2733
2734
عنوان

خانومای مذهبی وارد ب احکام بیایین

| مشاهده متن کامل بحث + 142 بازدید | 27 پست
کدوم سوره هستن راستش یادم رفته 

فصلت،علق،نجم،سجده

سخت است فهماندن نکته ای به کسی که منافعش در نفهمیدن است.......دیندار آن است که در کشاکش بلا دیندار بماند وگرنه در هنگام راحت و فراغت و صلح و سلم چه بسیارند اهل دین، آنجا که شرط دینداری جز نمازی غراب وار و روزی چند گرسنگی و تشنگی و طوافی چند برگرد خانه ای سنگی نباشد....

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

امروز پریودی فردا هم پریودی؟ عجب سوالی! آره میتونی بخونی 7 آیه

فردا هم پریودم دیگه فردا روز پنجمم ۷ ایه بیشتره چن تا سوره اس و چن تا ایه که باید هر کدوم ۴۰ بار بخونم

امضام پاک کردم خیالتون راحت شد لطفا کساییم که امصای قبلیم ندیدن تو تاپیک ها نپرسید امضات چی بود نمی تونم بگم
فصلت،علق،نجم،سجده

مرسی عزیزم خیالم راحت شد اونا که می حوام بخونم جزو این سوره ها نیست

امضام پاک کردم خیالتون راحت شد لطفا کساییم که امصای قبلیم ندیدن تو تاپیک ها نپرسید امضات چی بود نمی تونم بگم
2731
مرسی عزیزم خیالم راحت شد اونا که می حوام بخونم جزو این سوره ها نیست

خواهش میکنم.التماس دعا.

سخت است فهماندن نکته ای به کسی که منافعش در نفهمیدن است.......دیندار آن است که در کشاکش بلا دیندار بماند وگرنه در هنگام راحت و فراغت و صلح و سلم چه بسیارند اهل دین، آنجا که شرط دینداری جز نمازی غراب وار و روزی چند گرسنگی و تشنگی و طوافی چند برگرد خانه ای سنگی نباشد....
عزیزم هیچ اشکالی نداره فقط دستتو به ایه ها نزن حتی میتونی وضو هم بگیری و قران بخونی پریود فقط اعمال ...

مرسی خدا رو شکر چون سه تا شنبه باید این کار رو بکن فردا می شه شنبه دوم

2740

تمام چیزهایی که بر جنب حرام است بر حائض نیز حرام است که در احکام جنابت گفته شد.[1] [و ما در اینجا خدمتتان عرض می کنیم]

{خواندن سوره ای که سجده واجب دارد و آن چهار سوره است:

اول: سوره سی و دوم قرآن، الم تنزیل

دوم: سوره چهل و یکم، حم سجده

سوم: سوره پنجاه و سوم، والنجم

چهارم: سوره نود و ششم، إقرء

اگر یک حرف از این چهار سوره را هم بخواند حرام است.}[2]

آیت الله مکارم: خواندن یکی از آیات سجده حرام است. ولی خواندن غیر آیه سجده از سوره سجده مانعی ندارد. سوره هایی که سجده واجب در آن است چهارتاست: ( نجم، إقرء، حم سجده و الم تنزیل)

آیات عظام: خوئی، گلپایگانی، صافی، سیستانی و تبریزی: خواندن هر یک از آیات سجده واجب و آن در چهار سوره است : نجم، سجده، فصلت و إقرء، حرام است.[3]

اما چیزهائی که بر حائض و جنب مکروه است:

خواندن بیشتر از هفت آیه از سوره هائی که سجده واجب ندارد.[4]

آیت الله بهجت: خواندن بیشتر از هفت آیه تا هفتاد آیه از سوره هائی که سجده واجب ندارد بنابر احوط، ولی بیشتر از هفتاد آیه کراهت شدیدتری دارد...[5]

آیت الله مکارم: خواندن بیشتر از هفت آیه از قرآن، حتی از سوره هائی که سجده واجب ندارد.[6]

اما اینکه فرموده اید در این مدت از خداوند دور می شوم به نظر ما عبارت درستی نیست زیرا شما در این ایام به تکلیفی که خداوند بر عهده یتان گذاشته  عمل می کنید و این تکلیف گاهی خواندن نماز است و گاهی ترک نماز(در مورد ایام خاص مربوط به بانوان) و کسی که برای اطاعت از امر خدا به تکلیف خود عمل می کند نمی توان گفت که از خداوند دور شده. 

البته شما می توانید در وقت نماز وضو بگیرید و رو به قبله بنشینید و ذکر بگوئید. که هیچ منع شرعی در این زمینه وجود ندارد.

مرسی خدا رو شکر چون سه تا شنبه باید این کار رو بکن فردا می شه شنبه دوم

قبول باشه برای ماهم دعا کن

تیکر دوست دارم😊دوبار باردارشدم ولی سقط شدن چون مشکل ناهنجاری مغزی داشتن و ژنتیکی بود دکترا بهم گفتن نباید به روش طبیعی باردار بشم چون دوباره جنینام مشکل دار میشن و باید سقط کنم ولی من امیدم به خدا هست میدونم که منم یه روزی مادر بچه های سالم میشم...خداجونم کی میشه    رَبِ لا تَزَرنی فَرداً وَ اَنتَ خَیرُالوارِثین خدایا ممنونم ازت که میخوای این هدیه را بهم بدی😍

کاش مرجعت رو میگفتی

اما کلا همه گفتن میتونی بخونی

فقط سوره هایی ک سجده واجب داره رو نباید بخونی

و اینکه دستت هم نباید بخوره ب آیات

حرام نیست خواندنش

اما میگن که بهتره از هفت آیه بیشتر نخونید

شروع هدفم....تا عید😍....وزنم الآنم ۶۵....وزن هدف تا اول اسفند ۶۰...تا عید ۵۸.....و همچنین تثبیت ۳ جز قرآن....من میتواااانم😍😍😍😍