2752
2734
عنوان

کسی که ذاتا مذهبی نیست اما در ظاهر هست

| مشاهده متن کامل بحث + 217 بازدید | 29 پست

خوش خلقی خودش مهم ترین درسی که اسلام میده و خدا از ما میخواد خوش خلق باشیم میدونید توی قرآن خدا به پیامبر ( ص) گفته تو دارای خلق عظیمی هستی  درصورتی که همین قرآن گفته خلق این آسمانها و زمین کوچک است ( یچیزی توی این مایه ها بود توی کتاب آقای قرایتی  )  به پیامبر ( ص ) گفته تو رئوف و مهربانی ( صفتی که خدا همیشه در قرآن برای توصیف خودش میگه + فقط برای پیامبر ( ص ) گفته 🥺💖

به نظرم یکی از راه ها اینه که نماز می‌خونید متن فارسیش بدونید 

مثلا این فقط سوره حمدی که میخونیم شما تفسیرش رو ببین 

رسول خدا گفت: خدای عزّ وجلّ فرمود: فاتحه الکتاب را میان خود و بنده ام تقسیم کرده ام، نیمی برای من و نیمی برای بنده ام و حق اوست هر آنچه بخواهد.

هنگامی که بگوید: بِسْمِ اَللّاهِ اَلرَّحْمَانِ اَلرَّحِیمِ خدا میگوید: بنده ام به نام من آغاز نمود، بر من سزاوار است که امورش را به نفع او به نتیجه برسانم و در احوالش برکت قرار دهم.

چون بگوید: اَلْحَمْدُ لِلّاهِ رَبِّ اَلْعَالَمِینَ خدا میگوید: بنده ام مرا ستایش کرد، و دانست که یقیناً همه نعمتهائی که در اختیار اوست از سوی من است، و بی تردید بلاهائی که از او برطرف میکنم به نیروی فضل و احسان من است، شما را «ای فرشتگان»، گواه میگیرم که به نعمتهای دنیایش نعمتهای آخرت را نیز بیفزایم، و بلاهای آخرت را از او بگردانم، چنان که بلای دنیا را از او برطرف نمودم.

زمانی که بگوید: اَلرَّحْمَانِ اَلرَّحِیمِ خدای جل جلاله میگوید: بنده ام گواهی داد که من رحمان و رحیمم، شما را «ای فرشتگان» گواه میگیرم که: بی تردید از رحمتم بهره ای فراوان و نصیبش را بسیار میدهم.

هنگامی که بگوید: مَالِکِ یَوْمِ اَلدِّینِ خدای جل جلاله میفرماید: شما را گواه میگیرم همچنان که اعتراف نمود، من مالک روز پاداشم، البته حسابش را روز حساب آسان گردانم و از بدیهایش گذشت کنم.

چون بگوید: إِیَّاکَ نَعْبُدُ خدای عزّ و جلّ میگوید:

بنده ام راست گفت، فقط مرا بندگی میکند. شما را گواه میگیرم که حتماً برای بندگی اش آنچنان پاداشی دهم که هرکس بندگی اش را نسبت به من مخالفت کند افسوس و غبطه بخورد.

زمانی که بگوید: وَ إِیَّاکَ نَسْتَعِینُ، خدای عزّ و جلّ میفرماید: بنده ام فقط از من کمک خواست و به من پناهنده شد، شما را گواه میگیرم که بی تردید مددکار اویم و قطعاً در سختیها به دادش میرسم و روز گرفتاریش یقیناً دست او را میگیرم.

چون بگوید: اِهْدِنَا اَلصِّرَاطَ اَلْمُسْتَقِیمَ تا آخر سوره، خدای عزّ و جلّ میگوید: این بنده من است و برای اوست آنچه بخواهد:

دعای بنده ام را مستجاب کردم و آنچه خواست به او عطا نمودم و او را از آنچه در هراس و نگرانی است امان دادم.

