2733
2734
عنوان

🏴 ایام شهادت امام صادق علیه‌السلام، تسلیت باد.🖤

| مشاهده متن کامل بحث + 456 بازدید | 129 پست

🖤 هشام بن سالم (از ياران امام صادق عليه السلام) مى گويد: 

چون پاره اى از شب مى گذشت امام صادق عليه السلام كيسه اى انباشته از پول و نان و گوشت بر دوش مى كشيد و به سراغ نيازمندان شهر مدينه مى رفت و آن را بين آنان تقسيم مى كرد و آنها هيچگاه او را نمى شناختند و چون امام عليه السلام درگذشت و اين بخشش ها قطع شد فهميدند آن شخص امام صادق عليه السلام بوده است.

📚 کافی ۴: ۸ح ۱

📚 بحار الانوار ج ۴۷: ۳۸ ح ۴۷

🌼 الّلهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ و عَجّل فَرَجَهم 🌼 ‌ لطفا آقایون لایک نکنن یا تو تاپیک هام پست نذارن 

🖤 حفص بخترى (يكى از اصحاب امام صادق عليه السلام) مى گويد: 

امام صادق عليه السلام در مسابقه تيراندازى و اسب سوارى حاضر مى شد.

📚 وسائل الشیعه ج ۱۳ ص ۳۴۸ روایت ۴

🌼 الّلهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ و عَجّل فَرَجَهم 🌼 ‌ لطفا آقایون لایک نکنن یا تو تاپیک هام پست نذارن 

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

🖤 امام صادق عليه السلام فرمود: 

از من مى خواهند كه حق را نگويم، 

به خدا سوگند هماره حق را خواهم گفت تا هنگامى كه مرگ بسراغم آيد.

📚 رجال الکشی: ۶۰۱ ح ۱۱۲۱

اگر آنكه با شمشير به على عليه السلام ضربه زد و او را كشت مرا امين خود بداند و از من خيرخواهى و مشورت جوئى نمايد و من حاضر به امانت دارى و مشورت او شوم همانا امانت را نسبت به او رعايت خواهم نمود.

📚 کافی ۵: ۱۳۳ ح ۵

🖤 حفص بن غياث مى گويد امام صادق عليه السلام فرمود: 

اى حفص موقعيّت دنيا در نزد من همانند مردارى است كه چون ناچار شوم از آن استفاده مى كنم.

📚 وسائل الشیعه ج ۱۶: ۳۱۲ ح ۶

🖤 مفضل (يكى از ياران امام صادق عليه السلام) مى گويد از آن حضرت شنيدم كه مى فرمود: 

هيچ غذايى نمى خورم مگر اينكه دوست دارم انسان ديگرى نيز در خوردن غذا با من همراه شود.

📚 کافی ج ۶ ص ۳۵۳ ح ۶

هرگز هضم غذا بر من مشكل نشده است، 

زيرا هيچ گاه شروع به غذا نكردم مگر اينكه «بسم اللّه »گفتم و هيچ گاه از غذا خوردن فارغ نشدم مگر آنكه «الحمد للّه » گفتم.

📚 وسائل الشیعه ج ۱۶ ص ۵۸۶ ح ۷

🖤 از امام صادق عليه السلام روايت شده كه فرمود: 

هركس پس از نمازصبح و مغرب هفت بار «بسم اللّه ، و لاحول و لاقوّة اِلاّ باللّه » را بخواند،

خداوند هفتاد نوع از انواع بلا را از او دور مى نمايد. 

امام هفتم عليه السلام فرمود: 

من اين ذكرها را روزى صدبار مى گويم.

📚 بحار الانوار ج ۸۶: ح ۱۱ و ۱۲

مردم امام خويش را نيابند (امامشان غايب از نظرها باشد) پس امام هنگام حج در مراسم حج حضور يابد و ايشان را ببيند، 

ولى آنان وى را نبينند.

📚 وسائل الشیعه ج ۸: ص ۹۶ روایت ۹

همانا چون قائم ما قيام كند، 

لباس على عليه السلام را بپوشد و بر اساس شيوه و سيره او رفتار نمايد.

📚 وسائل الشیعه ج ۳، ص ۳۴۸، روایت ۷