2737
2734
عنوان

کیا بلدن حلوای خوشمزه درست کنن؟

| مشاهده متن کامل بحث + 1691 بازدید | 44 پست
زكات علم نشر آن است😊 سه ليوان آرد سنگك  ٢ ليوان آب ٢ ليوان شكر ٢٠٠ گرم كره يه استكان ر ...

سلام.

عزیزم ،(کره و روغن وآرد )و (آب و شکر ) زمان مخلوط باید هم دما باشه؟یا باید آب وشکر سرد باشه؟

این مواد لازم برای حلوا ،چه میزانی می‌شه؟(بشقاب بزرگ می‌شه؟)

اَلّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ عَجل فَرَجَهُم
سلام. عزیزم ،(کره و روغن وآرد )و (آب و شکر ) زمان مخلوط باید هم دما باشه؟یا باید آب وشکر سرد باشه؟ ...

مهم نيست من هر دو رو گرم مي ريزم

اين ظرفي كه درست كردم ٢ ليوان ارد بود

من ٣ تا ليوان درست كردم دو تا ليوان رو ريختم تو اين ظرف

ﺗﻪ ﺍﺗﻮﺑﻮﺱ ﺁﻥ ﺻﻨﺪﻟﯽ ﺁﺧﺮ .... ﮐﻨﺎﺭ ﺷﯿﺸﻪ ... ﺑﻬﺘﺮﯾﻦ ﺟﺎﯼ ﺩﻧﯿﺎﺳﺖ ﺑﺮﺍﯼ ﺁﻧﮑﻪ ﻣﭽﺎﻟﻪ ﺷﻮﯼ ﺩﺭ ﺧﻮﺩﺕ !!! ﺧﻮﺩﺕ ﺭﺍ ﺑﻐﻞ ﮐﻨﯽ ... ﺳﺮﺕ ﺭﺍ ﺑﭽﺴﺒﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﺷﯿﺸﻪ ﻭ ﺯﻝ ﺑﺰﻧﯽ ﺑﻪ ﯾﮏ ﺟﺎﯼ ﺩﻭﺭ ....... ﻭ ﻓﮑﺮ ﮐﻨﯽ ﺑﻪ ﻫﻤﻪ ﭼﯿﺰ !! ﺑﻪ ﭼﯿﺰﻫﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺩﻭﺳﺖ ﺩﺍﺭﯼ ﻭ ﺩﻭﺳﺖ ﻧﺪﺍﺭﯼ ...! ﺑﻪ ﺩﻟﺨﻮﺭﯼ ﻫﺎﯾﺖ ... ﺑﻪ ﺩﻟﺨﻮﺷﯽ ﻫﺎﯾﺖ ... ﺑﻪ ﺍﻧﺴﺎﻧﻬﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺩﺭ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﺍﺕ ﺑﻮﺩﻧﺪ ﻭ ﻫﺴﺘﻨﺪ ... ﻓﮑﺮ ﮐﻨﯽ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮﺍتت ﻭ ﮔﺎﻫﯽ ﭼﺸﻤﻬﺎﯾﺖ ﺧﯿﺲ ﺷﻮﺩ، ﺍﺯﺣﻀﻮﺭ ﭘﺮ ﺭﻧﮓ ؛ ﯾﮏ ﺧﯿﺎﻝ .... ﯾﮏ ﺁﺭﺯﻭ .... ﯾﮏ ﺧﺎﻃﺮﻩ ..... ﯾﮏ ﺩﻭﺳﺖ ... ﻭ ﯾﺎﺩﺕ ﺑﺮﻭﺩ ﻣﻘﺼﺪﺕ ﮐﺠﺎﺳﺖ !! ؟؟ ﺍﺻﻼ ﯾﺎﺩﺕ ﺑﺮﻭﺩ ﻣﻘﺼﺪﯼ ﺩﺍﺭﯼ !! ﻭ ﺩﻟﺖ ﺑﺨﻮﺍﻫﺪ ﮐﻪ ﺩﻧﯿﺎ ﺑﻪ ﺍﻧﺪﺍﺯﮤ ﻫﻤﯿﻦ ﮔﻮﺷﻪ ﺍﺗﻮﺑﻮﺱ ﮐﻮﭼﮏ ﺷﻮﺩ ... ﺩﻧﺞ ﻭ ﺗﻨﻬﺎ ... ﻭ ﺁﻩ ﺑﮑﺸﯽ ﺍﺯ ﯾﺎﺩﺁﻭﺭﯼِ ﺣﻤﺎﻗﺖ ﻫﺎﻳﺖ ، ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﻫﺎﯾﺖ ... ﺣﺮﻑ ﻫﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺑﺎﯾﺪ ﻣﯿﺰﺩﯼ ... ﮐﺎﺭﻫﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺑﺎﯾﺪ ﻣﯿﮑﺮﺩﯼ ... ﺷﯿﺸﻪ ﺑﺨﺎﺭ ﺑﮕﯿﺮﺩ ﻭ ﺑﺎ ﺍﻧﮕﺸﺖ ﺑﻨﻮﯾﺴﯽ : " ﺍﻯ ﻛﺎﺵ "