منبع: جلد اول تفسیر حکیم علامه حسین انصاریان.🥺💖

بهشون بگید مطالعه کنند درباره این موارد و دوم با خدا صحبت کنند از خدا کمک بخواهند . توی ی قسمتی از دعای ابو حمزه ثمالی امام سجاد علیه السلام گله میکنند از بی نشاطی در نماز بعد به خدا میگن آیا صدای من را دیگر دوست نداری بشنوی؟ و ... 

آنقدر زیباست 

میشه لطفا هدیه برای ۱۴ معصوم ( ع)  ی صلوات بفرستید ؟ . اگه من اشتباهی میکنم به این معنی نیست که اسلام کامل نیست و اشتباه می‌کنه  به این معنیه که من کامل نیستم که نتونستم اونجوری که باید حواسم باشه 🌱
شهامت به خرج بده طبق عقاید خودش زندگی کنه‌. اطراف منم یکی این جوری بود و کاملاً مخالف خانواده اش شد ...

فکر میکنه اگه این کار رو کنه جایگاهش جهنمه.

وقتی یکاری بابا میلش میکنه بعدش همش میگه واییی دیدی چکار کردم وای اون دنیا چکار کنم 

کلا خیلی ترس توی وجودش کردن از خدا

پر از خیال🙂‍↔️

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

مم تا قبل لزدواج همه رو مثل دوستت از روی احبار انجام میدادم

بعد ازدواج یه مقدار سستی کردم گفتم دیگه کسی به من کاری نداره 

ولی انقدر حالم خراب شد 

که دوباره رفتم سمت خدا دیدم حال خوشم فقط تو چیزایی بوده که قبلن داشتم و قدرشو ندونستم اینبار با علاقه انجام میدم 

و توصیه ام اینه به شما کاری به دوستتون نداشته باشین بزارین خودش راهشو پیدا کنه

لطفا لایک نکنید ممنونم .
فکر میکنه اگه این کار رو کنه جایگاهش جهنمه. وقتی یکاری بابا میلش میکنه بعدش همش میگه واییی دیدی چکا ...

با عذاب وجدان تحمیل می کنن بعصیا دیگه نه با شناخت و اعتقاد.

فقط 17 هفته و 3 روز به تولد باقی مونده !

1
5
10
15
20
25
30
35
40
از تماااام شیرین زبونیا،اولین قدمی که بر می داره،حسِ خوب اولین بار که بابا و مامان می گه،اولین باری که دندون در میاره،اولین باری که میره مدرسه و چشم می دوزی به پشت سرش و فقط نگاهش می کنی می گذرم و می گم حسِ خوب پدر و مادر شدن وقتیه که پسر یا دخترت بدونه که می تونه راجع به همه چیز باهات حرف بزنه،بدون ترس،بدون دلهره،بدون خجالت و بدون نگرانی........................ //// ❤ این روزا بهتر از هر موقعی معنی انتظار و دل گرمی رو می فهمم....نه ماه،ثانیه به ثانیه انتظار کشیدن و دل گرم بودن به خدایی که همیشه بوده و هست و خواهد بود....خدایا من منتظرم،منتظرم و دلم گرمه به تو،به این که حواست هست به این بنده ای که چشم دوخته به عظمت و بزرگیت....تمام ترسا،تمام استرسا،دلهره ها همه و همه رو سپردم به تو،مثل بچه ای که دلش گرمه به مادرش منم دلم گرمه بهت❤                                     

ببین یکی از مباحث عقیدتی اینه که واقعا قبول داشته باشی اون کار.

نمیشه تقلید کرد تقلید پذیر نیست اینطور مسائل باید قلبا از روی یسری استدلال و یا تحقیق قبول کنه و بپذیزه

به عنوان مثال برای حجاب یه تعریفی شده مثلا باید هدف از حجاب بفهمه هرچند بهترین حجاب چادر هست ولی گاهی هستند عده ای از مانتو نسبتا بلند شلوار و... استفاده میکنن اما پوشیدگی خودشون دارن.

