2733
2734
عنوان

بچه ها از جنبش بدون زباله zero waste چی میدونید + عکس

| مشاهده متن کامل بحث + 287 بازدید | 25 پست

امروز رفتم ازمون که دانشگا شریف برگزار شد کیف خانمارو وقتی تحویل میگرفتن امانت میذاشتن تو نایلون

خیلی ناراحت شدم چون اخرش با یه کوه نایلون وسط حیاط مواجه شدم 

بهتره که فرهنگ سازی از دانسگاه ها شرو شه 

حداقل خود مردم از استفاده از نایلونای پلاستیکی خودداری کنن

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

دوغ و پنیر و کره و روغن و شیرمون همه محلیه و براشون ظرف مخصوص دارم.. مثلا دوغ دبه دارم که هربار میشورم و استفاده می کنم... ظرفا رو میگذارم تو ماشین می برم برای خرید

رب خانگی دادم برام پختن... دیگه کنسروی نمی گیرم

نون اضافه و برنج اضافه ندارم به اندازه مصرف از هر کدوم تهیه میکنم

2728
امروز رفتم ازمون که دانشگا شریف برگزار شد کیف خانمارو وقتی تحویل میگرفتن امانت میذاشتن تو نایلون خی ...

نه اتفاقا بهتره فرهنگ سازی از من و شما خانم‌های خونه برا خودمون و بچه هامون شروع شه و گسترش پیدا کنه کسی به فکر ما نیست غیر از خودمون

آفرین ممنون از همراهیت 

خواهش می کنم عزیزم

منم ممنون از تاپیک خوبتون

واقعا باید فرهنگ سازی بشه

مثلا حجم استفاده از دستمال کاغذی ما زیاد بود... من یک سال روی بچه ها و اول خودم کار کردم که به جای دستمال کاغذی از آب و صابون و بعد حوله برای پاکسازی استفاده بشه.. یه کم زحمت داشت ولی الان بهتر شده

نه اتفاقا بهتره فرهنگ سازی از من و شما خانم‌های خونه برا خودمون و بچه هامون شروع شه و گسترش پیدا کنه ...

من این کارو میکنم دیگه خیلی وقته از فروشنده ها نایلون نمیگیرم و یا حداقل سعی میکنم به ندرت استفاده کنم

خیلی خوب میشه اگه اینکارو همه انجام بدن

کاش تو میوه فروشی ها هم از پاکتای کاغذی استفاده میشد

کاش وقتی میریم بیرون خیلی کم از ظروف یکبار مصرف استفاده کنیم

2740
من این کارو میکنم دیگه خیلی وقته از فروشنده ها نایلون نمیگیرم و یا حداقل سعی میکنم به ندرت استفاده ک ...

خیلی ها خجالت میکشن مثلا لیوان یا ظرفشون رو همراه داشته باشند با کیسه پارچه ای بگیرند دستشون و ..... خیلی راهها هست براش اما خیلی کم تو ایران بهش توجه میکنن