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

مهم نيست من هر دو رو گرم مي ريزم اين ظرفي كه درست كردم ٢ ليوان ارد بود من ٣ تا ليوان درست كردم دو ...

ممنون عزیزم☺

قبول باشه،ان‌شاالله خدا پدرتون رو رحمت کنه🌹🌹

اَلّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ عَجل فَرَجَهُم
2728

پودر بیسکویت 2 لیوان

آب سه چهارم لیوان

شکر سه چهارم لیوان

کره و روغن یک و نیم لیوان

گلاب نصف لیوان

هل و زعفران

خب... بیسکویت پتی بور. همه جا موجوده. در دسترس همه هم هست. شما باید دو بسته بخرید ولی همه اش استفاده نمیشه.

بیسکویت رو آسیاب کنید و بعد حتما الک کنید.

بیسکویت رو بریزید توی دیگ و روی حرارت بسیار بسیار بسیار ملایم اجاق مرتب همش بزنید.

یعنی آنی میسوزه.

مرتب هم بزنید که کمی رنگش تیره تر بشه و عطرش عوض شه.

اگر کنترلش براتون سخته مرتب از روی حرارت بردارید و باز بذارید سر جاش.

اگر هم خیلی براتون سخته که اصلا این مرحله اش رو حذف کنید.

من از ترکیب کره و روغن استفاده کردم اینکه شما از چه روغنی استفاده میکنید و اینکه اصلا کره استفاده میکنید یا نمیکنید در اختیار خودتونه.

برای تهیه کره در خانه به این پست مراجعه کنید.

برای تهیه روغن محلی در خانه به این پست مراجعه کنید.

روغن رو کم کم اضافه کنید. ممکنه همه اش نیاز نشه یا اینکه بیشتر بخواد. بستگی به میزان جذب بیسکویت داره و اینکه شما چقدر خوب آسیابش کرده باشید و دانه ریز باشه یا دانه درشت.

زمانی که به غلظت موجود در تصویر رسیدید از اضافه کردن روغن دست بکشید.

یعنی باید بصری کار کنید.

با حرارت ملایم همش بزنید تا باز رنگش تیره تر شه و عطرش عوض شه.

زیاد هم نیاز نیست حرارت ببینه.

باز باید کارتون رو با این تصویر مقایسه کنید.

آب و شکر و زعفران و هل رو روی حرارت بذارید و هم بزنید همین که یک قل خورد بسشه.

از روی حرارت برش دارید.

من هر دو دیگ رو با هم روی حرارت میذارم و کار میکنم ولی شما بهتره که اول شربت آب و شکر رو درست کنید و بعد مخلوط بیسکویت و روغن رو آماده کنید.

حالا شربت رو توی مخلوط بیسکویت و روغن میریزیم.

توجه داشته باشید دیگی که حاوی بیسکویت و روغنه نباید روی اجاق باشه.

من زعفران رو توی هاون مرمر آسیاب میکنم.

هل رو هم با پوست آسیاب میکنم. و بعد الک کرده و استفاده میکنم.

ولی شما میتونید زعفران رو دم بدید و هل رو هم بدون پوست آسیاب کنید. این دیگه اختیاریه.

اینکه چقدر هل و زعفران توش بریزید هم دست خودتونه. من زیاد میریزم چون میخوام عطرش حسابی قوی باشه.

همینطور بدون اینکه روی حرارت بذاریم همش میزنیم تا کاملا مخلوط شه.

این غلظتشه.

اگر از این غلظت خوشتون میاد همین الان هم میتونید کار رو خاتمه بدید ولی به نظر من بهتره حلوا غلظ تر شه.

پس میذاریم روی اجاق و با شعله متوسط بهش حرارت میدیم و مرتب هم میزنیم.

خیلی سریع شروع میکنه به غلیظ شدن. در همین مرحله گلاب رو هم اضافه کنید.

مرتب غلظتش رو به این شکل چک کنید و هر زمان از سفتی حلوا راضی بودید از روی حرارت برش دارید.

