2733
2734
عنوان

شربت آستامینوفن چقدر بدم؟

| مشاهده متن کامل بحث + 71435 بازدید | 27 پست

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

Mehrnaz Banoo:

🌺🌺🌺ميزان داروهاي   ضد تب 🌺🌺🌺قطره استامينوفن = ٢/٥ برابر وزن    يعني كودك ١٠ كيلويي ٢٥ قطره🌺   شربت استامينوفن = وزن تقسيم بر ٢  يعني كودك ١٠ كيلويي  ٥ ميلي ( سي سي ) 🌺 شربت بروفن  = وزن تقسيم بر ٣ يعني كودك  ١٠ كيلويي حدود ٣/٥ 🌺. شياف استامينوفن ١٢٥ براي كودك ١٠-١٢ كيلويي 🌺 شياف استامينوفن ٣٢٥ براي كودك حدود ٣٠ كيلويي  يعني كودك ١٥ كيلويي  نصف شياف ٣٢٥ و يا يك و نيم شياف كودكان  ١٢٥ ميلي 🌺 شياف ديكلوفناك ٥٠ ميلي براي كودك ٣٠ كيلوي يعني براي كودك ١٠ كيلويي يك سوم  شياف ديكلوفناك ٥٠ و براي كودك  ١٥ كيلويي نصف شياف ديكلوفناك ٥٠ ميلي 🌺  استفاده همزمان اين تب بر ها خطرناك است 🌺  استامينوفن با استامينوفن در تب شديد ٤ ساعت با هم فاصله داشته باشد ، 🌺  در ٢٤ ساعت،  استامينوفن حداكثر ٥ بار  داده شود 🌺 بروفن در ٢٤ ساعت ، سه بار داده شود 🌺 شياف ديكلوفناك  در ٢٤ ساعت ٢ بار مي شود استفاده كرد 🌺 در حالت عادي در زمان تب فقط از يك نوع تب بر استفاده شود و لي به ندرت گاهي دو ساعت از دادن يك نوع تب تر گذشته و تب هنوز خيلي بالا هست در اين موقع مجبور مي شويم از تب دوم براي كمك به تب براول استفاده  كنيم  🌺 تب  به خاطر عفونت است و گرچه اكثر مواقع به دنبال عفونت ويروسي هست و عفونت ويروسي خودش خوب مي شود ، ولي دربعضي مواقع به خاطر عفونت هاي ميكروبي مثل سينوزيت ، عفونت گوش ، عفونت ادراري ،  مننژيت ( عفونت مغز) مي باشد 🌺

🆔 @madarkodaksalamati

زمستانی سرد کلاغ غذا نداشت.گوشت بدن خود را میکند و به جوجه ها میداد.زمستان تمام شد و کلاغ مرد و جوجه ها نجات پیدا کردند و گفتند خوب شد مرد خسته شدیم از این غذای تکراری.
2728
شیاف هم در خانه داشته باش و اگر دیدی تبش خیلی بالا رفت و نتونستی کنترل کنی، سریع به ازای هر 10 کیلو ...

ممنون عزیزم 

الان 10کیلویه

پس میشه هر 6ساعت 5سی سی درست میگم؟

شیاف هم خریدم

بعد اگه قطره داده باشم اشکال نداره شیاف هم بزارم اگه نوبت بعدی نشده؟

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ
ممنون عزیزم  الان 10کیلویه پس میشه هر 6ساعت 5سی سی درست میگم؟ شیاف هم خریدم بعد اگه قطره دا ...

عزیزم دستور دارو رو گذاشتم شبم بهتره شیافش کنی ک خیالت راحت باشه

زمستانی سرد کلاغ غذا نداشت.گوشت بدن خود را میکند و به جوجه ها میداد.زمستان تمام شد و کلاغ مرد و جوجه ها نجات پیدا کردند و گفتند خوب شد مرد خسته شدیم از این غذای تکراری.

ممنونم مهرناز جان 

شب دیگه استامینوفن ندم؟اشکال نداره شربت خورده باشه بعدش شیاف بزارم اگه نیومد پایین؟

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ
ممنون عزیزم  الان 10کیلویه پس میشه هر 6ساعت 5سی سی درست میگم؟ شیاف هم خریدم بعد اگه قطره دا ...

ببخشید عزیزم من تازه اومدم. بله عزیزم دقیقاً دختر من هم 10 کیلو هست و من 5 سی سی میدهم. شما می تونید یک سری شربت بدید و سری دوم را شیاف بزارید و اصلاً مهم نیست. کلاً هم هر شش ساعت یک بار استفاده کن (چه شربت چه شیاف) ولی اگر دیدی تب کنترل نمیشه می تونی 4 ساعت یکبار هم استفاده کنی و مشکلی نیست. ولی زیر 4 ساعت فقط باید سعی کنی با پاشویه کنترل کنی یا اگر خیلی خیلی بالا بود در حد 39 و نتونستی با پاشویه کنترل کنی فقط شیاف، یعنی استامینوفن خوراکی را نباید زیر 4 ساعت به بچه بدی. در هر صورت اگر خیلی تب غیر قابل کنترل بشه، حتماً ایبروفن هم در منزل داشته باش، با توجه به وزن بچت می تونی یک نوبت در میون به جای استامینوفن از 4.5 سی سی ایبروفن هم استفاده کنی. دیگه ببخشید خیلی توضیح دادم . چون خودم روی تب خیلی حساسم، اطلاعات کاملش را از دکترا پرسیدم، گفتم به شما هم بگم. 

2738
ببخشید عزیزم من تازه اومدم. بله عزیزم دقیقاً دختر من هم 10 کیلو هست و من 5 سی سی میدهم. شما می تونید ...

سلام عزیزم یسوال داشتم دخترمن ۱۲کبلوشه من بش بخوام شربت استامنیفون بدم بلید۶سیسی بدم اخه بهداشت بمنم گفت ۵سیسی بده بشک افتادم مگه شربت نصف وزنش نیس؟

وخدایی که بشدت کافیست
دو برابر وزن نوزاد است مثلا اگر کودکی ۶ کیلو گرم وزن داره، نیاز است که ۱۲ قطره استامینوفن به او بدید ...

بچه ی من 7کیلو الانم یه خرده تب داره چه مقدارشربت استاگروفن یاهمون استامینوفن بهش بدم

برای سن زیر یک سال می تونی قطره یا شربت استفاده کنی. قطره را دو برابر وزنش قطره بده. یعنی اگر مثلاً ...

فقط این کامنت درست بود👍

تروخدا چند جواب اول رو ببینین فقط چقدر اشتباهه😑😑😑😑😑😑😑😑ادم دست و پاش میلرزه از این اشتباهها