2737
2734
عنوان

خواستگارم سنی (اهل تسنن)هستش...

| مشاهده متن کامل بحث + 4011 بازدید | 115 پست

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

خب پس زیاد سختگیر نیستن خدا رو شکر. توی خانواده همسر من حتی خانمهای حامله هم روزه میگیرن اگه بتونن. ...

عزیزم منم جنوبیم وشیعه اما جلوپدروبرادرم همه حجابم کامله من شهردگه زندگی میکنم دخترم ۱۲سالشه روسری نمیپوشم اماخونه پدرم میرم حتمابایدباحجاب باشه و تقریبا باسنی هاهمسایه هستیم وخیلی اخلاقاشون خوبه وبعضی ازتعصباشون میپسندم  

خب عزیزم بحث ما بحث دین بود نه آدم خیانتکار...مسیحیت دین تک همسری هست برعکس اسلام..آدم خائن خائن هست ...

مسلمان واقعی با حکم دینش نمیجنگه من قبول دارم ک چند همسری خ خ درد آوره برای ی خانم .ولی اصل حکم رو‌نباید دفاع خدااز ی خائن بدونیم.خدا خ غریبه حتی بین مسلمونا.اون فقط حلال کرده ن واجب .و مشکل سواستفاده عده ای از مردا هست ک اصلا شرایط چند همسری روندارن ولی از این حربه واس آزار همسرشون استفاده میکنند.

2731

اول این که مادرت راضی نیست بی خیال شو رضایت خانواده خیلی مهمه.دوم این که با شیعه ازدواج کن که بچه هات هم شیعه باشن حیف نیست محبت امام علی نباشه تو دل شوهر بچه هات؟بخدا حیفه.

آقا مگه مسئلت شیعه بودن نیست با خیال راحت به امام علی بسپار خیالت راحت ان شاءالله با یک فردی با شرایط بهتر ازدواج میکنی.

آره حق باشماس اتفاقا این اقاهم چندبارچن تاسوال دینی ازمن پرسید منم نتونستم جواب قانع کننده بدم واقعا ...

ببین همین خیلی بده اینطوری همش باید جنگ اعصاب داشته باشی یا اینکه خودتم مذهبتو عوض کنی ببین میتونی میشه؟والاتو همین سایت بعضیا یه حرفتیی میزنن در مورد دین و مذهب ادم چقدر ناراحت و عصبی میشه دیگه فک کن تو زندگی واقعی دائم درگیرش بشی البته بازم صلاح به میل خودتون هس ازدواج کردن یا نکردن میتونین قبلش اینم اتمام حجت کنین یا بیشتر اشنا بشین   

2740

مادر من شیعه و پدرم سني هستن..  خیلي اختلاف مذهبي رو زندگي ما اثر داشته.. خیلئ از نظر روحئ من عذاب کشیدم.. گرچه من خودم مذهب تشیع رو انتخاب کردم و ازش هم مطمئنم ولئ تکلیف بقیه بچه ها چی میشه.. اون یکی خواهرم معلوم نیست رفته سمت چه دینی !! اختلافات تو خونه ما و کشمکش سر مسائل مختلف ازجمله دین و اعتقادات خواهرم رو ک اول شیعه و نمازخون بود برد سمت کافرشدن بعدش مسیحی شدن:/ گرچه اون دنبال دینیه ک بشه توش خیلی ازاد بود ک مسیحیت هم اینطور نیست فقط مسیحیها اونطور ک باید دستورات رو اجرا نمیکنن و البته ک چندین بار کتبشون دستخوش تحریفاتی شد ..حالا بگذریم.. پدر من حتی نمازشم نمیخونه ولی تعصب رو مذهبش داره.. اینطور نیست که بگی نه حالا که ما نماز نمیخونیم یا روزه نمیگیریم دیگه نسبت ب دین و مذهب بی تفاوتیم... عید نوروز و دیدوبازدید هم جایی ک من بزرگ شدم و سني بودن خیلیم خوب برگزار میشد.. فقط تو شبکه های وهابي دارن سعی میکنن مارو مقابل ملیتمون قرار بدن.. واسه همین عید نوروز رو زیر سوال میبرن..دیگه اهل سنت هم این شبکه هارو نگاه میکنن روشون تاثیر داره.. البته عموی خوبی هم دارم همسرش هم زبونشه ولی شیعه س.‌ خیلی هم باهم خوبن و عموم تو مراسمات مذهبی همراهیش میکنه.. ولی تکلیف بچشون چی میشه.. ما در قبال هدایت بچمون هم مسئولیم.. در قبال یک نسل مسئولیم.. خانواده هر دوی شما روی بچه ها اثر دارن.. اگر پس فردا بچتون راه شمارو رفت همین خاستگاری که میگید تعصب اونطوری نداره نخواد جلوی انتخاب بچه هاش رو بگیره.. من نه نهی میکنم شمارو از این کار نه تشویق .. دوتا مثال خوب و بد هم زدم.. ان شاءالله با در نظر گرفتن همه جوانب بهترین تصمیم رو بگیرید .. 

مادر من شیعه و پدرم سني هستن..  خیلي اختلاف مذهبي رو زندگي ما اثر داشته.. خیلئ از نظر روحئ من ع ...

بسیاااارممنونم ازراهنماییت عزیزم🌹🌹

جنبه ندارین تو تاپیکا نظرات منفی بشنوین خیلی غلط میکنید نظرمیخواید ....  والابخدا...قرارنیس عالم وادم شماوکاراتون ولباساتون وغذاهاتون و... روتاییدکنن   اینجاتبادل نظره اگه جنبه نداری تاپیک نزن . درضمن خانومی که هی میای میگی واااا چرااونطورگفتی واچرااینطورگفتی من مختارم آزادانه نظربدم درضمن استارترخودش زبون داره احتیاج به وکیل وصی نداره. اعصابموازسرراه نیوردم که چارتا پاچه گیرنی نی سایتی بخواد بهمش بریزه دوست نداری نظر مخالف بشنوی تاپیک نزننننننننننن