به سرعت خیلی زیادی حلوای شما قوام خواهد اومد.

حلوا رو توی دیس بکشید یا اینکه توی کاسه های کوچک سرو کنید.

تصور کنید حلواهاتون رو توی این کاسه های ناز فانتزی بریزید و توی یه سینی بزرگ بچینید و ببرید مراسم... اگه همه حمله نکردند طرف شما که حلواهاتون رو بقاپن من اسمم رو عوض میکنم.

توجیه زیبای دیگری از نویسنده برای تنبلی در تزئین نکردن حلوایش!!!

بهتره حلوا رو تا لحظه سرو خارج از یخچال نگه دارید.

این حلوا روغن نمیندازه . البته من روغن زیادی هم توی حلوا استفاده نکردم که بخواد روغن پس بده و روی کاسه های حلوام روغن وایسه.

با این میزان شما حدودا برای هشت تا ده نفر حلوا خواهید داشت. من تا جایی که امکان داشت شکر و روغنش رو کم کردم. ولی دیگه از این کمتر باشه کیفیت حلوا فدا خواهد شد.

توصیه میکنم برای دست اول نیمی از رسپی حلوا رو درست کنید و اگر راضی بودید میتونید چند برابرش رو برای مراسمات یا افطاری خانواده تهیه کنید.

هر کی از این حلوای بیسکویت پتی بور خورد بسیار تعریف کرد.

طعمش خیلی خوبه.

عطرش هم عالیه.

رنگش هم تیره و خوشگله.

به نظرم میشه حلوا رو با اون پودر بیسکویتی که درشت دانه بود و از الک رد نشد و مقداری پودر پسته یا خلال پسته سبز خوشرنگ با سلیقه فراوان زیبا تزئین کرد.

من ذاتا تنبلم. ماه رمضون هم تنبلیم دو صد چندان میشه. شما مثل من نباشید.

خدایا ممنونم که دعاهای خیرم رو مستجاب میکنی ممنونم که منو به آرزوهای 

من این حلوا رو با یکمی آرد درست کردم چون برای تعداد بالا میخواستم آرد زدم ولی خوشمزه بود و همه تعریف میکردند 

خدایا ممنونم که دعاهای خیرم رو مستجاب میکنی ممنونم که منو به آرزوهای 
2740
ازسایتش کپی کردم

ممنونم الی بانو

خیلی لطف کردی و زحمت کشیدی

اینم حتما امتحان میکنم

وقتی از آخرین کتابی ک خوانده ای بیشتر از یک ماه گذشته است؛ لطفا با من صحبت نکن... ممنونم.
مهم نيست من هر دو رو گرم مي ريزم اين ظرفي كه درست كردم ٢ ليوان ارد بود من ٣ تا ليوان درست كردم دو ...

درست کردم. عالی شد. ممنونم. الان با ی لیوان آرد درست کردم امتحانی

فقط ی سوال. اون حلواها ک رنگش روشنه چجوره؟ من کلی زعفرون ریختم یبار رنگش همونجور خوب شد ولی خام بود طعمش. بعد یبار زیاد تفت دادم هر چیم زعفرون زدم بازم تیره شد.

وقتی از آخرین کتابی ک خوانده ای بیشتر از یک ماه گذشته است؛ لطفا با من صحبت نکن... ممنونم.
برای پدرم یادبود گرفته بودم. آش و نون پنیر و.... حلواهم گفتم خودم درست کنم. هر چی بقیه خوراکی خوشمزه ...

عزیزم خدا رحمتشون کنه،همین که به فکر بودی خوبه.انشاالله من بعد عالی میشه گلم

دعای نی نی سایتیها میگیره.دعا کنین صلاح باشه خدا خیلی زود همین امسال، بعد این همه چشم انتظاری نی نی های سالم و صالح از خودمون روزیمون کنه
درست کردم. عالی شد. ممنونم. الان با ی لیوان آرد درست کردم امتحانی فقط ی سوال. اون حلواها ک رنگش ...

