2733
2734
عنوان

اگه فرصت تحصیل تو مقطع دکترا براتون فراهم بود درس میخوندین؟

| مشاهده متن کامل بحث + 179 بازدید | 21 پست
این مسیری که میگید ما رفتیم و متاسفانه خوردیم به گرونی های شدید و هیچوقت اختلاف مالی مون با دوستامون ...

ما هم خوردیم به گرونی های شدید. مهم نیست من دنبال پر کردن اختلاف نیستم. اینو کلی گفتم. هدف ما گرفتن دکترا بود و براش خیلی هزینه کردیم. من همزمان با دکترا و با داشتن یه نوزاد تو خونه شیرینی پزی هم کردم برای خرج تخصیلیمون. البته ما ایران دکترا نگرفتیم و خدا رو شکر بعد از بارها نه شنیدن پارسال یه موقعیت عالی شغلی برام پیش آمد. خیلی سخت بود اما به قولی no pain , no gain

این مسیری که میگید ما رفتیم و متاسفانه خوردیم به گرونی های شدید و هیچوقت اختلاف مالی مون با دوستامون ...

ولی با حرفتون موافقم که تو ایران باید هر چه زودتر وارد بازار کار شد. وگرنه خیلی عقب میمونی.

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

یعنی سلف فاندد بودین؟

بله. فکر میکردیم میتونیم بورس بگیریم که متاسفانه دوره ما خورد به ممنوعیت بورسیه برای خارجی ها در دانشگاه. ما هم نه پس انداز داشتیم نه ساپورت از ایران. شروع کردیم به کار که خوب اصلا آسون نبود. اما خدا رو شکر از عهده برامدیم با کمک هم.

2728
بله. فکر میکردیم میتونیم بورس بگیریم که متاسفانه دوره ما خورد به ممنوعیت بورسیه برای خارجی ها در دان ...

چرا برگشتین ایران؟ بازار کار تو کشوری که بودین چطوره؟ یعنی میشه بعد از تحصیل سریع وارد کار شد؟

چرا برگشتین ایران؟ بازار کار تو کشوری که بودین چطوره؟ یعنی میشه بعد از تحصیل سریع وارد کار شد؟

بازار ایران افتضاحه برای دکترا. مخصوصاً رشته های اشباع. ما یه سال آمدیم ایران هر چی کار کرده بودیم رو خرج کردیم بعدم دوباره درخواست کار دادیم و ایران آمدیم بیرون. ایران فقط پول و پارتی. 

گفتن ایران انجمن نخبگان حمایت می‌کنه و اینا که همش الکی بود. الان جذب دانشگاه هستیم منو و همسرم خدا رو شکر. ولی من دو سال بعد از فارغ التحصیلی به هر دری زدم بسته بود و نه شنیدم.