2737
2734

سلام.

من 22 سالمه و یک ساله درگیر این مریضی ام. من زبان انگلیسیم خوبه (چون دانشجو هستم) و بیشتر از یه متخصص خون در مورد این مریضی اطلاعات دارم! وخودمم باهش یک سال زندگی کردم!

توصیه من اینه به شما: اولا این مریضی در افراد زیر ده سال و خیلی کوچیک معمولا خطر ناک نیست، یعنی تا حدودی بهبودی رخ میده و در اکثر موارد همه چی نرمال میشه و این مریضی بعدا هیچ وقت بر نمی گرده ( متاسفانه در افراد بالغ اینطوری نیست :( )

اما سوالی که پیش میاد: شمار پلاکت امن برای زندگی چنده؟ من باید بگم که ماه ها با پلاکت زیر 10 هزار زندگی کردم و هیچ اتفاقی نیفتاده برام. از نظر علم پزشکی هم وقتی پلاکت ها بالای ده هزار باشه، امکان خون ریزی زیاد خیلی کمه. البته همیشه باید مواظب دخترتون باشید که وقتی پلاکتاش کمه، به بدنش و مخصوصا به سرش ضربه نخوره، پس مواظب بازی هایی که می کنه حتما باشید، ولی سعی کنید محدودش نکنید!

اما بعدا شاید سر عادت ماهانه اذیت بشه. اما باز اگه پلاکتاش بالای 10 هزار باشه، من توصیم اینه که طحال ورندارید، چون طحال عضو بی اهمیتی نیست! دکترای ایران تعطیلن! تو دوره پریود، بهش قرص ترنسید بدید که از شدت خونریزیش کم کنه. به هر حال شانس اینکه طحال برداری هم موثر واقع بشه حدود 70 درصد هست!

در پایان، باید بگم اصلا نگران نباشید! من اگه پلاکتام بالای ده هزار بود بدون استفاده از دارو، اصلا این مریضی رو فراموش می کردم و به زندگی خودم ادامه میدادم، اما متاسفانه هنوز نیست!

البته در بزرگسال ها هم این بهبودی رخ میده، اما خیلی بیشتر طول می کشه نسبت به بچه ها.

اگه این مطلب مفید واقع شد براتون، برای من هم دعا کنید که از این مریضی نجات پیدا کنم.

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

سلام. من 22 سالمه و یک ساله درگیر این مریضی ام. من زبان انگلیسیم خوبه (چون دانشجو هستم) و بیشتر از ...

سلام شما حالتون خوبه؟مریضیتون رفع شد؟ میخواستم ازتون روش مصرف دارو هایی که بهتون دکتر داد و زدید بمرسم و قیمت ریتوکسی ماب اگه میدونید 

2728
سلام. من 22 سالمه و یک ساله درگیر این مریضی ام. من زبان انگلیسیم خوبه (چون دانشجو هستم) و بیشتر از ...

سلام. ببخشید من پلاکتم 75000بود که بعد از سه روز جواب اومد یه ازمایش اورژانسی گرفتن دستگاه143000خونده.ولی دکتر برام دارو نوشته و توصیه کرده به انکولوژی خیلی نگرانم. به نظر شما که اطلاعات دارید امکان داره کامل برطرف بشه یا تا اخر عمر باید دارو مصرف کنم؟ و اینکه احتمال داره الان کمتر شده باشه؟ مرسی

خداجون... واسه هر چی که دادی، هر چی ندادی شکر❤️
2738

سلام میشه بگی  الان خوب شدی یا نه 

چون منم درگیر این بیماری هستم

ممنون میشم که اگه جواب بدین

سلام عزیزم منم itpدارم جراحی اسپلنکتومی کردم…چند تا سوال ازتون داشتم میشه درخواست دوستیمو قبول کنید تا بتونم پیام بدم بهتون؟خیلی ممنون

سلام عزیزم آی تی پیتون درمان شد؟من تازه فهمیدم پلاکتم رو 105 هستش گفتن آی تی پیه.همه آزمایشی هم ازم گرفتن اوکی بوده.نگرانم ولی میگم شاید بیماریه جدی باشه