2752
2734
عنوان

دیگه دارم دق میکنم بچم دو ماهه لکنت زبان پیدا کرده

| مشاهده متن کامل بحث + 208 بازدید | 22 پست

سوره اسرا برای درمان لکنت زبان

درصورتی که کودکی دیر به سخن آمد یا لکنت زبان داشت سوره اسرا را با مشک و زعفران نوشته و در آب انداخته و آب را به کودک بخورانید؛ انشاالله زبانش گشوده می شود.

دعایی مجرب برای رفع لکنت زبان

درصورتی که کسی زبانش گیر و گرفتگی داشته باشد آیه زیر  بنویسید به مشک و زعفران و بر سر بندد.

بسم الله الرحمن الرحیم

الْیَوْمَ نَخْتِمُ عَلَى أَفْوَاهِهِمْ وَتُكَلِّمُنَا أَیْدِیهِمْ وَتَشْهَدُ أَرْجُلُهُمْ بِمَا كَانُوا یَكْسِبُونَ

و لا حول و لا قوة الا بالله العلی العظیم

دعایی برای برطرف شدن لکنت زبان

جهت باز شدن زبان و رفع لکنت، دعای لکنت زبان زیر را بنویسند و بر گردن کودک آویزند؛ انشاءالله زبانش باز شود.

ما لکم لا تنطقون اقرا باسم ربک الذی خلق خلق الانسان من علق اقراء و ربک الاکرم الذی علم بالقلم علم الانسان ما لم یعلم لا یتکلمون الا من اذن له الرحمن و قال صوابا انطلقنا الله الذی انطق کل شیء ففهمناها سلیمان.

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

روزی یک ساعت باهاش آروم بدون دعوا با صبر وحوصله تمرین کن

مثلا بگو کبوتر آفرین کبوتر کبوتر آفرین

سخته ولی شدنیه 

پسرم میبرم کاردرمانی واسه عدم تمرکز کنارش گفتار درمانیه با بچه ها اینطور کار میکنه

کاری که میکنم بکن، خوب میشه...

قطعا ترسیده یا استرس شدید بهش وارد شده

باید به مدت شش ماه کلا هیچ استرسی بهش وارد نکنی، هیچی! بکن نکن نداریم، تا وقتی کاری واسه جونش خطر نداشته باشه، محدودش نکن

یعنی شش ماه باید هر چی گفت، اون باشه!

حرف میزنه به لکنت می افته، ادامه حرفش رو کامل نکن

حرف می زنه با صبر و حوصله تو چشماش نگاه کن و اصلا حرفش رو تصحیح نکن، بذار خودش حرف بزنه، هر چند اشتباه

سردیجات رو کمتر کن

خوب میشه

وقتی داره چیزی رو تعریف میکنه هولش نکن،جمله هاشو برای اینکه حرفش زود تموم شه کامل نکن بزار خودش بگه از نت فیلم های گفتار درمانی رو دانلود کن تو خونه باهاش تمرین کن نگران نباش تا به سن مدرسه برسه درست میشه