ایشون قبل نماز و حجاب باید دلیل این اعمال بدونه 

یا رابطه با جنس مخالف اگه دنبال محبت و صرفا تنها نبودن هست باید بدونه اگه سفارش شده به نهی اینکار قطعا دلایلی داره.

از لحاظ فکری عقلی باید به اون بلوغه رسید 

وگرنه صرفا تقلید از خانواده یا جو خانواده مذهبی باشه کم کم چون از روی تقلید بوده طرف زده میشه

مم تا قبل لزدواج همه رو مثل دوستت از روی احبار انجام میدادم بعد ازدواج یه مقدار سستی کردم گفتم دیگه ...

۲۵ سالشه 

هیچوقت دیر نیست واسه پیدا کردن راه اما خودش رو داغون کرده 

جرات ندارم باهاش تماس بگیرم شروع میکنه به ناله

یکبار بهش گفتم یجوری ناله میکنی انگار واسه من داری این کارهارو میکنی

اگه میخوای کنار بذاری خب بذار دیگه این غر چیه میزنی

اگه هم نمیخوای کنار بذاری خب بازم غرت بیخوده برو تحقیق کن و با عشق انجام بده

این وسط فقط خودش عصبی نشده منم عصبی کرده

گاهی اینقد انرژی منفی میده که حد نداره

و دلم میخواد باهاش کات کنم🥲🫢

پر از خیال🙂‍↔️
ببین یکی از مباحث عقیدتی اینه که واقعا قبول داشته باشی اون کار. نمیشه تقلید کرد تقلید پذیر نیست این ...

من خودم کاملا ادم معمولیم از حجاب 

مذهبیم نیستم تفکراتم با دوستم از زمین تا اسمونه 

اما جوانب انسانیت رو خیلی رعایت میکنم سردرگم نیستم.انتخابم رو کردم.

اما دوستم دچار سردرگمیه

فقط میخوام به سکون برسه حالا دیگه کاری به انتخابش ندارم کدوم وری میره.

راهنمایتونم عالی بود سپاس🥰

پر از خیال🙂‍↔️
با عذاب وجدان تحمیل می کنن بعصیا دیگه نه با شناخت و اعتقاد.

مثلا دلش میخواد ارایش کنه ولی میگه نکنه مردا رو تحریک کنم

نکنه بخاطر من بگناه بیوفتن 

دیگه ارایش ملیح اصلا توی چشم نیست

پر از خیال🙂‍↔️
من خودم کاملا ادم معمولیم از حجاب  مذهبیم نیستم تفکراتم با دوستم از زمین تا اسمونه  اما ...

ببین خانوم جان ما نمیتونیم کسی چادر سرش کنیم و یسری افکار رو تحمیل کنیم بهش بدون اینکه درکی درونش باشه این یزره بگذره یخ میزنه یه مدت به اجبار قبول میکنه بعد دیگه به همون دو راهی سردرگمی بلاتکلیفی میرسه 

فقط تنها راه همینه که تحقیق جست جو و تجربه کنه دنبال استدلال علمی باشه 

ان شاء الله موفق باشند 

این دین به هیچ دردی نمیخوره. 

دوستت فقط دین رو به ارث برده. 

در حالی که انتخاب دین باید از روی «آگاهی» و «تحقیق» باشه. 

There’s a fire starting in my heart. Reaching a fever pitch and it’s bringing me out the dark.Finally , i can see you crystal clear
هرکی نماز نخونه کثیفه؟ جمع کن خودتو این مذهبیا....ترن

می شه بگید من کجا به بی نمازها توهین کردم . یعنی حتی نمی تونم از کسانی که نماز هم می خونن تعریف کنم . من اصلا به بی نمازها اشاره هم نکردم تا چه برسه به اینکه بگم کثیف . 

2706