خدا رو شكر،باب ميلت بود؟؟

اون حلوا زعفروني رو من با آرد برنج درست مي كنم رنگش روشن ميشه ارد برنجم رو ميزارم رو بخاري دو روز بعد كه خشك شد يه كم تفت ميدم تموم

ﺗﻪ ﺍﺗﻮﺑﻮﺱ ﺁﻥ ﺻﻨﺪﻟﯽ ﺁﺧﺮ .... ﮐﻨﺎﺭ ﺷﯿﺸﻪ ... ﺑﻬﺘﺮﯾﻦ ﺟﺎﯼ ﺩﻧﯿﺎﺳﺖ ﺑﺮﺍﯼ ﺁﻧﮑﻪ ﻣﭽﺎﻟﻪ ﺷﻮﯼ ﺩﺭ ﺧﻮﺩﺕ !!! ﺧﻮﺩﺕ ﺭﺍ ﺑﻐﻞ ﮐﻨﯽ ... ﺳﺮﺕ ﺭﺍ ﺑﭽﺴﺒﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﺷﯿﺸﻪ ﻭ ﺯﻝ ﺑﺰﻧﯽ ﺑﻪ ﯾﮏ ﺟﺎﯼ ﺩﻭﺭ ....... ﻭ ﻓﮑﺮ ﮐﻨﯽ ﺑﻪ ﻫﻤﻪ ﭼﯿﺰ !! ﺑﻪ ﭼﯿﺰﻫﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺩﻭﺳﺖ ﺩﺍﺭﯼ ﻭ ﺩﻭﺳﺖ ﻧﺪﺍﺭﯼ ...! ﺑﻪ ﺩﻟﺨﻮﺭﯼ ﻫﺎﯾﺖ ... ﺑﻪ ﺩﻟﺨﻮﺷﯽ ﻫﺎﯾﺖ ... ﺑﻪ ﺍﻧﺴﺎﻧﻬﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺩﺭ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﺍﺕ ﺑﻮﺩﻧﺪ ﻭ ﻫﺴﺘﻨﺪ ... ﻓﮑﺮ ﮐﻨﯽ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮﺍتت ﻭ ﮔﺎﻫﯽ ﭼﺸﻤﻬﺎﯾﺖ ﺧﯿﺲ ﺷﻮﺩ، ﺍﺯﺣﻀﻮﺭ ﭘﺮ ﺭﻧﮓ ؛ ﯾﮏ ﺧﯿﺎﻝ .... ﯾﮏ ﺁﺭﺯﻭ .... ﯾﮏ ﺧﺎﻃﺮﻩ ..... ﯾﮏ ﺩﻭﺳﺖ ... ﻭ ﯾﺎﺩﺕ ﺑﺮﻭﺩ ﻣﻘﺼﺪﺕ ﮐﺠﺎﺳﺖ !! ؟؟ ﺍﺻﻼ ﯾﺎﺩﺕ ﺑﺮﻭﺩ ﻣﻘﺼﺪﯼ ﺩﺍﺭﯼ !! ﻭ ﺩﻟﺖ ﺑﺨﻮﺍﻫﺪ ﮐﻪ ﺩﻧﯿﺎ ﺑﻪ ﺍﻧﺪﺍﺯﮤ ﻫﻤﯿﻦ ﮔﻮﺷﻪ ﺍﺗﻮﺑﻮﺱ ﮐﻮﭼﮏ ﺷﻮﺩ ... ﺩﻧﺞ ﻭ ﺗﻨﻬﺎ ... ﻭ ﺁﻩ ﺑﮑﺸﯽ ﺍﺯ ﯾﺎﺩﺁﻭﺭﯼِ ﺣﻤﺎﻗﺖ ﻫﺎﻳﺖ ، ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﻫﺎﯾﺖ ... ﺣﺮﻑ ﻫﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺑﺎﯾﺪ ﻣﯿﺰﺩﯼ ... ﮐﺎﺭﻫﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺑﺎﯾﺪ ﻣﯿﮑﺮﺩﯼ ... ﺷﯿﺸﻪ ﺑﺨﺎﺭ ﺑﮕﯿﺮﺩ ﻭ ﺑﺎ ﺍﻧﮕﺸﺖ ﺑﻨﻮﯾﺴﯽ : " ﺍﻯ ﻛﺎﺵ "
ممنون عزیزم☺ قبول باشه،ان‌شاالله خدا پدرتون رو رحمت کنه🌹🌹

ممنون مهربون

خدا رو شكر،باب ميلت بود؟؟ اون حلوا زعفروني رو من با آرد برنج درست مي كنم رنگش روشن ميشه ارد برنجم ر ...

بله طعمش خوب بود.بافتش هم خوب شد

دفه بعد دلم میخاد زعفرونی درست کنم. آردبرنج اماده میشه یا خودم باید ارد کنم؟

بله طعمش خوب بود.بافتش هم خوب شد دفه بعد دلم میخاد زعفرونی درست کنم. آردبرنج اماده میشه یا خودم ...

من خودم آرد مي كنم مطمئن تره

2706