2737
2739
عنوان

خانم های مذهبی آیا این کار رباست؟

| مشاهده متن کامل بحث + 253 بازدید | 44 پست
خوب طرف هم سود میکنه دیگه..تازه چندبرابر..تازه ۱۰نفرم کارگر تواون کارمشغولن ونون میبرن خونه

ببین شما به کسی پولی قرض میدی که قراره یه مقدار مشخصی رو بعنوان سود پس بگیری

اون طرف ممکنه با اون پول خونه بخره ممکنه دزدی کنه یا ممکنه اشتغالزایی کنه

شما داری در ازای پولی که قرض میدی سود میگیری

من یه خانم شاد و سرحالم که تمام قد پای زندگیم ایستادم.🤗🤗🤗 یه آدم قوی که داره روی زندگی رو کم میکنه! 😊😊😊من بدون وجود پارتی، شانس و هرچیز دیگه ای به خواسته هام رسیدم. با وجود دو چیز✌ اول لطف خدا دوم همت و تلاش خودم. بابت این موضوع به خودم افتخار میکنم💪💪💪 یه رفیق واسه عشق زندگیمم❤❤❤❤❤ من یک تکیه گاهم، خیالت تخت عشقم، من پشتتم😘😘 روزای خوب رو ساختم بازم میسازم😄
عزیزم بله راست شما نباید مقدار سود تعیین کنی باید تو هم سود وهم زیان باهم شریک باشید نه اینکه بگی تو ...

خوب مطمعنا ضرر نمیکنه

کارشناس رادیولوژی هستم..هرسوالی درباره عکس واسکن وماموگرافی وعکس های رنگی رحم،روده،معده و..دارین میتونین بپرسین..خوشحال میشم کمکتون کنم

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

ببین شما به کسی پولی قرض میدی که قراره یه مقدار مشخصی رو بعنوان سود پس بگیری اون طرف ممکنه با اون پ ...

خوب منظورم اینه که کارپیمانکاریه..ی کارخیری هم هست..کلی کارگر سود میکنن..منظورم اینه که کار مطمعنیه

کارشناس رادیولوژی هستم..هرسوالی درباره عکس واسکن وماموگرافی وعکس های رنگی رحم،روده،معده و..دارین میتونین بپرسین..خوشحال میشم کمکتون کنم
همسرم پیمانکاره..میخواد ازبرادرش پول بگیره..۱۰نفرم کارگر داره..۶ماه بعد ۸۰میلیون سودشو بده..خودش بیش ...

خب باید قرار بزارن که تو ضرر هم شریک باشن در این صورت ربا نمیشه 

خداجونم یه چیزی ازت می خوام نه نگی ها ،میشه من دیر بمیرم ؟! اخه نمی خوام بچه ام هم مثل خودم بی مادر بزرگ بشه ،تو که بی مادری نکشیدی ببینی چه دردیه 😔😔
2728
خو اين خودش مصداق بارز رباست ديگه

اخه چنددین نفر کارگر کارمیکنن..اوناهم سود میکنن..ی کارپیمانکاریه..چندنفر راننده نون میبرن..کار مشخصه چیه..جوری نیست که کارنامشخص باشه

خوب مطمعنا ضرر نمیکنه

چه ضرر کنه چه نکنه شما نباید مقدار سود و تعیین کنید

اگر فکر کنم بحث کردن با یک کاربر به جایی نمی‌رسه جواب نمی‌دم. بنابراین این جواب ندادن رو کم آوردن درنظر نگیر دوست عزیز. تا زمانی که حرفات عاقلانه باشه به نظرم لایق گفتگو هستی. هرجا هم فکر کردی من دارم اشتباه حرف میزنم با دلایل منطقی من رو مجاب کن. من با کمال میل عذرخواهی می کنم. با کاربرای کم سنی که خودشون رو عقل کل میدونن که کلا بحث نمیکنم چون همین نشونه ی بی عقلی شونه.
خب باید قرار بزارن که تو ضرر هم شریک باشن در این صورت ربا نمیشه 

پس بگم حرف بزنن باهم..برای اینکه حرام نشه بگن تو سود وزیان شریکیم..ممنونم

خوب منظورم اینه که کارپیمانکاریه..ی کارخیری هم هست..کلی کارگر سود میکنن..منظورم اینه که کار مطمعنیه

حالا بیا فرض کنیم ایشون به هردلیلی ضرر کرد

آیا شما پولتو نمیخوای با سودی که بهت قول داده؟!

