2733
2734
عنوان

بختک

| مشاهده متن کامل بحث + 817 بازدید | 43 پست

–         این حالت وضعیتی است که در طب سنتی کابوس و در عامه به بختک معروف است.

–         در این وضعیت انسان قادر به حرکت نیست حتی نمی‌تواند صحبت کند.

–         این بیماری ۲ قسم است قسم اول از بالارفتن بخارات مواد به سر در هنگام خواب ایجاد می‌شود. و قسم دوم ناشی از رسیدن سردی به سر است.

–         قسم اول خود سه نوع است: نوع اول ناشی از خون که علامتش سرخی بدن و چشم است و خواب آلودگی و در خواب رؤیای اشیاء سرخ را می‌بیند.

–         درمان آن فصد و حجامت است و کاهش مصرف غذا.

–         نوع دوم از بلغم است که علامت آن کندی حواس و زیادی آب دهان و بینی و کسالت و کاهش حافظه و شلی بدن و در خواب چیزهای سفید و سبز می بیند یا آب و دریا و برف و باران.

–         درمان آن خوردن داروهای مسهل بلغم مثل ایارج فیقرا است.

–         نوع سوم از سوداست و علامت آن زیادی فکر و خیال و بی‌خوابی و گودرفتن چشم‌هاست و در خواب چیزهای تاریک و سیاه می‌بیند.

–         درمان آن هم خوردن منضج سودا و پس از آن دم کرده افتیمون است.

اما در قسم دوم که سردی هوا باعث این حالت شود مالیدن روغن مصطکی یا سداب به سر خیلی مؤثر است. با توجه به اینکه می‌تواند این حالت بعداً موجب بیماری‌های مهم‌تری شود در درمان آن تعجیل کنید.

به حباب نگران لب یک رود قسم، و به کوتاهی آن لحظه شادی که گذشت،غصه هم میگذرد،آنچنانی که فقط خاطره ای خواهدماند..

برا من چند بار پیش اومده.وقتایی که روز خوبی نداشتم و اعصابم خورد بوده و ناراحت بودم اینطوری شدم.چیزای خیلی ترسناکی هم دیدم.ولی ربطی به جن و....نداره چون خودم کاملا میفهمم از ناراحتی این حالتی میشم

ما بهش میگیم شکاک و پارانوئید؛شما بگو با غیرت و متعصب                                                                ایران تنها جایی هست که از لفظ"روشن فکر" برای فحش دادن و تحقیر طرف مقابل استفاده میکنند!                #جهان_سوم

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

من اصلا نمیدونستم بختک چیه.از وقتی که عقد کردم انقد حرصو جوش خوردم که بختک لعنتی شروع شد.تو جای غریب خانواده شوهر انقد اذیت کردن که نگو.بعد یه مدت دیدم شبا از خاب بااحساس خفگی میپرم.نمیدونم از چیه😞

2731
شبا بااحساس خفگی ازخواب میپری؟

خیلی کم خفگی؛انگار یه چیز خیلی سنگین روم افتاده و دست و پامو گرفته؛حتی صحبتم نمیتونم بکنم

خداجونم امیدم رو نا امید نکن  
من اصلا نمیدونستم بختک چیه.از وقتی که عقد کردم انقد حرصو جوش خوردم که بختک لعنتی شروع شد.تو جای غریب ...

جادوت کردن شاید، من از عقدم اینجوری شدم تا عید اینجوری بودم،از اسفند قهرم با نامزدم و فروردین حالم بدترشد؛ولی دعاگرفتم از عید دیگه چیزی نمیبینم و خوبم

خیلی کم خفگی؛انگار یه چیز خیلی سنگین روم افتاده و دست و پامو گرفته؛حتی صحبتم نمیتونم بکنم

من دوبار هم پیش اومده وقتی میخاستم بخابم نمیتونستم آب دهنمو قورت بدم.انگار گلوم بسته شده بود.

خیلیا میگن از اعصابه

من اصلا نمیدونستم بختک چیه.از وقتی که عقد کردم انقد حرصو جوش خوردم که بختک لعنتی شروع شد.تو جای غریب ...

هرروز اسپند دود کن؛آیت الکرسی هرچقدر بخونی بهتره؛آب داغ زمین میریزی بسم الله بگو،قرآن هرچقدر بتونی بخونی بهتره،سوره جن رو هم بخون

2738
جادوت کردن شاید، من از عقدم اینجوری شدم تا عید اینجوری بودم،از اسفند قهرم با نامزدم و فروردین حالم ب ...

دقیقا منم از قرآن دعا گرفتم ۳ ماهه اونطوری نشدم.

شما مثل من از خواب میپریدی؟

من دوبار هم پیش اومده وقتی میخاستم بخابم نمیتونستم آب دهنمو قورت بدم.انگار گلوم بسته شده بود. خیلیا ...

اون از نظر علمیشه و میگن فلج خواب که بگن بختک وجود نداره 

دقیقا منم از قرآن دعا گرفتم ۳ ماهه اونطوری نشدم. شما مثل من از خواب میپریدی؟

اکثرا همون دقیقه های اول که خوابم میبرد اینجوری میشدم و میپریدم از خواب