متاسفانه سینه به سینه منتقل شد حتی بدترش، کاش میشد از ایران رفت.

آرزومه خانم وکیل شم 😍
2731
چون ما زنها اینجوری خواستیم مردها اگه الان اینجورین چون تو دامن زنهایی بزرگ شدن که خودسون رو خار و ذ ...

دوست عزیزم حرف شما کاملا درسته اما نمیشه گفت صد در صد این مشکلات برمیگرده به خود ما... قانون یا دین رو ما تعیین نکردیم و متاسفانه هردو اونها پر از قواعد و حرف های زن ستیزانه و نا عدالتی های بزرگ.. از حق ارث و دیه و حق طلاق گرفته تا اجازه چند همسری و کتک زدن زن 

و خیلی چیز های دیگه که دست منو شما نیست! 

دوست عزیزم حرف شما کاملا درسته اما نمیشه گفت صد در صد این مشکلات برمیگرده به خود ما... قانون یا دین ...

یه درخت وقتی کج رشد میکنه تا آخر کج میره. درسته قانون ما اینجوریه .قانون کشورهای اسلامی دیگه چرا یا ما فرق میکنه؟ اونها هم از اسلام طبعیت میکنن چرا مثل کشور ما و چندتای دیگه قانونشون فرق میکنه و هیج اجباری تو هیچی نیست.  یه مادر اگه بین پسر و دخترش فرقی قائل نشه و نگه این پسره و میتونه هر کاری کنه اما این دختره نمیتونه هر کاری کنه خوب معلومه این میشه آویزه گوش اون پسر و اون دختر پسر هر کاری دلش میخواد میتونه بکنه جون مرده اما دختر ماشو یکمی اونورتر بزاره باید تنبیه بشه. کلا بحثش خیلی طولانیه و با چهارتا پاراگراف نمیشه گنجوندش

تنها زمانى “صبور”خواهى شد،که “صبر”را یک”قدرت”بدانی نه یک “ضعف”…آنچه “ویران مان” مى کند“روزگار” نیست !حوصله ی “کوچک”براى “آرزوهاى بزرگ” ماست …........................................................................دو چیز شخصیت ات را تعین می کند :صبر وقتی چیزی نداری رفتارت وقتی همه چیز داری !
2738