این کاری که گفتی رباست.حالا اینکه سود کنه یا نکنه ربطی به بحث شرعیش نداره

اگه میخوای از لحاظ شرعی مشکل نداشته باشه باید همونحور ک گفتن همه سرمایه گذاری کنی

بنده کاربر قدیمی نیستم.دیگه حداکثرش یه سال ، خواننده خاموش هم حساب کنیم یه سال و نیم🤣لاکچری نیستم.به ارواح جدم نیستی درحدم هم نمیتونم بگم ، نمیتونم از اون بندگان خدابیامرز مایه بذارم ، ریپلای بکن ریپلای میکنم ولی مودبانه ، لطفا انتقام گرسنگی و اعصاب خراب و شوهر بد و گریه بچتون رو از بنده نگیرید ، تفاوت فرهنگ و عقیده و ...داریم مودبانه بحث کن بنده از اینور گوشی نمیتونم به شما صدمه بزنم تو هم هرقد جیغ بزنی صداش به من نمیرسه حداکثر مرورگرم میبندم میرم سر یکار دیگه پس خواهشا به اعصاب خودت رحم کن و مسلط باش....باشد که زین پس دوستان خوبی برای هم باشیم اینجا😘
2738
چه ضرر کنه چه نکنه شما نباید مقدار سود و تعیین کنید

ممنونم..پس میگم هم مقدار سود رو تعیین نکنن..هم بگن تو سود وزیان شریکیم

ببین در جواب سوال اولت میگم، شما هرجور صلاح میدونی برداشت کن!

پولی که با مدت معین و سود معین قرض داده میشه ربا و نزوله

شما نقشی تو سرمایه گذاری و پیمانکاری و کار خیرش نداری. شراکت زمانیه که شما سرمایه گذاری کنی تا هر مدتی که اون کار ادامه داره. شما فقط داری پول قرض میدی نزولی. این شراکت نیست

من یه خانم شاد و سرحالم که تمام قد پای زندگیم ایستادم.🤗🤗🤗 یه آدم قوی که داره روی زندگی رو کم میکنه! 😊😊😊من بدون وجود پارتی، شانس و هرچیز دیگه ای به خواسته هام رسیدم. با وجود دو چیز✌ اول لطف خدا دوم همت و تلاش خودم. بابت این موضوع به خودم افتخار میکنم💪💪💪 یه رفیق واسه عشق زندگیمم❤❤❤❤❤ من یک تکیه گاهم، خیالت تخت عشقم، من پشتتم😘😘 روزای خوب رو ساختم بازم میسازم😄
حالا بیا فرض کنیم ایشون به هردلیلی ضرر کرد آیا شما پولتو نمیخوای با سودی که بهت قول داده؟! این کار ...

سرمایه گذاری هم شرطش اینه که مدت بازگشت پول رو معین نکنی! مثلا ۶ ماه دیگه پولتو پس بگیری

سرمایه گذاری هم شرطش اینه که مدت بازگشت پول رو معین نکنی! مثلا ۶ ماه دیگه پولتو پس بگیری

درسته

بنده کاربر قدیمی نیستم.دیگه حداکثرش یه سال ، خواننده خاموش هم حساب کنیم یه سال و نیم🤣لاکچری نیستم.به ارواح جدم نیستی درحدم هم نمیتونم بگم ، نمیتونم از اون بندگان خدابیامرز مایه بذارم ، ریپلای بکن ریپلای میکنم ولی مودبانه ، لطفا انتقام گرسنگی و اعصاب خراب و شوهر بد و گریه بچتون رو از بنده نگیرید ، تفاوت فرهنگ و عقیده و ...داریم مودبانه بحث کن بنده از اینور گوشی نمیتونم به شما صدمه بزنم تو هم هرقد جیغ بزنی صداش به من نمیرسه حداکثر مرورگرم میبندم میرم سر یکار دیگه پس خواهشا به اعصاب خودت رحم کن و مسلط باش....باشد که زین پس دوستان خوبی برای هم باشیم اینجا😘
نمیخوام ازاین راه پولداربشم..فقط سواله..یعنی حرامه؟

اگه اشتباه نکرده باشم ربا پیش میاد ولی از یه 

روحانی این موضوع باید بپرسی

💞تو ماه دلم بشی و من شاه دل تو؛ دریا بشی عشق بگیرم از تو ساحل تو ! 💞
ببین در جواب سوال اولت میگم، شما هرجور صلاح میدونی برداشت کن! پولی که با مدت معین و سود معین قرض دا ...

من قرض نمیدم..همسرم ازبرادرش میگیره..۳۰۰تومن کم داره..پس بهش میگم که توقرارداد بنویسن توسود وزیان شریکن وزمان معین نکنن

من قرض نمیدم..همسرم ازبرادرش میگیره..۳۰۰تومن کم داره..پس بهش میگم که توقرارداد بنویسن توسود وزیان شر ...

اگه قول و قرار نذارن فقط پول را قرض بده بعدا شوهرتون هرچی دلش میخواد روش بزاره پس بده درسته 

یا رب العالمین
2706