2733
2734
من اینجوری درست میکنم که سبزی پلو رو چند بار خرد میکنم چون باید له له بشه و گردو هم میریزم که با شبزی چرخ بشه و یه ذره تفتش میدم و میذارم بپزه مرغ رو هم میذارم بپزه و در حین پختن سبزی مرغ پخته و کمی رب انار رو هم میریزم توش تا غل بزنه و جا بیفته.همین ...انقدر هم خوشمزه میشه که خدا بدونه.مخصوصا گردویی که میریزین توش
**** سکوت، گاهی بهترین تحقــــیر است...! ****

من برای جای ترک های پوستی بعد از زایمانم از روغن آنتی استرچ مارک برند آنانه استفاده کردم که یک برند سوییسی بود.

برای من واقعا مثل معجزه عمل کرد. حتما تو دوران بارداری قبل از ایجادترک ها یا تا وقتی که ترک ها هنوز قدیمی نشدن و قرمز هستن استفاده کنید که زود برطرف بشه. برای ترک های ایجاد شده با چاقی یا لاغری هم عالیه. لینکشو میزارم چون میدونم دغدغه خیلی از ماماناس

من شمالیم مرغ ترش این طوری درست میکنن
سبزیاش من واسه خودم دستورشو دارم همش اینارو میگیرم بسته بندی میکنم تو فریزر نگه میدارم تو ماهیم که کباب میکنن همین سبزیرو با گردو ورب انار میریزن تو روغنم وقتی که ماهی سرخ شدتفت بدن خوشمزه میشه
سبزیش من دسته ای میگیرم کیلوی نمیدونم چطور میشه:10جعفری-3نعناع-5پونه-برگ سیر 7تا دسته-2گشنیز-5دسته زولنگ(سبزی شمالی خیلی خوش عطر)10دسته اناریجه این سبزی شمالیه این دو سبزی اصل کاریه-2دسته شمبلیله-سی سنبر 4 دسته
مرغ رو جدا آپز میکنیم بعد پیازرو سرخ میکنیم سبزیارو به اندازه ای که میخوایم (حتما باید با چرخ گوشت خردشکنیم باید خیلی ریز بشه ) بعد سبزیارو با پیاز تفت میدیم به مدت ده دقیقه بعدش گردو چرخ شده رو اضافه میکنیم بعد یک قاشق رب انار ترشو اضافه میکنیم بعد آب مرغرو اضافه میکنیم میزاریم قشنگ بپزه روغن سبز روش ببنده خیلی خوش مزه اس نوش جان

مرغ ترش غذای گیلانی

مرغ و چندحبه سیرو لپه ونمک وفلفل و زردچوبه رو باهم‌تفت میدیم بعد سبزی مخصوص مرغ ترش که به سبزی فروشیها بگی خودشون برات میزارنو   مثل قورمه سبزی  سرخ میکنیم  بعدسبزی رو که سرخ کردیم مجددا داخل قابلمه مرغ وبقیه محتویات دوباره تفت میدیم ابجوش میریزم تا بپزه اواسط کار آبغوره میریزیم وقتی حسابی غذا پخت و جا افتاد یه عدد تخم مرغ خامو در ظرفی جداگانه همزده  روی خورشت میزاریم‌درقابلمه رو میبندیم‌وقتی تخم مرغ خودشو گرفت و کاملا سفت شد باخورش مخلوط میکنیم از همون اول نباید تخم مرغ همزده که خودشو نگرفته رو هم بزنی چون رنگ خورشتتو  سفید میکنه امروزم خودم پختم البته با برنج کته میخورن من خودم طبق سلیقه ام زرشک واسه تزیین رو پلو دادم درحالیکه اصلا زرشک نمیزارن

مامانم همیشه میگه من9ماه سختی کشیدم که قلبت شکل بگیره نزاریکی بیادتو15ثانیه بشکنه بره.تو رابطه ای که قراره همیشه اشتباهاتشو ببخشی یه بار خودتو برای انتخاب اشتباهت  ببخش و تمومش کن ❤آدمهارو ازرو ظاهرقضاوت نکن خیلیها فقط بسته بندی شیکی دارن