2733
2739
عنوان

آخه من چرا اینقدر خجالتی ام .دوستان بیاید راهکار بدید

| مشاهده متن کامل بحث + 269 بازدید | 29 پست
پرانول که خیلی ساله میخورم اصلا جواب نمیده

جالبه! برای من خیلی خوب جواب میده. تازه من 10 میخورم. اصلا فراموش میکنم که کنفرانس دارم! از روزهای عادی هم آرومترم. نه صدام میلرزه، نه دستام، نه هول میشم... خیلی راحت و با اعتماد به نفس حرف میزنم! 

به نظم یه سر پیش روانشناس برو و قشنگ شرح حال بده. اینطوری بهتره. 

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

خی من بعدا میخام وارد بازار کار بشم میخام مشکلم اساسی حل بشه

خب اره این راه حلی ک من گفتم مقطعیه و پاک کردن صورت مسئله ست 😖

واسه درمان مطمئنا باید پیش روانشناس یا نهایتا روانپزشک برین

اینجا ک نمیشه کمک کرد 😧

(    )
2728

با ترست روبرو شو.وقتی بری تو دل ترسی که داری دیگه راحت میشی

کساییکه اونجان مثل تو هستن.تو خودت بیشتر متوجه استرست میشی تا بقیه

اصلا نگران نباش که بقیه متوجه بشن یا نشن

تا روبرو نشی با ترست نمیتونی موفق بشی

به خودم سر زدم..حالش اصلا خوب نیست 🚭

پرانول ک دوستمون گفت

و اینکه خیلیا استرس میگیرن

هیچ عیبی هم نداره مهم اینه ک بری کنفرانستو بدی

والا منم خیلی استرس میگرفتم الان از هیچ کدوم اون همکلاسیا خبرم ندارم

لحظه ها میگذرن

به این فکر کن ک اون لحظه هم خیلی زود میگذره پس برا خودت خاطره بساز خاطره شیرین

ی عطر خوش بو بخر ک حس میکنی باهاش اعتماد ب نفست میره بالا، رفتنی دانشگاه از عطره بزن ی پرانول بخور و با خودت بگو بهترین روزته

خیلی راحت برو اول رو تخته بنویس مهم نیست خوش خط بنویسی ، تو اون لحظه که مینویسی نفس عمیق بکش بعد با اعتماد به نفس برگرد کنفرانستو بده، به چند نفر ک خوب بهت نگاه میکنن و گوش میدن توضیح بده، اونا هیچ کدوم نمیدونن شما چی میگی و هیچ اطلاعاتی ندارن

پس تو کاملا راحت باش

خیلی زود زمان میگذره و میبینی تموم شده رفته

کاش اون دوران بود یادش بخیر

الکی استرس کشیدیم

دوران خوبی بود

دوستم شما هم مشکل لرزش دست دارید؟زیاده؟

آره دارم ولی خییییییلی کمه. یعنی تو حالت عادی مشخص نمیشه ولی وقتی اضطراب داشته باشم، یهو میزنه بالا. البته بازم نه خیلی زیاد. ولی برگه دستم باشه میلرزه! کلا من خیلی آدم مضطربی هستم حتی تو حالت عادی! 

ولی لرزش دست شاید به مشکلات دیگه ای هم غیر از اینا مرتبط باشه که استرس تشدیش میکنه. شاید تیرویید و اینها.... 

2740
نه آزمایش دادم مشکلی نیست

پس از همون اضطرابه که باید کنترلش کنی. امیدوارم زودتر بتونی این مسئله رو حل کنی. اضطراب هم خیلی دلایل داره. شاید کمالگرایی خیلی. شاید اعتماد به نفست کمه و... ولی کلا خودتو بزن به بیخیالی! استادت که میدونه تو یه دانشجویی و توقعی ازت نداره. همکلاسیات هم که مثل تو دانشجو هستن و بی اطلاع! تازه اونها هم خودشون استرس میگیرن قطعا ولی میریزن تو خودشون و بروز نمیدن! وگرنه همه یکمی اضطراب رو دارن. کلا از کنفرانس برای خودت غول نساز! فکر کن دورهمی با دوستاتون و استادت دراین اطلاعات رد و بدل میکنین. و اینکه سعی کن خودت رو بندازی وسط معرکه! یعنی ازش فرار نکن. اگه گروهتون قراره کنفانس بده، بگو من میرم کنفرانس میدم. اگه کنفرانس دلبخواهیه، بگو من داوطلب میشم! هرجی خودت رو بیشتر باهاش درگیر کنی، کمتر ازش میترسی. برو تو دور همی های دانشگاه که قراره اطلاعات رد و بدل بشه شرکت کن و بینشون حرف بزن. من اینجوری تدریجا بهتر شدم. 

پس از همون اضطرابه که باید کنترلش کنی. امیدوارم زودتر بتونی این مسئله رو حل کنی. اضطراب هم خیلی دلای ...

عزیزم مشکلم همینه که بقیه اضطراب قطعا دارن ولی میریزن توی خودشون بعد من باید قرمز بشم و بلرزم

2706